Andrzej Fonfara dość niespodziewanie zawitał do świata freak fightów. Polski pięściarz, po zakończeniu kariery w boksie, postanowił podpisać kontrakt z organizacją Clout MMA. Sprawdź kim jest Andrzej Fonfara?

Kim jest Andrzej Fonfara?

Kim jest Andrzej Fonfara? Kto to Andrzej Fonfara? Andrzej Fonfara to polski pięściarz. Na ringu zawodowym zadebiutował w 2006 roku. W listopadzie zdobył on mistrzostwo świata organizacji IBO w wadze półciężkiej. Karierę w boksie zakończył w 2018 roku i od tamtego czasu jest trenerem i promotorem. W lipcu 2023 roku ogłoszono, że Andrzej Fonfara zadebiutuje w formule MMA. Debiut zanotuje na gali Clout MMA 1, a jego rywalem będzie Marcin Najman.

Andrzej Fonfara wiek

Ile lat ma Andrzej Fonfara? Fonfara urodził się 4 listopada 1987 roku. Oznacza to, że aktualnie ma 35 lat.

Andrzej Fonfara wzrost

Wzrost Andrzeja Fonfary to 189 centymetrów.

Andrzej Fonfara waga

Ile waży Andrzeja Fonfary? Polski zawodnik przez większość swojej kariery w boksie występował w wadze półciężkiej. Oznacza to, że musiał ważyć około 79 kilogramów. Aktualnie jednak waga 35-latka poszła w górę i Fonfara może ważyć około 90 kilogramów.

Andrzej Fonfara walki

Andrzej Fonfara walki toczył jak na razie tylko w boksie. Przed nim jednak nowe wyzwanie, bowiem 5 sierpnia 2023 zadebiutuje w formule MMA.

Andrzej Fonfara rekord

Jaki jest rekord Andrzeja Fonfary? 35-latek w boksie zawodowym stoczył 36 walk. Jego rekord w tej dyscyplinie to 30-5, 1NC. Natomiast w MMA rekord Fonfarty to aktualnie 0-0.

Rekord MMA: 0-0-0
Rekord Boks: 30-5, 1NC

Andrzej Fonfara Clout MMA

2 lipca 2023 roku organizacja Clout MMA ogłosiła, że Andrzej Fonfara jest ich nowym zawodnikiem. 35-latek wystąpi na premierowej gali tej federacji, która odbędzie się 5 sierpnia w Warszawie. Był to pierwszy pojedynek ogłoszony na karcie walk Clout MMA 1.

Andrzej Fonfara Najman

Andrzej Fonfara Najman, czyli jakie powiązanie jest między tymi zawodnikami? Do pierwszej poważnej scysji między Fonfarą a Najmanem doszło w 2020 roku podczas programu "Hej Park" w Kanale Sportowym. Gościem programu był wówczas Marcin Najman, a Fonfara postanowił zadzwonić do Mateusza Borka, który był prowadzącym. 35-latek bardzo agresywnie wypowiedział się w kierunku "El Testosterona". Telefon nie był długi, jednak wywołał wiele kontrowersji.

Podczas krótkiej wymiany zdań Najman stwierdził, że pokonałby Fonfarę tak samo jak Adamka. To spotkało się z głośnym śmiechem byłego mistrza świata IBO.

Andrzej Fonfara zarobki

Ile zarobił Andrzej Fonfara? Tego dokładnie nie wiadomo. Na niektórym portalach można jednak znaleźć przybliżone gaże, które 35-latek mógł inkasować za swoje najgłośniejsze pojedynki. Według portalu "Popular Bio" podczas swojej kariery Fonfara mógł zarobić między 1 a 3 miliony dolarów.

Jak natomiast wyliczył Super Express, w 2014 roku pięściarz zarobił 1,15 miliona złotych. Rok później jego zarobki były już znacznie wyższe, bowiem nieoficjalnie sięgnęły aż 4,8 miliona.

Andrzej Fonfara majątek

Trudno jest oszacować majątek Andrzeja Fonfary. Nie wiadomo bowiem, ile zawodnik wydał podczas swojej kariery. Wiedząc jednak, że w 2020 roku otworzył on swoją własną grupę menedżerską o nazwie "Fonfara Managment", na brak pieniędzy raczej nie narzeka.

Andrzej Fonfara gdzie mieszka

Andrzej Fonfara przez prawie całą karierę był związany ze Stanami Zjednoczonymi. To właśnie tam bowiem toczył walki i trenował. Nic zatem dziwnego, że po zakończeniu kariery pięściarzazdecydował się na pozostanie w USA. Aktualnie Fonfara mieszka w Chicago.

Andrzej Fonfara Instagram

Andrzej Fonfara oczywiście prowadzi konto na Instagramie. Pięściarza można znaleźć na tej platformie pod nickiem @andrzejfonfara. Jego konto aktualnie obserwuje 38 tysięcy użytkowników, jednak po ogłoszeniu jego walki na Clout MMA ta liczba może się szybko powiększyć.


Ile lat ma Andrzej Fonfara? 
Andrzej Fonfara ma 35 lat.
Z kim Andrzej Fonfara zadebiutuje w MMA? 
Andrzej Fonfara w MMA zadebiutuje podczas gali Clout MMA 1 walką z Marcinem Najmanem.