Kulturysta, który doskonale radzi sobie w klatce – kim jest Piotr Piechowiak? Bestia miał już okazję kilkukrotnie walczyć w oktagonie FAME MMA, jednak 9 marca mieliśmy okazję zobaczyć jego debiut w nowej federacji - Clout MMA.

Kim jest Piotr Bestia Piechowiak?

Choć do momentu walki z Marcinem Najmanem na gali Fame MMA 6 nie było o nim specjalnie głośno, Piotr Piechowiak od ponad 20 lat zajmuje się kulturystyką. Rozpoczął on treningi już w wieku 14 lat, a lista jego osiągnięć jest naprawdę imponująca. Bestia ma na swoim koncie tytuł mistrza Polski w kulturystyce, a także zwycięstwa w wielu prestiżowych zawodach. W swoim dorobku posiada wiele medali z turniejów sztuk walki.

Jak przyznaje Bestia, freak fighty to niejedyne wyzwanie, które podjął. Prywatnie jest również fanem hip-hopu, a na swoim koncie ma wydany singiel pt. "Jestem bestią". Na jego profilu na Instagramie znaleźć można wiele zdjęć z treningów i zawodów.

Piotr Bestia Piechowiak wiek

Bestia urodził się dokładnie 21 września 1981 roku. Oznacza to, że aktualnie ma on 42 lata.

Piotr Bestia Piechowiak wzrost

Piechowiak wbrew pozorom jest dość niski - jego wzrost wynosi 174 centymetrów.

Piotr Bestia Piechowiak waga

Bestia walczy w kategorii ciężkiej. Natomiast jego waga wynosi około 110 kilogramów.

Piotr Bestia Piechowiak rekord

Aktualny rekord Bestii jest dość pokaźny, ponieważ ma on za sobą jedynie jedną przegraną.

Rekord MMA: 3-1

Piotr Bestia Piechowiak Clout MMA

Na początku 2024 roku Bestia został ogłoszony jako nowy zawodnik Clout MMA, a jego debiut w federacji był jednocześnie powrotem do oktagonu po prawie 3 latach. Przeciwnik Piechowiaka wywołał dość wiele kontrowersji, bo jest nim popularny freak fighter - Ztrolowany.

Bestia vs Ztrolowany

Starcie Bestia vs Ztrolowany odbyło się 9 marca podczas gali Clout MMA 4. Zdecydowanym faworytem tego pojedynku był Piechowiak, jednak ostateczny wynik zdziwił większość widzów. Ztrolowany pokonał Bestię przez efektowny techniczny nokaut w rundzie trzeciej.

Piotr Bestia Piechowiak MMA

Bestia swoją karierę w MMA rozpoczął w 2020 roku. Jego debiutancka walka odbyła się na FAME MMA, gdzie pokonał Marcina Najmana.

Piotr Bestia Piechowiak walka

Piechowiak oprócz kariery kulturysty oraz strongmana, aktualnie zajmuje się także sportami walki. Mogliśmy go zobaczyć w oktagonie FAME MMA, a już niedługo zobaczymy jego debiut w federacji Clout MMA.

Piotr Bestia Piechowiak FAME MMA

Piotr Piechowiak swoją karierę we freak fightach rozpoczął w FAME MMA. W federacji walczył od 2020 roku, a od tego czasu stoczył dokładnie trzy wygrane walki.

Bestia vs Najman

Piechowiak ma za sobą pojedynek także z El Testosteronem. Marcin pierwszych sekund w oktagonie miał ogromne problemy, ponieważ Bestia zaatakował go zdecydowanie, próbując zejść do parteru. Najman próbował się bronić, jednak po jednym z mocnych lewych sierpowych padł na deski, przegrywając pojedynek przez KO.

Bestia vs Szeliga

W 2020 roku, a konkretnie podczas gali FAME MMA 8, Bestia zmierzył się z Szeligą, z którym wygrał przed czasem. Piechowiak dominował przeciwnika w każdej rundzie pojedynku. W ostatniej odsłonie Piotr efektownie udusił Szeligę zza pleców, zmuszając go do poddania. Szeli w wywiadzie po walce wyznał, że przez wiele minut walczył z wyłączoną jedną ręką, która wypadła mu ze stawu.

Bestia vs Radzik

Na gali FAME MMA 12 popularny Bestia wygrał po raz trzeci. Tym razem pokonał Krzysztofa Radzikowskiego na pełnym dystansie.

Piotr Bestia Piechowiak Instagram

Bestia regularnie udziela się na Instagramie, gdzie obserwuje go ponad 190 tysięcy osób. Piechowiaka można znaleźć pod nazwą @piotr.piechowiak.


Kim jest Piotr Bestia Piechowiak?
Piotr Piechowiak od ponad 20 lat zajmuje się kulturystyką. Jest wielokrotnie tytułowanym zawodnikiem, który pierwsze sukcesy w bodybuildingu zaczął odnosić jeszcze w ubiegłym stuleciu.
Z kim Piotr Piechowiak zawalczył w swojej debiutanckiej walce w FAME MMA?
Piotr Piechowiak w swojej debiutanckiej walce w FAME MMA zawalczył z Marcinem Najmanem.