Piotr Szeliga to zawodnik FAME MMA, który znany jest także z innych aktywności – zarówno sportowych, jak i tych nico mniej kojarzonych ze sportem. Swoją ostatnią dotychczasową walkę stoczył na FAME MMA 21. Co wiadomo o popularnym Szelim?

Kim jest Piotr Szeliga?

Kto to Piotr Szeliga? Piotr Szeliga to influencer i zawodnik FAME MMA. Mężczyzna pochodzi z Dębicy, gdzie grał w hokej na lodzie. Potem zajął się kulturystyką, a szerszej publiczności dał się poznać z walk na zasadach MMA.

Piotr Szeliga wiek

Ile ma lat Piotr Szeliga? Szeli urodził się 9 września 1993 roku. Aktualnie ma zatem 30 lat.

Piotr Szeliga waga

Waga Piotra Szeligi oscyluje w okolicach 95 kilogramów. Tyle bowiem wnosił na wagę podczas swoich ostatnich walk w FAME MMA.

Piotr Szeliga wzrost

Ile centymetrów wzrostu ma Piotr Szeliga? Wzrost Szeligi to 176 centymetrów.

Piotr Szeliga walka

Pierwsza walka Piotra Szeligi odbyła się w czerwcu 2020 roku. Wówczas walczył na gali FEN 28 z Krystianem Pudzianowskim, czyli słynnym Bratem Pudziana. Wygrał w drugiej rundzie po tym, jak jego przeciwnik nie był w stanie kontynuować walki.

Piotr Szeliga rekord

Piotr Szeliga do tej pory stoczył 11 pojedynków na różnych zasadach. Łącząc wszystkie formuły, rekord Szeligi to 5-6. Poniżej przedstawiamy bilans walk Piotra Szeligi.

Rekord MMA: 2-2
Rekord K-1: 2-2
Bilans niestandardowe zasady: 1-1
Rekord Boks (w małych rękawicach): 1-0

Piotr Szeliga FAME MMA

Po walce na FEN-ie Piotr Szeliga podpisał kontrakt z organizacją FAME MMA. Swoją pierwszą walkę w tej federacji stoczył na gali FAME MMA 8 w listopadzie 2020 roku.

Szeliga vs Bestia

Jego rywalem podczas debiutu w największej polskiej organizacji freakowej był Piotr "Bestia" Piechowiak. Szeli nie mógł jednak zaliczyć tej walki do udanych. Przegrał bowiem w drugiej rundzie przez duszenie. Po walce Szeliga przyznał, że w przeddzień pojedynku ktoś go prawdopodobnie podtruł.

Szeliga vs Fericze

Następna walka Szeligi odbyła się na gali FAME MMA 11, a jego rywalem był inny z kulturystów - Krzysztof "Fericze" Ferenc. Szeliga zafundował swojemu rywalowi potężny nokaut w pierwszej rundzie. Była to również pierwsza wygrana Szeligi w FAME MMA.

Szeliga vs Arab

Na FAME MMA 13 Szeliga zmierzył się z Arabem w pojedynku kickbokserskim w małych rękawicach. Szeli zdecydowanie przegrał pierwszą rundę, jednak w drugiej brutalnie znokautował Araba i niespodziewanie wygrał przed czasem.

Szeliga vs Norman Parke

Swój kolejny pojedynek Piotr Szeliga zanotował na gali FAME MMA 14. Jego przeciwnikiem był Norman Parke. Bez wątpienia było to największe wyzwanie w karierze Szeliego. Parke w przeszłości walczył bowiem między innymi w UFC i KSW. Pojedynek ten odbył się na nietypowych zasadach. Cała walka toczyła się w małej klatce i w małych rękawicach. Pierwsza runda odbyła się na zasadach boksu, natomiast kolejne w MMA.

Te ograniczenia nie uchroniły Szeligi przed sromotną porażką. Norman Parke zdeklasował bowiem Szeliego i ostatecznie zwyciężył w drugiej rundzie.

Szeliga vs Wrzosek

Piotr Szeliga na gali FAME MMA 17 zmierzył się z byłym mistrzem KSW w kategorii piórkowej Marcinem Wrzoskiem. Konflikt pomiędzy zawodnikami rozpoczął się po gali FAME MMA 12, na której Wrzosek mierzył się z Kasjuszem Życińskim. Po zakończonej walce, kiedy Polish Zombie wracał do szatni, jeden z kibiców sprowokował byłego zawodnika KSW, a ten ruszył w jego stronę. Sytuację zarejestrowały kamery, a całą sprawę nagłośnił Szeliga, który opowiedział o tym zajściu na swoim streamie. Wrzoskowi nie spodobało się to zachowanie i zaczął wypowiadać się na temat byłego kulturysty w niepochlebny sposób.

Ostatecznie do starcia Wrzosek vs Szeliga doszło na gali FAME MMA 17 3 lutego 2023 roku w Tauron Arenie w Krakowie. Pojedynek odbył się na zasadach K-1. Walka zakończyła się w dość zaskakujący sposób. Już w pierwszej minucie Marcin Wrzosek doznał bowiem kontuzji ręki, z powodu niefortunnego upadku. Ten uraz uniemożliwił mu kontynuowanie walki. W konsekwencji starcie wygrał Piotr Szeliga przez TKO.

Organizacja FAME MMA doprowadził jednak do rewanżu, który odbył się we wrześniu 2023 roku na gali FAME MMA 19. Tym raz Wrzosek nie dał już szans Szelidze i znokautował go w trzeciej rundzie.

Szeliga vs Pasternak

Piotr Szeliga vs Michał Pasternak to pojedynek, który odbył się na FAME MMA 18. Konflikt tych zawodników rozpoczął się, gdy Szeliga nazwał Pasternaka atencjuszem. Od tamtego czasu Wampir regularnie prowokował Szeligę negatywnymi wypowiedziami w jego stronę. Przez kilka miesięcy konflikt narastał, a fani zastanawiali się, co wydarzy się, jeśli dojdzie do spotkania zawodników w świecie realnym.

Pasternak i Szeliga spotkali się na konferencji przed FAME MMA 17. Ich rozmowa została zarejestrowana na filmie na kanale "Ebe Ebe" na YouTube. O dziwo spotkanie to przebiegło w spokojnym i humorystycznym tonie. Organizacja FAME MMA postanowiła jednak wykorzystać, że zawodnicy mają wspólną historię i zestawiła ich pojedynek na gali FAME MMA 18.

Szeliga pokazał się z całkiem niezłej strony w pierwszej rundzie. Jednak w późniejszej fazie walki znacząco opadł z sił i Pasternak zaczął zyskiwać zdecydowaną przewagę. Finalnie Szeli był aż trzykrotnie liczony przez sędziego, a pojedynek przerwał jego narożnik, który rzucił ręcznik.

Szeliga vs Bandura

Swoją dziewiątą walkę w karierze Szeliga stoczył na gali FAME MMA Reborn, która odbyła się 9 grudnia. Zmierzył się wtedy z Patrykiem "Bandurą" Bandurskim na zasadach boksu w małych rękawicach. Pojedynek ten był niezwykle zacięty i potrwał pełen dystans. Ostatecznie zwyciężył Bandura przez jednogłośną decyzję sędziów.

Szeliga vs Greg

Swoją jedenastą zawodową walkę Piotr Szeliga stoczył na gali FAME MMA 21, która odbyła się 18 maja 2024 roku w Gliwicach. Jego rywalem był Grzegorz "Greg" Gancewski, a pojedynek odbył się w formule MMA.

Szeliga był zdecydowanym faworytem bukmacherów, jednak ostatecznie przegrał w drugiej rundzie przez poddanie.

Szeliga vs Natan Marcoń

Konflikt na linii Piotr Szeliga - Natan Marcoń trwa już od wielu miesięcy. Zaczęło się od delikatnych prowokacji z obu stron. Przełom nastąpił, gdy Marcoń zaczął nagłaśniać, że Piotr Szeliga związał się z żoną jego byłego trenera, który aktualnie jest w śpiączce.

Organizacja FAME MMA postanowiła wykorzystać konflikt tych zawodników i zestawiła ich walkę na gali FAME MMA 20. Starcie to odbędzie się na wyjątkowych zasadach, bowiem Szeliga będzie mógł walczyc tylko jedną ręką. Drugą będzie miał przywiązaną do pasa.

Ostatecznie Szeliga wygrał z Natanem Marconiem w pierwszej rundzie przez nokaut.

Szeliga Franio

Przed jedną z konferencji, która promowała galę FAME MMA 15 doszło do spięcia między Franciszkiem "Franiem" Rusieckim a Piotrem Szeligą. Sytuacja była o tyle komiczna, że zawodników dzieli ponad 20 kilogramów różnicy, a także całkowicie inny wygląd. Szelidze nie spodobał się sposób w jaki Franio prowadzi swoje streamy, a także to, że fani Rusieckiego pisali w jego kierunku niepochlebne komentarze. Postanowił zatem skonfrontować się ze streamerem przy pierwszej możliwej okazji. Zajście nagrały kamery.

Szeliga Denis Załęcki

Piotr Szeliga Denis Załęcki, czyli co łączy tych dwóch zawodników? Konflikt pomiędzy tymi zawodnikami jest jednym z najgłośniejszych w ostatnich miesiącach. O potencjalnej walce Szeliga vs Załęcki mówiło się już od dłuższego czasu. Obaj mają podobne warunki fizyczne, a także prezentują agresywny styl nie tylko w klatce, ale i poza nią.

Początkowo wydawało się, że nie jest to wielki konflikt, a jedynie drobne zaczepki z obu stron. Prawda okazało się kompletnie inna. Do konfrontacji pomiędzy zawodnikami doszło na trybunach podczas gali FAME MMA 16, gdzie Załęcki wraz z kolegami zaatakował Szeligę.

Jak się później okazało Załęcki miał za złe Szelidze, że ten próbował go skłócić z Patrykiem "Glebą" Tołkaczewskim. Po tej sytuacji konflikt nabrał jeszcze większego rozpędu. Szeliga postanowił udostępnić swoją prywatną rozmowę z Załęckim, z której wynikało, że "Bad Boy" faktycznie początkowo nie wypowiadał się w dobrym tonie na temat Gleby. Załęcki nagrał odpowiedź, w której wyjaśnił, jak ta sytuacja wyglądała z jego perspektywy.

Czy finał tego konfliktu znajdzie finał w klatce? O to może być ciężko, bowiem Szeliga i Denis mają podpisane kontrakty w dwiema różnymi federacjami.

Szeliga Murański

Piotr Szeliga vs Murański, czyli... walka bez walki. Szeliga przyjaźni się z Arkadiuszem Tańculą, który jest skonfliktowany z rodziną Murańskich. Włączył się więc w ten konflikt, niejako stając się jego częścią. Widowiskowo kończyły się zwłaszcza jego pojedynki z Jackiem Murańskim na różnego rodzaju konferencjach. Podobno gorąco bywało także poza kamerami.

Piotr Szeliga dziewczyna

Czy Piotr Szeliga ma dziewczynę? Piotr Szeliga oficjalnie jest w związku z Anną Antończak. Co ciekawe jest ona żoną byłego trenera Szeligi.

Piotr Szeliga żona trenera

Piotr Szeliga żona trenera, czyli o co chodzi w tej aferze? Szeliga przez długi czas promował zbiórkę na leczenie swojego byłego trenera, Rafała Antończaka, który z powodu obrażeń odniesionych w walce zapadł w śpiączkę. Szeli kreował się na osobę, która robi wszystko, aby przywrócić trenera do pełni zdrowia. Mówił również, że Rafał Antończak był jego przyjacielem i traktuje go jak ojca.

Okazało się jednak, że Szeliga z jednej strony promował zbiórkę, która miała przywrócić trenera do zdrowia, ale jednocześnie związał się z żoną trenera - Anną Antończak. Na parę wylała się fala krytyki, jednak Szeliga i żona trenera nie widzieli w całej sytuacji niczego złego.

Co więcej, Anna Antończak na jednej z transmisji na żywo prowadzonej przez Szeligę postanowiła zażartować sobie z będącego w śpiączce męża.

Piotr Szeliga hokej

Piotr Szeliga hokej, czyli od tego zaczęła się jego przygoda ze sportem. Szeliga przez lata był bowiem hokeistą i grał na pozycji obrońcy. W sezonach 2013/2014 i 2014/2015 występował na poziomie I ligi polskiej.

Piotr Szeliga kulturysta

Następnie Szeliga zajął się treningiem siłowym i został kulturystą. Właśnie wtedy stał się także rozpoznawalny na mediach społecznościowych, w tym między innymi na Instagramie, gdzie dzielił się między innymi właśnie ujęciami z treningów czy różnego rodzaju aspektami związanymi z tym sportem.

Piotr Szeliga prokurator

Piotr Szeliga prokurator - o co chodzi? Jacek Murański zaczął nazywać tak Szeligę w wywiadach, prawdopodobnie oskarżając go o to, że włączył się do jego konfliktu z Tańculą. I... tak już zostało.

Piotr Szeliga Tik Tok

Szeli prowadzi także tik toka. Na tej platformie również znaleźć można go pod nazwą @szeli_aesthetic. Jego nagrania zgromadziły jak na razie ponad 570 tysięcy polubień.

Piotr Szeliga Instagram

Piotr Szeliga na Instagramie udziela się jako @szeli_aesthetic. Jego profil śledzi blisko 255 tysięcy obserwujących.


Ile lat ma Piotr Szeliga?
Zawodnik FAME MMA urodził się w 1993 roku, a więc ma 30 lat.
O co chodzi z trenerem Szeligi?
Szeliga związał się z żoną swojego trenera, gdy ten zapadł w śpiączkę, mimo że wcześniej twierdził, że ten jest dla niego jak ojciec.