Piotr Szeliga to zawodnik FAME MMA, który znany jest także z innych aktywności – zarówno sportowych, jak i tych nico mniej kojarzonych ze sportem. Co wiadomo o popularnym „Szelim”?

Kim jest Piotr Szeliga?

Kim jest Piotr Szeliga? Kto to Piotr Szeliga? Mężczyzna pochodzi z Dębicy, gdzie przed lata grał w hokej. Potem zajął się kulturystyką, a szerszej publiczności dał się poznać z walk na zasadach MMA.

Piotr Szeliga wiek, waga, wzrost

Jeśli chodzi o wiek, Piotr Szeliga urodził się w 1993 roku. Rocznikowo ma więc 30 lat. Biorąc pod uwagę wzrost, mężczyzna mierzy około 175 centymetrów. Waga, w jakiej startuje, to kategoria ciężka.

Piotr Szeliga hokej

Piotr Szeliga hokej, czyli od tego zaczęła się jego przygoda ze sportem. Szeliga przez lata był hokeistą i występował na pozycji obrońcy. W sezonach 2013/2014 i 2014/2015 występował na poziomie I ligi polskiej.

Piotr Szeliga kulturysta

Następnie Szeliga zajął się treningiem siłowym i został kulturystą. Właśnie wtedy stał się także rozpoznawalny na mediach społecznościowych, w tym między innymi na Instagramie, gdzie dzielił się między innymi właśnie ujęciami z treningów czy różnego rodzaju aspektami związanymi z tym sportem.

 

 

Piotr Szeliga walka

Pierwsza walka Piotra Szeligi odbyła się w czerwcu 2020 roku. Wówczas walczył na gali Fight Exclusive Night 28 z Krystianem Pudzianowskim, czyli słynnym Bratem Pudziana. Wygrał w drugiej rundzie po tym, jak jego przeciwnik nie był w stanie kontynuować walki.

Zobacz także – kim jest Brat Pudziana?

Piotr Szeliga FAME MMA

Kolejny pojedynek Szeli stoczył w FAME MMA. Jego rywalem na gali FAME MMA 8 był Piotr „Bestia” Piechowiak, z którym przegrał przed czasem. Po walce Szeliga przyznał, że w przeddzień pojedynku ktoś go prawdopodobnie podtruł.

Następna walka Szeligi odbyła się na gali FAME MMA 11. Jego rywalem był inny z kulturystów, Krzysztof „Fericze” Ferenc. Szeliga zafundował swojemu rywalowi potężny nokaut w pierwszej rundzie i zanotował pierwszą wygraną w FAME MMA.

Na FAME MMA 13 Szeliga zmierzył się z Arabem w pojedynku kickbokserskim w małych rękawicach do MMA. Choć Szeli zdecydowanie przegrał pierwszą rundę, w drugiej brutalnie znokautował Araba i niespodziewanie wygrał przed czasem.

Niespodzianki nie było natomiast na FAME MMA 14, kiedy Szeliga przegrał przed czasem z Normanem Parke.

Piotr Szeliga rekord

Piotr Szeliga do tej pory stoczył 5 pojedynków [3 w MMA, 1 w kickboxingu i 1 na specjalnych zasadach]. Poniżej przedstawiamy bilans walk Piotra Szeligi.

Rekord MMA: 2-1-0
Rekord Kickboxing: 0-1-0

PrzeciwnikRezultatFormułaWydarzenie
Marcin Wrzosek?KickboxingFAME MMA 17, 03.02.2023
Norman ParkePrzegrana, TKO, runda II1 runda K-1, 2 runda MMA (klatka rzymska)FAME MMA 14, 14.05.2022
Gabriel „Arab” Al-SulwiWygrana, KO, runda IIKickboxingFAME MMA 13, 26.03.2022
Krzysztof „Wujaszek Fericze” FerencWygrana, KO, runda IMMAFAME MMA 11, 02.10.2021
Piotr „Bestia” PiechowiakPrzegrana, poddanie, runda IIIMMAFAME MMA 8, 21.11.2020
Krystian PudzianowskiWygrana, TKO, runda IIMMAFEN 28, 13.06.2020

Szeliga Wrzosek

Piotr Szeliga na gali FAME MMA 17 zmierzy się z byłym mistrzem KSW w kategorii piórkowej – Marcinem Wrzoskiem. Konflikt pomiędzy zawodnikami rozpoczął się po gali FAME MMA 12, na której Wrzosek mierzył się z Kasjuszem Życińskim. Po zakończonej walce, kiedy „The Polish Zombie” wracał do szatni, jeden z kibiców sprowokował byłego zawodnika KSW, a ten ruszył w jego stronę. Sytuację zarejestrowały kamery. Całą sprawę nagłośnił Szeliga, który opowiedział o tym zajściu na swoim streamie. Wrzoskowi nie spodobało się to zachowanie i zaczął wypowiadać się na temat byłego kulturysty w niepochlebny sposób.

Od tamtej pory Marcin Wrzosek pytany z kim chciałby się zmierzyć w kolejnych walkach prawie zawsze wspominał o Piotrze Szelidze. Finalnie do starcia Wrzosek vs Szeliga dojdzie na gali FAME MMA 17 3 lutego 2023 roku w Tauron Arenie w Krakowie. Pojedynek odbędzie się na zasadach K-1.

Szeliga Franio

Przed jedną z konferencji, która promowała galę FAME MMA 15 doszło do spięcia między Franciszkiem „Franiem” Rusieckim a Piotrem Szeligą. Sytuacja była o tyle komiczna, że zawodników dzieli ponad 20 kilogramów różnicy, a także całkowicie inny wygląd. Szelidze nie spodobał się sposób w jaki Franio prowadzi swoje streamy, a także to, że fani Rusieckiego pisali w jego kierunku niepochlebne komentarze. Postanowił zatem skonfrontować się ze streamerem przy pierwszej możliwej okazji. Zajście nagrały kamery.

Szeliga Denis Załęcki

Piotr Szeliga Denis Załęcki, czyli co łączy tych dwóch zawodników? Konflikt pomiędzy tymi zawodnikami jest jednym z najgłośniejszych w ostatnich miesiącach. O potencjalnej walce Szeliga vs Załęcki mówiło się już od dłuższego czasu. Obaj mają podobne warunki fizyczne, a także prezentują agresywny styl nie tylko w klatce, ale i poza nią. Początkowo wydawało się, że nie jest to wielki konflikt, a jedynie drobne zaczepki z obu stron. Prawda okazało się kompletnie inna. Do konfrontacji pomiędzy zawodnikami doszło na trybunach podczas gali FAME MMA 16, gdzie Załęcki wraz z kolegami zaatakował Szeligę.

Jak się później okazało Załęcki miał za złe Szelidze, że ten próbował go skłócić z Patrykiem „Glebą” Tołkaczewskim. Po tej sytuacji konflikt nabrał jeszcze większego rozpędu. Szeliga postanowił udostępnić swoją prywatną rozmowę z Załęckim, z której wynikało, że „Bad Boy” faktycznie początkowo nie wypowiadał się w dobrym tonie na temat „Gleby”. Załęcki nagrał odpowiedź, w której wyjaśnił jak ta sytuacja wyglądała z jego perspektywy. Czy finał tego konfliktu znajdzie finał w klatce? O to może być ciężko, bowiem Szeliga i Denis mają podpisane kontrakty w dwiema różnymi federacjami.

Szeliga Murański

Piotr Szeliga vs Murański, czyli… walka bez walki. Szeliga przyjaźni się z Arkadiuszem Tańculą, który jest skonfliktowany z rodziną Murańskich. Włączył się więc w ten konflikt, niejako stając się jego częścią. Widowiskowo kończyły się zwłaszcza jego pojedynki z Jackiem Murańskim na różnego rodzaju konferencjach. Podobno gorąco bywało także poza kamerami.

Zobacz także – kim jest Jacek Murański?

Piotr Szeliga prokurator

Piotr Szeliga prokurator – o co chodzi? Jacek Murański zaczął nazywać tak Szeligę w wywiadach, prawdopodobnie oskarżając go o to, że włączył się do jego konfliktu z Tańculą. I… tak już zostało.

Piotr Szeliga dziewczyna

Czy Piotr Szeliga ma dziewczynę? Patrząc na jego social media, wygląda na to, że Szeli jest singlem i nie posiada partnerki.

Piotr Szeliga Instagram

Piotr Szeliga na Instagramie udziela się jako „szeli_aesthetic”. Jego profil śledzi ponad 220 tysięcy obserwujących.

Piotr Szeliga Tik Tok

Szeli jest także początkującym tik tokerem, gdzie również znaleźć można go pod nazwą „szeli_aesthetic”. Jego nagrania zgromadziły jak na razie ponad 65 tysięcy polubień.

Zwiń
Ile lat ma Piotr Szeliga? Zawodnik FAME MMA urodził się w 1993 roku. Z czego znany jest Piotr Szeliga? Piotr Szeliga to były hokeista, a aktualnie zawodnik FAME MMA.