Fericze to kolejny z zawodników, który spróbował swoich sił w FAME MMA 11, Silesian MMA a ostatnio zaprezentował swoje umiejętności podczas Clout MMA 2. Co wiadomo o zawodniku?

Kim jest Fericze?

Fericze, znany również jako Wujaszek Fericze, to kulturysta, trener personalny i osobowość medialna, a także zawodnik MMA. Mężczyzna zadebiutował bowiem w klatce w organizacji FAME MMA, podczas ich 11. wydarzenia. Pojawił się również na gali charytatywnej WIP, a teraz kontynuuje karierę w Clout MMA. Znany jest także jako prowadzący programu "Kanapowcy" na TTV.

Fericze imię i nazwisko

Fericze (Wujaszek Fericze) to oczywiście pseudonim kulturysty. W rzeczywistości nazywa się on Krzysztof Ferenc.

Fericze wiek

Ile lat ma Fericze? W sieci można natrafić na informacje, według których Wujaszek ma około 40 lat.

Fericze waga

Fericze na Clout MMA 2 w Płocku zmierzy się w wadze ciężkiej. Na wagę wniósł 100 kilogramów.

Fericze wzrost

Jeśli chodzi o wzrost, to Fericze mierzy 176 centymetrów.

Fericze rekord

Aktualny rekord Fericze po dwóch przewalczonych pojedynkach to 1-1.

Rekord MMA: 1-1

Fericze trener

Krzysztof Ferenc trener, czyli coś, z czego przede wszystkim jest znany. Fericze od lat pełni rolę trenera personalnego czy to gwiazd, czy osób, które są chętne na podjęcie z nim współpracy. Śmiało można, więc powiedzieć, że jego pojedynek z Piotrem Szeligą był walką ludzi z tej samej branży kulturystycznej.

Fericze Kanapowcy

Krzysztof Ferenc szerszej publiczności dał się również poznać jako trener uczestników programu Kanapowcy, który leci na antenie TTV. Fericze wciela się tam w rolę trenera, który ma za zadanie pomóc tytułowym kanapowcom w poprawieniu sylwetki i polepszeniu trybu życia.

Fericze walka

Dla Fericze walka z Szeligą była więc pierwszym tego typu starciem, jeśli chodzi o zawodowe MMA. Fericze w wywiadach podkreślał jednak, że będzie miał nad swoim przeciwnikiem przewagę, jeśli chodzi o wydolność, co – w połączeniu z siłą – miało być jego głównym atutem w debiutanckim starciu. W debiucie został brutalnie znokautowany przez Szeligę już w pierwszej rundzie i opuścił klatkę na noszach.

Drugi pojedynek w karierze stoczył z Szymonem "Taxi Złotówą" Wrześniem. Ta walka zakończyła się jednak pozytywnie dla Ferenca w przeciwieństwie do debiutu. Teraz ma przed sobą pojedynek na Clout MMA 2, w którym zmierzy się z Konradem Karwatem.

Fericze FAME MMA

O tym, że Fericze wystąpi na FAME MMA 11, dowiedzieliśmy się na kilka miesięcy przed galą. Wówczas okazało się, że jego rywalem będzie Piotr Szeliga, znacznie bardziej doświadczony, jeśli chodzi o starty w sportach walki. Do debiutu przygotowywał się u trenera Przemysława Szyszki w warszawskim klubie Uniq.

Walka między panami miała bardzo szybkie tempo. Rozpoczęła się w stójce i również w niej została zakończona. Choć Fericze cisnął w rywala ciosem, który go zamroczył, to chwilę później on sam został uderzony, a dokładniej znokautowany prawym sierpowym. W rezultacie został pokonany przez KO w 1 rundzie starcia.

Fericze Silesian MMA WIP

Po swoim nieudanym debiucie na Fame MMA Fericze wystąpił na gali charytatywnej Silesian MMA WIP - Walcz i Pomagaj. Zmierzył się na niej z Szymonem Wrześniem, którego udało mu się pokonać przed zakończeniem się pełnego dystansu walki. Jego przeciwnik swoją przegraną motywował kontuzją nogi. Według niego Fericze miał ją celowo okopać, aby zwyciężyć.

Fericze Clout MMA

2 pażdziernika 2023 roku ogłoszono, że Fericze pojawi się, jako uczestnik na gali Clout MMA 2 w Płocku. Krzysztof Ferenc zmierzył się z Konradem Karwatem, który przystępował do tego pojedynku jako zdecydowany faworyt. Były strongman potwierdził te predykcj zdecydowanie pokonując Fericze na punkty.

Fericze żona

Partnerką Fericze jest Agnieszka Tabor, której profil na Instagramie można znaleźć pod nazwą @niespodziewankaaa. Kobieta w opisie zamieściła informację, że jest menedżerem Wujaszka.

Fericze Instagram

Fericze jest niezwykle aktywny w mediach społecznościowych. Jego konto na Instagramie pod nazwą @wujaszek_fericze_kanapowcy_ttv obserwuje niemal 100 tysięcy użytkowników tego portalu.


Jak nazywa się Fericze?
Imię i nazwisko mężczyzny to Krzysztof Ferenc.
Z czego znany jest Fericze?
Fericze to trener personalny, mający za sobą występy w telewizji i prężnie działający w sieci.