Konrad Karwat to utytułowany polski strongman, który postanowił porzucić sporty siłowe i spróbować swoich sił w MMA. Zdecydował się on jednak na rozwijanie swojej kariery w sportach walki w organizacjach freakowych. Dowiedz się kim jest Konrat Karwat!

Kim jest Konrad Karwat?

Kim jest Konrad Karwat? Konrat Karwat to utytułowany polski strongman, który zdecydował się przebranżowić na zawodnika MMA ze względów finansowych. W tej dyscyplinie zadebiutował na początku 2022 roku w organizacji High League. Aktualnie jest on zawodnikiem Clout MMA. Karwata fani mogą kojarzyć również z występów na kanale "Strong Ekipa" na YouTube. Mężczyzna tworzy ten kanał razem z Krzysztofem Radzikowskim oraz Dominikiem Abusem.

Konrad Karwat wiek

Ile lat ma Karwat? Mężczyzna urodził się 9 czerwca 1996 roku, a więc aktualnie ma 27 lat.

Konrad Karwat waga

Waga Karwata z pewnością jeszcze niedawno była znacznie większa, niż ma to miejsce obecnie. Przy okazji ważenia przed ostatnią walką Karwata mężczyzna wniósł na wagę 112 kilogramów.

Konrad Karwat wzrost

Wzrost Karwata to 178 centymetrów.

Konrad Karwat MMA

O tym, że Karwat przechodzi do MMA, dowiedzieliśmy się w 2021 roku. Wówczas mężczyzna zaczął publikować na swoich mediach społecznościowych zdjęcia czy nagrania z treningów MMA, w tym między innymi w podpoznańskim klubie Ankos MMA. Karwat podszedł więc podobną drogą do swojego kolegi Krzysztofa Radzikowskiego, który również zdecydował się na przebranżowienie do MMA.

Konrad Karwat rekord

Jaki jest rekord Konrada Karwata? Do tej pory Karwat stoczył pięć walk, z których wygrał cztery.

Rekord MMA: 4-1

Konrad Karwat walka

Konrad Karwat walka to coś, na co fani sportów siłowych czekali od dawna. Wiele osób bowiem zastanawiało się, jak siła Karwata przełoży się na walkę w klatce. Jak się okazało, Karwat w walce zaprezentował się bardzo dobrze.

Konrad Karwat High League

O tym, że Karwat zawalczy w High League, dowiedzieliśmy się na pierwszej konferencji przed drugą galą High League. Wówczas ogłoszono, że pojedynek Karwata otworzy galę High League 2. Dla wielu było to zaskoczenie, gdyż mężczyzna nie jest szczególnie rozpoznawalny. Po zagłębieniu się jednak w jego dorobek i sukcesy można było wywnioskować, że to utytułowany strongman, więc nie znalazł się w High League w nagrodę "za ładne oczy".

Konrad Karwat vs Tarzan

Walka Karwata była pierwszą na karcie walk gali High League 2. Jego rywalem był Mateusz "Tarzan" Leśniak. Pierwotnie jego przeciwnikiem miał być Super Mario, czyli trener personalny Mariusz Sobczak, ale wypadł on z gali na kilkadziesiąt godzin przed wydarzeniem. Zmiana rywala nie pokrzyżowała jednak planów Karwatowi, który zdominował Tarzana i pokonał go przez ciosy w parterze w drugiej rundzie.

Konrad Karwat vs Radosław Słodkiewicz

Kolejnym starciem Karwata w High League był pojedynek z Radosławem Słodkiewiczem. Karwat bez żadnych problemów uporał się ze swoim przeciwnikiem. Starcie rozpoczęło się od lowkicków i badania się nawzajem. Następnie doszło do klinczu, z którego Karwat obalił rywala. W tej pozycji wykluczył rękę Słodkiewicza i zaczął go bić silnymi ciosami, co doprowadziło do przerwania pojedynku.

Konrad Karwat vs Denis Labryga

Na szóstej odsłonie gali High League doszło do starcia Denisa Labrygi z Konradem Karwatem. Rywal Karwata wcześniej bił się na gołe pięści w federacji Wotore gdzie dwukrotnie pokonał w 2022 roku Piotra Więcławskiego przez TKO. Ostatecznie Karwat przegrał z Labrygą w pierwszej rundzie przez TKO.

Konrad Karwat Clout MMA

Konrad Karwat w Clout MMA został ogłoszony 10 lipca 2023. Były strongman zasilił szeregi tej federacji i do jego debiutu w Clout MMA doszło 5 sierpnia. Jego rywalem początkowo miał być debiutujący w klatce Ninja Jarek. Ostatecznie jednak nie doszło do tej walki przez problemy Jarka z wymiarem sprawiedliwości.

Konrad Karwat vs Michał Waleszczyński

Na Clout MMA 1 Konrat Karwat finalnie zmierzył się z Michałem Waleszczyńskim, który zdecydował się na starcie zaledwie kilka dni przed galą. Karwat bez większych problemów pokonał nieprzygotowanego rywala w zaledwie 45 sekund.

https://www.youtube.com/shorts/5nUJissk77s

Konrad Karwat vs Fericze

Na gali Clout MMA 2, która odbyła się 28 października, Konrat Karwat stanął naprzeciwko Krzysztofa Ferenca. Dla Ferenca, znanego lepiej jako Wujaszek Fericze, był to powrót do startów po ponad dwóch latach. W tym starciu lepszy okazał się Karwat, który wygrał przez jednogłośną decyzję sędziów.

Konrad Karwat strongman

Międzynarodowe mistrzostwo Polski do lat 23 z 2018 roku, wicemistrzostwo świata do lat 23 z 2018 roku, czwarte miejsce na zawodach Arnold Amatour Classic w Ohio - to tylko niektóre z sukcesów Karwata na arenie strongman. Karwat był bowiem jednym z najbardziej utalentowanych polskich zawodników młodego pokolenia w tym sporcie. W 2021 roku zdecydował się jednak porzucić strongman. Powód? Pieniądze, które do zarobienia są znacznie większe w MMA.

Konrad Karwat aktor

Karwat stawia pierwsze kroki w aktorstwie, grając epizodyczne role w takich produkcjach, jak film "Kobiety Mafii" czy seriale „Lombard życie pod zastaw” i "Ojciec Mateusz".

Konrad Karwat Strong Ekipa

Krzysztof Radzikowski, Dominik Abus i Konrad Karwat tworzą Strong Ekipę, czyli skład zawodników związanymi ze sportami siłowymi, którzy dzielą się swoją wiedzą i różnego rodzaju historiami poprzez kanał na YouTube właśnie pod nazwą Strong Ekipa.

Konrad Karwat dziewczyna

Czy Konrad Karwat ma dziewczynę? Okazuje się, że Konrad Karwat ma żonę. Mężczyzna poślubił bowiem swoją partnerkę 15 lipca 2023 roku.

Konrad Karwat Instagram

Na Instagramie Karwat udziela się pod nazwą @konradkarwat. Jego konto obserwuje aktualnie ponad 100 tysięcy użytkowników.


Z czego znany jest Konrad Karwat?
Konrad Karwat to utytułowany polski strongman, a obecnie zawodnik Clout MMA.
Ile lat ma Konrad Karwat?
Mężczyzna urodził się w 1996 roku, zatem ma 27 lat.