High League 6, czyli kolejna edycja gali typu freak fight drugiej największej polskiej federacji organizującej takie wydarzenia i pierwsza w 2023 roku. Co już wiadomo o gali High League 6?

Data gali18.03.2023
Miejsce galiSpodek, Katowice
Transmisja galiPPV
Walka wieczoruMarcin Dubiel vs Jarosław "Pashabiceps" Jarząbkowski
Bukmacher High LeagueKod promocyjny Fortuna

Kiedy High League 6

Termin High League 6 został ujawniony pod koniec 2022 roku. Kolejna gala High League odbędzie się już 18 marca 2023 roku.

Sprawdź: Kiedy High League 6

Gdzie High League 6

Druga największa gala freak fightowa swoje kolejne wydarzenie zorganizuje w stolicy Śląska. Będzie to pierwszy event High League zorganizowany w Katowicach. Wszystkich zawodników i kibiców ugości słynny Spodek Katowice mogący pomieścić około 11 tys. widzów.

High League 6 - Karta Walk

Karta walk High League 6 będzie obfitować w wiele ciekawych nazwisk i zestawień. Po pierwszej konferencji wiemy już, że organizatorzy przygotowali dziewięć starć. Jedno z nich, które z pewnością rozgrzeje kibiców w Spodku to walka Jarosława "Pashabiceps" Jarząbkowskiego z Marcinem Dubielem oraz rewanżowy pojedynek Marcina Najmana z Pawłem Jóźwiakiem.

Karta Walk High League 6 - Kolejność

#

Kategoria wagowaFormuła

Walka

1.PółśredniaMMA

Mateusz "Haribo" Gąsiewski vs Roger Salla

2.ŚredniaMMA

Tomasz "Szalony Reporter" Matysiak vs Michał Cichy

3.

OpenMMAKacper "Ludwiczek" Bociański vs Dariusz "Daro Lew" Kaźmierczuk

4.

CiężkaMMADenis Labryga vs Konrad Karwat
5.OpenK-1, małe rękawice

Mateusz "Don Diego" Kubiszyn vs Dawid "Crazy" Załęcki

6.CiężkaMMA

Marcin "El Testosteron" Najman vs Paweł "Prezes FEN" Jóźwiak

7.

OpenBoks, małe rękawiceDenis "Bad Boy" Załęcki vs Paweł "Tybori" Tyburski
8. Co-man eventKoguciaMMA

Lexy Chaplin vs Paulina Hornik

9. Main event

Limit do 79,5 kgMMAJarosław "Pashabiceps" Jarząbkowski vs Marcin Dubiel

High League 6 - Walka wieczoru

Początek gali High League 6 organizowanej w Katowicach już 18 marca o godzinie 20:00. W karcie walk widnieje dziewięć arcy ciekawych zestawień. Skupiając się jednak na walce wieczoru High League 6, federacja ogłosiła ją tuż przed rozpoczęciem piątej edycji. Do oktagonu wszedł Arkadiusz "Pan" Pawłowski, a za nim Marcin Najman i Jacek Murański. To ich mieliśmy zobaczyć podczas szóstej edycji w Spodku.

Niestety z powodu śmierci Mateusza Murańskiego - syna Jacka, walka została odwołana, a Marcin Najman dostał nowego przeciwnika. W związku z tym zamieniono co main event High League 6 na walkę wieczoru. Zmierzą się w niej legenda e-sportu, Jarosłąw "Pashabiceps" Jarząbkowski i Marcin Dubiel. Walka odbędzie się w limicie wagowym do 79,5 kg w formule MMA, 3x3 minuty.

Jarosław "Pashabiceps" Jarząbkowski Boks (1-0-0), MMA (0-0-0) vs Marcin Dubiel MMA (3-2-0)

W ostatniej walce w Spodku na HL 6 dojdzie do starcia pomiędzy legendą e-sportu, Jarosławem "Pashabiceps" Jarząbkowskim a byłym członkiem Teamu X i topowym influencerem, Marcinem Dubielem.

34-letni gracz Counter Strike: Global Offensive zadebiutował w sportach walki na gali High League 2, gdzie w debiucie pokonał Michała "Owcę" Owczarzaka. Po starciu nie ukrywał, że pragnie kontynuować swoją przygodę i wystąpić na High League 5 zaplanowanym na 10 grudnia 2022 roku. Niestety plany Pashy nie zostały zrealizowane z powodu kontuzji kolana, której nabawił się podczas jednego z treningów. Jarząbkowski był u dwóch ortopedów. Jeden zdiagnozował naderwanie, a drugi zerwanie przedniego więzadła krzyżowego. Podobno, gdyby nie problemy z kolanem, Pasha miałby walczyć ze streamerem, Adrianem "Medusa" Salamonem.

Włodarze High League nieco zaskoczyli wszystkich, gdyż naprzeciwko mistrza świata w CS:GO z 2014 roku stanie jeden z najpopularniejszych youtuberów w naszym kraju. Marcin Dubiel, bo o nim mowa we freak fightach uczestniczy od 2020 roku i ma na swoim koncie pięć walk w formule MMA, z czego trzy skończyły się jego zwycięstwem i jedną w klatce rzymskiej bez limitu czasowego, którą także wygrał. Po raz ostatni w oktagonie stanął pod koniec ubiegłego roku, gdy na gali FAME MMA 16 pokonał Mateusza "Tromba" Trąbkę.

 

Kursy High League 6

Fortuna zakłady bukmacherskie jak zwykle kursy wystawi tuż po ogłoszeniu wszystkich pojedynków. Tak było w przypadku poprzedniej edycji High League. W walce wieczoru na ten moment bukmacherzy widzą faworyta w "Pashybicepsie", chociaż będzie to jego drugi pojedynek w karierze. Przyjdzie mu mierzyć się z Marcinem Dubielem, który w ostatnim czasie poczynił spore postępy i z pewnością nie będzie w tym przypadku "chłopcem do bicia".

Najbardziej wyrównanym pojedynkiem według kursów na High League 6 jest starcie Mateusza "Haribo" Gąsiewskiego z Rogerem Sallą. Największy underdog to Paulina Hornik, który zmierzy się w co-main evencie z Lexy Chaplin. W rewanżowym starciu Najman vs Jóźwiak bukmacher Fortuna ponownie przewiduje łatwe zwycięstwo "Prezesa FEN".

Walka

1

2

Tomasz "Szalony Reporter" Matysiak vs Michał Cichy

2,371,45

Kacper "Ludwiczek" Bociański vs Dariusz "Daro Lew" Kaźmierczuk

2,921,30
Mateusz "Haribo" Gąsiewski vs Roger Salla2,06

1,60

Mateusz "Don Diego" Kubiszyn vs Dawid "Crazy" Załęcki

1,253,21

Marcin "El Testosteron" Najman vs Paweł "Prezes FEN" Jóźwiak

2,701,35
Denis Labryga vs Konrad Karwat1,35

2,70

Denis "Bad Boy" Załęcki vs Paweł "Tybori" Tyburski

1,472,32
Lexy Chaplin vs Paulina Hornik1,18

3,79

Jarosław "Pashabiceps" Jarząbkowski vs Marcin Dubiel

1,30

2,90

Karta Wstępna

Przed walką wieczoru i co-main eventem fani freak-fightowych walk zobaczą siedem równie ciekawych starć. Kolejność pojedynków zależy od zainteresowania danymi zawodnikami i od tego, czy generują oni emocje w trakcie konferencji. Zazwyczaj, jeśli pomiędzy rywalami nie ma realnego konfliktu lub przepychanek słownych, osoby odpowiedzialne za tworzenie karty walk High League 6 umieszczają takie zestawienia zaraz na początku eventu. Niemniej jednak często to właśnie walki ze wstępnej karty walk dają dużo większe emocje niż chociażby walka wieczoru.

Tomasz "Szalony Reporter" Matysiak (0-0-0) vs Michał Cichy (1-0-0)

"Szalony Reporter" wreszcie doczekał się debiutu. Początkowo miał walczyć w FAME MMA z Jackiem Murańskim, ale jego rywal nie był w stanie wyjść do tego pojedynku z powodu kontuzji po starciu z Arkadiuszem Tańculą. Następnie poinformował na swoich mediach społecznościowych poinformował kibiców o rozwiązaniu swojego kontraktu z największa polską organizacją freakową. Rozstanie otworzyła przed nim drogę do potencjalnej walki z dziennikarzem MMA.PL Michałem Cichym.

Panowie po raz pierwszy spotkali się podczas gali Prime Show MMA 3, która odbyła się w Radomiu. Cichy na tym wydarzeniu debiutował w klatce i ku zaskoczeniu wygrał walkę z dużo bardziej doświadczonym Adrianem Ciosem. W trakcie wywiadu "Cichy Zadymiarz" wykrzyczał do kamery ksywę "Szalonego Reportera", rzucając mu rękawice. Tomasz Matysiak był obecny na gali w Radomiu i mógł się odnieść bezpośrednio do tych słów. Przed kamerą dla portalu MMA.PL zgodził się na ten pojedynek.

Kacper "Ludwiczek" Bociański (0-0-0) vs Dariusz "Daro Lew" Kaźmierczuk (1-11-0)

Drugim zestawieniem w karcie wstępnej High League 6 jest pojedynek "Ludwiczka" z "Daro Lwem". Trzeba przyznać, że raczej nikt się nie spodziewał, że to właśnie "Ludwiczek" z kanału Top Top News będzie rywalem Kaźmierczuka.

Początkowo przeciwnikiem "Daro Lwa" był Przemysław "Sequento" Skulski. Niestety kontuzja wykluczyła go z drugiej freak-fightowej walki w karierze. Zastępstwo za niego wziął "Ludwiczek", który zasłynął ze swoich śmiesznych wywiadów z kanału Top Top News. Już od pewnego czasu mówiono o jego debiucie w klatce. Wskazywały na to jego dobre układy z włodarzami FAME MMA, "Boxdelem" i Wojtkiem Golą. Jak się okazało, Bociański finalnie stoczy swoją pierwszą walkę, reprezentując barwy High League.

"Daro Lew" ma stoczonych już 12 pojedynków w formule MMA. Debiutował w 2013 roku na gali Poland Regional, przegrywając z Kamilem Ksępką. Następnie przegrał sześć starć z rzędu. Pierwsze i do tej pory jedyne zwycięstwo Kaźmierczuka przyszło na gali MMA Cup 10. Pokonał wówczas Dawida Harasia. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Haraś miał bilans 0-16. Po zwycięstwie przyszedł niestety czas na kolejne porażki. W październiku 2018 roku "Daro Lew" zmierzył się z Fryderykiem Dąbalem na gali PLMMA 77, przegrywając w 3 minucie i 37 sekundzie pierwszej rundy.

Dwa lata później po 49-latka zgłosiła się federacja FAME MMA, zestawiając go z Marcinem Najmanem. "El Testosteron" z łatwością poradził sobie z "Daro Lwem", choć ten na początku próbował obalić Najmana, ale bezskutecznie. Po FAME przyszedł czas na przygodę w organizacji, której twarzą był właśnie Marcin Najman, czyli MMA-VIP. Kaźmierczuk stoczył tam dwa pojedynki, przegrywając na drugiej edycji z Szymonem "Taxi Złotówa" Wrześniem i na trzeciej z Markiem Molakiem.

Daro Lew vs Filipek

 

Ostatnią walkę "Daro Lew" stoczył na gali FAME MMA 16. Doszło do niej w dość absurdalny sposób. Wszystko zaczęło się na drugiej konferencji przed FAME MMA 11, gdzie "Filipek" walczył z "Ferrarim". Raper w pewnym momencie lekko zaczepił "Daro Lwa", a dalej już poszło. Kaźmierczuk zaczął wyzywać "Filipka" na swoich mediach społecznościowych, a ten za każdym razem mu odpowiadał. Sztucznie nadmuchany konflikt finalnie przeszedł do klatki. Filipek pokonał "Daro Lwa", ale na początku rundy wydawało się, że to jednak Kaźmierczuk przechyli szalę na swoją korzyść.

Mateusz "Haribo" Gąsiewski (0-1-0) vs Roger Salla (0-0-0)

Trzecią walką w karcie wstępnej High League 6 jest starcie Mateusza "Haribo" Gąsiewskiego z Rogerem Sallą. W trakcie pierwszej konferencji "Haribo" przebywał na wakacjach w Tajlandii, przyznając, że po otrzymaniu propozycji walki zaczął się tam przygotowywać.

"Haribo" stoczy swój drugi pojedynek w karierze freak fightera. Debiutował na gali FAME MMA 10. Od razu został wypuszczony na głęboką wodę, rywalizując z Amadeuszem "Ferrari" Roślikiem. Starcie rozpoczęło się od niskich kopnięć ze strony "Haribo", który korzystał z przewagi warunków fizycznych. Z czasem "Ferrari" obalił rywala, zyskując przewagę w płaszczyźnie parterowej. W drugiej odsłonie "Ferrari" skutecznie wszedł pod cios "Haribo" i jeszcze raz obalił przeciwnika. Zdobył dosiad i rozbił Gąsiewskiego ciosami.

Roger Salla szerszej publiczności znany jest przede wszystkim przez jego związek z Karoliną Pisarek. Jest synem milionera i obecnie pracuje w firmie ojca. W 2017 roku ukończył studia zarządzania w biznesie na Akademii Leona Koźmińskiego. Przy okazji jest poliglotą: mówi biegle po niemiecku i angielsku. Znajomość języka naszego zachodniego sąsiada pomogła mu spędzić kilka lat w Niemczech, trenując piłkę nożną w klubie TSG 1899 Hoffenheim na pozycji obrońcy. Próbował również sił w młodzieżówce Legii Warszawa oraz Polonii Warszawa, dla której w latach 2011-2013 występował w Młodzieżowej Ekstraklasie. Od kilku lat intensywnie trenuje sztuki walki. Jego umiejętności zobaczymy już 18 marca na gali High League 6.

 

Karta Główna

Jedna lub dwie pierwsze walki z karty wstępnej będzie można obejrzeć za darmo na oficjalnym kanale High League. Karta główna i walka wieczoru Jarosław "Pashabiceps" Jarząbkowski vs Marcin Dubiel, zarezerwowane są dla szczęśliwych posiadaczy wykupionego PPV. Jakie tym razem zestawienia przygotowała dla fanów federacja High League, aby zgromadzić przed telewizorami i ekranami jak najwięcej osób?

Mateusz "Don Diego" Kubiszyn Boks: (3-4-0), K-1 (1-1-0) vs Dawid "Crazy" Załęcki K-1: (2-0-0)

Na kilka dni przed pierwszą konferencją High League 6 organizacja poinformowała o bardzo ciekawym zestawieniu. Będzie to pojedynek czołowego zawodnika federacji Gromda, Mateusza "Don Diego" Kubiszyna z ojcem swojego byłego przeciwnika "Bad Boy'a", Dawidem "Crazy" Załęckim. Starcie odbędzie się w formule K-1 w małych rękawicach.

Mateusz Kubiszyn w organizacji GROMDA wygrał do tej pory sześć krwawych walk na gołe pięści, nie przegrywając żadnego pojedynku. Popularny „Don Diego” w ringu pokonał m.in. takich mocnych zawodników jak Vasyl, Tyson czy Maximus i w kolejnym starciu zawalczy z Bartłomiejem "Balboa" Domalikiem o pas mistrzowski GROMDY.

W formule MMA "Don Diego" zadebiutował w czerwcu 2022 na gali High League 3. Pokonał wówczas decyzją sędziów Denisa Załęckiego. W drugiej walce w MMA zmierzył się z dużo bardziej doświadczonym zawodnikiem KSW, Damianem Janikowskim na gali High League 5. Janikowski świetnie wykorzystał swoje zapasy i zwyciężył walkę przez decyzję sędziów.

Dawid „Crazy” Załęcki w ostatnim występie na High League 5 rozbił doświadczonego weterana sportów walki, Vaso Bakocevica przez TKO w pierwszej rundzie. Pojedynek odbył się na zasadach K-1 w małych rękawicach. Było to drugie zwycięstwo z rzędu w organizacji High League. Ojciec popularnego Denisa „Bad Boya” Załęckiego w swoim debiucie bez problemów poradził sobie z Alanem Kwiecińskim, demolując go uderzeniami w pierwszej rundzie pojedynku.

Marcin "El Testosteron" Najman (5-6-0) vs Paweł Jóźwiak (1-1-0)

Początkowo Marcin Najman miał się bić w walce wieczoru z Jackiem Murańskim na zasadach boksu birmańskiego. Niestety smutna wiadomość o śmierci Mateusza Murańskiego - syna Jacka spowodowała, że do walki najzwyczajniej w świecie nie dojdzie. Zastępstwem za Murańskiego jest Paweł Jóźwiak. To oznacza, że na gali High League 6 dojdzie do rewanżu za galę Wotore 6, na której Najman przegrał z prezesem FEN w 20 sekund.

Marcin "El Testosteron" Najman (5-6-0)

 

Zarobki Marcina Najmana na pojedynku z Pawłem Jóźwiakiem z pewnością znacząco wzrosną. Nie będzie to jednak suma 300 tysięcy złotych, jaką rzekomo miał dostać Najman za hitowy pojedynek z Jackiem Murańskim.

Marcin Najman po zakończeniu kariery bokserskiej i przejściu na mieszane sztuki walki znany jest głównie z szybkich odklepań i wygranych z niezbyt doświadczonymi rywalami. Mimo to jego postać przyciąga takie zainteresowanie, że cały czas może liczyć na akuratne propozycje. Prześledźmy zatem jego ostatnie starcia.

W 2009 roku zadebiutował na gali KSW 12. Jego rywalem był znany wszystkim strongman, Mariusz Pudzianowski. Wielu uważa, że właśnie ten pojedynek rozpowszechnił MMA w naszym kraju. Siłacz z Białej Rawskiej potrzebował zaledwie 43 sekundy, aby roznieść "El Testosterona".

Włodarze KSW dali mu jeszcze jedną szansę na czternastej edycji gali. Najman zmierzył się ze swoim byłym kolegą, Przemysławem Saletą. Panowie poróżnili się o kobietę... Konkretniej o drugą żonę Salety, Ewę Byzdrę. Do wyjaśnienia ich konfliktu w oktagonie doszło po kompromitującej porażce z Pudzianowskim. W pierwszej rundzie Najman zaskoczył Saletę, sprowadzając go do parteru. "El Testosteron" uzyskał pełny dosiad i zaczął dobierać się do głowy Salety. Robił to jednak na tyle nieporadnie, że sędzia podniósł walkę do stójki. Po chwili Najman ponownie spróbował sprowadzić Saletę, ale tym razem mistrz Europy w zawodowym boksie zdołał obrócić Najmana i duszeniem zakończyć starcie.

Najman MMA Attack 

 

Do rewanżu doszło 5 listopada 2011 roku na gali MMA Attack 1 na zasadach K-1. Najman znowu się nie popisał. W 50 sekundzie po jednym z kopnięć doznał kontuzji nogi, która uniemożliwiła mu dalszą rywalizację.

Rok później na drugiej edycji MMA Attack Najman przegrał z debiutującym Robertem "Hardkorowy Koks" Bruneiką. Co prawda walka wyszła poza pierwszą rundę, ale skończyła się podobnie jak z Pudzianowskim. Kulturysta wszedł w Najmana, a w parterze rozbił go silnymi ciosami. Wydawało się, że po tym starciu Najman odwiesi rękawice na kołku. Nic bardziej mylnego!

Najman vs Trybson i zdobycie ME w K-1

 

Kolejnym pojedynkiem Najmana było starcie z "Trybsonem" na pierwszej gali FFF w Zielonej Górze. Były uczestnik Warsaw Shore potrzebował zaledwie 42 sekund, aby uporać się z Najmanem. Po walce panowie się pogodzili, ale niewykluczony był rewanż w formule K-1.

W międzyczasie w 2016 roku Najman zdobył Mistrzostwo Europy organizacji WKU w K-1, pokonując Satischa Jhamailego.

Najman w FAME MMA

 

Następnie Najman przeszedł do federacji FAME MMA. Stał się tam od razu jedną z głównych gwiazd obok Amadeusza Roślika, "Don Kasjo", czy Marty Linkiewicz. Pierwszym rywalem Najmana był Piotr "Bonus BGC" Witczak. Ulubieniec publiczności nie podołał wyzwaniu, przegrywając już w pierwszej rundzie przez TKO. Było to drugie zwycięstwo "El Testosterona" we freak-fightach po wygranej z Michalem Dobiašem na PLMMA 45 w 2014 roku.

Na kolejnej edycji przegrał z Piotrem "Bestia" Piechowiakiem przez TKO w pierwszej rundzie. Po porażce Najmana zestawiono z Dariuszem "Lew" Kaźmierczukiem, który przed tym pojedynkiem miał bilans 1-7. Walka nie potrwała zbyt długo i zakończyła się szybkim nokautem technicznym w pierwszej rundzie. Po walce "Daro Lew" oskarżył Najmana o nieczystą grę, bijąc w tył głowy. Najman skwitował to pogardliwą odpowiedzią - "widocznie "Lew" nadal odczuwa skutki ciężkich ciosów Najmana w głowę". Ostatnią walką Najmana w FAME MMA był pojedynek w boksie z Kasjuszem "Don Kasjo" Życińskim. Między zawodnikami od dawna wrzało, a oliwy do ognia dolał Kasjusz, który oskarżył "El Testosterona" o romans z Moniką Godlewską podczas gali FAME MMA 5. Po oskarżeniach Najman nie pojawił się w programie "Cage", ale dopiero sama walka pokazała, że "Don Kasjo" mocno wpłynął na jego psychikę.

Podczas pojedynku, pomimo że walka miała stoczyć się w formule bokserskiej, zaczął kopać rywala, a raz nawet go obalił. Po drugiej próbie kopnięcia sędzia zdyskwalifikował Najmana. Następnie w oktagonie doszło do bójki i szybko musieli wkroczyć ochroniarze. W całym zamieszaniu znalazł się trener Najmana - Damian Herczyk, który jak się okazało po walce, wykręcił nogę Kasjuszowi, który leżał już na macie trzymany przez ochronę.

Najman w MMA-VIP

 

Po kompromitującej walce z "Don Kasjo" Najman stał się jednym z założycieli MMA-VIP. Na pierwszej edycji w walce wieczoru przegrał z Szymonem "Taxi Złotówa" Wrześniem - znanym youtuberem, który przez długi czas walczył z otyłością. Na MMA-VIP 3 pokonał Ryszarda "Szczena" Dąbrowskiego w 17 sekund przez TKO. Ostatnim występem w MMA-VIP był pojedynek z "Miśkiem z Nadarzyna". W pierwszej rundzie 60-letni były gangster obalił Najmana, ale z powodu braku aktywności sędzia był zmuszony podnieść walkę. W drugiej odsłonie Najman poleciał z Dąbrowskim pod siatkę, a tam rozpoczął serię ciosów. Jego prawy sierpowy naruszył "Miśka z Nadarzyna" na tyle, że sędzia był zmuszony przerwać pojedynek. Po tej walce Najman poinformował, że odchodzi z federacji i przekazuje władzę komuś innemu.

Najman vs Jóźwiak

 

Po odejściu z MMA-VIP Najman dostał propozycję walki z prezesem FEN, Pawłem Jóźwiakiem. Do skrzyżowania rękawic doszło na gali Wotore 6. Zawodnicy bili się w formule MMA w rękawicach z samymi owijkami. Najman nie pokazał się z dobrej strony. Już po kilku sekundach Jóźwiak trafił go na tyle mocno, że ten runął na ziemię. Prezes FEN od razu doskoczył i ubił Najmana silnymi ciosami.

Paweł Jóźwiak (1-1-0)

 

Niespodziewanie w zastępstwie za Jacka Murańskiego pojawił się Paweł Jóźwiak, który miesiąc temu stoczył pojedynek z "Boxdelem" na gali FAME MMA 17. Dużo mówiło się o Robercie "Hardkorowy Koksu" Burnejce, jako potencjalnym przeciwniku dla Najmana, który starł się z nim ponad 10 lat temu na gali MMA Attack 2. Ostatecznie padło na prezesa federacji FEN.

Paweł Jóźwiak od lat ma do czynienia ze sportami walki, organizując własne gale. W kuluarach od dawna mówiono jednak o jego potencjalnym debiucie. Pierwsza zgłosiła się organizacja Wotore, która zestawiła go z Marcinem Najmanem na szóstej edycji organizowanej w Konstancinie-Jeziorna. Faworytem bukmacherów był "El Testosteron". jednak nieoczekiwanie w błyskawicznym tempie Jóźwiak znokautował byłego pięściarza w zaledwie 20 sekund.

Jóźwiak vs Boxdel

 

Następnie doszło do przeniesienia wielkiego konfliktu pomiędzy Jóźwiakiem a jednym z włodarzy FAME MMA, Michałem "Boxdelem" Baronem do oktagonu. Panowie nie szczędzili sobie gorzkich słów na konferencjach, na których zdaniem internautów gorzej wypadł "Boxdel". Walka odbyła się na gali FAME MMA 17 w Krakowie. Pojedynek zakontraktowano w formule MMA w klatce rzymskiej. Od pierwszego gongu to włodarz FAME ruszył na swojego rywala i zdominował go pod siatką. Jóźwiak starał się spychać mu głowę, co czynił dość nieumiejętnie i wpychał palce blisko oczu "Boxdela", ale w końcówce pierwszej odsłony został obalony, a następnie upominany przez sędziego za łapanie siatki.

Na początku drugiej rundy sędzia zagroził Jóźwiakowi, że jeśli jeszcze raz powtórzy ten nielegalny proceder, zdyskwalifikuje prezesa FEN. Jóźwiak wziął sobie tę reprymendę do serca i przetrwał ogromny napór, ale po zakończeniu rundy na pytanie od sędziego, czy chce kontynuować walkę, kiwnął głową w geście przeczącym. Piotr Jarosz orzekł w ten sposób zakończenie pojedynku, choć obaj zawodnicy pokazali natychmiast, że chcą bić się dalej. To nie wpłynęło na decyzję sędziego i "Boxdel" wygrał.

Denis Labryga (2-0-0) vs Konrad Karwat (2-0-0)

Denis Labryga to zawodnik MMA. W przeszłości trenował głównie kickboxing. Do jego największych osiągnięć należy Mistrzostwo Polski Juniorów K1 i Puchar Świata w K1. Oba trofea zdobył ponad 8 lat temu. W 2022 roku Labryga dał się poznać szerszej publiczności za sprawą swoim walk na gołe pięści w organizacji Wotore. Stoczył ich dwie i obie wygrał, pokonując na czwartej edycji Piotra Więcławskiego, a następnie na szóstej w rewanżowym starciu.

Jego rywalem jest strongman, który do tej pory dwukrotnie wchodził do oktagonu. W pierwszej walce zmierzył się na gali High League 2 z celebrytą telewizyjnym Mateuszem "Tarzanem" Leśniakiem, którego pokonał przez TKO w drugiej rundzie. Następnie Karwat na gali High League 4 rywalizował z silnym kulturystą, Radkiem Słodkiewiczem, którego również pokonał przez TKO, tym razem w pierwszej rundzie.

Denis "Bad Boy" Załęcki (0-2-0) vs Paweł "Tybori" Tyburski (3-1-0)

Na gali High League 6 dojdzie również do hitowego starcia pomiędzy Denisem Załęckim a Pawłem "Tybori" Tyburskim.

Dla "Bad Boya" to powrót do klatki po nieudanym starciu z Arturem Szpilką, podczas którego doznał kontuzji kolana i nie mógł już dalej kontynuować pojedynku. We wcześniejszym starciu na gali High League 3 przegrał na kartach sędziowskich z Mateuszem "Don Diego" Kubiszynem.

"Tybori" jest uznawany za jednego z najlepszych freak fighterów w Polsce. Debiutował w 2020 roku na gali FAME MMA 7. Pokonał wówczas w drugiej rundzie Arkadiusza Tańculę. Co ciekawe była to jedyna porażka Tańculi w karierze. Na kolejnej edycji w Łodzi, podczas której w main evencie mierzył się Dubiel z Błońskim, zmierzył się z Gabrielem "Arab" Al-Sulwi. Wbrew oczekiwaniom kibiców i typujących to zestawienie, "Arab" zdominował Tyburskiego. W pierwszej rundzie Al-Sulwi szybko obalił "Tyboriego", następnie szukał duszenia. W kolejnej odsłonie "Arab" rozpoczął od tej samej kombinacji. Poszedł po nogi rywala, a jego umiejętności parterowe miały być kluczem do sukcesu. W dosiadzie zadawał naprawdę bardzo mocne ciosy. Po sześciu minutach Tyburskiego ratował już tylko nokaut. Raper na to jednak nie pozwolił i wygrał na punkty.

Następnie "Tybori" przeniósł się do federacji Prime MMA. Na pierwszej gali 19 lutego pokonał w pierwszej rundzie Łukasza Lupę. Na gali z numerem dwa, tym razem w formule K-1 pokonał Adama Soroko.

Tybori w High League

 

Ostatnim starciem Tyburskiego był pojedynek z Alberto Simao na gali High League 5. Walka rozpoczęła się od low-kicków ze strony Tyburskiego. Alberto cały czas starał się utrzymywać dystans i co jakiś czas próbować swoich szans silnymi kopnięciami. Jedno wylądowało pod łokciem Tyburskiego. Pod koniec rundy Alberto dwa razy dostał poniżej pasa i sędzia musiał przerywać pojedynek, dając ostrzeżenie "Tyboriemu". W drugiej odsłonie Alberto starał się trzymać dystans, ale w końcu "Tybori" trafił rapera w szczękę. Po chwili poszedł lewy sierpowy, który posłał Alberto na deski.

Co Main Event High League 6

Lexy Chaplin (2-1-0) vs Paulina Hornik (1-0-0)

Lexy to jedna z najpopularniejszych influencerek w Polsce. Nic dziwnego, że włodarze High League starają się dawać jej kolejne walki. Ogromne zasięgi szczególnie wśród młodych odbiorców pozwalają osiągać niebotyczne rezultaty w sprzedanych PPV. Początkowo spekulowano, że Lexy zawalczy z Mają Staśko (2-0-0), która mogłaby być sporym wyzwaniem dla Chaplin. Ostatecznie padło na Paulinę Hornik. Dla Lexy to czwarta walka w High League. Debiutowała na gali High League 1, przegrywając z "Natsu" po jednogłośnej decyzji sędziów. Na drugiej edycji z łatwością poradziła sobie z Agatą "Fagata" Fąk, aby na kolejnej gali z numerem 4 skutecznie zrewanżować się "Natsu".

Paulina Hornik to jedna z gwiazd projektu Natsu World. Na Instagramie śledzi ją ponad 330 tysięcy fanów, a jej filmiki na TikToku obejrzało już ponad 18 milionów użytkowników. Hornik to bliska przyjaciółka Natalii "Natsu" Karczmarczyk, która dwukrotnie mierzyła się z Lexy, odnosząc jedno zwycięstwo i jedną porażkę. Paulina wraca do klatki po pokonaniu w 40 sekund Martyny "Pysia" Zbirańskiej na Prime Show MMA 3.

Finał High League 5

Ostatnia gala High League odbyła się 10 grudnia 2022 roku w łódzkiej Atlas Arenie. W main evencie doszło do walki Alberto Simao vs Paweł "Tybori" Tyburski. Jeden z braci Tyburskich był zdecydowanym faworytem według bukmacherów. Nic dziwnego, gdyż jest on uważany za jednego z najlepszych freak-fighterów w Polsce, a na swoim koncie ma cztery zwycięstwa i jedną porażkę. Raper z kolei stoczył zaledwie jeden pojedynek z Marcinem Dubielem, wygrywając go po jednogłośnej decyzji sędziów, chociaż trzeba przyznać, że Dubiel postawił twarde warunki.

Walka rozpoczęła się od low-kicków ze strony Tyburskiego. Alberto cały czas starał się utrzymywać dystans i nie wdawać się w niepotrzebne wymiany. Jego plan na ten pojedynek opierał się na silnych kopnięciach. Jedno nawet wylądowało pod łokciem Tyburskiego. Pod koniec pierwszej odsłony Alberto dwa razy dostał poniżej pasa i sędzia za każdym razem musiał przerwać pojedynek, dając ostrzeżenie "Tyboriemu".

W drugiej rundzie Tyburski trafił rapera w szczękę. Po minie Alberto było widać, że odczuł ten cios. Po chwili lewy sierpowy Tyburskiego posłał członka wytwórni Malika Montany na deski. Tam "Tybori" dokończył dzieła zniszczenia silnymi ciosami z góry.

Pozostałe rezultaty

Na gali High League 5 zobaczyliśmy także sportowe starcie między Vaso Bakoceviciem, a ojcem Denisa Załęckiego. Starcie nie potrwało długo. "Crazy" trafił Czarnogórca, który upadając, nabawił się odnowienia kontuzji nogi. Zaraz po tym pojedynku w klatce spotkali się dwa streamerzy, z którego zwycięsko wyszedł Paweł "Leh" Lehmann. W walkach kobiet triumfowała Maja Staśko i Agata "Fagata" Fąk. Na gali pojawił się także medalista olimpijski i zawodnik KSW, Damian Janikowski, który pokonał Mateusza "Don Diego" Kubiszyna przez jednogłośną decyzję sędziów. W pozostałych walkach Paweł "Scarface" Bomba po porażce z Amadeuszem "Ferrari" Roślikiem na poprzedniej edycji niespodziewanie pokonał w K-1 Mateusza "Murana" Murańskiego przez dyskwalifikację. Maciej "Zony" Zoniuk pokonał Jakuba "Holak" Krawczyka przez TKO w drugiej rundzie. Wojciech "Rekordzista" Sobierajski zwyciężył przez większościową decyzję sędziów z Kamilem "Hassi" Hassanem, a Andrzej "Andrew" Gazda wbrew kursom bukmacherskim rozprawił się z discopolowcem Przemysławem "Sequento" Skulskim.

High League 6 Transmisja Gali - Gdzie oglądać

Galę High League 6 będzie można obejrzeć w systemie pay-per-view. Aby obejrzeć transmisję online High League 6, należy wejść na stronę highlive.tv, zarejestrować konto i wykupić dostęp. Do wyboru są dwie opcje zakupu:

Transmisja High League 6 - Pakiet Basic

  • Cena 34,99 zł
  • Jakość 720p
  • Możliwość odtworzenia transmisji przez 24 godziny po wydarzeniu

High League 6 transmisja - Pakiet Premium

  • Cena 39,99 zł
  • Jakość 1080p
  • Dostęp do transmisji przez 7 dni po wydarzeniu
  • Możliwość oglądania różnych kanałów, w tym Hejt Room-u

High League 6 bilety

Bilety na High League 6 dostępne są już w sprzedaży. Można je kupić na stronie eventim.pl. Najtańsze wejściówki kosztują od 99 do 139 zł. Najdroższe, czyli bilety premium można nabyć za 1199 oraz 1399 zł.

High League 6 konferencja

Konferencja przed galą High League 6 będzie istotnym elementem promocyjnym całego wydarzenia. Biorąc pod uwagę fakt, że konferencje High League ogląda nawet kilkaset tysięcy osób na YouTube, są to wydarzenia cieszące się ogromną popularnością wśród kibiców. Na pierwszej konferencji poznaliśmy pełen fight card i wszystkich uczestników nadchodzącego wydarzenia.

High League 6 ważenie

Ważenie przed galą High League 6 odbędzie się dzień przed wydarzeniem. Wówczas przekonamy się, czy wszyscy zawodnicy zmieścili się w limitach swoich kategorii wagowych. Jako że gala odbędzie się 18 marca, to ważenie zobaczymy 17 marca 2023 roku.

Bukmacher High League 6

Bukmacher na High League 6 - czyli, gdzie typować galę? Oficjalnym sponsorem federacji High League są zakłady bukmacherskie Fortuna. W związku z tym właśnie w tej firmie kursy na High League 6 pojawią się najszybciej.

Bukmacher Fortuna przygotował specjalny bonus na obstawianie High League 6. Kliknij powyższy baner i zarejestruj konto z naszym kodem, pamiętając o zgodach marketingowych. W zamian dostaniesz darmowe 20 PLN na start, 10 PLN Freebet przy pierwszej wpłacie na konto oraz trzy zakłady bez ryzyka na łączną kwotę 600 zł!

Typy High League 6

Typy na High League 6 dostępne będą do gry w Fortunie, gdy włodarze ogłoszą pełną kartę walk. Do gali zostaje coraz mniej czasu, wiec na pewno pokusimy się jeszcze o wytypowanie przebiegu następnych kilku walk nadchodzącej edycji High League. Na kilka dni przed galą typerzy na naszej stronie w sekcji Typy na High League opublikują swoje trafy.

Kto na High League 6

Kto zawalczy na High League 6? W klatce dojdzie do wielu głośnych walk. W starciu wieczoru zmierzą się ze sobą dobrze wszystkim znany Marcin Dubiel oraz Jarosław "Pashabiceps" Jarząbkowski. Ogłoszono także angaż Tomasza "Szalony Reporter" Matysiaka, który zawalczy z Michałem Cichym oraz pojedynek Lexy Chaplin vs Paulina Hornik. Do klatki wejdzie również Denis "Bad Boy" Załęcki, który na czwartej edycji przegrał z Arturem Szpilką z powodu kontuzji.

Zawodnicy High League 6

Zawodnicy High League 6, czyli kto wystąpi na gali? Znamy już wszystkich osiemnastu zawodników, których zobaczymy na marcowym wydarzeniu w Katowicach. Marcin Najman, Paweł Jóźwiak, Pashabiceps, Marcin Dubiel, Daro Lew, Haribo, Tybori, Denis Labryga, Konrad Karwat, Ludwiczek, Michał Cichy, Don Diego, Dawid Załęcki, Lexy Chaplin i Denis Załęcki mają już za sobą kilka pojedynków. Debiutantem natomiast jest "Szalony Reporter" i Roger Salla.

Walki High League 6

Nie ulega wątpliwości, że walki na High League 6 przyniosą kibicom wiele emocji. Na ten moment znamy jeden pojedynek, czyli walkę wieczoru, w której zmierzą się ze sobą Marcin Dubiel vs Jarosław "Pashabiceps" Jarząbkowski.


Jaki jest termin High League 6?
Gala High League 6 odbędzie się 18 marca 2023 roku.
Gdzie jest High League 6?
High League 6 tym razem zagości w Spodku Katowice.