Konrad Karwat to utytułowany polski strongman, który postanowił porzucić sporty siłowe i spróbować swoich sił w MMA. Dlaczego podjął taką decyzję? Jak nie wiadomo, o co chodzi…

Kim jest Konrad Karwat?

Kim jest Konrad Karwat? Biorąc pod uwagę fakt, że w High League walczą znani polscy influencerzy czy twórcy internetowi, obecność Karwata na pierwszej konferencji przed druga galą High League z pewnością mogła wielu zaskoczyć i sprowokować do zadania sobie takiego pytania. Karwat to utytułowany polski strongman, który zdecydował się przebranżowić na zawodnika MMA ze względów finansowych.

Konrad Karwat wiek

Ile lat ma Karwat? Mężczyzna urodził się w 1996 roku.

Konrad Karwat waga

Z racji tego, że mówimy o strongmanie, który postanowił spróbować swoich sił w MMA, waga Karwata z pewnością jeszcze niedawno była znacznie większa, niż ma to miejsce obecnie i będzie to miało miejsce przy okazji jego walki. Strongmani ważą bowiem zazwyczaj grubo ponad 120 kilogramów, a w walkach MMA, zwłaszcza przy wzroście Karwata, tego typu warunki fizyczne niemal na pewno nie byłyby atutem. Strona High League podaje, że waga Karwata to 110 kilogramów.

Konrad Karwat wzrost

Wzrost Karwata wynosi 178 centymetrów.

 

 

Konrad Karwat strongman

Międzynarodowe mistrzostwo Polski do lat 23 z 2018 roku, wicemistrzostwo świata do lat 23 z 2018 roku, czwarte miejsce na zawodach Arnold Amatour Classic w Ohio – to tylko niektóre z sukcesów Karwata na arenie strongman. Karwat to jeden z najbardziej utalentowanych polskich zawodników młodego pokolenia w tym sporcie. W 2021 roku zdecydował się jednak porzucić strongman. Powód? Pieniądze, które do zarobienia są znacznie większe w MMA.

Konrad Karwat MMA

O tym, że Karwat przechodzi do MMA, dowiedzieliśmy się w 2021 roku. Wówczas mężczyzna zaczął publikować na swoich mediach społecznościowych zdjęcia czy nagrania z treningów MMA, w tym między innymi w podpoznańskim klubie Ankos MMA. Karwat podszedł więc podobną drogą do swojego kolegi Krzysztofa Radzikowskiego, który – co prawda będąc znacznie starszym – również zdecydował się na transfer ze strongman do MMA.

Konrad Karwat rekord

Przeciwnik

RezultatFormuła

Wydarzenie

Denis Labryga?MMAHigh League 6, 18.03.2023
Radosław SłodkiewiczWygrana, TKO, runda IMMAHigh League 4, 17.09.2022
Mateusz „Tarzan” LeśniakWygrana, TKO, runda IIMMAHigh League 2, 05.02.2022

Konrad Karwat High League

O tym, że Karwat zawalczy w High League, dowiedzieliśmy się na pierwszej konferencji przed drugą galą High League. Wówczas ogłoszono, że pojedynek Karwata otworzy galę High League 2. Dla wielu było to zaskoczenie, gdyż mężczyzna nie jest szczególnie rozpoznawalny. Po zagłębieniu się jednak w jego dorobek i sukcesy można było wywnioskować, że to utytułowany strongman, więc nie znalazł się w High League w nagrodę „za ładne oczy”.

Konrad Karwat walka

Walka Karwata była pierwszą na karcie walk gali High League 2. Jego rywalem był Mateusz „Tarzan” Leśniak. Pierwotnie jego przeciwnikiem miał być Super Mario, czyli trener personalny Mariusz Sobczak, ale wypadł z gali na kilkadziesiąt godzin przed wydarzeniem. Zmiana rywala nie pokrzyżowała planów Karwatowi, który zdominował Tarzana i pokonał go przez ciosy w parterze w drugiej rundzie walki.

Konrad Karwat vs Radosław Słodkiewicz

Kolejnym starciem Karwata w High League był pojedynek z Radosławem Słodkiewiczem. Karwat bez żadnych problemów uporał się ze swoim przeciwnikiem. Starcie rozpoczęło się od lowkicków i badania się nawzajem. Następnie doszło do klinczu, z którego doszło do obalenia i Konrad Karwat wylądował na górze swojego przeciwnika. W tej pozycji wykluczył rękę Słodkiewicza i zaczął go bić silnymi ciosami. Radosław nie mógł się przed tym bronić i sędzia przerwał pojedynek.

Konrad Karwat vs Denis Labryga

Na szóstej odsłonie gali High League dojdzie do starcia Denisa Labrygi z Konradem Karwatem. Rywal Karwata wcześniej bił się na gołe pięści w federacji Wotore gdzie dwukrotnie pokonał w 2022 roku Piotra Więcławskiego przez TKO.

Kto wygrał walkę Labryga vs Kartwat na High League 6?

Konrad Karwat aktor

Karwat stawia pierwsze kroki w aktorstwie, grając epizodyczne role w takich produkcjach, jak film „Kobiety Mafii” czy seriale „Lombard życie pod zastaw” i „Ojciec Mateusz”.

Konrad Karwat Strong Ekipa

Krzysztof Radzikowski, Dominik Abus i Konrad Karwat tworzą Strong Ekipę, czyli skład zawodników związanymi ze sportami siłowymi, którzy dzielą się swoją wiedzą i różnego rodzaju historiami poprzez kanał na YouTube właśnie pod nazwą Strong Ekipa.

Konrad Karwat dziewczyna

Czy Konrad Karwat ma dziewczynę? Obserwując jego social media, wygląda na to, że zawodnik High League jest singlem.

Konrad Karwat Instagram

Na Instagramie Karwat udziela się pod nazwą @konradkarwat. Jego konto obserwuje około 76 tysięcy użytkowników, więc ewentualny dobry występ na High League z pewnością sprawi, że liczba followersów znacznie wzrośnie.


Konrad Karwat to utytułowany polski strongman, a także zawodnik High League.
Mężczyzna urodził się w 1996 roku.