Zony to kolejny z popularnych streamerów z Twitcha, który próbuje swoich sił w sportach walki, a konkretniej w MMA. Co wiadomo o zawodniku High League?

Kim jest Zony?

Kim jest Zony? Jeśli ktoś nie śledzi Twitcha i szeroko pojętej sceny streamingu, mógł zadać sobie takie pytanie, gdy federacja High League ogłosiła jego angaż. Biorąc jednak pod uwagę liczbę reakcji, jaka pojawiła się pod zdjęciem z ogłoszeniem tego hitowego transferu, jasnym stało się dla wszystkich, że mamy do czynienia z kimś popularnym i lubianym w sieci.

Zony jest jednym z najpopularniejszych streamerów na Twitchu, jeśli chodzi o polskich twórców. W przeszłości był utalentowanym pływakiem, jednak zakończył sportową karierę. A raczej wstrzymał, bo w 2021 roku wrócił do sportu - tym razem do MMA.

Zony imię i nazwisko

Zony to pseudonim mężczyzny, który jest ściśle związany z jego nazwiskiem. W rzeczywistości imię i nazwisko streamera to bowiem Maciej Zoniuk.

Zony wiek

Jeśli chodzi o wiek, Zony urodził się w 1994 roku. W 2022 roku rocznikowo ma więc 28 lat.

Zony wzrost, waga

Wzrost Zoniuka podany jest na oficjalnej stronie organizacji High League. Według tamtejszych informacji Zony mierzy 181 centymetrów. Również waga Zony'ego to parametr podany na stronie High League - 82 kilogramy.

Zony pływanie

Przez wiele lat Zony ćwiczył pływanie. Był utalentowanym zawodnikiem, czego dowiadujemy się z informacji dostępnych w sieci. Zony pływał w barwach wrocławskiego klubu, czyli miasta, z którego pochodzi. Jak przyznał na swoich streamach, Zony przestał pływać z powodu kontuzji nadgarstka oraz faktu, że z pływania na takim poziomie trudno wyżyć, gdyż pieniądze w tym sporcie nie są imponujące. Kolejnymi aspektami był fakt, że jego trener - zdaniem Zony'ego - nie był szczególnie kompetentny, a także sport z racji tego, że wyczynowy wiąże się z ogromnymi wyrzeczeniami.

 

 

Zony YouTube

Zony kanał na YouTube założył w 2011 roku. Kilka lat później założył drugi - również pod nazwą Zony. Łącznie na obu zgromadził kilkaset tysięcy użytkowników obserwujących te kanały. Główną platformą, na której Zony tworzy, jest jednak Twitch.

Zony Twitch

Kanał o nazwie „Zony” na Twitchu obserwuje blisko 680 tysięcy użytkowników. Zony zajmuje się streamingiem grania w Fortnite'a czy League of Legends, a jego transmisje na żywo śledzi regularnie tysiące widzów.

Zony MMA

Zony w MMA, czyli coś, o czym mówiło się od dawna, biorąc pod uwagę popularność streamera. Niektórzy spekulowali, że Zony zawalczy w FAME MMA, jednak ostatecznie jego angaż ogłosiła federacja High League. Do debiutu w MMA Zony szykował się w rodzinnym Wrocławiu, trenując kilka miesięcy.

Zony High League

Zony w High League zadebiutował na drugiej gali tej organizacji. Jego rywalem był Norbert "Dis" Gierczak. High League zestawiło dwóch popularnych streamerów - jednego ze szczytem popularności kilka lat temu, drugiego będącego na topie aktualnie. Zony i Dis mieli podobne warunki fizyczne, a walka Zony vs Dis była jednym z najważniejszych pojedynków gali High League 2.

Zony walka

Pojedynek Zony vs Dis wzbudzał ogromne zainteresowanie. Dis jest niezwykle popularny w sieci i posiada równie dużo fanów, co hejterów. Dla wielu fanów gier czy streamerów walka Zony vs Dis była więc najciekawszym starciem całej gali.

Jak się okazało, faworyt tym razem musiał uznać wyższość rywala. Dis wypunktował Zony'ego i zadał mu porażkę w debiucie w High League.

Zony vs Holak

Po debiucie na High League 2 przyszedł czas na kolejną walkę popularnego streamera z twitcha. Tym razem jego rywalem będzie "Holak", który ostatnio miał głośną dramę odnośnie do jego odejścia z Xayoo Industries i wrzucenia filmiku do sieci wyciągającego brudy na byłych kumpli.

Zony Twitter

Na początku 2021 roku Zony założył konto na Twitterze, gdzie można znaleźć go pod nazwą "MaciejZony". W rok zgromadził ponad 165 tysięcy użytkowników.

Zony Tik Tok

Z kolei na Tik Toku Zony posiada profil o nazwie „zony”. Łącznie jego nagrania zgromadziły około 3,5 miliona polubień.

@zony

A jak u was? 😎🤙 #essa #zony #trend #polska #dc

♬ dźwięk oryginalny - ZONY

Zony Instagram

Na Instagramie natomiast Zony udziela się jako "zony_2.0". Najstarsze zdjęcia z jego profilu pochodzą z 2015 roku. Jego konto obserwuje ponad 270 tysięcy użytkowników.


Jak brzmi pseudonim Macieja Zoniuka?
Maciej Zoniuk znany jest jako Zony.
Ile lat ma Zony?
Zony urodził się w 1994 roku.