Norbert „Dis” Gierczak, czyli czas na kolejną gwiazdę internetu w pojedynku na zasadach MMA. Kim jest nabytek, którego angaż pod koniec pierwszej gali ogłosili szefowie High League?

Kto to Norbert Dis Gierczak?

Kim jest Norbert Dis Gierczak? Kto to? Niektórzy ze śledzących pierwszą galę High League z pewnością mogli zadać sobie to pytanie, kiedy pod koniec wydarzenia ogłoszono podpisanie kontraktu z mężczyzną. Pozostali wiedzą jednak doskonale, że Dis to popularny polski streamer, który od lat działa w polskim internecie.

Zobacz także - High League MMA. Historia, zasady, zmiana nazwy

Norbert Dis Gierczak wiek, waga, wzrost

Ile lat ma Norbert Dis Gierczak? Jeśli chodzi o wiek, Dis ma 30 lat. Biorąc pod uwagę takie parametry, jak waga czy wzrost, na konkretne informacje na ten temat musieliśmy poczekać do przedstawienia go jako zawodnika na gali High League. Wówczas przekonaliśmy się, że wzrost Disa to 180 centymetrów i że waży około 78 kilogramów.

DisStream

DisStream, czyli tak brzmi pełen pseudonim internetowy popularnego streamera. DisStream zasłynął głównie ze streamowania League of Legends, czyli popularnego LoLa. Właśnie wtedy stał się rozpoznawalny wśród innych graczy czy fanów tego typu rozrywek. Od słowa DisStream wziął się jego skrócony, powszechny pseudonim, czyli po prostu Dis.

Norbert Dis Gierczak YT

Norbert Dis Gierczak YT, czyli od kiedy posiada kanał na YouTube? Kanał DisStream został założony w sierpniu 2012 roku, a więc ponad dziewięć lat temu. Dis tym samym jest jednym z pierwszych polskich streamerów, który zaczął tworzyć na taką skalę.

Kanał DisStream na YT zgromadził ponad milion subskrypcji, a filmy obejrzano łącznie blisko 250 milionów razy.

Dis vs Xayoo

Dis vs Xayoo, czyli konflikt z przeszłości dwóch popularnych streamerów. Panowie przez długi czas obrzucali się wzajemnie wyzwiskami, a obozy fanów podzieliły się właśnie na ten popierający Disa i z drugiej strony będący za Xayoo.

W 2018 roku strony pogodziły się, o czym poinformował między innymi sam Dis na kanale na YouTube. Xayoo przeprosił Disa, który przyjął przeprosiny.

JD – co to znaczy?

Co oznacza skrót JD? Pewnie często spotkaliście się z nim w sieci, przy okazji różnego rodzaju filmów na YouTube, transmisji na Twitchu czy jeszcze innych miejsc internetu. Rozwinięcie skrótu oznacza obraźliwe „jeb... Disa”, czyli sformułowanie, które stało się popularne właśnie między innymi przy okazji konfliktu Dis vs Xayoo.

Dis znany był z kontrowersyjnego streamowania, a wielu graczy czy fanów zarzucała mu łamanie zasad, dzięki czemu zwrot JD tylko i wyłącznie nabierał na popularności.

Choć od ich sporu minęło wiele lat, po dziś dzień regularnie skrót ten zalewa komentarze czy czaty. Jedni piszą to obraźliwie, inni nieco bardziej humorystycznie, ale fakt jest taki, że JD przetrwało w internecie do dziś.

Norbert Dis Gierczak Twitch

Pod koniec 2018 roku Dis ogłosił, że kończy z regularnym streamowaniem na platformie Twitch. Wszystko po to, żeby między innymi poświęcić się rozwojowi kanału na YouTube.

Na początku 2021 roku Dis niespodziewanie wrócił na Twitcha z kilkugodzinną transmisją, przez którą łącznie przewinęło się imponujące 350 tysięcy widzów. Potwierdziło to, że mimo upływu lat, Dis po dziś dzień jest jednym z najpopularniejszych polskich streamerów.

Norbert Dis Gierczak walka

Norbert Dis Gierczak walka, czyli... w końcu! O tym, że Dis ma stanąć do walki, mówiło się tak naprawdę od początków organizacji typu Freak Fight w Polsce i pierwszych gal FAME MMA. Hitem z pewnością okazałby się jego pojedynek z Xayoo, podczas którego panowie mogliby rozwiązać swój konflikt po męsku.

Norbert Dis Gierczak High League

Jak się jednak okazało, nie FAME MMA, a High League zatrudniło Disa w swoich szeregach. O tym, że wystąpi on na gali High League, poinformowano przy okazji pierwszego wydarzenia, które zostało zorganizowane pod tym szyldem.

Norbert Dis Gierczak MMA

Czy Norbert Dis Gierczak trenował wcześniej MMA? Tego nie wiemy. Wiadomo jednak było, że jego kolegą jest Kuba Nowaczkiewicz, jeden z bohaterów pierwszej gali High League. Jak się okazało, sam Nowaczkiewicz i jego trenerzy pomagali Disowi w przygotowaniach do debiutanckiego starcia na zasadach MMA.

Dis zadebiutował na High League 2, pokonując jednogłośną decyzją sędziów Zony'ego.

Norbert Dis Gierczak dziewczyna

O tym, czy Norbert Dis Gierczak ma aktualnie dziewczynę, niewiele wiadomo. W przeszłości głośno było jednak o historii, według której streamerka Swissness miała zdradzić swojego chłopaka Diendrisa właśnie z Disem.

Norbert Dis Gierczak Instagram

Norbert Dis Gierczak na Instagramie znany jest jako "disstream". Jego konto obserwuje blisko 115 tysięcy użytkowników.


Jak nazywa się Dis?
Imię i nazwisko Disa to Norbert Gierczak.
W jakiej organizacji zawalczy Dis?
Diss podpisał kontrakt z High League.