Norbert Dis Gierczak, czyli kolejny streamer, który zdecydował się na walki w klatce. Poznaj szczegóły na temat tego zawodnika!

Kim jest Norbert Dis Gierczak?

Kim jest Norbert Dis Gierczak? Kto to Norbert Dis Gierczak? Dis to popularny polski streamer, który od lat działa w polskim internecie. Przez długi czas Gierczak był znany jako DisStream. Zasłynął on głównie ze streamowania League of Legends, czyli popularnego LoLa. Właśnie wtedy stał się rozpoznawalny wśród innych graczy czy fanów tego typu rozrywek. Od słowa DisStream wziął się jego skrócony, powszechny pseudonim, czyli po prostu Dis.

Norbert Dis Gierczak wiek

Ile lat ma Norbert Dis Gierczak? Dis urodził się 4 lipca 1992 roku, co oznacza, że aktualnie ma 31 lat.

Norbert Dis Gierczak waga

Dokładną wagę Disa poznaliśmy przy okazji jego debiutu w MMA. Gierczak waży 80 kilogramów.

Norbert Dis Gierczak wzrost

Wzrost Disa to 180 centymetrów.

Norbert Dis Gierczak MMA

Czy Norbert Dis Gierczak trenował wcześniej MMA? Tego nie wiemy. Wiadomo jednak było, że jego kolegą jest Kuba Nowaczkiewicz, jeden z bohaterów pierwszej gali High League. Jak się okazało, sam Nowaczkiewicz i jego trenerzy pomagali Disowi w przygotowaniach do debiutanckiego starcia na zasadach MMA.

Dis zadebiutował na High League 2, pokonując jednogłośną decyzją sędziów Zony'ego.

Norbert Dis Gierczak walka

Norbert Dis Gierczak walka to coś, na co czekało wielu fanów. O tym, że Dis ma stanąć do walki, mówiło się tak naprawdę od początków organizacji typu freak fight w Polsce i pierwszych gal FAME MMA. Hitem z pewnością okazałby się jego pojedynek z Xayoo, podczas którego panowie mogliby rozwiązać swój konflikt po męsku.

Norbert Dis Gierczak High League

Jak się jednak okazało, to nie FAME MMA jako pierwsze zakontraktowało Disa, a zrobiło to High League. W tej organizacji Gierczak zadebiutował podczas drugiej edycji High League.

Dis vs Zony

Na gali High League 2 odbyła się walka Dis vs Zony. Większość fanów i ekspertów faworyzowała w tym starciu Zoniuka, jednak okazało się, że obaj zawodnicy prezentują bardzo zbliżony poziom, przez co walka była niezwykle wyrównana. Ostatecznie po trzyrundowym pojedynku sędziowie zadecydowali o zwycięstwie Gierczaka.

Norbert Dis Gierczak FAME MMA

Dis swoją drugą walkę w karierze stoczy już w organizacji FAME MMA. Gierczak zadebiutuje w tej federacji już 9 grudnia 2023 roku na gali FAME MAM Reborn w Łodzi.

Dis vs Daro Lew

W swoim debiucie w FAME MMA Dis zmierzył się z Daro Lwem. Kaźmierczuk w swoim stylu starał się sprowokować Disa na wydarzeniach promujących galę, jednak Gierczak nie wchodził w polemikę z 50-latkiem. Pojedynek odbył się w formule MMA.

Dla większości internautów Dis był zdecydowanym faworytem. Daro Lew zaskoczył jednak swoją dyspozycją i znokautował Gierczaka już w pierwszej rundzie.

Dis Xayoo

Dis vs Xayoo, czyli konflikt z przeszłości dwóch popularnych streamerów. Panowie przez długi czas obrzucali się wzajemnie wyzwiskami, a obozy fanów podzieliły się na ten popierający Disa i z drugiej strony będący za Xayoo.

W 2018 roku strony pogodziły się, o czym poinformował między innymi sam Dis na kanale na YouTube. Xayoo przeprosił Disa, który przyjął przeprosiny.

Norbert Dis Gierczak dziewczyna

O tym, czy Norbert Dis Gierczak ma aktualnie dziewczynę, niewiele wiadomo. W przeszłości głośno było jednak o historii, według której streamerka Swissness miała zdradzić swojego chłopaka Diendrisa właśnie z Disem.

Norbert Dis Gierczak JD

Co oznacza skrót JD? Pewnie często spotkaliście się z nim w sieci, przy okazji różnego rodzaju filmów na YouTube, transmisji na Twitchu czy jeszcze innych miejsc internetu. Rozwinięcie skrótu oznacza obraźliwe „jeb... Disa”, czyli sformułowanie, które stało się popularne właśnie między innymi przy okazji konfliktu na linii Dis - Xayoo.

Dis znany był z kontrowersyjnego streamowania, a wielu graczy czy fanów zarzucała mu łamanie zasad, dzięki czemu zwrot JD tylko i wyłącznie nabierał na popularności.

Choć od ich sporu minęło wiele lat, po dziś dzień regularnie skrót ten zalewa komentarze czy czaty. Jedni piszą to obraźliwie, inni nieco bardziej humorystycznie, ale fakt jest taki, że JD przetrwało w internecie do dziś.

Norbert Dis Gierczak Twitch

Pod koniec 2018 roku Dis ogłosił, że kończy z regularnym streamowaniem na platformie Twitch. Wszystko po to, żeby między innymi poświęcić się rozwojowi kanału na YouTube.

Na początku 2021 roku Dis niespodziewanie wrócił na Twitcha z kilkugodzinną transmisją, przez którą łącznie przewinęło się imponujące 350 tysięcy widzów. Potwierdziło to, że mimo upływu lat, Dis po dziś dzień jest jednym z najpopularniejszych polskich streamerów.

Norbert Dis Gierczak YouTube

Norbert Dis Gierczak YouTube, czyli od kiedy posiada kanał na YouTube? Kanał DisStream został założony w sierpniu 2012 roku, a więc ponad dziesięć lat temu. Dis tym samym jest jednym z pierwszych polskich streamerów, który zaczął tworzyć na filmy na dużą skalę.

Kanał DisStream na YouTube zgromadził ponad 1,3 miliona subskrypcji, a filmy obejrzano łącznie ponad 380 milionów razy.

Norbert Dis Gierczak Instagram

Norbert Dis Gierczak na Instagramie znany jest jako @disstream. Jego konto obserwuje ponad 130 tysięcy użytkowników.


Jak nazywa się Dis?
Imię i nazwisko Disa to Norbert Gierczak.
W jakiej organizacji walczy Dis?
Dis aktualnie jest zawodnikiem FAME MMA.