Kuba Nowaczkiewicz to zawodnik organizacji High League. Choć na tle największych gwiazd początkowo wydawał się nie być szczególnie rozpoznawalny, szybko stał się gwiazdą federacji. Dlaczego? Wyjaśniamy poniżej!

Kim jest Kuba Nowaczkiewicz?

Kim jest Kuba Nowaczkiewicz? Gdy niektórzy z fanów High League zobaczyli to nazwisko na karcie walk przy okazji pierwszej konferencji przed galą, z pewnością mogli zadać sobie to pytanie. Jest to twórca internetowy, który ma za sobą przeszłość w sportach walki. Wygląda więc na to, że będzie się wyróżniał na tyle wielu freakfighterów z High League, jeśli chodzi o umiejętności w MMA. Na co dzień mieszka w Krakowie.

Przy okazji możemy poinformować, że Kuba Nowaczkiewicz należy do naszej grupy na Facebooku – Zawód Typer. Dobry wybór!

Kuba Nowaczkiewicz wiek, waga, wzrost

Kuba Nowaczkiewicz wiek, czyli ile mężczyzna ma lat? Nowaczkiewicz urodził się w 1997 roku. Rocznikowo ma więc 24 lata.

Jeśli chodzi o wagę, Nowaczkiewicz przed debiutanckim pojedynkiem ważył 67,5 kg.

 

 

Kuba Nowaczkiewicz więzienie

Podczas programu Rundki przed galą High League 2 do studia dodzwonił się widz, który niespodziewanie zapytał, czy Nowaczkiewicz siedział w więzieniu i jeśli tak, to jak długo. Tego typu telefon ewidentnie zaskoczył zawodnika, który popadł w zakłopotanie, nie chcąc rozwijać tego wątku. Po kilku minutach postanowił jednak opowiedzieć, z jakiego powodu miał problemy z prawem. W skrócie – jako 19-latek miał wypadek samochodowy, w którym ucierpiał zarówno jego kolega-pasażer, jak i kierowca drugiego samochodu. Jak twierdzi, padł ofiarą systemu, a jego prawnik nie pomógł mu w pozytywnym dla niego rozstrzygnięciu całej sprawy.

Kuba Nowaczkiewicz Ekipa

Nowaczkiewicz przyjaźni się z jednym z członków Ekipy, Trombą. Był on w jego narożniku podczas pojedynku Nowaczkiewicza na pierwszej gali High League. Kto wie, może Nowaczkiewicz przygotuje Trombę do jego debiutu w MMA, o którym mówi się od dawna?

Kuba Nowaczkiewicz MMA

Nowaczkiewicz ma na swoim koncie amatorskie walki w MMA. Trenował między innymi w krakowskiej Szkole Walki Drwala, prowadzonej przez Tomasza Drwala, legendarnego polskiego zawodnika MMA. Jego trenerem był Sebastian Kotwica, zawodnik mający na swoim koncie pojedynki między innymi w organizacji Fight Exclusive Night, a dziś szkoleniowiec Tomasza Sarary.

Kuba Nowaczkiewicz walka

Kuba Nowaczkiewicz walka, czyli ile amatorskich pojedynków ma na swoim koncie? Trzy, w tym dwa zwycięstwa podczas Amatorskiej Ligi MMA w 2019 roku, dzięki czemu wygrał całe zawody. W trzecim pojedynku zremisował z Damianem Mioduszewskim i na tym ślad się urywa, jeśli chodzi o jego występy w MMA.

Kuba Nowaczkiewicz High League

Kuba Nowaczkiewicz High League, czyli zawodowy debiut! Czy się komuś to podoba, czy nie, walki na galach typu freakfight wliczane są do zawodowych rekordów zawodników. W debiutanckiej wale Nowaczkiewicz zmierzył się z Przemkiem „Kolarem” Kolarczykiem.

Patrząc na sportową przeszłość Nowaczkiewicza, z pewnością nie powinien nikogo dziwić fakt, że był on największym faworytem na całej gali, jeśli chodzi o kursy bukmachera Fortuna (odbierz Kod promocyjny Fortuna). Jego wygraną oszacowano na kurs 1.15. Jak się okazało, bukmacherzy mieli rację, gdyż Kuba wygrał ze swoim rywalem, który nie był w stanie wyjść do drugiej rundy z powodu kontuzji.

Równie dużym faworytem Nowaczkiewicz był na gali High League 2. Tym razem jego rywalem był inny z debiutantów, czyli Dredziasty. Nowaczkiewicz wygrał w drugiej rundzie, rozbijając swojego rywala ciosami w parterze.

Kuba Nowaczkiewicz Twitch

Nowaczkiewicz prowadził transmisje na Twichu na kanale „SpejsonTV”.

„Siema! Jestem Buba, będziemy razem grać, trochę się pośmiejemy, trochę powyzywamy. No i ogólnie będzie śmiesznie” – napisał w opisie kanału, który zdaje się być jednak nieaktywny od dłuższego czasu.

Kuba Nowaczkiewicz Instagram

Nowaczkiewicz na Instagramie nazywa się „kubanowaczkiewicz”. Jego profil przed pierwszą galą High League śledziło blisko 15 tysięcy obserwujących, a w ciągu kilku miesięcy zrobiło się z tego… ponad 200 tysięcy.


Zawodnik High League urodził się w 1997 roku.
Nowaczkiewicz pokonał Kolara na pierwszej gali High League.