Kłopoty federacji High League i powstanie nowej organizacji o nazwie Clout MMA wymusiło na właścicielach FAME podjęcie dodatkowych działań, aby zmierzyć się z konkurencją. Największa polska federacja freak-fightowa postanowiła jeszcze bardziej powiększyć swoją ekspansję na rynku. Głównym celem jest organizowanie więcej wydarzeń w ciągu roku i dotarcie do szerszego grona odbiorców. Projekt Boxdela, Wojtka Goli, Krzysztofa Rozpary i Rafała Pasternaka ma dotrzeć do wielu dużych polskich miast, takich jak Szczecin, Warszawa, Płock, Bydgoszcz, czy Wrocław. Jak wygląda karta walk FAME MMA Friday Arena 1? Kto walczy na FAME MMA Friday Arena 1? Co wiadomo o FAME MMA Friday Arena 1?

Karta walk FAME MMA Friday Arena 1

Z pewnością wiele fanów przyzwyczaiło się do systematycznego przedstawiania zawodników oraz walk na swoich mediach społecznościowych. Im bliżej głównego wydarzenia, tym więcej mogliśmy się dowiedzieć. Po raz pierwszy FAME postanowiło złamać ten proceder, odkrywając wszystkie walki za jednym razem!

Karta walk FAME MMA Friday Arena 1, którą można obstawiać u bukmachera Betclic (odbierz kod promocyjny betclic) zawiera debiutantów jak Nanami Chan, świetnych sportowców jak Michał Pasternak, czy zawodników, którzy do tej pory występowali w konkurencyjnych organizacjach. Mocne transfery to m.in. Josef Bratan, Alberto Simao czy Kuba Nowaczkiewicz. Wszystkie walki będzie można oglądać w Hali Stulecia we Wrocławiu już 21 lipca od godz. 19:30.

FAME MMA Friday Arena 1 karta walk - kolejność

Poniżej przedstawiamy całą kartę walk gali FAME MMA Friday Arena 1 i kolejność pojedynków:

Main event

Co-main event

Karta główna

Karta wstępna

Walka wieczoru

Walka wieczoru na karcie walk FAME MMA Friday Arena 1 jest kopią tej, która miała się odbyć na gali High League 7. Dojdzie w niej do wielkiego powrotu "Kubańczyka", który przez ostatni czas borykał się z problemami zdrowotnymi. Jego rywalem będzie Alberto Simao. Panowie rywalizować będą w formule K-1 w małych rękawicach.

"Kubańczyk" do tej pory stoczył trzy walki w federacji FAME i wszystkie wygrał. Na swoim koncie ma zwycięstwo z jednym z włodarzy, Michałem "Boxdel" Baronem, Mateuszem L Pro Lapotą oraz Marcinem Malczyńskim.

 

Simao debiutuje w FAME MMA. Ma za sobą dwa starcia w High League. W czerwcu ubiegłego roku pokonał przez jednogłośną decyzję sędziów Marcina Dubiela. Pół roku później musiał uznać wyższość Pawła "Tybori" Tyburskiego, który również zasilił imponującą kartę walk na FAME MMA Friday Arena 1.

Co-Main event

Przed walką wieczoru na gali FAME Friday Arena 1 będziemy świadkami dwóch co-main eventów. Pierwszy podobnie jak main event zaczerpnięty został z gali High League 7, która miała się odbyć w połowie czerwca. Zmierzą się w nim dwa niepokonani zawodnicy, Jakub Nowaczkiewicz i Josef Bratan. Panowie mają ze sobą mocny konflikt. Można było to zauważyć podczas konferencji przed HL 7. Osoby, które to przegapiły, najprawdopodobniej będą miały okazję śledzić kontynuację zaczepek i face to face na konferencji FAME Friday Arena 1.

Następnie do klatki wejdą Filip "Filipek" Marcinek i Marcin Dubiel. Raper niedawno zaszczycił swoją obecnością organizację Kingpyn Boxing. Stoczył pojedynek z Whinderssonem Nunesem, który znokautował go w drugiej rundzie. Przegrana zepchnęła go do drabinki przegranej. Ostatecznie król freestyle'u zrezygnował z udziału na kolejnej edycji, w której jego rywalem miał być Nathan Bartling.

Marcin Dubiel po zakończeniu projektu Team X "przebranżowił się" niemal całkowicie na freak-fightera. Początkowo jego umiejętności były praktycznie zerowe, ale obecnie jest to jeden z lepszych zawodników reprezentującego barwy FAME. Na swoim koncie ma zwycięstwo w rewanżowym pojedynku z Kacprem Błońskim, wygraną z Mateuszem "Tromba" Trąbką oraz skończenie już w pierwszej rundzie Jarosława "Pashabiceps" Jarząbkowskiego przez efektowną gilotynę.

Karta główna

Główna karta walk FAME MMA Friday Arena we Wrocławiu zaczyna się od walki kobiet. Zmierzą się w niej Elizabeth "Lizi" Anorue, która na FAME 18 przegrała z Dominiką Rybak oraz debiutująca Nanami Chan - kontrowersyjna youtuberka.

Szybko w oktagonie zobaczymy nowego zawodnika FAME, Tomasza "Zadyma" Gromadzkiego. Znany z walk na gołe pięści "Zadyma", który na FAME 18 pokonał Alana Kwiecińskiego, rywalizować będzie z drugim z braci Tyburskich, Piotrem.

Widzowie i fani Medusy od dawna pytali, kiedy kolejny raz pojawi się w oktagonie. Niepokonany we freakach streamer ostatni raz miał taką okazję w lutym 2022 roku. Pokonał wówczas na pierwszej edycji Prime wykonawcę disco polo, Dawida Narożnego. Teraz przyjdzie mu się mierzyć z Dominikiem "Jaxu" Jaxem - znanym z programu Love Never Lies. Co ciekawe walka odbędzie się na zmodyfikowanych zasadach. Dominik będzie mógł korzystać z całego wachlarzu technik MMA, natomiast Medusa tylko ze swoich umiejętności grapplingowych (bez ciosów i kopnięć w stójce).

Entuzjaści prawdziwie freak'owych pojedynków z pewnością zacierają ręce na walkę byłego reprezentanta Polski w piłce nożnej Piotra "Świr" Świerczewskiego z Dariuszem "Daro Lew" Kaźmierczukiem.

FAME MMA Friday Arena karta walk to również bardzo interesujące starcie Michała "Wampir" Pasternaka z Pawłem "Tybori" Tyburskim. Ten pierwszy jeszcze niedawno miał się bić na gali High League 7 z Tomaszem Sararą. Tyburski z kolei jest niepokonany od czterech walk. Ostatni raz w formule bokserskiej pokonał w pierwszej rundzie przez dyskwalifikację Denisa "Bad Boy" Załęckiego.

Karta wstępna

Pierwsze dwie walki z karty wstępnej FAME MMA Friday Arena 1 będzie można zobaczyć za darmo na oficjalnym kanale FAME MMA na YouTubie. Całe wydarzenie zainauguruje pojedynek Koro z Edzio, czyli dwóch freestylowców niepałających do siebie sympatią.

Drugą walką miał być wielki rewanż. Krystian "Krycha" Wilczak miał skrzyżować rękawice z Aleksandrem "Sasha" Muzheiko. Pierwszy raz panowie mieli ze sobą styczność na gali FAME MMA 11. Pojedynek odbył się na pełnym dystansie trzech rund. Sędziowie nie byli jednogłośni, przyznając jednak zwycięstwo Wilczakowi. Od tego czasu popularny "Krycha" stoczył cztery walki i tylko jedną z nich wygrał. Przyjaciel "Don Kasjo" po przegranej z zawodnikiem FAME pokonał na gali Prime MMA 4 w pierwszej rundzie Adriana Ciosa.

Jak się okazało, Wilczak doznał potwornej kontuzji złamania oczodołu, ale także połamania szczęki i czaszki. W jego miejsce wskoczył Dawid Malczyński, który stoczył już dla FAME osiem pojedynków, z których sześciokrotnie wychodził zwycięsko. Ostatni raz nowy rywal "Sashy" rywalizował na gali z numerem czternastym. Pokonał wówczas już w pierwszej rundzie Mariusza "Hejter" Słońskiego.

Walki FAME MMA Friday Arena 1

To, że gala FAME Friday Arena nie jest głównym wydarzeniem największej freakowej federacji w Polsce nie oznacza, że walki nie będą ciekawe. Wręcz przeciwnie. Spoglądając na kartę walk FAME MMA Friday Arena 1 można odnieść wrażenie, że jest ona lepsza od niektórych wcześniejszych eventów. Mamy do czynienia z topowymi influencerami i zawodnikami, którzy lubią "dymić" na konferencjach.

Kursy FAME MMA Friday Arena 1

Wszystkie walki na FAME MMA Friday Arena 1 dostępne są u bukmachera Betclic. Jak można zauważyć, najwięcej da się zarobić, obstawiając wygraną debiutującej we freakach "Nanami Chan". Jej rywalka "Lizi" jest zatem największą faworytką pierwszej edycji FAME MMA Friday Arena. W starciu raperów kursy mocno faworyzują "Koro". Walka wieczoru zdaniem Betclica powinna zakończyć się zwycięstwem "Kubańczyka". Poniżej przedstawiamy wszystkie kursy na FAME MMA Friday Arena 1 z możliwością stworzenia wirtualnego kuponu.

kod promocyjny fame mma friday arena

Bukmacher Betclic przygotował specjalny bonus na obstawianie FAME MMA 18. Kliknij powyższy baner i zarejestruj konto z naszym kodem! W zamian otrzymasz zakład bez ryzyka do 200 PLN przy pierwszej wpłacie. Jednak jeśli Twój pierwszy kupon okaże się przegrany, otrzymasz cashback w formie freebetu w wysokości stawki pomniejszonej o podatek. Następnie wykorzystaj go, stawiając dowolny zakład z kursem minimalnym 2.14. Jeśli wygrasz, freebet możesz wypłacić.


Kto walczy na FAME MMA Friday Arena 1?
Na gali FAME MMA Friday Arena 1 walczą m.in. Michał Pasternak, Marcin Dubiel, Daro Lew, Koro, Edzior, Kubańczyk, czy Josef Bratan.
Ile jest walk na FAME MMA Friday Arena 1?
Na wydarzeniu we Wrocławiu zobaczymy 10 pojedynków.