Edzio to kolejny raper i zawodnik związany z muzyką, który postanowił wejść do klatki i zawalczyć na zasadach MMA. Co wiadomo o jednym z najbardziej utytułowanych freestyle'owców w historii naszego kraju?

Kim jest Edzio?

Jeśli ktoś nie śledzi sceny hip-hopowej w Polsce, z pewnością mógł zadać sobie pytanie, kim jest Edzio, gdy High League ogłosiło jego angaż pod koniec 2021 roku. Odpowiadając więc na pytanie, kim jest Edzio, jest to jeden z najlepszych freestyle'owców w Polsce, który ma na swoim koncie dziesiątki wygranych bitew, jeśli chodzi o najważniejsze wydarzenia tego typu w naszym kraju. Jest on także... popularnym tik tokerem.

Pochodzi z Gdańska, od lat trenuje różnego rodzaju sporty siłowe, w tym crossfit. Pracował także jako nauczyciel wychowania fizycznego.

Edzio imię i nazwisko

Imię i nazwisko rapera to Piotr Bylina.

Edzio wiek

Wielu z pewnością interesuje to, ile lat ma Edzio. Jeśli chodzi o wiek, Edzio urodził się w 1995 roku.

Edzio waga

Z kolei waga Edzia została podana na oficjalnej stronie High League i wynosi 68 kilogramów.

Edzio wzrost

Wzrost nigdy nie był "atutem" Edzia, jeśli chodzi o bitwy freestyle'owe, gdyż rywale często zwracali uwagę na to, że nie jest on szczególnie wysoki. Mężczyzna mierzy bowiem 168 centymetrów.

Edzio freestyle

Edzio i freestyle, czyli połączenie idealne. Bylina jest jednym z najlepszych i najbardziej utytułowanych przedstawicieli freestyle'u w historii naszego kraju. Dość powiedzieć, że między innymi dwukrotnie sięgnął po wygraną w Wielkiej Bitwie Warszawskiej, czyli nieoficjalnych mistrzostwach Polski we freestyle'u. Wiele głosów mówi o tym, że powinien mieć tych wygranych trzy, jednak w finale z Czeskim w 2012 roku sędziowie, nie wiedzieć czemu, wskazali wygraną jego przeciwnika.

Edzio rap

W rapie Edzio próbuje się od lat, jednak nie osiąga tak dużych sukcesów, jak na scenie freestyle'owej. Kiedyś nagrywał wiele piosenek o burzliwych relacjach z dziewczynami. W 2015 roku, wraz z innym popularnym freestyle'owcem, czyli Filipkiem, wydali płytę o nazwie "Płyta Dekady".

Co ciekawe dziś Filipek nie wypowiada się najlepiej o działalności Edzia, ale o tym nieco później...

Edzio walka

Jeszcze do niedawna zbitka słów Edzio i walka kojarzyła się stricte z bitwami freestyle'owymi, gdzie odbywają się walki na słowa między zawodnikami. Dziś Edzio i walka to również jednak pojedynki MMA, gdyż prędzej czy później pewne było, że Edzio zawita do klatki jednej z największych federacji typu freak fight w Polsce.

Edzio MMA

Nie MMA, ale sporty siłowe Edzio trenuje od lat. Z racji tego, że nie ćwiczył stricte na siłowni, a również różnego rodzaju sporty kondycyjne czy wytrzymałościowe, z pewnością znacznie łatwiej było mu się zaadoptować na treningach MMA, niż wielu zawodnikom freakfightowym wchodzących na salę z ulicy czy sprzed komputera. Z nagrań na mediach społecznościowych zawodnika mogliśmy wywnioskować, że do debiutanckiej walki trenuje w klubie Migthy Bulls Gdynia.

Edzio High League

Pod koniec 2021 roku federacja High League ogłosiła, że Edzio zawalczy w tej organizacji. Wielu kibiców ostrzyło sobie zęby na walkę Edzio vs Filipek, jednak drugi z raperów związany jest z FAME MMA. Jak się okazało, High League zestawiło Edzia z Czuuxem, co niektórzy przyjęli ze sporym rozczarowaniem. Między zawodnikami nie było bowiem żadnego konfliktu czy historii starć w innej formule tak, jak byłoby to w przypadku starcia z Filipkiem.

Jak się okazało, Edzio zanotował efektowny debiut. Szybko skontrolował Czuuxa w parterze, zapinając skuteczne poddanie w pierwszej rundzie i wygrywając przed czasem.

Edzio vs Koro

Na gali High League 7 dojdzie do pojedynku dwóch freestyle'owców. Edzio zmierzy się z Koro.

Edzio Pola

W styczniu 2022 roku Edzio i Pola, jego dziewczyna, rozstali się. Edzio błyskawicznie nagrał na ten temat kawałek, co odbiło się sporym echem, jednak też spotkało się z dużą krytyką. Niektórzy zarzucali bowiem Bylinie, że zamieścił w piosence zbyt wiele prywatnych aspektów związanych ze swoją dziewczyną.

Działania Edzia w tym czasie skomentował Filipek, jego legendarny rywal, jeśli chodzi o freestyle. - Nie wiem, co on odpier... - przyznał szczerze Filipek. Wygląda więc na to, że relacje Edzia i Filipka nie są dziś tak dobre, jak miało to miejsce w przeszłości i ich walka z pewnością niosłaby za sobą dodatkowe smaczki.

Edzio Tik Tok

Edzio stał się niezwykle popularny na Tik Toku, gdzie chwali się swoimi umiejętnościami freestyle'owymi. Jego konto obserwuje blisko półtora miliona fanów. Znaleźć go tam można pod nazwą @edziorap.

@edziorap

A Wasi ojcowie jak długo szli do szkoły?

♬ dźwięk oryginalny - Edzio weź coś nawiń

Edzio Instagram

Nieco mniej rozpoznawalny jest na Instagramie - na tej platformie obserwuje go około 105 tysięcy użytkowników.


Jak brzmi pseudonim Piotra Byliny?
Piotr Bylina znany jest jako Edzio.
Ile lat ma Edzio?
Mężczyzna urodził się w 1995 roku.