Filip Marcinek, znany jako Filipek, jest jednym z uczestników gal FAME MMA. Co wiadomo o mężczyźnie, który dla największej organizacji typu freak fight w Polsce toczy walki od 2019 roku?

Kim jest Filipek?

Kim jest Filipek? Kto to Filipek? Jeśli ktoś nie śledził szeroko pojętej sceny hip-hopowej w Polsce, mógł zadawać sobie takie pytania, gdy okazało się, że zawalczył on na FAME MMA. W dużym skrócie – Filipek to popularny raper, który rozgłos zyskał poprzez udział w bitwach freestyle’owych, gdzie dał się zapamiętać z charakterystycznego stylu walki, opartego w dużej mierze na obrażaniu dziewczyny oponenta.

Filipek urodził się w Krotoszynie, jednak młodość spędził w Miliczu. Następnie przeprowadził się na studia do Wrocławia.

Filipek imię i nazwisko

Jak nazywa się Filipek? Imię i nazwisko rapera to Filip Marcinek.

Filipek wiek, waga, wzrost

Jeśli chodzi o wiek, Filipek urodził się w 1995 roku. Rocznikowo ma więc 27 lat. Wzrost Filipka to coś, co ciekawi wielu kibiców. Marcinek nazywany jest bowiem potocznie „karakanem”, co odnosi się do jego niskiego wzrostu. Mężczyzna mierzy około 170 centymetrów wzrostu.

Waga Filipka, w jakiej startuje w FAME MMA, to około 70 kilogramów, czyli kategoria półśrednia.

Filipek freestyle

Freestyle to coś, czym zasłynął Filipek. Już jako nastolatek z powodzeniem startował w największych bitwach w Polsce. Do klasyka przeszła jego walka z Babką w 2014 roku we Wrocławiu, podczas której brutalnie rozprawił się słownie z przeciwniczką. W kolejnych latach Filipek wygrywał kolejne bitwy i stawał się coraz bardziej popularny, a jego teksty „twoja niunia” przerabiane były w przeróżny sposób.

Do największych sukcesów Filipka na freestyle należą wygrane w Wielkiej Bitwie Szczecińskiej czy szeregu innych bitwach.

Filipek WBW

Filipek WBW, czyli największe rozczarowanie Filipka, jeśli chodzi o karierę freestyle’owca. Wielka Bitwa Warszawska to najbardziej prestiżowa bitwa w kraju. Choć Filipek wielokrotnie stawał podczas niej do pojedynków, nigdy nie udało mu się jej ostatecznie wygrać. Dwukrotnie zajął trzecie miejsce – w latach 2013 i 2014.

Wraz ze wzrostem popularności, Filipek odpuścił nieco starty w bitwach. Jest to bowiem bardziej forma nabrania rozgłosu czy hobby, niż sposób na zarobek lub innego rodzaju profity.

Filipek – Edzio

Filipek i Edzio, czyli swego czasu dwaj najlepsi freestyle’owcy. Choć prywatnie się kumplują, ich bezpośrednie pojedynki należały do niezwykle ostrych i zaciekłych. Półfinał WBW z 2014 między tymi zawodnikami przez wielu uważany jest za najlepszą walkę w historii polskiego freestyle’u. Ostatecznie triumfował Edzio.

 

 

Filipek matura

A triumfował między innymi dlatego, że poczęstował Filipka mocnym tekstem o maturze rapera z Milicza. Filipek nie zdał bowiem w pierwszym terminie matury z matematyki, co wykorzystał Edzio i niejako znokautował go podczas słownej bitwy.

Filipek rap

Z racji tego, że Filipek stawał się bardziej popularny, przerzucił się z freestyle na rap. Jego kawałki również cieszyły się ogromną popularnością w sieci. Aktualnie jest on związany z wytwórnią QueQuality.

Filipek – Tomb

Swego czasu Filipek był skonfliktowany z Tombem, innym z raperów. Obaj stoczyli niezapomnianą walkę podczas Stopro Freestyle Battle, kiedy to triumfował Filipek i wygrał główną nagrodę przyznaną przez organizatora przedsięwzięcia. Co ciekawe po latach Filipek i Tomb spotkali się w klatce FAME MMA, gdzie ponownie górą okazał się Marcinek.

Filipek FAME MMA

Filipek, wielki fan boksu, starty w FAME MMA rozpoczął w 2019 roku podczas gali z numerem 3. Przegrał wówczas niejednogłośną decyzją sędziów po wyrównanej walce z innym z freestyle’owców, czyli Patrykiem „Rybą” Karasiem. W kolejnych walkach poradził już sobie znacznie lepiej. Najpierw wypunktował Tomba na gali FAME MMA 4, a na 8 również pokonał decyzją sędziów innego z raperów, Michała „Sobotę” Sobolewskiego.

Kolejny pojedynek Filipek stoczył na gali FAME MMA 11. Jego przeciwnikiem był wówczas pierwszy z rywali spoza środowiska hip-hopowego, czyli Amadeusz „Ferrari” Roślik. Pojedynek zapowiadał się o tyle ciekawie, że przed starciem Ferrari założył się z Boxdelem o 100 tysięcy złotych, że znokautuje Filipka w pierwszej rundzie. Tak się jednak nie stało, a walka potrwała pełne trzy rundy. Filipek miał swoje momenty w drugiej odsłonie, gdzie Amadeusz Ferrari wyglądał na zmęczonego, ale o wyniku zadecydowało kluczowe obalenie Roślika w trzeciej rundzie. Filipek przegrał przez jednogłośną decyzję sędziów.

Kolejnym starciem Filipka było to na gali FAME MMA 16. Jego rywalem był Dariusz „Lew” Kaźmierczuk, który podkręcał konflikt, publikując liczne memy związane z Filipkiem, nazywając go także „żabim gównem”. Filipek był murowanym faworytem i bukmacherzy się nie mylili. Przez pewien czas Daro Lew trzymał przeciwnika na dystans. Na około pół minuty przed końcem Filipek posłał Kaźmierczuka na seki. Ten zdołał wstać, jednak po chwili Filipek wyprowadził kończący cios.

Zobacz także – kim jest Dariusz „Lew” Kaźmierczik

Filipek vs Robert Karaś

W październiku 2022 roku zrobiło się głośniej o potencjalnej kolejnej walce Filipka. Raper wszedł w wymianę zdań na Instagramie z triathlonistą Robertem Karasiem. Nie trzeba było długo czekać, aby włodarze FAME ogłosili ich starcie na FAME MMA 17. Panowie zawalczą w formule K-1, w małych rękawicach.

Kto wygrał walkę Filipek vs Karaś na FAME MMA 17?

Filipek MMA

Bilans Filipka w MMA wynosi 2-2. Jego wszystkie dotychczasowe walki zakończyły się decyzjami punktowymi.

Filipek walki

Niektórzy zarzucają, że walki Filipka są nieco nudne. Dość powiedzieć, że pojedynki na galach typu freak fight kojarzą się z szybkimi zakończeniami i efektownymi nokautami. Z kolei pojedynki rapera zawsze kończyły się na punkty. Na FAME MMA 11 nie było inaczej i Filipek ponownie przewalczył z Amadeuszem Roślikiem w oktagonie trzy pełne rundy.

Filipek dziewczyna

Czy Filipek ma dziewczynę? Tak, zawodnik FAME MMA związany jest z Sandrą Mróz. Jej profil na Instagramie można znaleźć pod nazwą „_sandramroz”.

Filipek Instagram

Z kolei Instagram Filipka to „filipek1995”. Jego konto śledzi ponad 190 tysięcy obserwujących.


Filipek to popularny raper i zawodnik FAME MMA.
Filipek urodził się w 1995 roku.