Filip Marcinek, znany jako Filipek, jest jednym z zawodników FAME MMA. Jego kolejny pojedynek znalazł się jednak na karcie walk Bitej Śmietanki 3. Co wiadomo o mężczyźnie, który dla największej organizacji typu freak fight w Polsce toczy walki od 2019 roku?

Kim jest Filipek?

Kto to Filipek? Filipek to popularny raper oraz zawodnik FAME MMA. Rozgłos zyskał poprzez udział w bitwach freestyle'owych, gdzie dał się zapamiętać z charakterystycznego stylu walki, opartego w dużej mierze na obrażaniu dziewczyny oponenta.

Filipek urodził się w Krotoszynie, jednak młodość spędził w Miliczu. Następnie przeprowadził się na studia do Wrocławia.

Filipek imię i nazwisko

Jak nazywa się Filipek? Imię i nazwisko rapera to Filip Marcinek.

Filipek wiek

Jeśli chodzi o wiek, Filipek urodził się 10 sierpnia 1995 roku. Oznacza to zatem, że aktualnie ma 28 lat.

Filipek waga

Ile waży Filipek? Waga rapera wynosi około 75 kilogramów.

Filipek wzrost

Wzrost Filipka to coś, co ciekawi wielu kibiców. Marcinek nazywany jest bowiem potocznie „karakanem”, co odnosi się do jego niskiego wzrostu. Mężczyzna mierzy około 170 centymetrów wzrostu.

Filipek walka

Do 2019 roku walki Filipka kojarzyły się głównie z bitwami freestylowymi. Jednak po dołączeniu do FAME MMA popularny raper postanowił również toczyć walki w oktagonie. Do tej pory na swoim koncie ma sześć stoczonych pojedynków.

Filipek rekord

Filipek do tej pory stoczył 10 pojedynków [4 w MMA, 5 w K-1, 1 w boksie]

Rekord MMA: 2-2
Bilans K-1 (w małych rękawicach): 2-3
Rekord Boks: 0-1

Filipek FAME MMA

Filipek, wielki fan boksu, starty w FAME MMA rozpoczął w 2019 roku podczas gali z numerem 3. Przegrał wówczas niejednogłośną decyzją sędziów po wyrównanej walce z innym z freestyle'owców, czyli Patrykiem „Rybą” Karasiem. W kolejnych walkach poradził już sobie znacznie lepiej. Najpierw wypunktował Tomba na gali FAME MMA 4, a na 8 edycji FAME MMA również pokonał decyzją sędziów innego z raperów, Michała „Sobotę” Sobolewskiego.

Filipek vs Tomb

Swego czasu Filipek był skonfliktowany z Tombem, innym z raperów. Obaj stoczyli niezapomnianą walkę podczas Stopro Freestyle Battle, kiedy to triumfował Filipek i wygrał główną nagrodę przyznaną przez organizatora przedsięwzięcia. Co ciekawe po latach Filipek i Tomb spotkali się w klatce FAME MMA, gdzie ponownie górą okazał się Marcinek.

Filipek vs Amadeusz Ferrari

Kolejny pojedynek Filipek stoczył na gali FAME MMA 11. Jego przeciwnikiem był wówczas pierwszy z rywali spoza środowiska hip-hopowego, czyli Amadeusz „Ferrari” Roślik. Pojedynek zapowiadał się o tyle ciekawie, że przed starciem Ferrari założył się z Boxdelem o 100 tysięcy złotych, że znokautuje Filipka w pierwszej rundzie.

Tak się jednak nie stało, a walka potrwała pełne trzy rundy. Filipek miał swoje momenty, ale o wyniku zadecydowało kluczowe obalenie Roślika w trzeciej rundzie. Marcinek przegrał przez jednogłośną decyzję sędziów.

Filipek vs Daro Lew

Kolejnym starciem Filipka było to na gali FAME MMA 16. Jego rywalem był Dariusz "Lew" Kaźmierczuk, który podkręcał konflikt, publikując liczne memy związane z Filipkiem, nazywając go także "żabim gównem". Filipek był murowanym faworytem i bukmacherzy się nie mylili.

Przez pewien czas Daro Lew trzymał przeciwnika na dystans, jednak około pół minuty przed końcem Filipek posłał Kaźmierczuka na deski. Ten zdołał wstać, jednak po chwili Filipek wyprowadził kończący cios.

Filipek vs Robert Karaś

W październiku 2022 roku zrobiło się głośniej o potencjalnej kolejnej walce Filipka. Raper wszedł w wymianę zdań na Instagramie z triathlonistą Robertem Karasiem. Nie trzeba było długo czekać, aby włodarze FAME ogłosili ich starcie na FAME MMA 17.

Panowie zawalczyli w formule K-1, w małych rękawicach. Początkowo lepiej prezentował się Filipek, ale w późniejszym etapie walki raper opadł z sił, dzięki czemu Karaś zaczął przeważać. Finalnie Filip Marcinek przegrał przez jednogłośną decyzję sędziów.

Filipek vs Marcin Dubiel

Marcin Dubiel vs Filipek to walka, do której doszło w co-main evencie gali FAME Friday Arena 1. Dubiel był zdecydowanie faworyzowany w tym pojedynku, głównie przez swoje lepsze warunki fizyczne. Te predykcje potwierdziły się w walce, bowiem Marcin Dubiel zdecydowanie przeważał przez cały pojedynek i wygrał przez jednogłośną decyzję sędziów.

Filipek vs Sebastian Fabijański

Filipek vs Sebastian Fabijański, czyli walka to której doszło na FAME MMA 19. Programy przed galą oraz konferencja pokazały, że obaj zawodnicy nie pałają do siebie sympatią. Samo starcie potoczyło się błyskawicznie.

Obaj ruszyli na siebie dość agresywnie i doszło do wymiany. Zdecydowanie celniejszy był Filipek, który posłał rywala na deski już po 30 sekundach. Fabijański nie zdołał już powrócić do pojedynku, przez co Filipek wygrał w pierwszej rundzie przez TKO.

Filipek na FAME MMA 20

Kolejny występ Filipka odbył się na FAME MMA 20. Marcinek wziął udział w turnieju K-1 w małych rękawicach. W starciu ćwierćfinałowym Filipek zmierzył się z Dawidem Malczyńskim i przegrał na punkty.

Filipek Bita Śmietanka

Filipek dość nieoczekiwanie swoją kolejną walkę stoczy na gali Bita Śmietanka 3. Raper wystąpi w walce wieczoru, w której zmierzy się z Xayoo. Formułą walki będzie K-1.

Filipek Kingpyn Boxing

W marcu 2023 roku zaczęło się mówić o potencjalnym występie Filipka na międzynarodowej gali bokserskiej Kingpyn Boxing. Uczestnika eventu byli popularni influencerzy z całego świata. Na karcie walk przez długi czas brakowało jednego zawodnika, który miałby się zmierzyć z Brazylijczykiem Whinderssonem Nunesem. Gotowość do walki zgłosił Filipek.

Kingpyn Boxing początkowo nie chciało zakontraktować rapera, jednak polscy kibice zalali media społecznościowe organizacji falą komentarzy o treści #teamfilipek, dzięki czemu Filipek mógł wystąpić na gali Kingpyn Boxing 22 kwietnia w Londynie. Ostatecznie Filipek przegrał z Whinderssonem Nunesem w drugiej rundzie przez TKO.

Filipek Whindersson Nunes

Rywalem Filipka na gali Kingpyn Boxing 22 kwietnia był jeden z najpopularniejszych brazylijskich influencerów Whindersson Nunes. Brazylijczyk to komik i Youtuber. Filipek na konferencji prasowej promującej galę starał się prowokować rywala, jednak Nunes zachował spokój. O tym, kto wygrał to starcie dowiedzieliśmy się 22 kwietnia. Niestety Filipek nie sprostał wyzwaniu i przegrał przed czasem.

Filipek freestyle

Freestyle to coś, czym zasłynął Filipek. Już jako nastolatek z powodzeniem startował w największych bitwach w Polsce. Do klasyka przeszła jego walka z Babką w 2014 roku we Wrocławiu, podczas której brutalnie rozprawił się słownie z przeciwniczką. W kolejnych latach Filipek wygrywał kolejne bitwy i stawał się coraz bardziej popularny, a jego teksty „twoja niunia” przerabiane były w przeróżny sposób.

Do największych sukcesów Filipka na freestyle należą wygrane w Wielkiej Bitwie Szczecińskiej czy szeregu innych bitwach.

Filipek WBW

Filipek WBW, czyli największe rozczarowanie Filipka, jeśli chodzi o karierę freestyle'owca. Wielka Bitwa Warszawska to najbardziej prestiżowa bitwa w kraju. Choć Filipek wielokrotnie stawał podczas niej do pojedynków, nigdy nie udało mu się jej ostatecznie wygrać. Dwukrotnie zajął trzecie miejsce – w latach 2013 i 2014.

Wraz ze wzrostem popularności, Filipek odpuścił nieco starty w bitwach. Jest to bowiem bardziej forma nabrania rozgłosu czy hobby, niż sposób na zarobek lub innego rodzaju profity.

Filipek Edzio

Filipek i Edzio, czyli swego czasu dwaj najlepsi freestyle'owcy. Choć prywatnie się kumplują, ich bezpośrednie pojedynki należały do niezwykle ostrych i zaciekłych. Półfinał WBW z 2014 między tymi zawodnikami przez wielu uważany jest za najlepszą walkę w historii polskiego freestyle'u. Ostatecznie triumfował Edzio.

Filipek matura

A triumfował między innymi dlatego, że poczęstował Filipka mocnym tekstem o maturze rapera z Milicza. Filipek nie zdał bowiem w pierwszym terminie matury z matematyki, co wykorzystał Edzio i niejako znokautował go podczas słownej bitwy.

Filipek rap

Z racji tego, że Filipek stawał się bardziej popularny, przerzucił się z freestyle na rap. Jego kawałki również cieszyły się ogromną popularnością w sieci. Aktualnie jest on związany z wytwórnią QueQuality.

Filipek dziewczyna

Czy Filipek ma dziewczynę? Wiadomo, że zawodnik FAME MMA związany był z Sandrą Mróz. Aktualnie nie wiadomo czy Filipek ma dziewczynę.

Filipek Instagram

Instagram Filipek prowadzi pod nazwą @filipek1995. Jego konto śledzi ponad 230 tysięcy obserwujących.


Z czego znany jest Filipek?
Filipek to popularny raper i zawodnik FAME MMA.
Ile lat ma Filipek?
Filipek urodził się w 1995 roku, co oznacza, że ma 29 lat.