Wiele kibiców czeka na debiut Roberta Karasia w klatce. Miał on się odbyć już kilka miesięcy temu. Finalnie polski triathlonista zadebiutuje w FAME MMA na początku 2023 roku. Kim jest Robert Karaś? Ile lat ma Robert Karaś? Tego i wiele więcej dowiesz się w tym artykule!

Kim jest Robert Karaś?

Kim jest Robert Karaś? Kto to Robert Karaś? Robert Karaś to polski triathlonista. Na swoim koncie ma wiele sukcesów w tej dziedzinie. Przed tym, jak rozpoczął treningi triathlonu, pracował jako strażak. Posiada rekordy świata na dystansie podwójnego i potrójnego Ironmana. Jest także byłym rekordzistą pięciokrotnego Ironmana. W 2022 roku zdecydował się dołączyć do organizacji FAME MMA. Jego debiut miał odbyć się na czternastej edycji gali, a przeciwnikiem triathlonisty miał być Adam Josef. Do pojedynku jednak nie doszło z powodu kontuzji Karasia. Pod koniec 2022 roku federacja ponownie ogłosiła walkę z jego udziałem, tym razem na gali FAME MMA 17, która odbędzie się na początku 2023 roku.

Zobacz także – typy na FAME MMA

Robert Karaś wiek

Ile lat ma Robert Karaś? Polski triathlonista urodził się 30 listopada 1988 roku w Elblągu. Oznacza to, że obecnie jego wiek to 34 lata.

Robert Karaś wzrost

Robert Karaś wzrost, czyli ile centymetrów wzrostu ma 34-latek. Wzrost Karasia to 177 centymetrów.

Robert Karaś waga

Robert Karaś waga, czyli ile waży zawodnik FAME MMA? Dokładną wagę polskiego triathlonisty poznamy na oficjalnym ważeniu przed galą FAME MMA 17. Patrząc jednak na jego sylwetkę można szacować, że Karaś waży około 70 kilogramów.

Robert Karaś FAME MMA

4 kwietnia 2022 roku organizacja FAME MMA poinformowała o zestawieniu pomiędzy Robertem Karasiem a Adamem Josefem. Pojedynek ten ekscytował wielu kibiców, ponieważ byłaby w nim ogromna różnica warunków fizycznych na korzyść Josefa. Ważyłby on około 30 kilogramów więcej od Karasia, a także byłby 20 centymetrów wyższy. Do walki niestety nie doszło z powodu kontuzji polskiego triathlonisty.

Federacja FAME MMA jeszcze raz zaplanowała debiut Roberta Karasia. Odbędzie się on na siedemnastej edycji gali, a jego przeciwnikiem będzie popularny raper – Filip „Filipek” Marcinek. Starcie odbędzie się na zasadach kickboxingu w rękawicach do MMA.

Sprawdź – Kim jest Filipek?

Robert Karaś kontuzja

Robert Karaś był zmuszony zrezygnować z debiutanckiej walki na FAME MMA 14 z powodu kontuzji. Polski triathlonista na kilkanaście dni przed galą doznał poważnego urazu kręgosłupa. 34-latek ujawnił kulisy powstania kontuzji podczas drugiej konferencji zapowiadającej czternastą edycję FAME MMA.

Robert Karaś Ironman

Robert Karaś jest znany głównie dzięki swoim znakomitym występom w triathlonie. Na swoim koncie ma dwa mistrzostwa świata na dystansie podwójnego Ironmana i po jednym na dystansie potrójnego i pięciokrotnego Ironmana. Wszystkie cztery mistrzostwa zdobywał bijąc jednocześnie rekord świata. W sierpniu 2022 roku wystartował na mistrzostwach świata na dystansie dziesięciokrotnego Ironmana. Polak zdecydowanie prowadził i jako pierwszy ze stawki rozpoczął ostatnią część biegową. Po przebiegnięciu 65 z 422 kilometrów lekarze zabronili mu kontynuować, ponieważ obawiali się o życie zawodnika.

Robert Karaś żona

Robert Karaś żona, czyli czy 34-latek jest w związku. Polski triathlonista był w związku małżeńskim z Natalią Ćwik. Obecnie jednak para nie jest już razem. Na ten moment partnerką Karasia jest aktorka – Agnieszka Włodarczyk.

Robert Karaś książka

W 2021 roku Robert Karaś wydał książkę pod tytułem „Robert Karaś. Moja siła. Jak oszukać umysł.” Jest to autobiografia 34-latka. Nabyć można ją na oficjalnej stronie zawodnika.

Robert Karaś Instagram

Robert Karaś prowadzi konto na Instagramie. Polskiego triathlonistę można znaleźć na tej platformie pod nickiem @robert_karas_teamkaras. Obserwuje go tam blisko 300 tysięcy użytkowników.

Zwiń
Ile lat ma Robert Karaś?  Robert Karaś urodził się 30 listopada 1988 roku. Oznacza to, że ma 34 lata. Z kim Robert Karaś zawalczy w debiucie na FAME MMA?  W debiucie w organizacji FAME MMA Robert Karaś zawalczy z Filipem „Filipkiem” Marcinkiem.