Robert Karaś dość nieoczekiwanie dołączył do świata freak fightów. Polski triathlonista zadebiutował w FAME MMA na początku 2023 roku. Kim jest Robert Karaś? Ile lat ma Robert Karaś? Tego i wiele więcej dowiesz się w tym artykule!

Kim jest Robert Karaś?

Kim jest Robert Karaś? Kto to Robert Karaś? Robert Karaś to polski triathlonista. Na swoim koncie ma wiele sukcesów w tej dziedzinie. Przed tym, jak rozpoczął treningi triathlonu, pracował jako strażak. Posiada rekordy świata na dystansie podwójnego i potrójnego Ironmana. Jest także byłym rekordzistą pięciokrotnego Ironmana.

W 2022 roku zdecydował się dołączyć do organizacji FAME MMA. Jego debiut był planowany na czternastą edycję gali, a przeciwnikiem triathlonisty miał być Adam Josef. Do pojedynku jednak nie doszło z powodu kontuzji Karasia. Pod koniec 2022 roku federacja ponownie ogłosiła walkę z jego udziałem, tym razem na gali FAME MMA 17, która odbyła się na początku 2023 roku.

Robert Karaś wiek

Ile lat ma Robert Karaś? Polski triathlonista urodził się 30 listopada 1988 roku w Elblągu. Oznacza to, że obecnie jego wiek to 34 lata.

Robert Karaś wzrost

Robert Karaś wzrost, czyli ile centymetrów wzrostu ma 34-latek. Wzrost Karasia to 177 centymetrów.

Robert Karaś waga

Robert Karaś waga, czyli ile waży zawodnik FAME MMA? Dokładną wagę polskiego triathlonisty poznaliśmy na oficjalnym ważeniu przed galą FAME MMA 17. Karaś wniósł na wagę dokładnie 70,8 kg.

Robert Karaś rekord

Robert Karaś na ten moment na swoim koncie ma dwa pojedynki. Oba stoczył w formule K-1 w małych rękawicach.

Rekord K-1: 1-1

Robert Karaś FAME MMA

4 kwietnia 2022 roku organizacja FAME MMA poinformowała o zestawieniu pomiędzy Robertem Karasiem a Adamem Josefem. Pojedynek ten ekscytował wielu kibiców, ponieważ byłaby w nim ogromna różnica warunków fizycznych na korzyść Josefa. Ważyłby on około 30 kilogramów więcej od Karasia, a także byłby 20 centymetrów wyższy. Do walki niestety nie doszło z powodu kontuzji polskiego triathlonisty.

Robert Karaś vs Filipek

Federacja FAME MMA jeszcze raz zaplanowała debiut Roberta Karasia. Odbył się on na siedemnastej edycji gali, a jego przeciwnikiem był popularny raper – Filip "Filipek" Marcinek. Starcie odbyło się na zasadach kickboxingu w rękawicach do MMA. Po trzyrundowej batalii lepszy okazał się Robert Karaś, który wygrał przez decyzję sędziów.

Robert Karaś vs Kuba Nowaczkiewicz

Swoją drugą walkę w karierze Robert Karaś stoczył na gali FAME MMA 19. Gala ta odbyła się 2 września 2023 roku. Przeciwnikiem polskiego triatlonisty był Kuba Nowaczkiewicz. Warto również dodać, że formuła tej walki był boks w małych rękawicach. Robert Karaś tym razem musiał uznać wyższość rywala i przegrał przez jednogłośną decyzję sędziów.

Robert Karaś doping

Na przełomie lipca i sierpnia pojawiła się informacja o tym, że w organizmie Roberta Karasia wykryto niedozwolone środki. Oznacza to, że Polak może stracić rekord świata, który ustanowił podczas zawodów w Brazylii. Karaś przyznał się do stosowania dopingu, jednak według niego nie miał on wpływu na jego wynik osiągnięty podczas zawodów.

Robert Karaś kontuzja

Robert Karaś był zmuszony zrezygnować z debiutanckiej walki na FAME MMA 14 z powodu kontuzji. Polski triathlonista na kilkanaście dni przed galą doznał poważnego urazu kręgosłupa. 34-latek ujawnił kulisy powstania kontuzji podczas drugiej konferencji zapowiadającej czternastą edycję FAME MMA.

Robert Karaś Ironman

Robert Karaś jest znany głównie dzięki swoim znakomitym występom w triathlonie. Na swoim koncie ma dwa mistrzostwa świata na dystansie podwójnego Ironmana oraz po jednym na dystansie potrójnego i pięciokrotnego Ironmana. Wszystkie cztery mistrzostwa zdobył bijąc jednocześnie rekord świata.

W sierpniu 2022 roku wystartował na mistrzostwach świata na dystansie dziesięciokrotnego Ironmana. Polak zdecydowanie prowadził i jako pierwszy ze stawki rozpoczął ostatnią część biegową. Po przebiegnięciu 65 z 422 kilometrów lekarze zabronili mu kontynuować, ponieważ obawiali się o życie zawodnika.

Robert Karaś rekordy

Rekordy Robert Karaś w swojej karierze bił wielokrotnie. Do zawodnika należą bądź należały rekordy świata na dystansach pięciokrotnego Ironmana, potrójnego Ironmana czy podwójnego Ironmana.

Robert Karaś zarobki

Zarobki Roberta Karasia to kwestia, która interesuje wielu fanów. Zawodnik w przeszłości wyznał, że nagrody w zawodach triathlonowych nie należą do najwyższych. Mimo imponujących wyników utrzymuje się on głównie z umów sponsorskich.

Wielu zawodników nie zarabia nic, tylko do tego dokłada przez całe życie. (...) Za mistrza świata, nie chcę skłamać, ale było chyba 650 tysięcy złotych, ale żeby wygrać mistrzostwa świata to naprawdę cud. Trzeci, czwarty zawodnik tam już prawie nie ma nic, a przygotowanie czy sam wyjazd na takie mistrzostwa świata kosztuje. Głównie żyje się z kontraktów, ja przynajmniej żyłem z kontaktów.

Ile Karaś zarobił w FAME MMA? To owiane jest tajemnicą, jednak w innym wywiadzie zawodnik przyznał, że jego roczne zyski z kontraktów są wyższe niż wynagrodzenie z organizacji frakowej.

Robert Karaś buty

W jednym z wywiadów Robert Karaś wyjawił, że podczas biegu na zawodach jego stopy puchną do takiego stopnia, że na trasie musi zmieniać buty na większe. Na co dzień zawodnik nosi rozmiar 43, natomiast po wielogodzinnym biegu musi włożyć buty o rozmiarze 45.

Robert Karaś brat

Czy Robert Karaś ma brata? Polski triathlonista ma brata, który również jest sportowcem. Sebastian Karaś, bo tak nazywa się brat Roberta Karasia, jest pływakiem. Urodził się on w 1991 roku i zajmuje się pływaniem długodystansowym. Do jego osiągnięć należy między innymi przepłynięcie kanału La Manche w 8 godzin i 48 minut.

Robert Karaś żona

Robert Karaś żona, czyli czy 34-latek jest w związku. Polski triathlonista był w związku małżeńskim z Natalią Ćwik. Obecnie jednak para nie jest już razem. Na ten moment partnerką Karasia jest aktorka – Agnieszka Włodarczyk.

Robert Karaś książka

W 2021 roku Robert Karaś wydał książkę pod tytułem "Robert Karaś. Moja siła. Jak oszukać umysł." Jest to autobiografia 34-latka, natomiast nabyć można ją na oficjalnej stronie zawodnika.

Robert Karaś Instagram

Robert Karaś prowadzi konto na Instagramie. Polskiego triathlonistę można znaleźć na tej platformie pod nickiem @robert_karas_teamkaras. Obserwuje go tam blisko 400 tysięcy użytkowników.


Ile lat ma Robert Karaś? 
Robert Karaś urodził się 30 listopada 1988 roku. Oznacza to, że ma 34 lata.
Z kim Robert Karaś zawalczył w debiucie na FAME MMA? 
W debiucie w organizacji FAME MMA Robert Karaś zawalczył z Filipem "Filipkiem" Marcinkiem.