Dawid Malczyński to znany youtuber i zawodnik federacji FAME MMA, z którą związany jest od drugiej edycji. Kim jest Dawid Malczyński? Ile lat ma Dawid Malczyński? Jak przebiegały walki Dawida Malczyńskiego w FAME MMA?

Kim jest Dawid Malczyński?

Dawid Malczyński dał się poznać głównie jako youtuber, który jeszcze kilka lat temu był na szczycie popularności. Wraz ze swoim bratem Marcinem Malczyńskim założyli kanał 18 sierpnia 2007 roku, a pierwsze filmy zaczęły się pojawiać w 2015 roku. Przez ostatnie kilka lat uzbierali pokaźną liczbę ponad 1,8 miliona subskrybentów, a ich filmy wyświetlono już ponad 500 milionów razy. Ich content opiera się na dużej dozie humoru i pranków. Widzowie z pewnością najbardziej kojarzą te filmy, w których Dawid wraz z Marcinem przedstawiają typowe postaci w dość nietypowy i prześmiewczy sposób. To właśnie oni stoją za fenomenalną serią "Typowy Dres", która liczy aż trzynaście odcinków. Pozostałe popularne filmy to np. "Typowa kobieta", "Typowy vaper", "Dzieci - dawniej vs dziś", "Rodzice - dawniej vs dziś", czy "Typowa karyna".

Dawid Malczyński tworzy również muzykę. Kilka jego kawałków mogliśmy usłyszeć podczas jego wyjść do klatki przed walkami w federacji FAME. Największą popularność zdobył diss na Adriana "Polaka" Polańskiego pod tytułem "Jedna Runda", który wyszedł w 2018 roku i zgromadził ponad 7,8 mln wyświetleń.

Dawid Malczyński wiek

Dawid Malczyński urodził się w 1998 roku. Rocznikowo ma zatem 25 lat.

Dawid Malczyński wzrost

YouTuber mierzy 190 cm wzrostu.

Dawid Malczyński waga

Waga Dawida Malczyńskiego to około 77 kilogramów.

Dawid Malczyński walki

Do tej pory młodszy z Braci Malczyńskich rywalizował tylko i wyłącznie w klatce federacji FAME MMA. Dawid może pochwalić się spory doświadczeniem. W ciągu 5 lat stoczył osiem pojedynków, z czego tylko dwie przegrał. Dawid to również zdobywca mistrzowskiego pasa w kategorii 77 kilogramów. Zdobył go po niejednogłośnym zwycięstwie nad Adrianem "Polak" Polańskim na gali FAME MMA 2. Następnie dwukrotnie obronił ten pas, pokonując na FAME MMA 3 Amadeusza "Ferrari" Roślika oraz na FAME MMA 5 Tomasza Olejnika. Podczas trzeciej obrony przegrał z Adrianem "Polak" Polańskim na FAME MMA 10.

Dawid Malczyński FAME MMA

Dawid Malczyński w FAME MMA zadebiutował  13 października 2018 roku podczas gali z numerem drugim. Jego przeciwnikiem był wówczas znany youtuber i kolega "Rafonixa", Adrian "Polak" Polański. Stawką tego pojedynku był mistrzowski pas FAME MMA w wadze półśredniej. Po trzyrundowej walce sędziowie niejednogłośnie wskazali Dawida jako zwycięzcę.

Dawid Malczyński vs Adrian Polak - FAME MMA 2

Starcie Dawida Malczyńskiego z Adrianem Polakiem było drugą walką wieczoru na gali FAME MMA 2. Dla przypomnienia main eventem była walka Daniela "Magical" Zwierzyńskiego z Marcinem "Rafonix" Krasuckim. W porównaniu do innych walk na tej gali to starcie toczyło się na bardzo dobrym poziomie. Widzieliśmy solidne wymiany ciosów i przyzwoite tempo. W narożniku Dawida pojawił się zawodnik KSW, Grzegorz "Szuli" Szulakowski, co z pewnością dodało większej pewności siebie młodemu youtuberowi. Walka potrwała pełen dystans. Sędziowie nie byli jednomyśli, wskazując zwycięzcę w osobie Malczyńskiego, który tym samym zdobył mistrzowski pas FAME MMA.

Dawid Malczyński vs Ferrari - FAME MMA 3

Zwycięstwo Dawida na poprzedniej edycji FAME przesądziło o tym, że w kolejnej walce zmierzy się z Amadeuszem "Ferrari" Roślikiem, który na FAME MMA 2 pokonał w pierwszej rundzie Sylwestra "Bystrzak" Tkocza. Starcie z "Ferrarim" podobnie jak z Polańskim potrwało pełne trzy rundy. Tym razem sędziowie nie mieli żadnych złudzeń, ogłaszając jednogłośne zwycięstwo Dawida Malczyńskiego. Tym samym najmłodszy z braci obronił pas FAME MMA w kategorii półśredniej.

Dawid Malczyński vs Tomek Olejnik - FAME MMA 5

Na gali FAME MMA 5 w Ergo Arenie w Gdańsku Dawid Malczyński po raz drugi obronił pas mistrzowski, pokonując już w pierwszej rundzie po fenomenalnym kopnięciu debiutującego w FAME MMA Tomasza Olejnika.

Dawid Malczyński vs Adrian Polak - FAME MMA UK

Na jedynej do tej pory gali FAME MMA za granicą, a dokładnie w Wielkiej Brytanii doszło do rewanżowego pojedynku z Adrianem "Polak" Polańskim. Początkowo Malczyński miał się bić ze Stephenem Bearem, jednak Anglik ostatecznie się wycofał. W jego zastępstwo wszedł Polański, który przyznał na Instagramie, że przez ostatnie pół roku nic nie trenował. Już w pierwszej rundzie doszło do nieporozumienia pomiędzy sędziami, którzy przedłużyli starcie o 60 sekund (nominalnie panowie mieli walczyć 3 runy po dwie minuty). Kolejne rundy były dość wyrównane, z lekką przewagą Malczyńskiego, któremu kilkukrotnie udało się sprowadzić rywala do parteru. Mimo to przez niejednogłośną decyzję sędziów wygrał Adrian "Polak" Polański. Tym samym zrewanżował się Malczyńskiego za porażkę podczas gali FAME MMA 2.

Dawid Malczyński vs Wojtek Gola - FAME MMA 7

Kolejną walką Dawida Malczyńskiego było starcie z samym włodarzem FAME MMA - Wojtkiem Golą. Walka ta znalazła się w rozpisce bardzo późno, a obaj weszli do klatki po powrocie z wakacji. W pierwszej rundzie aktywniejszy był Gola, kopiąc kilkukrotnie mistrza. Po jednym z kopnięć Dawid Malczyński znalazł się na ziemi. Gola nie wykorzystał dogodnej pozycji do skończenia rywala, a sędzia w końcu nakazał zawodnikom wstać i powrócić do stójki. Pod koniec pierwszej rundy Malczyński popisał się silnym kopnięciem na wątrobę i obalił Golę.

Druga odsłona przebiegała pod dyktando Malczyńskiego, który gonił za rywalem po klatce. Gola wyraźnie zmęczony próbował niskich kopnięć, które z każdym kolejnym wydawały się coraz słabsze. Dawid kilka razy trafił włodarza i obalił Golę, uzyskując dosiad. Przy jednym z kopnięć Wojtek doznał kontuzji. Okazało się, że była ona na tyle poważna, że nie był w stanie kontynuować pojedynku. Tym samym Dawid wygrał swoją czwartą walkę w karierze i drugą przed czasem.

Dawid Malczyński vs Adrian Polak - FAME MMA 10

Po zwycięstwie na FAME MMA 2 i porażce na FAME MMA UK przyszedł czas na zakończenie trylogii pomiędzy Dawidem Malczyńskim a Adrianem Polakiem. Do ich ostatniego pojedynku doszło podczas gali FAME MMA 10 w Łodzi. Stawką tego pojedynku był pas kategorii półśredniej. W pierwszej rundzie Polański nadział się na próbę obalenia ze strony Malczyńskiego, ale skutecznie ją obronił i po chwili to on znalazł się na górze. Do końca tej odsłony rywal Dawida próbował uzyskać dosiad, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło i sędzia podniósł starcie.

W drugiej rundzie Malczyński zaczął spychać Polańskiego pod siatkę, jednak ten dobrze pracował niskimi kopnięciami i ciosami sierpowymi. Podczas jednej z wymian "Polak" trafił mocnym sierpem Malczyńskiego, po którym ten osunął się na deski. Polański natychmiast doskoczył do rywala i zadał mu ostateczne uderzenia, po których sędzia przerwał walkę. Tym samym Dawid Malczyński stracił mistrzowski pas FAME MMA na rzecz Polańskiego.

Dawid Malczyński vs Ponczek - FAME MMA 13

Po utracie pasa na rzecz Adriana Polańskiego, Dawid Malczyński na swój kolejny pojedynek musiał czekać prawie rok. W końcu włodarze zestawili go z jednym z członków Ekipy WK - Pawłem "Ponczek" Sikorą. Walka odbyła się na gali z numerem 13. Obaj zawodnicy na konferencjach prasowych wypowiadali się o sobie w samych superlatywach. "Ponczek" Przed tą walką miał na koncie tylko jedno starcie, w którym pokonał na punkty Patryka "Patrykos" Domke.

Już pierwsze sekundy walki Dawid Malczyński vs Ponczek pokazały, kto ma przewagę doświadczenia i komu bardziej zależy na zwycięstwie. Malczyński najpierw spokojnie punktował przeciwnika, a następnie, kiedy Paweł spróbował go obalić, skontrował rywala i na kilka sekund przed końcem rundy popisał się efektownym duszeniem, po którym "Ponczek" odklepał.

Dawid Malczyński vs Hejter - FAME MMA 14

Ostatnim pojedynkiem Dawida Malczyńskiego w FAME MMA była walka z Mariuszem "Hejter" Słońskim na gali z numerem 14. Rywal Malczyńskiego szybko ruszył z atakiem, jednak młodszy z braci spokojnie odparł szarżę, kontrując Słońskiego mocnymi sierpami. Po jednym z nich "Hejter" padł na matę, a tam Malczyński wykończył go gradem ciosów i zmusił sędziego Piotra Jarosza do przerwania walki.

Dawid Malczyński vs Sasha - FAME MMA Friday Arena 1

Do kolejnej walki Dawida Malczyńskiego dojdzie na gali FAME MMA Friday Arena 1 we Wrocławiu. Początkowo w nowym projekcie największej freakowej federacji w Polsce przyjaciel "Don Kasjo" - Aleksandr "Sasha" Muzheiko miał stoczyć rewanż z Krystianem "Krycha" Wilczakiem. Ten jednak doznał poważnej kontuzji, która wybiła mu z głowy walki na co najmniej kilka miesięcy. W zastępstwo wszedł właśnie Dawid Malczyński, który zawalczy przed własną publicznością.

Dawid Malczyński brat

Dawid Malczyński ma jednego brata - Marcina Malczyńskiego. Duet ten przez lata tworzył śmieszne materiały na YouTube. Jednak po tym, jak zdecydowali się wkroczyć do świata freak fightów, ich popularność i rola w social mediach drastycznie zmalała.

Dawid Malczyński dziewczyna

Dziewczyną i narzeczoną Dawida Malczyńskiego jest Ilona Dąbrowska - youtubera i influencerka. Wiele razy pojawiała się na filmach Braci Malczyńskich. Można ją znaleźć m.in. na Instagramie pod nickiem @ilonadabrowskaa

Dawid Malczyński Wikipedia

Dawid Malczyński wikipedia, czyli czy zawodnik FAME MMA posiada swoją notkę na tym portalu? Mimo dużej popularności w polskim internecie Dawid Malczyński jak na razie nie doczekał się osobnego wpisu o swojej osobie.

Dawid Malczyński Instagram

Dawid Malczyński, jak każdy influencer prowadzi również Instagrama. Można go tam znaleźć pod nickiem @dawid.malczynski. Śledzi go już ponad 640 tys. osób.


Ile lat ma Dawid Malczyński?
YouTuber i zawodnik FAME MMA ma 25 lat.
Ile mierzy Dawid Malczyński?
Wzrost Dawida Malczyńskiego to 190 cm.