Dawid Malczyński to znany youtuber i zawodnik federacji FAME MMA, z którą związany jest od drugiej edycji. Malczyński znalazł się również na karcie walk FAME MMA 20. Sprawdź kim jest Dawid Malczyński!

Kim jest Dawid Malczyński?

Dawid Malczyński dał się poznać głównie jako youtuber, który jeszcze kilka lat temu był na szczycie popularności. Wraz ze swoim bratem Marcinem Malczyńskim założyli kanał 18 sierpnia 2007 roku, a pierwsze filmy zaczęły się pojawiać w 2015 roku. Przez ostatnie kilka lat uzbierali pokaźną liczbę ponad 1,8 miliona subskrybentów, a ich filmy wyświetlono już ponad 500 milionów razy. Ich content opiera się na dużej dozie humoru i pranków.

Widzowie z pewnością najbardziej kojarzą te filmy, w których Dawid wraz z Marcinem przedstawiają typowe postaci w dość nietypowy i prześmiewczy sposób. To właśnie oni stoją za fenomenalną serią "Typowy Dres", która liczy aż trzynaście odcinków. Pozostałe popularne filmy to np. "Typowy vaper", "Dzieci - dawniej vs dziś" czy "Typowa karyna".

Dawid Malczyński tworzy również muzykę. Kilka jego kawałków mogliśmy usłyszeć podczas jego wyjść do klatki przed walkami w federacji FAME. Największą popularność zdobył diss na Adriana "Polaka" Polańskiego pod tytułem "Jedna Runda", który wyszedł w 2018 roku i zgromadził ponad 7,8 mln wyświetleń.

Dawid Malczyński wiek

Dawid Malczyński urodził się w 1998 roku. Rocznikowo ma zatem 26 lat.

Dawid Malczyński wzrost

YouTuber mierzy 190 cm wzrostu.

Dawid Malczyński waga

Waga Dawida Malczyńskiego to około 77 kilogramów.

Dawid Malczyński rekord

Bilans Dawida Malczyńskiego w MMA aktualnie wynosi 6-3, natomiast w K-1 1-1.

Rekord MMA: 6-3
Rekord K-1 (małe rękawice): 1-1

Dawid Malczyński walki

Do tej pory młodszy z Braci Malczyńskich rywalizował tylko i wyłącznie w klatce federacji FAME MMA. Dawid może pochwalić się spory doświadczeniem. W ciągu 6 lat stoczył dziewięć pojedynków, z czego tylko trzy przegrał.

Dawid to również zdobywca mistrzowskiego pasa w kategorii 77 kilogramów. Zdobył go po niejednogłośnym zwycięstwie nad Adrianem Polańskim na FAME MMA 2. Następnie dwukrotnie obronił ten pas, pokonując na FAME MMA 3 Amadeusza Ferrari oraz na FAME MMA 5 Tomasza Olejnika. Podczas trzeciej obrony przegrał z Adrianem Polakiem na FAME MMA 10.

Dawid Malczyński FAME MMA

Dawid Malczyński w FAME MMA zadebiutował  13 października 2018 roku podczas gali z numerem drugim. Jego przeciwnikiem był wówczas znany youtuber i kolega "Rafonixa", Adrian "Polak" Polański. Stawką tego pojedynku był mistrzowski pas FAME MMA w wadze półśredniej. Po trzyrundowej walce sędziowie niejednogłośnie wskazali Dawida jako zwycięzcę.

Dawid Malczyński vs Adrian Polak

Starcie Dawida Malczyńskiego z Adrianem Polakiem było co-main eventem gali FAME MMA 2. Walka potrwała pełen dystans. Sędziowie nie byli jednomyśli, wskazując jako zwycięzcę Malczyńskiego, który tym samym zdobył mistrzowski pas FAME MMA.

Dawid Malczyński vs Ferrari

Zwycięstwo Dawida na wcześniejszej edycji FAME przesądziło o tym, że w kolejnej walce zmierzył się z Amadeuszem "Ferrarim" Roślikiem, który na FAME MMA 2 pokonał w pierwszej rundzie Sylwestra "Bystrzaka" Tkocza.

Starcie z "Ferrarim" podobnie jak z Polańskim potrwało pełne trzy rundy. Tym razem sędziowie nie mieli żadnych złudzeń, ogłaszając jednogłośne zwycięstwo Dawida Malczyńskiego. Tym samym najmłodszy z braci obronił pas FAME MMA w kategorii półśredniej.

Dawid Malczyński vs Tomek Olejnik

Na gali FAME MMA 5 w Ergo Arenie w Gdańsku Dawid Malczyński po raz drugi obronił pas mistrzowski, pokonując już w pierwszej rundzie po fenomenalnym kopnięciu debiutującego w FAME MMA Tomasza Olejnika.

Dawid Malczyński vs Adrian Polak

Na jedynej do tej pory gali FAME MMA za granicą, a dokładnie w Wielkiej Brytanii doszło do rewanżowego pojedynku z Adrianem "Polakiem" Polańskim. Początkowo Malczyński miał się bić ze Stephenem Bearem, jednak Anglik ostatecznie się wycofał. W jego zastępstwo wszedł Polański.

Już w pierwszej rundzie doszło do nieporozumienia pomiędzy sędziami, którzy przedłużyli starcie o 60 sekund. Kolejne rundy były dość wyrównane, z lekką przewagą Malczyńskiego, któremu kilkukrotnie udało się sprowadzić rywala do parteru. Mimo to przez niejednogłośną decyzję sędziów wygrał Adrian "Polak" Polański.

Dawid Malczyński vs Wojtek Gola

Kolejną walką Dawida Malczyńskiego było starcie z samym włodarzem FAME MMA Wojtkiem Golą. Przy jednym z kopnięć Gola doznał kontuzji. Okazało się, że była ona na tyle poważna, że nie był w stanie kontynuować pojedynku. Tym samym Dawid wygrał swoją czwartą walkę w karierze i drugą przed czasem.

Dawid Malczyński vs Adrian Polak

Do trzeciej walki Malczyński vs Polak doszło na gali FAME MMA 10 w Łodzi. Stawką tego pojedynku był pas kategorii półśredniej. W pierwszej rundzie Polański nadział się na próbę obalenia ze strony Malczyńskiego, ale skutecznie ją obronił i po chwili to on znalazł się na górze. Do końca tej odsłony rywal Dawida próbował uzyskać dosiad, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło i sędzia podniósł starcie.

W drugiej rundzie Malczyński zaczął spychać Polańskiego pod siatkę, jednak ten dobrze pracował niskimi kopnięciami i ciosami sierpowymi. Podczas jednej z wymian Polak trafił mocnym sierpem Malczyńskiego, po którym ten osunął się na deski. Polański natychmiast doskoczył do rywala i zadał mu ostateczne uderzenia, po których sędzia przerwał walkę. Tym samym  Malczyński stracił pas FAME MMA.

Dawid Malczyński vs Ponczek

Po utracie pasa na rzecz Adriana Polańskiego, Dawid Malczyński na swój kolejny pojedynek musiał czekać prawie rok. W końcu włodarze zestawili go z jednym z członków Ekipy WK Pawłem "Ponczkiem" Sikorą. Walka odbyła się na gali z numerem 13 i zakończyła się wygraną Malczyńskiego przez poddanie w pierwszej rundzie.

Dawid Malczyński vs Hejter

Ostatnim pojedynkiem Dawida Malczyńskiego w FAME MMA była walka z Mariuszem "Hejter" Słońskim na gali z numerem 14. Rywal Malczyńskiego szybko ruszył z atakiem, jednak młodszy z braci spokojnie odparł szarżę, kontrując Słońskiego mocnymi sierpami. Po jednym z nich "Hejter" padł na matę, a tam Malczyński wykończył go gradem ciosów i zmusił sędziego Piotra Jarosza do przerwania walki.

Dawid Malczyński vs Sasha

Do kolejnej walki Dawida Malczyńskiego doszło na gali FAME MMA Friday Arena 1 we Wrocławiu, gdzie doszło do jego starcia z Aleksandrem "Sashą" Muzheiko. Malczyński był zdecydowanym faworytem tego starcia, jednak został całkowicie zdominowany przez Sashę, który wygrał w drugiej rundzie przez TKO.

Dawid Malczyński na FAME MMA 20

Dawid Malczyński był jednym z uczestników turnieju na FAME MMA 20. W ćwierćfinale wygrał Filipkiem, jednak w półfinale przegrał z Josefem Bratanem i tym samym odpadł z turnieju. Po porażce ogłosił zakończenie kariery we freak fightach.

Dawid Malczyński brat

Dawid Malczyński ma jednego brata Marcina Malczyńskiego. Duet ten przez lata tworzył śmieszne materiały na YouTube. Jednak po tym, jak zdecydowali się wkroczyć do świata freak fightów, ich popularność i rola w social mediach drastycznie zmalała.

Dawid Malczyński kebab

Dawid Malczyński, razem z bratem, prowadzi kebab we Wrocławiu. Bracia otworzyli go w 2023 roku pod nazwą Nano Kebab Malczyńscy.

Dawid Malczyński dziewczyna

Dziewczyną i narzeczoną Dawida Malczyńskiego jest Ilona Dąbrowska - youtubera i influencerka. Wiele razy pojawiała się na filmach Braci Malczyńskich. Można ją znaleźć m.in. na Instagramie pod nickiem @ilonadabrowskaa

Dawid Malczyński Wikipedia

Dawid Malczyński wikipedia, czyli czy zawodnik FAME MMA posiada swoją notkę na tym portalu? Mimo dużej popularności w polskim internecie Dawid Malczyński jak na razie nie doczekał się osobnego wpisu o swojej osobie.

Dawid Malczyński Instagram

Dawid Malczyński, jak każdy influencer prowadzi również Instagrama. Można go tam znaleźć pod nickiem @dawid.malczynski. Śledzi go już ponad 600 tysięcy osób.


Ile lat ma Dawid Malczyński?
Dawid Malczyński rocznikowo ma 25 lat.
Ile mierzy Dawid Malczyński?
Wzrost Dawida Malczyńskiego to 190 cm.