Paweł Sikora, znany w sieci jako „Ponczek”, jest zawodnikiem sportów sylwetkowych, który zadebiutował w FAME MMA na gali z numerem 9. „Ponczek” FAME MMA – kto był jego rywalem w debiucie? Warszawski Koks Paweł Sikora – co o nim wiadomo? „Ponczek” WK – wiek, wzrost.

Warszawski Koks - Paweł Sikora

Paweł Sikora „Ponczek” jest członkiem niezwykle popularnej w sieci ekipy „Warszawski Koks”. Czwórka fanów sportów siłowych założyła pod koniec 2010 roku kanał na YouTube o nazwie "WarszawskiKoks", na którym publikują filmy dotyczące treningów, regeneracji czy suplementacji. Ich kanał obserwuje milion subskrybentów, a materiały na kanale łącznie obejrzano 255 milionów razy.

„Warszawski Koks” to także sklep z suplementami, ciuchami czy akcesoriami na siłownię, który cieszy się ogromną popularnością.

Ponczek FAME MMA

O występie jednego z członków „Warszawskiego Koksa” na galach FAME MMA mówiło się od dawna. Jak się okazało, „Ponczek” w FAME MMA był pierwszym przedstawicielem WK. Rywalem Sikory w debiucie w walce na zasadach MMA był Patryk „PaTrykos” Domke, czyli YouTuber prowadzący kanał „FAME News”. „Ponczek” był aż o 10 lat starszy od swojego rywala i wygrał z nim decyzją sędziów.

- Miałem kilku potencjalnych rywali, ale żadna walka nie doszła do skutku. Dlatego nie zawalczyłem na jednej z wcześniejszych gali – przyznał „Ponczek” w rozmowie z Mateuszem Kaniowskim.

Jak przyznał „Ponczek”, czuł sporą odpowiedzialność z racji tego, że będzie pierwszym przedstawicielem WK, który zawalczy w FAME MMA.

- Czuję odpowiedzialność za ekipę, społeczność, armię WK. Nie mogę zrobić lipy. Muszę pokazać bardzo dobre przygotowania, wejść i zrobić wszystko, co w mojej mocy, żeby wygrać – powiedział szczerze.

Paweł Sikora walki

ponczek walki

Pojedynek na FAME MMA 9 był jego debiutanckim w tej formule. Jak przyznał w wywiadzie z Kaniowskim, choć woli boks, znacznie lepiej radzi sobie w treningach parterowych.

- To jest trochę moja klątwa. Lubię boks, ale "siedzą" mi zapasy. Muszę to robić, mimo że zawsze oglądałem i lubię boks. Idąc na trening parteru, robię coś od razu. Stójka wolniej mi wchodzi. Genetyka, takie mam predyspozycje. Stójka kulała, przede wszystkim to trenowałem. Muszę nadrobić tę płaszczyznę, być bardziej dynamiczny i szybszy – zdradził „Ponczek”.

W listopadzie 2020 roku na kanale "Warszawskiego Koksa" pojawił się sparing "Ponczka" z Amadeuszem "Ferrari" Roślikiem. Choć pojedynek miał odbyć się na zasadach sparingowych, a zawodnicy mieli walczyć na 20 procent umiejętności, obaj wkładali w ciosy sporo siły i pojedynek wyglądał jak prawdziwy. Po zderzeniu głowami „Ponczek” nabawił się kontuzji nosa i walka została przerwana w połowie drugiej rundy.

Drugą walkę w FAME MMA Ponczek stoczył na gali z numerem 13. Przegrał przez poddanie w pierwszej rundzie z Dawidem Malczyńskim.

 

 

Ponczek MMA

Sikora do swojego debiutu w MMA przygotowywał się w warszawskim klubie „5D GYM CLUB”. Jego trenerami byli między innymi polscy zawodnicy MMA – Norbert Daszkiewicz oraz Tymoteusz Łopaczyk, z którymi fotografie zamieszcza na swoich mediach społecznościowych przy okazji wspólnych treningów.

- Umiem pozycję boczną, wiem, jak obronić się przed podstawowymi dźwigniami. Wiem, jak wykorzystać niski wzrost w stójce, ale jeszcze trzeba potrafić to zrealizować. Myślę, że jestem w stanie znokautować rywala. Czuję, że mój cios jest silny, jeśli wejdzie dobrze. Z kolei w parterze, przytrzymując przeciwnika i zadając ciosy, również walka może skończyć się przed czasem – stwierdził „Ponczek”, odnosząc się do tego, czego nauczył się już w MMA.

Jak przyznał Sikora, najbardziej obawiał się tego, że „wypompuje się” w trakcie walki, ze względu na swoją budowę ciała.

- Chciałbym, żeby nie doszło do sytuacji, w której się wypompuje. Tego najbardziej się boję - sytuacji, w której skończy mi się tlen – zdradził szczerze.

Zarobki na MMA Ponczek

Zarobki Pawła Sikory

To, ile zarobi „Ponczek” w FAME MMA, nie jest publiczną informacją, gdyż organizatorzy FAME MMA nie podają takich danych. Nie ulega jednak wątpliwości, że jeśli „Ponczek” udanie zadebiutuje w FAME MMA, ze względu na swoją popularność w kolejnych walkach będzie mógł liczyć na coraz lepsze zarobki zarówno ze strony federacji, jak i sponsorów.

Ponczek Instagram, YouTube, Tik Tok

Sikora jest niezwykle aktywny w mediach społecznościowych. Jego profil na Instagramie o nazwie "ponczek_endomorfik" śledzi ponad 255 tysięcy obserwujących.

„Ponczek” posiada także profil na Tik Toku o nazwie „ponczek_wk”. Obserwuje go na tej platformie 25 tysięcy widzów, którzy łącznie zostawili pod jego wpisami ponad 170 tysięcy polubień.

Oprócz głównego kanału "Warszawskiego Koksa" Sikora posiada także prywatne konto na YouTube o nazwie "Ponczek Endomorfik". Na kanale znajdziemy jednak tylko jeden film, wrzucony kilka miesięcy temu - "Walka o 250 kg w martwym". Film obejrzano ponad 55 tysięcy razy.