Gala FAME MMA 9 już za nami! Jak wyglądała karta walk FAME MMA 9? Kto zawalczył na FAME MMA 9? Czy na FAME MMA 9 można było kupić bilety? Dlaczego "Popek" nie zawalczył na FAME MMA 9? Specjalnie dla was zebraliśmy wszystkie istotne informacje w jednym miejscu!

FAME MMA 9 – data

kto na fame mma 9

To, co wszystkich z pewnością najbardziej ciekawi, to informacja na temat tego, kiedy FAME MMA 9 się odbędzie. Krzysztof Rozpara, jeden z szefów FAME MMA, przyznał, że gala FAME MMA 9 odbędzie się 6 marca 2021 roku. Oficjalna data FAME MMA 9 została potwierdzona na mediach społecznościowych największej polskiej organizacji freakfightów.

Ostatnia gala FAME MMA 8 odbyła się 21 listopada 2020 roku. W walce wieczoru Kacper Błoński pokonał Marcina Dubiela. Wcześniej Kasjusz "Don Kasjo" Życiński przez dyskwalifikację wygrał z Marcinem "El Testosteronem" Najmanem.

FAME MMA 9 – miejsce gali

W dobie pandemii koronawirusa to, gdzie odbywa się gala FAME MMA, nie ma z perspektywy kibiców większego znaczenia. Gale są bowiem zamknięte dla kibiców i jedyną możliwością jej obejrzenia jest wykupienie transmisji PPV.

 

 

FAME MMA 9 odbędzie się w Hotelu Double Tree by Hilton w Łodzi, gdzie mają miejsce wszystkie największe gale MMA w Polsce w ostatnim czasie w związku z pandemią koronawirusa. Właśnie w Łodzi odbyły się dwie poprzednie gale FAME MMA – FAME MMA 7 z walką wieczoru Popek Monster – Stifler oraz FAME MMA 8 z najważniejszym pojedynkiem gali pomiędzy Kacprem Błońskim i Marcinem Dubielem.

FAME MMA 9 – bilety

zawodnicy fame mma 9

Bilety, w klasycznym tego słowa znaczeniu, na galę FAME MMA 9 nie będą sprzedawane w związku z faktem, że gala będzie zamknięta dla widzów ze względu na pandemię koronawirusa. Biletami na FAME MMA 9 będą więc transmisje PPV, które można wykupować przy każdej gali FAME MMA za około 20 złotych.

Kto zawalczy na FAME MMA 9?

Bez względu na to, w jakim systemie dla kibiców dostępna będzie gala FAME MMA 9, najważniejsze z pewnością jest to, kto zawalczy podczas kolejnego wydarzenia pod szyldem FAME MMA. Wygląda na to, że szefowie FAME MMA przygotowali jedną z najlepszych rozpisek w historii organizacji i że podczas FAME MMA 9 nie zabraknie hitowych walk oraz pojedynku o mistrzowski pas.
Na początku lutego organizacja FAME MMA ogłosiła kartę walk gali FAME MMA 9. W walce wieczoru, zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, spotkać mieli się dwaj raperzy - Popek Monster i Kizo. Mikołajuw na kilka dni przed galą nabawił się jednak kontuzji - złamał rękę. W związku z tym wypadł z karty walk, a gotowość do zastąpienia Popka wyrazili między innymi Gabriel Al-Sulwi, czyli Arab czy... Norman Parke. Jak się okazało, wybór włodarzy padł właśnie na Araba, a pojedynek odbędzie się w boksie.

W pojedynku poprzedzającym główne starcie zmierzą się debiutujący w FAME MMA Sylwester Wardęga oraz Kacper Błoński, mający na swoim koncie udany debiut i wygraną z Marcinem Dubielem. Już wcześniej został ogłoszony pojedynek o pas - Kubańczyk vs Marcin Malczyński.

Podczas FAME MMA 9 w klatce zadebiutuje Kamila Wybrańczyk, partnerka Artura Szpilki. Jej rywalką będzie znacznie bardziej doświadczona Zusje. W ostatniej chwili z gali wypadł Rafonix, który pierwotnie miał zmierzyć się z Hejterem. Szansę na odbudowanie po porażkach dostaną Oleg i Krycha, a po raz pierwszy w klatce FAME MMA zobaczymy również Mortalcia, Ponczka, Patrykosa czy Kubę Posta.

Wardęga w FAME MMA

fame mma 9 karta walk

Podczas FAME MMA 9 dojdzie do głośnego debiutu Sylwestra Wardęgi. Popularny YouTuber od dłuższego czasu nie ukrywa, że przygotowuje się do debiutanckiej walki, choć jego rywal przez długi czas nie był znany. Ostatecznie okazało się, że Wardęga zmierzy się z tym, o którym mówiło się od początku, czyli z Kacprem Błońskim.

To nie koniec atrakcji, jakie przygotowali dla fanów włodarze FAME MMA. Podczas gali z numerem 9 do klatki miał wrócić Rafonix, czyli Marcin Krasucki. Popularny YouTuber jakiś czas temu przyjął wyzwanie rzucone przez Mariusza "Hejtera" Słońskiego. Obaj zawodnicy przegrali swoje ostatnie walki. Rafonix musiał uznać wyższość Wojtka Goli, a Hejter przegrał z Mortalcio, czyli Patrykiem Baranem. Ostatecznie Krasucki nie zawalczy jednak na FAME MMA 9, gdyż nabawił się kontuzji kostki.

Na FAME MMA 9 do startów wróci Krystian "Krycha" Wilczak. Jego rywalem miał być Aleksandr "Sasha" Muzheiko, przyjaciel Don Kasjo. Wilczak i Życiński są ze sobą od dawna skonfliktowani i pod nieobecność "Don Kasjo" związaną z jego kontuzją, w klatce z Krychą miał się zmierzyć pochodzący z Ukrainy model. Nabawił się on jednak kontuzji, a w jego miejsce wskoczył "Mortalcio".

W FAME MMA w marcu 2021 roku zadebiutuje także Karolina „Way of Blonde" Brzuszczyńska. Nie będzie to jednak dla niej debiut w MMA, gdyż w grudniu 2019 roku wygrała jednogłośną decyzją sędziów z Patrycją "Lady Squat" Zahorską na gali FFF 2.