Marcin Najman to dla wielu fenomen. Były pięściarz swoją popularność zbudował bowiem na... porażkach. Na porażkach, za które inkasuje takie pieniądze, o jakich wielu zawodowych sportowców może pomarzyć. Ile zarobił Marcin Najman na walkach? Zarobki Najmana na FAME MMA – ile Najman miał zarobić za walkę z Don Kasjo?

Marcin Najman zarobki

zarobki Marcina Najmana

Popularność Marcina Najmana na dobre zaczęła się w 2008 roku. Wtedy wziął bowiem w telewizyjnym show Big Brother, a także stoczył walkę z Andrzejem Wawrzykiem o pas Mistrza Polski w wadze ciężkiej. Rok później cała Polska na dobrze usłyszała o „El Testosteronie” - na gali KSW 12 w walce wieczoru zmierzył się bowiem z Mariuszem Pudzianowskim na zasadach MMA, debiutując w nowej formule.

Jeśli wierzyć medialnym doniesieniom, szefowie KSW przeznaczyli na gaże obu bohaterów walki wieczoru ćwierć miliona złotych. 200 tysięcy złotych miał otrzymać „Pudzian”, a zarobki Marcina Najmana za walkę z Pudzianowskim miały wynieść 50 tysięcy złotych. Jak na debiut w MMA i fakt, że do gali doszło w 2009 roku - całkiem nieźle! Zwłaszcza że był to tak naprawdę wstęp do tego, ile zarobił Marcin Najman na kolejnych walkach.

Z walk Marcin Najman dorobił się pięknej willi, którą od czasu do czasu sportowiec chwali się w social mediach.

Ile zarobił Marcin Najman na walkach?

W kolejnych latach toczył kolejne duże walki, po których majątek Marcina Najmana z pewnością solidnie się zwiększał. Dwukrotnie (raz na gali KSW, a raz MMA Attack) toczył walki z Przemysławem Saletą, z którym jest prywatnie skonfliktowany od wielu lat. Następnie stoczył walki wieczoru na galach Free Figh Federation i FAME MMA 5 - kolejno z Pawłem "Trybsonem" Trybałą i Piotrem "Bonusem BGC" Witczakiem.

Choć żadna z tych federacji nie podawała zarobków do wiadomości publicznej, nie ulega wątpliwości, że łącznie Marcin Najman zarobił na tych walkach kilkaset tysięcy złotych. Na walkach, z których wygrał tylko jedną – z Bonusem BGC.

Ile zarabia Najman za walkę?

zarobki Marcin Najman

Wielu złośliwych kibiców na pytanie, ile zarabia Najman za walkę, z pewnością odpowie – zdecydowanie za dużo. „El Testosteron” za pojedynki o wątpliwej wartości sportowej zgarnia bowiem tyle, że dla wielu sportowców są to kwoty nie do wyobrażenia. Cóż – tak skonstruowany jest rynek. Najman wzbudza ogromne zainteresowanie, więc jego gaże są wysokie.

Dość powiedzieć, że w 2020 roku nazwisko Marcina Najmana w wyszukiwarce Google Polacy wyszukiwali częściej, niż choćby Roberta Lewandowskiego, Bartosza Zmarzlika, Kamila Stocha czy Roberta Kubica. Jest wśród odbiorców zapotrzebowanie na Marcina Najmana, więc kolejne federacje płacą mu spore pieniądze i organizują jego walki.

Najman zarobki FAME MMA

Jedne z największych pieniędzy w karierze Marcin Najman z pewnością zarobił w organizacji FAME MMA. W FAME MMA Najman stoczył cztery walki – z Piotrem „Bonusem BGC” Witczakiem, Piotrem „Bestią” Piechowiakiem, Dariuszem „Lwem” Kaźmierczukiem i Kasjuszem „Don Kasjo” Życińskim. Wygrał z Bonusem BGC i Lwem, a przegrał przed czasem zarówno z Bestią na zasadach MMA, jak i z Don Kasjo na zasadach bokserskich. W tej drugiej walce El Testosteron najpierw obalił swojego rywala, a później go kopnął i został zdyskwalifikowany.

 

 

Właśnie przy okazji walki z gwiazdą reality show Warsaw Shore poznaliśmy potencjalne zarobki Najmana w FAME MMA. Organizacja FAME MMA wydała bowiem oświadczenie, że w związku ze skandalicznym zachowaniem Najmana, został on zdyskwalifikowany i prawdopodobnie nie zostanie mu wypłacona pensja za tę walkę. Jak ustalił Super Express, zarobki Najmana za ostatnią walkę w FAME MMA miały wynieść nawet 100 tysięcy złotych.

Sprawdź koniecznie, jaki kod promocyjny STS możesz uzyskać!

Najman MMA-VIP

Najman na MMA-VIP

Choć walka z Don Kasjo miała być ostatnią w karierze Najmana, ostatecznie pożegnalną walkę zorganizował sobie... sam. W lutym odbyła się bowiem premierowa gala MMA-VIP, podczas której w walce wieczoru Najman przegrał się z Szymonem Wrześniem, znanym jako Taxi Złotówa.

Z racji tego, że zawodnik z Częstochowy sam był organizatorem gali i niejako nie musiał wypłacić sobie gaży, z pewnością majątek Marcina Najmana zwiększył się po tym wydarzeniu.

Finalnie Marcin Najman przegrał z Taxi Złotówą, ale jego zapowiedzi o końcu kariery ponownie okazały się zwykłą ściemą. W federacji, której był twarzą, stoczył jeszcze dwa pojedynki, wygrywając z Ryszardem "Szczena" Dąbrowskim i Mirosławem "Miśkiem z Nadarzyna" Dąbrowskim.

Niestety fala krytyki po gali MMA-VIP 4 i przedstawieniu "Słowika" - byłego lidera mafii pruszkowskiej zmusiła go do odejścia z federacji i przekazania władzy komu innemu.

Sprawdź, jakie są dostępne bonusy bez depozytu u bukmacherów.

Najman zarobki w High League

Przed rozpoczęciem High League 5 do oktagonu zostali zaproszeni Marcin Najman i Jacek Murański. Ich burzliwy konflikt przeniesie się do klatki już na gali High League 6. Ile dostaną za walkę? Nie jest tajemnicą, że zarobki topowych zawodników w High League często sięgają nawet kilkuset tysięcy złotych za walkę. W tym przypadku jest podobnie. Pojedynek Najman vs Murański będzie main eventem, który przyciągnie mnóstwo uwagi. Według niepotwierdzonych informacji Jacek Murański ma otrzymać około 400 tys. złotych, natomiast Marcin ok. 350 tys. 

 

Kontrowersyjny celebryta i aktor w jednym z wywiadów dla kanału "MMA - bądź na bieżąco" zasugerował, że nie ujawni sumy, ponieważ musiałby zapłacić karę półtora miliona złotych, a wówczas wyszedłby na czysto. Oczywiście znając Murańskiego suma ta jest mocno przesadzona i w rzeczywistości mówimy o znacznie mniejszych pieniądzach, ale z pewnością nadal są to sumy, które robią wrażenie.


Co zrobił Marcin Najman podczas walki z "Don Kasjo"?
Marcin Najman obalił Don Kasjo, pomimo że walka miała stoczyć się w formule bokserskiej. Po tym zdarzeniu sędzia walki odjął punkt Marcinowi, który ponownie złamał regulamin, próbując kopnąć Kasjusza. Ta próba kopnięcia zakończyła się dyskwalifikacją.
Ile Marcin Najman zarobi za walkę z Jackiem Murańskim?
Szacuje się, że są to kwoty rzędu 300-400 tysięcy złotych.