Marcin Najman to dla wielu fenomen. Były pięściarz swoją popularność zbudował bowiem na... porażkach. Na porażkach, za które inkasuje takie pieniądze, o jakich wielu zawodowych sportowców może pomarzyć. Ile zarobił Marcin Najman na walkach? Zarobki Najmana na FAME MMA – ile Najman miał zarobić za walkę z Don Kasjo?

Ile zarabia Marcin Najman?

Popularność Marcina Najmana na dobre zaczęła się w 2008 roku. Wtedy wziął bowiem w telewizyjnym show Big Brother, a także stoczył walkę z Andrzejem Wawrzykiem o pas Mistrza Polski w wadze ciężkiej. Rok później cała Polska na dobrze usłyszała o „El Testosteronie” - na gali KSW 12 w walce wieczoru zmierzył się bowiem z Mariuszem Pudzianowskim na zasadach MMA, debiutując w nowej formule.

Jeśli wierzyć medialnym doniesieniom, szefowie KSW przeznaczyli na gaże obu bohaterów walki wieczoru ćwierć miliona złotych. 200 tysięcy złotych miał otrzymać „Pudzian”, a zarobki Marcina Najmana za walkę z Pudzianowskim miały wynieść 50 tysięcy złotych. Jak na debiut w MMA i fakt, że do gali doszło w 2009 roku - całkiem nieźle! Zwłaszcza że był to tak naprawdę wstęp do tego, ile zarobił Marcin Najman na kolejnych walkach.

Z walk Marcin Najman dorobił się pięknej willi, którą od czasu do czasu sportowiec chwali się w social mediach.

Ile zarabia Najman w MMA

W kolejnych latach toczył kolejne duże walki, po których majątek Marcina Najmana z pewnością solidnie się zwiększał. Dwukrotnie (raz na gali KSW, a raz MMA Attack) toczył walki z Przemysławem Saletą, z którym jest prywatnie skonfliktowany od wielu lat. Następnie stoczył walki wieczoru na galach Free Figh Federation i FAME MMA 5 - kolejno z Pawłem "Trybsonem" Trybałą i Piotrem "Bonusem BGC" Witczakiem.

Choć żadna z tych federacji nie podawała zarobków do wiadomości publicznej, nie ulega wątpliwości, że łącznie Marcin Najman zarobił na tych walkach kilkaset tysięcy złotych. Na walkach, z których wygrał tylko jedną – z Bonusem BGC.

Ile zarabia Najman w High League?

Przed rozpoczęciem High League 5 do oktagonu zostali zaproszeni Marcin Najman i Jacek Murański. Ich burzliwy konflikt przeniesie się do klatki już na gali High League 6. Ile dostaną za walkę? Nie jest tajemnicą, że zarobki topowych zawodników w High League często sięgają nawet kilkuset tysięcy złotych za walkę. W tym przypadku jest podobnie. Pojedynek Najman vs Murański będzie main eventem, który przyciągnie mnóstwo uwagi. Według niepotwierdzonych informacji Jacek Murański ma otrzymać około 400 tys. złotych, natomiast Marcin ok. 350 tys. złotych

Kontrowersyjny celebryta i aktor w jednym z wywiadów dla kanału "MMA - bądź na bieżąco" zasugerował, że nie ujawni sumy, ponieważ musiałby zapłacić karę półtora miliona złotych, a wówczas wyszedłby na czysto. Oczywiście znając Murańskiego suma ta jest mocno przesadzona i w rzeczywistości mówimy o znacznie mniejszych pieniądzach, ale z pewnością nadal są to sumy, które robią wrażenie.

Ile zarabia Najman za walkę?

Wielu złośliwych kibiców na pytanie, ile zarabia Najman za walkę, z pewnością odpowie – zdecydowanie za dużo. „El Testosteron” za pojedynki o wątpliwej wartości sportowej zgarnia bowiem tyle, że dla wielu sportowców są to kwoty nie do wyobrażenia. Cóż – tak skonstruowany jest rynek. Najman wzbudza ogromne zainteresowanie, więc jego gaże są wysokie.

Dość powiedzieć, że w 2020 roku nazwisko Marcina Najmana w wyszukiwarce Google Polacy wyszukiwali częściej, niż choćby Roberta Lewandowskiego, Bartosza Zmarzlika, Kamila Stocha czy Roberta Kubica. Jest wśród odbiorców zapotrzebowanie na Marcina Najmana, więc kolejne federacje płacą mu spore pieniądze i organizują jego walki.

Ile zarobił Marcin Najman na walkach?

Marcin Najman w profesjonalnej karierze bokserskiej stoczył 22 pojedynki, wygrał 15 z nich, 7 zakończyło się porażką. Najman bije się również w MMA, w którym jego rekord to 6-9-0. Co ciekawe to właśnie dyscyplina sportu, w której ma gorszy bilans, przyniosła mu dużo więcej pieniędzy. Dlaczego? Ponieważ Marcin wzbudzał duże zainteresowanie fanów, spływał również na niego hejt w internecie. Jednak organizacje freakfightowe lubią to do tego stopnia, że tworzyły i zapraszały zawodnika do kolejnych zestawień.

Majątek Marcina Najmana

Majątek Marcina Najmana nie jest dostępny do wglądu. Co więcej, podczas składania spisu majątku potrzebnego do założenia swojej federacji MMA VIP Marcin Najman nie wykazał, że ma jakikolwiek majątek. Widzowie połączyli kropki i wielkim echem w sieci obiła się wieść, że "Marcin Najman ma komornika". Jednak pamiętajmy, że Marcin najman za swoje walki we freakfightach zarobił zdecydowanie ponad milion złotych!


Co zrobił Marcin Najman podczas walki z "Don Kasjo"?
Marcin Najman obalił Don Kasjo, pomimo że walka miała stoczyć się w formule bokserskiej. Po tym zdarzeniu sędzia walki odjął punkt Marcinowi, który ponownie złamał regulamin, próbując kopnąć Kasjusza. Ta próba kopnięcia zakończyła się dyskwalifikacją.
Ile Marcin Najman zarobi za walkę z Jackiem Murańskim?
Szacuje się, że są to kwoty rzędu 300-400 tysięcy złotych.