Jacek Murański to polski aktor, o którym niespodziewanie głośno zrobiło się, jeśli chodzi o świat sportów walki. Kto to Jacek Murański? Kim jest Jacek Murański? Murański wiek – ile ma lat? Jacek Murański żona, syn – jak mają na imię? Jacek Murański walka MMA – czy stoczy pojedynek w tej formule? Murański krav maga – czy jest instruktorem? Jacek Murański FAME MMA – z kim z tej federacji jest skonfliktowany? Murański Instagram – pod jaką nazwą można znaleźć go na tym portalu?

Jacek Murański kto to?

Jacek Murański kto to? Kim jest Jacek Murański? Te pytania z pewnością zadali sobie fani sportów walki, którzy pewnego dnia zdali sobie sprawę z tego, jak głośno o mężczyźnie jest właśnie w kontekście kolejnych walk czy gal. Jacek Murański to polski aktor, który gra w takich serialach, jak Pierwsza Miłość czy Lombard. Życie pod zastaw. Na swoim koncie ma także grę w filmach – między innymi Asymetria.

Jak możemy wyczytać z jego profilu na Instagramie, mężczyzna jest magistrem politologii, a studia skończył na Uniwersytecie Warszawskim.

Jacek Murański wiek

Jacek Murański wiek – wielu ciekawi, ile kontrowersyjny mężczyzna ma lat. Jeśli chodzi o wiek, Murański urodził się 12 grudnia 1968 roku, zatem ma 54 lata.

Jacek Murański wzrost

Jacek Murański wzrost, czyli jak wysoki jest polski aktor i były zawodnik FAME MMA? Jeśli chodzi o wzrost, Jacek Murański mierzy 177 centymetrów.

Jacek Murański waga

Jacek Murański waga, czyli ile waży 54-latek? Wagę polskiego aktora poznaliśmy przy okazji jego walk w organizacji FAME MMA. Przed ostatnią walką na FAME MMA 16 Jacek Murański wniósł na wagę dokładnie 89,7 kilograma.

Jacek Murański filmy

Jacek Murański filmy, czyli w jakich produkcjach można było zobaczyć 54-letniego aktora? Murański poczas swojej kariery aktorskiej pojawił się w wielu polskich filmach i serialach. Najpopularniejsze produkcje w jakich zagrał to "Ojciec Mateusz", "Pierwsza miłość", "Asymetria" czy "Klan".

Jacek Murański żona

Jacek Murański żona – czy mężczyzna ma żonę? Tak, kobieta nazywa się Joanna Godlewska-Murańska i również jest aktorką.

Jacek Murański syn

Jacek Murański syn to Mateusz Murański, zawodnik FAME MMA. Panowie są skonfliktowani z innym z wojowników FAME MMA, Arkadiuszem Tańculą, z którym syn Jacka Murańskiego zmierzył się na gali FAME MMA 10 oraz FAME MMA 15. Sam Jacek Murański również dwukrotnie zmierzył się Tańculą na galach FAME MMA 12 i FAME MMA 15. Konflikt między mężczyznami był na tyle poważny, że upubliczniali na swój temat różnego rodzaju materiały czy filmiki, choć w przeszłości Mateusza i Arkadiusza łączyła przyjaźń i wspólna gra w serialu "Lombard. Życie pod zastaw".

Jacek Murański walka

Jacek Murański walka – czy mężczyzna w przeszłości walczył? Murański stoczył do tej pory trzy oficjalne walki, jednak jest niezwykle wysportowany i ma za sobą lata treningów, jeśli chodzi o samoobronę. Można więc domniemać, że ma na swoim koncie liczne walki, ale niekoniecznie liczące się do rekordu MMA czy pięściarskiego.

Jacek Murański krav maga

Jacek Murański krav maga – mężczyzna jest, jak twierdzi, instruktorem systemu walki opracowanego do samoobrony. Na swoich mediach społecznościowych regularnie zamieszcza nagrania, na których widać, jak używa różnego rodzaju technik przypominających właśnie krav magę.

Jacek Murański MMA

Jacek Murański MMA – czy zawalczył w tej dyscyplinie sportu? Mężczyzna stał się niezwykle popularny, co postanowiły wykorzystać federacje freak fightowe. Ostatecznie najbardziej konkretne okazało się FAME MMA. Jacek Murański w tej organizacji odbył trzy pojedynki. Aktualnie polski aktor związał się kontraktem z federacją High League.

Typy FAME MMA oraz High League możesz obstawiać w typach dnia.

Jacek Murański FAME MMA

Jacek Murański FAME MMA – Tańcula nie jest jedynym zawodnikiem, z którym Murański jest skonfliktowany. Między innymi Piotr Szeliga, były rywal Piotra „Bestii” Piechowiaka, żyje w nie najlepszych stosunkach z Murańskim.

Jak się okazało, mimo konfliktów i nie najlepszych stosunków z włodarzami, Murański... podpisał kontrakt z FAME MMA i właśnie pod szyldem tej organizacji zadebiutował w klatce na gali z numerem 12. Jego rywalem sensacyjnie był Arkadiusz Tańcula, z którym walkę wziął na kilka dni przed galą w związku z kontuzją swojego syna, który pierwotnie miał być jego przeciwnikiem.

Walki Jacka Murańskiego możesz obstawiać na FAME MMA Betclic.

Murański przegrał w debiucie przez dyskwalifikację w czwartej rundzie. 52-latek kilkukrotnie łapał się siatki, a później ugryzł swojego rywala przez co sędzia go zdyskwalifikował.

FAME MMA postanowiło doprowadzić do rewanżu pomiędzy Jackiem Murański oraz Arkadiuszem Tańculą na piętnastej edycji gali. Co ciekawe, na FAME MMA 15 doszło też do pojedynku Mateusza Murańskiego z Tańculą. W pojedynku Jacek Murański vs Arkadiusz Tańcula nie doszło do niespodzianki. 54-latek wytrzymał ze znacznie młodszym rywalem pełen dystans, jednak mimo to poniósł zdecydowaną porażkę na punkty.

Murański vs Pasut

Na gali FAME MMA 16 doszło do pojedynku Jacek Murański vs Robert Pasut. To zestawienie wywołało wiele kontrowersji. Po przegranej Murańskiego z Arkadiuszem Tańculą wiele osób twierdziło, że 54-letni aktor nie powinien otrzymywać od freakowej organizacji kolejnych szans. Niektórzy byli również zdanie, że Jacek Murański w ogóle nie powinien otrzymywać atencji przez jego kontrowersyjne tezy i zachowania. Okazało się, że Robert Pasut był jedną z niewielu osób, które zgodziły się na walkę z 54-latkiem. Wcześniej pojedynek z Muranem odrzucił między innymi Rafał "Takefun" Górniak. W kuluarach mówiło się, że za starcie z Jackiem Murańskim miał on otrzymać milion złotych, jednak YouTuber nie przystał na tę propozycję, ponieważ nie chciał przykładać ręki do dalszej promocji osoby Jacka Murańskiego.

Ostatecznie Robert Pasut pokonał Jacka Murańskiego w drugiej rundzie przez techniczny nokaut. YouTuber skutecznie sprowadził walkę do parteru, a tam zasypał ciosami 54-latka i sędzia musiał przerwać pojedynek. Tym samym Murański po raz pierwszy w swojej karierze przegrał przed czasem.

Jacek Murański rekord

Jacek Murański do tej pory stoczył 4 pojedynki. Poniżej przedstawiamy bilans walk Jacka Murańskiego.

Rekord MMA: 0-4-0

Jacek Murański klatka rzymska

Jacek Murański był pomysłodawcą tak zwanej "klatki rzymskiej". Przed pierwszym pojedynkiem z Arkadiuszem Tańculą Jacek Murański wpadł na pomysł, aby ich starcie odbyło się w mniejszej klatce. Miało to pozbawić Tańculi możliwości uciekania przed brutalnymi wymianami z 54-latkiem. Ostatecznie FAME MMA przystało na tę propozycję i zbudowano kwadratową klatkę o wymiarach 3x3 metry. Klatka rzymska była później wykorzystana również w rewanżowym pojedynku pomiędzy Tańculą i Jackiem Murańskim, a także w walkach Piotr Szeliga vs Norman Parke oraz Kacper Błoński vs Marcin Dubiel.

Jacek Murański Tańcula

Jacek Murański Arkadiusz Tańcula to jeden z największych konfliktów w polskim internecie. Murański Jacek wszedł w spór z Arkadiuszem Tańculą przez swojego syna Mateusza Murańskiego. Mateusz i Arek byli niegdyś przyjaciółmi. Cały spór rozpoczął od imprezy, na której Murański został wyrzucony z jednego z klubów nocnych. Muran twierdził, że został wtedy odurzony i pobity, a powiązany z tym zajściem był właśnie Arkadiusz Tańcula. Tę wersję potwierdzał ojciec Mateusza - Jacek Murański. 54-letni aktor już przed pierwszą walką jego syna z Tańculą obrażał i wyzywał Arkadiusza Tańculę. Szerokim echem odbiła się rozmowa telefoniczna Jacka z byłym trenerem personalnym na jednym z programów przed FAME MMA 12.

Konflikt pomiędzy nimi urósł do takich rozmiarów, że Murańscy wytoczyli proces przeciwko Tańculi. Ich zdaniem przez Tańculę Mateusz Murański stracił bardzo lukratywny kontrakt z jedną z firm. Jacek Murański w jednym z wywiadów ujawnił, że pozew opiewa na kwotę 560 tysięcy złotych.

- "560 tysięcy. To jest za zerwanie umowy, którą Mateusz miał z firmą, z którą współpracował i ta firma zerwała umowę z Mateuszem wprost powołując się na materiały, które zamieścił u siebie na YouTubie Arkadiusz Tańcula. (...) Ogólnopolska firma zerwała kontrakt z Mateuszem i  to jest dokładnie za utracone zyski."

Murański Tańcula 2

Na FAME MMA 15 miało dojść do rewanżu pomiędzy Mateuszem Murańskim a Arkadiuszem Tańculą, jednak przez kontuzję Murana walka to nie mogła dojść do skutku. W tej sytuacji syna zastąpił ojciec - Jacek Murański. Walce tej towarzyszyły wyjątkowe zasady. Pojedynek miał odbyć się na dystansie pięciu rund po dwie minuty. Po raz pierwszy w historii starcie odbyło się w klatce rzymskiej, która jest znacznie mniejsza niż standardowa (jej wymiary to 3×3 metry). W walce dozwolone były także łokcie, które standardowo są zakazane w FAME MMA. Ostatecznie Arkadiusz Tańcula dominował przez całe starcie, które zakończyło się w czwartej rundzie przez dyskwalifikację Jacka Murańskiego, ponieważ ten ugryzł swojego przeciwnika.

Po tej walce konflikt nie został zakończony, a jedynie urósł do jeszcze większych rozmiarów. Murańscy domagali się kolejnych starć z Arkadiuszem Tańculą i ten zgodził się zawalczyć zarówno z Mateuszem jak i Jackiem na jednej gali. To podwójne starcie zostało zaplanowane na galę FAME MMA 15. Na konferencjach i innych programach promujących to wydarzenie usłyszeliśmy wiele oszczerstw i wyzwisk z obu stron. Agresywnie w swoich wypowiedziach byli zwłaszcza Murańscy. Pierwszy pojedynek na gali Arkadiusz Tańcula stoczył z Mateuszem Murańskim. Tańcula zwyciężył w trzeciej rundzie przez duszenie zza pleców. Po kilkunastu minutach przerwy ponownie wyszedł do walki, tym razem do klatki rzymskiej, z ojcem Mateusza. Tańcula ponownie okazał się lepszy wygrywając z Jackiem Murańskim na punkty.

Jacek Murański Popek

Jacek Murański Popek – o co chodzi w tym konflikcie? Patrząc na to, jak dynamicznie zmienia się to, kto jest przyjacielem rodziny Murańskich, a kto wrogiem, tak naprawdę trudno powiedzieć. Panowie poznali się na planie filmu Asymetria, ale aktualnie są skonfliktowani. Murański twierdzi, że Paweł „Popek Monster” Mikołajuw to „judasz i postać fałszywa”. O co konkretnie poszło? Popek i Jacek Murański nagrali wspólnie film, w którym Mikołajuw twierdził, że jeśli Tańcula pokona w walce 54-latka to odda mu swoją złotą bransoletę.

Popek w późniejszym czasie przeprosił za ten film Arkadiusza Tańculę. W pewnym momencie zaczęło się mówić o potencjalnej walce pomiędzy Jackiem Murańskim a popularnym raperem. Mikołajuw o Murańskich szerzej wypowiedział podczas jednego z programów przed galą FAME MMA 13.

- "(...) to są k***a zwykłe śmiecie. Taka walka mnie nie interesuje. Kim oni są w ogóle k***a? (...) Dla mnie to jest temat zamknięty. Na pewno do tej walki nigdy nie dojdzie nawet za milion dolarów. Wysikać bym się nie chciał nawet na te pieniądze (...) ci ludzie zachowali się na początku dobrze. Ja chciałem im pomóc razem z tą moją pier****ną bransoletą sprowokować tę walkę [Jacka Murańskiego z Tańculą], ale oni później, ten Murański naciskał, że ja mu publicznie ubliżałem, rozmawiałem z Tańculą przez telefon... absolutna bzdura (...) podszedłem, przeprosiłem Tańculę za ten cyrk. Nie mój cyrk, nie moje małpy."

Jacek Murański Niewolski

Jacek Murański skonfliktowany jest również z reżyserem filmu "Asymetria", Konradem Niewolskim. Panowie wymieniali się w mediach społecznościowych „uprzejmościami”, a w tle szły naprawdę poważne zarzuty, jak wymuszenia czy gwałty. Wszystko wskazuje więc na to, że sprawa wyląduje w sądzie i jeszcze przez wiele miesięcy będziemy śledzić aktywny konflikt pomiędzy tymi stronami.

Jacek Murański Nitro

Jacek Murański Nitrozyniak, czyli konflikt, którym żył cały polski internet. Sergiusz "Nitrozyniak" Górski w negatywny sposób wypowiadał się na temat rodziny Murańskich, kiedy ci przebojem wdarli się do organizacji FAME MMA. YouTuber krytykował i często wyśmiewał ich zachowania. Jacek Murański postanowił, że odpowie Górskiemu i również zaczął przedstawiać go w negatywnym świetle. Polski aktor twierdził, że Nitro ma bardzo zły wpływ na społeczeństwo i powinien zniknąć z internetu. Konflikt pomiędzy nimi był bardzo rozbudowany i wielowątkowy. Obie strony przedstawiały wiele przykładów i argumentów, które miały potwierdzić ich racje.

Przełom nastąpił jednak w momencie, gdy Murańscy zaczęli wypowiadać się o synu Nitrozyniaka. Stało się to za sprawą popularnej strony wykop.pl, na której pojawiły się informację o tym, że biologicznym ojcem syna Górskiego w rzeczywistości jest przyjaciel Nitro - Rafał "Takefun" Górski. YouTuber wypowiedział się na ten temat podczas jednego ze swoich streamów.

Sprawę ojcostwa zaczęli nagłaśniać Murańscy. Twierdzili oni, że informacje te są prawdziwe. Nitrozyniak stwierdził, że jest to przekroczenie granicy i pozwie on Jacka Murańskiego za szerzenie nieprawdy i pomówienia. Na ten moment nie wiadomo na jakim etapie jest cała sprawa, jednak w rozmowie z Sylwestrem Wardęgą, we wrześniu 2022 roku, Nitrozyniak potwierdził, że faktycznie wysłał już pozew skierowany do Jacka Murańskiego, Mateusza Murańskiego oraz Joanny Golewskiej-Murańskiej.

Jacek Murański High League

Jacek Murański po rozstaniu się z organizacją FAME MMA szybko znalazł nowego pracodawcę. Kontrakt z 54-latkiem podpisało High League. Murański w nowej federacji zadebiutuje 18 marca 2023 roku na gali High League 6. Przeciwnikiem polskiego aktora będzie Marcin Najman. Obaj zawodnicy są ze sobą skonfliktowani od dłuższego czasu. Aktualnie nie wiadomo czy przygoda Jacka Murańskiego z High League skończy się na jednej walce, czy 54-latek stoczy więcej pojedynków w tej organizacji.

Jacek Murański Marcin Najman

Jacek Murański vs Marcin Najman, czyli walka, na którą czekał cały świat freak fightów. Już podczas ogłoszenia ich walki doszło między nimi do małej bójki. Całość szybko powstrzymała jednak ochrona.

Cała historia rozpoczęła się od tego gdy Arkadiusz Tańcula chciał na konferecji przed FAME MMA 10 zadzwonić do Marcina Najmana, aby ten potwierdził, że Mateusz Murański zachowywał się niewłaściwie i przesadził z używkami podczas after party po gali MMA-VIP. "El Testoren" jednak nie odebrał. Później Mateusz Murański stwierdził, że Najman nie zdecydował się na tamtą rozmowę telefoniczną, ponieważ boi się on jego ojca. To bardzo nie spodobało się byłemu zawodnikowi KSW, który zaczął wypowiadać się od tamtego czasu w bardzo ostrych słowach o Murańskich, a ci nie pozostawali mu dłużni.

Na początku 2022 roku Marcin Najman zaproponował Jackowi Murańskiemu walkę w organizacji MMA-VIP. Do pojedynku jednak wtedy nie doszło. Od tamtej pory prawie wszystkie federacje freak fightowe starały się o możliwość zorganizowania walki Najman vs Murański. Ostatecznie starcie zobaczymy na gali High League 6 18 marca 2023 roku.

Pojedynek odbędzie się na zasadach boksu birmańskiego, a jeżeli Najman przegra w mniej niż 3 minuty, nie otrzyma wynagrodzenia!

Jacek Murański więzienie

Jacek Murański więzienie, czyli czy polski aktor siedział kiedyś w więzieniu? 54-latek odbył trzyletnią karę pozbawienia wolności. Został on skazany za pobicie. Murański w przeszłości przyznał się do winy, jednak aktualnie twierdzi, że został wrobiony i jest niewinny, a przyznał się, ponieważ był torturowany.

Jacek Murański Sprawa dla reportera

Jacek Murański w programie "Sprawa dla reportera" wystąpił kilka razy. 54-latek opowiedział tam między innymi o kulisach jego zatrzymania przez policję, a także zdradził za co odbył wyrok pozbawienia wolności.

- "Co najmniej dwóch policjantów brało udział w tym (...), z tego jeden z nich mnie torturował. Kiedy już leżałem obezwładniony, poddałem się policji, zostałem skuty, ten policjant podbiegł do mnie, rozszerzył mi nogi, kilkukrotnie kopnął mnie w jądra. Miałem miażdżone jądra. Podczas jak byłem na izbie zatrzymań powiedziałem, że utraciłem świadomość z bólu. Byłem zawieziony i tam w moczu stwierdzono u mnie krew."

Jacek Murański w programie dodał również, że był on w trybie pozasystemowym trzymany w celi izolacyjnej znacznie dłużej niż jest to dozwolone. Aktor twierdził, że to nie on dopuścił się pobicia, za które został skazany. Według wersji 54-latka to jego pracownicy złamali prawo, a on został wrobiony.

Jacek Murański Legia cudzoziemska

Czy Jacek Murański był w Legii Cudzoziemskiej? Legia Cudzoziemska to francuska elitarna zawodowa jednostka bojowa, w której formalnie mogą służyć wyłącznie obywatele obcych państw. Jacek Murański przed walką na FAME MMA 16 zaczął sugerować, że należał on właśnie do Legii Cudzoziemskiej. Wiele osób próbowało dopytać aktora czy jest to prawda, a jeśli tak to proszono, aby przedstawił jakiekolwiek dowody. 54-latek jednak na każde tego typu pytanie odpowiadał wymijająco lub zaczynał mówić w języku przypominającym język francuski. Na temat domniemanej służby Jacka Murańskiego w Legii Cudzoziemskiej wypowiedział się jeden z polskich żołnierzy tej jednostki, Kacper Musiał. Stwierdził on, że ani on, ani żaden z jego znajomych nie kojarzy postaci Jacka Murańskiego. Również osoby z dłuższym stażem nie kojarzą, aby Murański służył w Legii.

Jacek Murański po francusku

Jacek Murański po francusku próbował wypowiadać się w niektórych wywiadach. Polski aktor pytany o temat Legii Cudzoziemskiej zaczynał mówić w języku przypominającym język francuski. Takie wypowiedzi miały najprawdopodobniej uwiarygodnić to, że 54-latek niegdyś służył w tej francuskiej elitarnej zawodowej jednostce bojowej.

Wypowiedzi Jacka Murańskiego, w celu weryfikacji, pokazano między innymi francuskiemu zawodnikowi MMA, aktualnemu mistrzowi KSW - Salahdinowi Parnasse. Ten jednak nie miał pojęcia co powiedział 54-letni aktor.

Jacek Murański Instagram

Jacek Murański Instagram – na tym portalu społecznościowym mężczyznę można znaleźć pod nazwą „jacekmuranski_official”. Jego profil śledzi ponad sześć tysięcy obserwujących.

Jacek Murański Wikipedia

Jacek Murański Wikipedia – czy mężczyzna posiada notkę na Wikipedii? Nie. Patrząc jednak na to, jak popularny staje się niemal z dnia na dzień, można domniemać, że lada chwila ktoś zbierze w całość jego biografię i stworzy na Wikipedii hasło pod nazwą „Jacek Murański”.

Zakłady na galę FAME MMA możesz obstawiać w Betclic z kodem promocyjnym


Ile lat ma Jacek Murański?
Jacek Murański ma 54 lata.
Jak ma na imię syn Jacka Murańskiego?
Syn Jacka Murańskiego to Mateusz Murański, aktor i zawodnik FAME MMA.