Jacek Murański w ostatnich latach stał jedną z najbardziej kontrowersyjnych osób w polskich freak fightach. Jego kolejna walka znalazła się na karcie walk Clout MMA 4. Kto to Jacek Murański? Kim jest Jacek Murański? Murański wiek – ile ma lat? To wszystko i jeszcze więcej w poniższym artykule!

Kim jest Jacek Murański?

Jacek Murański to polski aktor, który grał w takich serialach, jak "Pierwsza Miłość" czy "Lombard. Życie pod zastaw". Na swoim koncie ma także grę w filmach – między innymi "Asymetria". Jak możemy wyczytać z jego profilu na Instagramie, mężczyzna jest magistrem politologii, a studia skończył na Uniwersytecie Warszawskim.

W 2021 roku Jacek Murański zadebiutował w roli zawodnika MMA. Do jego debiutanckiej walki doszło na gali FAME MMA 12, gdzie przegrał z Arkadiuszem Tańculą.

Jacek Murański wiek

Ile lat ma Jacek Murański? Jeśli chodzi o wiek, Jacek Murański urodził się 12 grudnia 1968 roku, zatem ma 55 lat.

Jacek Murański wzrost

Jacek Murański wzrost, czyli jak wysoki jest polski aktor i były zawodnik FAME MMA? Jeśli chodzi o wzrost, Jacek Murański mierzy 177 centymetrów.

Jacek Murański waga

Ile waży Jacek Murański? Wagę polskiego aktora poznaliśmy przy okazji jego walk w organizacji FAME MMA. Waga Jacka Murańskiego oscyluje w okolicach 100 kilogramów.

Jacek Murański rekord

Jacek Murański do tej pory stoczył 7 walk [4 w MMA, 1 w K-1, 2 w boksie]. Poniżej przedstawiamy rekord Jacka Murańskiego.

Bilans MMA: 0-4
Rekord K-1 (w małych rękawicach):
1-0
Rekord Boks (w małych rękawicach):
2-0

Jacek Murański walka

Jacek Murański walka – czy mężczyzna w przeszłości walczył? Murański jak na swój wiek jest niezwykle wysportowany i ma za sobą lata treningów, jeśli chodzi o samoobronę. Można więc domniemać, że ma na swoim koncie liczne walki, ale niekoniecznie liczące się do rekordu MMA czy pięściarskiego.

Jacek Murański MMA

Jacek Murański MMA – czy zawalczył w tej dyscyplinie sportu? Mężczyzna stał się niezwykle popularny, co postanowiły wykorzystać federacje freak fightowe. Ostatecznie najbardziej konkretne okazało się FAME MMA. Murański Jacek w tej organizacji odbył trzy pojedynki.

Jacek Murański Clout MMA

W styczniu 2024 roku Jacek Murański został ogłoszony jako nowy zawodnik organizacji Clout MMA. Tym samym będzie kolejnym zawodnikiem, który będzie miał na koncie występy w trzech największych federacjach freakowych - FAME MMA, Prime MMA oraz Clout MMA.

Jacek Murański Marcin Najman

Jacek Murański vs Marcin Najman, czyli walka, na którą czekał cały świat freak fightów. Początkowo pojedynek ten miał odbyć się na gali High League 6 w marcu 2023. Jacek Murański musiał jednak wycofać się z tego starcia z powodów prywatnych.

Ostatecznie do walki Murański vs Najman doszło na Clout MMA 4 w Łodzi. Starcie odbyło się na wyjątkowych zasadach. Dozwolone były bowiem między innymi ciosy głową. Ogólną formułą był natomiast boks w małych rękawicach.

Obaj zawodnicy wyjątkowo podgrzali atmosferę na kilka dni przed pojedynkiem. Na jednym z programów promujących galę Clout MMA 4 doszło do bójki pomiędzy Muranem a Najmanem. Była to bez wątpienia jedna z największych awantur w historii freak fightów.

Pojedynek potrwał natomiast zaskakująco szybko. Jacek Murański znokautował Marcina Najmana po około minucie walki.

Jacek Murański Prime MMA

Po rozstaniu z organizacją FAME MMA, Jacek Murański kolejną walkę stoczył w Prime MMA. Polski aktor debiutancką walkę dla tej federacji stoczył w lipcu 2023 na gali Prime MMA 5. Murański zmierzył się wtedy z Pawłem Jóźwiakiem.

Jacek Murański vs Stary Wiewiór

Na gali Prime MMA 6 Jacek Murański stanął do swojej piątej walki w karierze. Muran zmierzył się z ojcem Maksymiliana Wiewiórki, czyli Starym Wiewiórem. Pojedynek ten był co-main eventem gali. Jacek Murański od pierwszych sekund narzucił dużą presję, z którą debiutujący Wiewiórka nie potrafił sobie poradzić. Finalnie Muran wygrał już w pierwszej rundzie, po trzech liczeniach Starego Wiewióra.

Jacek Murański Paweł Jóźwiak

Konflikt pomiędzy Jackiem Murańskim a Pawłem Jóźwiakiem był dość głośny w polskim internecie. Do ich walki doszło na gali Prime MMA 5. Zwycięsko z tego pojedynku wyszedł Jóźwiak, który wygrał przez jednogłośną decyzję sędziów.

Wydawało się, że po walce panowie pogodzili się i konflikt został zażegnany. Okazało się jednak, że niekoniecznie. Murański wyzwał bowiem Jóźwiaka na rewanż przy okazji konferencji prze Prime MMA 6. Doszło nawet do spotkania face to face, podczas którego doszło do rękoczynów.

Jacek Murański vs Paweł Jóźwiak 2

Walką wieczoru gali Prime MMA 7 było rewanżowe starcie Jacka Murańskiego z Pawłem Jóźwiakiem. Pojedynek ten odbył się w boksie w małych rękawicach. Po pierwszym jednostronnym starciu, prezes FEN był zdecydowanym faworytem, ale ostatecznie wygrał Jacek Murański po kontrowersyjnej niejednogłośnej decyzji sędziów.

Jacek Murański FAME MMA

Jacek Murański w FAME MMA zadebiutował na gali z numerem 12. Jego rywalem był Arkadiusz Tańcula, z którym Muran wziął walkę na kilka dni przed galą w związku z kontuzją swojego syna. Murański przegrał w debiucie przez dyskwalifikację w czwartej rundzie. 52-latek kilkukrotnie łapał się siatki, a później ugryzł swojego rywala, przez co sędzia go zdyskwalifikował.

Murański vs Pasut

Na gali FAME MMA 16 doszło do pojedynku Jacek Murański vs Robert Pasut. To zestawienie wywołało wiele kontrowersji. Po przegranej Murańskiego z Arkadiuszem Tańculą wiele osób twierdziło, że 54-letni aktor nie powinien otrzymywać od freakowej organizacji kolejnych szans. Niektórzy byli również zdanie, że Jacek Murański w ogóle nie powinien otrzymywać atencji przez jego kontrowersyjne tezy i zachowania. Okazało się, że Robert Pasut był jedną z niewielu osób, które zgodziły się na walkę z 54-latkiem.

Wcześniej pojedynek z Muranem odrzucił między innymi Rafał "Takefun" Górniak. W kuluarach mówiło się, że za starcie z Jackiem Murańskim miał on otrzymać milion złotych, jednak YouTuber nie przystał na tę propozycję, ponieważ nie chciał przykładać ręki do dalszej promocji osoby Jacka Murańskiego.

Ostatecznie Robert Pasut pokonał Jacka Murańskiego w drugiej rundzie przez techniczny nokaut. YouTuber skutecznie sprowadził walkę do parteru, a tam zasypał ciosami 54-latka i sędzia musiał przerwać pojedynek. Tym samym Murański po raz pierwszy w swojej karierze przegrał przed czasem.

Jacek Murański Tańcula

Jacek Murański Arkadiusz Tańcula to jeden z największych konfliktów w polskim internecie. Murański Jacek wszedł w spór z Arkadiuszem Tańculą przez swojego syna Mateusza Murańskiego. Mateusz i Arek byli niegdyś przyjaciółmi. Cały spór rozpoczął od imprezy, na której Murański został wyrzucony z jednego z klubów nocnych. Muran twierdził, że został wtedy odurzony i pobity, a powiązany z tym zajściem był właśnie Arkadiusz Tańcula. Tę wersję potwierdzał ojciec Mateusza - Jacek Murański. 54-letni aktor już przed pierwszą walką jego syna z Tańculą obrażał i wyzywał Arkadiusza Tańculę.

Konflikt pomiędzy nimi urósł do takich rozmiarów, że Murańscy wytoczyli proces przeciwko Tańculi. Ich zdaniem przez Tańculę Mateusz Murański stracił bardzo lukratywny kontrakt z jedną z firm. Jacek Murański w jednym z wywiadów ujawnił, że pozew opiewa na kwotę 560 tysięcy złotych.

560 tysięcy. To jest za zerwanie umowy, którą Mateusz miał z firmą, z którą współpracował i ta firma zerwała umowę z Mateuszem wprost powołując się na materiały, które zamieścił u siebie na YouTubie Arkadiusz Tańcula. (...) Ogólnopolska firma zerwała kontrakt z Mateuszem i  to jest dokładnie za utracone zyski.

Jacek Murański vs Tańcula 2

Po pierwszej walce Murana z Tańculą konflikt nie został zakończony, a jedynie urósł do jeszcze większych rozmiarów. Murańscy domagali się kolejnych starć z Arkadiuszem Tańculą i ten zgodził się zawalczyć zarówno z Mateuszem, jak i Jackiem na jednej gali. To podwójne starcie zostało zaplanowane na galę FAME MMA 15.

Pierwszy pojedynek na gali Arkadiusz Tańcula stoczył z Mateuszem Murańskim. Tańcula zwyciężył w trzeciej rundzie przez duszenie zza pleców. Po kilkunastu minutach przerwy ponownie wyszedł do walki, tym razem do klatki rzymskiej, z ojcem Mateusza. Tańcula ponownie okazał się lepszy wygrywając z Jackiem Murańskim na punkty.

Jacek Murański High League

Jacek Murański po rozstaniu się z organizacją FAME MMA szybko znalazł nowego pracodawcę. Kontrakt z 54-latkiem podpisało High League. Murański w nowej federacji miał zadebiutować 18 marca 2023 roku na gali High League 6. Przeciwnikiem polskiego miał być Marcin Najman. Do walki jednak nie doszło z powodu żałoby, jaką Jacek Murański przechodził w związku ze śmiercią syna.

Jacek Murański filmy

Jacek Murański filmy, czyli w jakich produkcjach można było zobaczyć 54-letniego aktora? Murański poczas swojej kariery aktorskiej pojawił się w wielu polskich filmach i serialach. Najpopularniejsze produkcje w jakich zagrał to "Ojciec Mateusz", "Pierwsza miłość", "Asymetria" czy "Klan".

Jacek Murański żona

Jacek Murański żona – czy mężczyzna ma żonę? Tak, kobieta nazywa się Joanna Godlewska-Murańska i również jest aktorką.

Jacek Murański syn

Jacek Murański syn to Mateusz Murański. Obaj byli skonfliktowani z innym z wojowników FAME MMA, Arkadiuszem Tańculą, z którym syn Jacka Murańskiego zmierzył się na gali FAME MMA 10 oraz FAME MMA 15. Sam Jacek Murański również dwukrotnie zmierzył się Tańculą na galach FAME MMA 12 i FAME MMA 15. Konflikt między mężczyznami był na tyle poważny, że upubliczniali na swój temat różnego rodzaju materiały czy filmiki, choć w przeszłości Mateusza i Arkadiusza łączyła przyjaźń i wspólna gra w serialu "Lombard. Życie pod zastaw".

Jacek Murański krav maga

Jacek Murański krav maga – mężczyzna jest, jak twierdzi, instruktorem systemu walki opracowanego do samoobrony. Na swoich mediach społecznościowych regularnie zamieszcza nagrania, na których widać, jak używa różnego rodzaju technik przypominających właśnie krav magę.

Jacek Murański klatka rzymska

Jacek Murański był pomysłodawcą tak zwanej "klatki rzymskiej". Przed pierwszym pojedynkiem z Arkadiuszem Tańculą Jacek Murański wpadł na pomysł, aby ich starcie odbyło się w mniejszej klatce. Miało to pozbawić Tańculi możliwości uciekania przed brutalnymi wymianami z 54-latkiem. Ostatecznie FAME MMA przystało na tę propozycję i zbudowano kwadratową klatkę o wymiarach 3x3 metry. Klatka rzymska była później wykorzystana również w rewanżowym pojedynku pomiędzy Tańculą i Jackiem Murańskim, a także w walkach Piotr Szeliga vs Norman Parke oraz Kacper Błoński vs Marcin Dubiel.

Jacek Murański Popek

Jacek Murański Popek – o co chodzi w tym konflikcie? Patrząc na to, jak dynamicznie zmienia się to, kto jest przyjacielem rodziny Murańskich, a kto wrogiem, tak naprawdę trudno powiedzieć. Panowie poznali się na planie filmu Asymetria, ale aktualnie są skonfliktowani. Murański twierdzi, że Paweł „Popek Monster” Mikołajuw to „judasz i postać fałszywa”. O co konkretnie poszło? Popek i Jacek Murański nagrali wspólnie film, w którym Mikołajuw twierdził, że jeśli Tańcula pokona w walce 54-latka, to odda mu swoją złotą bransoletę.

Popek w późniejszym czasie przeprosił za ten film Arkadiusza Tańculę. W pewnym momencie zaczęło się mówić o potencjalnej walce pomiędzy Jackiem Murańskim a popularnym raperem. Mikołajuw o Murańskich szerzej wypowiedział podczas jednego z programów przed galą FAME MMA 13.

(...) to są k***a zwykłe śmiecie. Taka walka mnie nie interesuje. Kim oni są w ogóle k***a? (...) Dla mnie to jest temat zamknięty. Na pewno do tej walki nigdy nie dojdzie nawet za milion dolarów. Wysikać bym się nie chciał nawet na te pieniądze (...) ci ludzie zachowali się na początku dobrze.

 

Ja chciałem im pomóc razem z tą moją pier****ną bransoletą sprowokować tę walkę [Jacka Murańskiego z Tańculą], ale oni później, ten Murański naciskał, że ja mu publicznie ubliżałem, rozmawiałem z Tańculą przez telefon... absolutna bzdura (...) podszedłem, przeprosiłem Tańculę za ten cyrk. Nie mój cyrk, nie moje małpy.

Jacek Murański Niewolski

Jacek Murański skonfliktowany jest również z reżyserem filmu "Asymetria", Konradem Niewolskim. Panowie wymieniali się w mediach społecznościowych „uprzejmościami”, a w tle szły naprawdę poważne zarzuty, jak wymuszenia czy gwałty. Wszystko wskazuje więc na to, że sprawa wyląduje w sądzie i jeszcze przez wiele miesięcy będziemy śledzić aktywny konflikt pomiędzy tymi stronami.

Jacek Murański Nitro

Jacek Murański Nitrozyniak, czyli konflikt, którym żył cały polski internet. Sergiusz "Nitrozyniak" Górski w negatywny sposób wypowiadał się na temat rodziny Murańskich, kiedy ci przebojem wdarli się do organizacji FAME MMA. YouTuber krytykował i często wyśmiewał ich zachowania. Jacek Murański postanowił, że odpowie Górskiemu i również zaczął przedstawiać go w negatywnym świetle. Polski aktor twierdził, że Nitro ma bardzo zły wpływ na społeczeństwo i powinien zniknąć z internetu. Konflikt pomiędzy nimi był bardzo rozbudowany i wielowątkowy. Obie strony przedstawiały wiele przykładów i argumentów, które miały potwierdzić ich racje.

Przełom nastąpił jednak w momencie, gdy Murańscy zaczęli wypowiadać się o synu Nitrozyniaka. Stało się to za sprawą popularnej strony wykop.pl, na której pojawiły się informację o tym, że biologicznym ojcem syna Górskiego w rzeczywistości jest przyjaciel Nitro - Rafał "Takefun" Górski. YouTuber wypowiedział się na ten temat podczas jednego ze swoich streamów.

Sprawę ojcostwa zaczęli nagłaśniać Murańscy. Twierdzili oni, że informacje te są prawdziwe. Nitrozyniak stwierdził, że jest to przekroczenie granicy i pozwie on Jacka Murańskiego za szerzenie nieprawdy i pomówienia. Na ten moment nie wiadomo na jakim etapie jest cała sprawa, jednak w rozmowie z Sylwestrem Wardęgą, we wrześniu 2022 roku, Nitrozyniak potwierdził, że faktycznie wysłał już pozew skierowany do Jacka Murańskiego, Mateusza Murańskiego oraz Joanny Golewskiej-Murańskiej.

Jacek Murański więzienie

Jacek Murański więzienie, czyli czy polski aktor siedział kiedyś w więzieniu? 54-latek odbył trzyletnią karę pozbawienia wolności. Został on skazany za pobicie. Murański w przeszłości przyznał się do winy, jednak aktualnie twierdzi, że został wrobiony i jest niewinny, a przyznał się, ponieważ był torturowany.

Jacek Murański Sprawa dla reportera

Jacek Murański w programie "Sprawa dla reportera" wystąpił kilka razy. 54-latek opowiedział tam między innymi o kulisach jego zatrzymania przez policję, a także zdradził za co odbył wyrok pozbawienia wolności.

Co najmniej dwóch policjantów brało udział w tym (...), z tego jeden z nich mnie torturował. Kiedy już leżałem obezwładniony, poddałem się policji, zostałem skuty, ten policjant podbiegł do mnie, rozszerzył mi nogi, kilkukrotnie kopnął mnie w jądra. Miałem miażdżone jądra. Podczas jak byłem na izbie zatrzymań powiedziałem, że utraciłem świadomość z bólu. Byłem zawieziony i tam w moczu stwierdzono u mnie krew.

Jacek Murański w programie dodał również, że był on w trybie pozasystemowym trzymany w celi izolacyjnej znacznie dłużej niż jest to dozwolone. Aktor twierdził, że to nie on dopuścił się pobicia, za które został skazany. Według wersji 54-latka to jego pracownicy złamali prawo, a on został wrobiony.

Jacek Murański Legia cudzoziemska

Czy Jacek Murański był w Legii Cudzoziemskiej? Legia Cudzoziemska to francuska elitarna zawodowa jednostka bojowa, w której formalnie mogą służyć wyłącznie obywatele obcych państw. Jacek Murański przed walką na FAME MMA 16 zaczął sugerować, że należał on właśnie do Legii Cudzoziemskiej. Wiele osób próbowało dopytać aktora czy jest to prawda, a jeśli tak to proszono, aby przedstawił jakiekolwiek dowody.

54-latek jednak na każde tego typu pytanie odpowiadał wymijająco lub zaczynał mówić w języku przypominającym język francuski. Na temat domniemanej służby Jacka Murańskiego w Legii Cudzoziemskiej wypowiedział się jeden z polskich żołnierzy tej jednostki, Kacper Musiał. Stwierdził on, że ani on, ani żaden z jego znajomych nie kojarzy postaci Jacka Murańskiego. Również osoby z dłuższym stażem nie kojarzą, aby Murański służył w Legii.

Jacek Murański po francusku

Jacek Murański po francusku próbował wypowiadać się w niektórych wywiadach. Polski aktor pytany o temat Legii Cudzoziemskiej zaczynał mówić w języku przypominającym język francuski. Takie wypowiedzi miały najprawdopodobniej uwiarygodnić to, że 54-latek niegdyś służył w tej francuskiej elitarnej zawodowej jednostce bojowej.

Wypowiedzi Jacka Murańskiego, w celu weryfikacji, pokazano między innymi francuskiemu zawodnikowi MMA, aktualnemu mistrzowi KSW - Salahdinowi Parnasse. Ten jednak nie miał pojęcia co powiedział 54-letni aktor.

Jacek Murański Wikipedia

Jacek Murański Wikipedia – czy mężczyzna posiada notkę na Wikipedii? Nie. Patrząc jednak na to, jak popularny staje się niemal z dnia na dzień, można domniemać, że lada chwila ktoś zbierze w całość jego biografię i stworzy na Wikipedii hasło pod nazwą „Jacek Murański”.

Jacek Murański Instagram

Jacek Murański Instagram – na tym portalu społecznościowym mężczyznę można znaleźć pod nazwą @jacek_muran_muranski_official_. Jego profil śledzi blisko 60 tysięcy obserwujących.


Ile lat ma Jacek Murański?
Jacek Murański ma 55 lat.
Jak ma na imię syn Jacka Murańskiego?
Syn Jacka Murańskiego to Mateusz Murański, aktor i były zawodnik FAME MMA.