Gabriel "Arab" Al-Sulwi zastąpił Pawła „Popka” Mikołajuwa w walce z Patrykiem „Kizo” Wozińskim podczas gali FAME MMA 9. Kim jest „Arab”? „Arab” - pochodzenie. „Arab” - wiek. „Arab” - rap, „Arab” - walki. Odpowiadamy na wasze pytania!

Kim jest „Arab?”

Gabriel „Arab” Al-Sulwi to popularny polski raper, który próbuje swoich sił także w sportach walki. "Arab" urodził się w lutym 1993 roku. Jeśli chodzi o wiek, "Arab" ma więc 28 lat, a jeśli chodzi o wzrost, „Arab” mierzy około 175 centymetrów.

„Arab” rodzina

„Arab” pochodzi z lekarskiej rodziny. Kilka lat temu wyznał jednak, że w dzieciństwie on i jego bracia byli ofiarami przemocy domowej ze strony mamy. Wstrząsające wyznanie rapera wywołało ogromne poruszenie zarówno w środowisku muzycznym, jak i ogólnie w mediach.

„Arab” rap

 rap araba

Al-Sulwi szerszej publiczności dał się poznać jako uczestnik programu „Żywy Rap”, mającym na celu wyłapywanie młodych talentów. „Arab” skradł serca zarówno zasiadających w jury ekspertów, jak i publiczności, na dobre rozpoczynając tym samym rapową karierę.

 

 

„Arab” walki

„Arab” od wielu lat trenuje sporty walk, głównie skupiając się na płaszczyźnie parterowej. Jak przyznał, treningi pozwoliły mu uporać się z uzależnieniem od narkotyków oraz innych szkodliwych środków.

"Arab" w MMA zadebiutował w październiku 2017 roku podczas gali Fight Exclusive Night 19. Jego rywalem był wówczas inny raper - Bartłomiej "Ruby" Brzeziński. Pojedynek zakończył się triumfem "Araba" po tym, jak narożnik poddał "Rubego" w drugiej rundzie.

Al-Sulwi po raz drugi wystąpił w organizacji FEN podczas gali z numerem 24. Jego rywalem był wówczas legendarny polski freestyle'owiec, Maciej "Wujek Samo Zło" Gnatowski. Panowie walczyli na zasadach... boksu, a walkę wygrał "Arab" - ponownie w drugiej rundzie.

„Arab” FAME MMA

Na kolejny występ Al-Sulwiego w klatce trzeba było poczekać do listopada 2020 roku. Wówczas jego angaż ogłosiło FAME MMA. Włodarze tej organizacji w debiucie na FAME MMA 8 zestawili go z rozpędzonym Pawłem Tyburskim. „Tyburi” był sporym faworytem bukmacherów, ale „Arab” po raz kolejny potwierdził spore umiejętności i po profesorsku kontrolował rywala w parterze, wygrywając jednogłośną decyzją sędziów.

„Kizo” vs „Arab”

arab walki

Choć pierwotnie występ „Araba” nie był przewidziany na galę FAME MMA 9, niespodziewanie rzutem na taśmę wskoczył on do karty walk. Kontuzji nabawił się bowiem uczestnik walki wieczoru, Paweł „Popek” Mikołajuw, który wypadł tym samym z pojedynku z Patrykiem „Kizo” Wozińskim. „Arab” natychmiast zgłosił gotowość do walki i to właśnie dwóch raperów zmierzyło się ze sobą na FAME MMA 9. Pojedynek odbył się w wybranej przez „Kizo” płaszczyźnie, czyli w formule bokserskiej, ale górą okazał się w nim "Arab", który triumfował decyzją sędziów.

Jednogłośną decyzją sędziów wygrał także podczas FAME MMA 10, kiedy pokonał Łukasza Lupę.

Z kolei na FAME MMA 13 Arab poniósł pierwszą porażkę w karierze. Arab przegrał przez brutalny nokaut w drugiej rundzie pojedynku z Piotrem Szeligą.

„Arab” Instagram

„Arab” jest aktywny w mediach społecznościowych. Jego profil na Instagramie o nazwie „arab_na_bicie” obserwuje 135 tysięcy użytkowników. Z kolei profil „arab_na_ficie”, na którym „Arab” głównie dzieli się zdjęciami z treningów, obserwuje 12 tysięcy użytkowników Instagrama.

Zobacz także nasze podsumowanie gali FAME MMA 9


Kim jest „Arab?”
Gabriel „Arab” Al-Sulwi to popularny polski raper, który próbuje swoich sił także w sportach walki.
W jakiej federacji walczy "Arab"?
"Arab" walczy w federacji FAME MMA.