Łukasz Lupa znany jest kibicom sportów walki z występów na FAME MMA, PunchDown czy Prime Show MMA. Kim jest Łukasz Lupa? Jak kończyły się walki Lupy? Czym Lupa zajmuje się zawodowo?

Kim jest Łukasz Lupa?

Łukasz Lupa pochodzi z Rawicza. Zawodowo pracuje jako budowlaniec, zajmując się między innymi tynkami maszynowymi. Szerszej publiczności dał się poznać jako uczestnik reality show emitowanego na antenach MTV pod nazwą Ex na plaży. Od wielu lat trenuje na siłowni, a także sporty stójkowe.

Łukasz Lupa wiek

Ile lat ma Łukasz Lupa? Łukasz Lupa urodził się w 1994 roku. Oznacza to, że aktualnie ma 29 lat.

Łukasz Lupa waga

Ile waży Lupa? Zawodnik Prime Show MMA walczy w wadze ciężkiej. Przy okazji ostatniej walki wniósł na wagę 95,5 kg.

Łukasz Lupa wzrost

Jaki jest wzrost Łukasza Lupy? Zawodnik ma 185 centymetrów wzrostu.

Łukasz Lupa rekord

Łukasz Lupa podczas swojej freak fightowej kariery stoczył pięć walk. Dwie z nich wygrał, a trzy przegrał. Oznacza to, że jego rekord wynosi 2-3.

Łukasz Lupa na FAME MMA

Łukasz Lupa zadebiutował na premierowej gali FAME MMA 1 w Koszalinie. Pokonał wówczas przed czasem Marka Wilczaka.

Kolejny występ na FAME MMA Lupa zanotował na drugiej edycji, podczas której walką wieczoru było starcie Rafonix - Daniel Magical. Wówczas przegrał niespodziewanie z Kamilem "Kastim" Stępińskim, który przetrwał nawałnicę ciosów Lupy i ostatecznie z nim zwyciężył.

Łukasz Lupa Don Kasjo

Na gali FAME MMA 7 miało dojść do walki Lupa vs Don Kasjo. Panowie wymienili się uprzejmościami w mediach i ich starcie zrobiło się bardzo medialne. Niestety – nie doszło do niego. Don Kasjo stoczył bowiem krwawy sparing z bratem Tyburskim i nabawił się poważnej kontuzji ucha, przez co wypadł z karty walk FAME MMA 7.

Ostatecznie rywalem Lupy na FAME MMA 7 był Marcin Makowski, znany lepiej jako Mielonidas. Lupa znokautował Mielonidasa w brutalny sposób i zanotował efektowny powrót do FAME MMA.

Łukasz Lupa Prime Show MMA

W lutym 2022 roku federacja Prime Show MMA ogłosiła, że Lupa związał się kontraktem z nową organizacją na polskim rynku. Lupa na pierwszej gali zmierzył się z Pawłem Tyburskim, przegrywając przed czasem po ciosach w parterze w pierwszej rundzie.

Łukasz Lupa vs Wielki Bu

Na gali Prime Show MMA 5 doszło do kolejnej walki Łukasz Lupy w tej organizacji. Zawodnik zmierzył się z Patrykiem "Wielkim Bu" Masiakiem. Pojedynek ten zlazł się się jako szósty w kolejności na karcie walk Prime Show MMA 5. To starcie niestety zakończyło się dla Lupy niepowodzeniem.

Zawodnik został pokonany w drugiej rundzie przez poddanie. W tym starciu natomiast nie zabrakło ducha walki, ale również szacunku do przeciwnika z jednej i z drugiej strony.

Łukasz Lupa na PunchDown

Oprócz występów na FAME MMA Lupa jest także jedną z największych gwiazd gali PunchDown – walk na „liście”. Lupa na gali PunchDown 2 pokonał w extra fighcie „Dzika z Warsaw Shore”. Z kolei na pierwszej edycji doszedł do finału turnieju, dwukrotnie nokautując swoich wcześniejszych rywali jednym uderzeniem. W decydującej walce zmierzył się z Łukaszem Nowickim. Sędziowie orzekli remis, a zawodnicy podzielili się nagrodą w wysokości 10 tysięcy złotych.

Warto dodać, że Lupa miał się zmierzyć w walce na liście również z Don Kasjo. I tym razem pojedynek został jednak odwołany z powodu bliskiego terminu walki Życińskiego na FAME MMA. Kto wie, może i w tym przypadku potwierdzi się powiedzenie – do trzech razy sztuka?

Łukasz Lupa Instagram

Lupa, podobnie jak inni influencerzy, prowadzi konto na Instagramie. Profil Lupy na tej platformie śledzi nieco ponad 34 tysiące obserwujących. Jak pokazały przykłady innych zawodników, kontrowersyjnymi wypowiedziami czy efektownymi nokautami można zdziałać naprawdę wiele, jeśli chodzi o rozpoznawalność i popularność.


Kim jest Łukasz Lupa?
Łukasz Lupa zawodowo pracuje jako budowlaniec, zajmując się między innymi tynkami maszynowymi. Szerszej publiczności dał się poznać jako uczestnik reality show emitowanego na antenach MTV pod nazwą Ex na plaży.
Z kim na Prime Show MMA 5 zawalczy Lupa?
Na Prime Show MMA 5 Lupa zawalczy z Wielkim Bu.