Łukasz Lupa znany jest kibicom sportów walki z występów na FAME MMA, PunchDown czy Prime Show MMA. Kim jest Łukasz Lupa? Jak kończyły się walki Lupy? Czym Lupa zajmuje się zawodowo?

Kim jest Łukasz Lupa?

Łukasz Lupa kto to

Łukasz Lupa pochodzi z Wadowic i ma 28 lat. Zawodowo pracuje jako budowlaniec, zajmując się między innymi tynkami maszynowymi. Szerszej publiczności dał się poznać jako uczestnik reality show emitowanego na antenach MTV pod nazwą Ex na plaży. Od wielu lat trenuje na siłowni, a także sporty stójkowe.

Lupa na FAME MMA

Łukasz Lupa zadebiutował na FAME MMA na pierwszej gali w Koszalinie. Pokonał wówczas przed czasem Marka Wilczaka. Kolejny występ na FAME MMA Lupa zanotował na drugiej edycji, podczas której walką wieczoru było starcie Rafonix – Daniel Magical. Wówczas przegrał niespodziewanie z Kamilem „Kastim” Stępińskim, który przetrwał nawałnicę ciosów Lupy i ostatecznie z nim zwyciężył.

Lupa – Don Kasjo

walki lupy

Na gali FAME MMA 7 miało dojść do walki Lupa – Don Kasjo. Panowie wymienili się uprzejmościami w mediach i ich starcie zrobiło się bardzo medialne. Niestety – nie doszło do niego. Don Kasjo stoczył bowiem krwawy sparing z bratem Tyburskim i nabawił się poważnej kontuzji ucha, przez co wypadł z karty walk FAME MMA 7.

Ostatecznie rywalem Lupy na FAME MMA 7 był Marcin Makowski, znany lepiej jako Mielonidas. Lupa znokautował Mielonidasa w brutalny sposób i zanotował efektowny powrót do FAME MMA.

Nie poradził sobie jednak podczas gali FAME MMA 10 z Arabem, przegrywając z nim jednogłośną decyzją sędziów.

Lupa Prime Show MMA

W lutym 2022 roku federacja Prime Show MMA ogłosiła, że Lupa związał się kontraktem z nową organizacją na polskim rynku. Lupa na pierwszej gali zmierzył się z Pawłem Tyburskim, przegrywając przed czasem po ciosach w parterze w pierwszej rundzie.

Lupa na PunchDown

Oprócz występów na FAME MMA Lupa jest także jedną z największych gwiazd gali PunchDown – walk na „liście”. Lupa na gali PunchDown 2 pokonał w extra fighcie „Dzika z Warsaw Shore”. Z kolei na pierwszej edycji doszedł do finału turnieju, dwukrotnie nokautując swoich wcześniejszych rywali jednym uderzeniem. W decydującej walce zmierzył się z Łukaszem Nowickim. Sędziowie orzekli remis, a zawodnicy podzielili się nagrodą w wysokości 10 tysięcy złotych.

 

 

Warto dodać, że Lupa miał się zmierzyć w walce na liście również z Don Kasjo. I tym razem pojedynek został jednak odwołany z powodu bliskiego terminu walki Życińskiego na FAME MMA. Kto wie, może i w tym przypadku potwierdzi się powiedzenie – do trzech razy sztuka?

Lupa Instagram

Insta Łukasza Lupy

Lupa musi narobić jeszcze sporo zamieszania w mediach, żeby popularnością dorównać do największych gwiazd FAME MMA. Profil Lupy na Instagramie śledzi niewiele ponad 20 tysięcy obserwujących. Jak pokazały przykłady innych zawodników, kontrowersyjnymi wypowiedziami czy efektownymi nokautami można zdziałać naprawdę wiele, jeśli chodzi o rozpoznawalność i popularność.


Łukasz Lupa zawodowo pracuje jako budowlaniec, zajmując się między innymi tynkami maszynowymi. Szerszej publiczności dał się poznać jako uczestnik reality show emitowanego na antenach MTV pod nazwą Ex na plaży.
Na FAME MMA Lupa zawalczył z „Arabem”.