Wielki Bu to kolejny zawodnik z przeszłością więzienną, który wszedł do świata freak fightów. Jego kolejna walka znalazła się na karcie walk Clout MMA 4. Kim jest Wielki Bu? Ile lat ma Wielki Bu? Z kim zawalczy Wielki Bu na kolejnej gali?

Kim jest Wielki Bu?

Kim jest Wielki Bu? Kto to Wielki Bu? Wielki Bu kojarzony jest głównie w środowisku kibicowskim. Od wielu lat jest związany z Lechią Gdańsk. Aktualnie jest jednak znany głównie dzięki obecności w świecie freak fightów. Toczył walki na Prime MMA oraz Clout MMA.

Należy jednak również wspomnieć o przestępczej działalności Patryka Masiaka. W 2017 roku pojawiły się pierwsze artykuły, w których można było przeczytać, że Wielki Bu działał w gangu sutenerów. Kolejne artykułu, które potwierdzały te informacje można było przeczytać w 2020 roku.

Wielki Bu imię i nazwisko

"Wielki Bu" lub "Buła" to dwa pseudonimy, którymi posługuje się aktualny zawodnik Clout MMA. Jego imię i nazwisko to Patryk Masiak.

Wielki Bu wiek

Patryk "Wielki Bu" Masiak urodził się w 1990 roku. Rocznikowo ma zatem 34 lata.

Wieki Bu wzrost

Masiak ma 190 centymetrów wzrostu.

Wielki Bu waga

Patryk "Wielki Bu" Masiak waży około 131 kilogramów.

Wielki Bu rekord

Rekord Wielkiego Bu w MMA to aktualnie 2-0. Masiak ma jednak występy również w innych formułach. Poniżej prezentujemy pełen bilans Wielkiego Bu.

Rekord MMA: 2-0
Bilans Boks: 1-0-1
Rekord K-1 (w małych rękawicach): 2-0

Wielki Bu Clout MMA

12 grudnia 2023 roku Wielki Bu oficjalnie został ogłoszony jako nowy zawodnik organizacji Clout MMA. Debiut Masiaka odbył się na gali Clout MMA 3: Santa Clout, gdzie pokonał Denisa Załęckiego. Podczas 4 gali organizowanej przez federację stanie on do pojedynku z jego ojcem, Dawidem Załęckim.

Wielki Bu Denis Załęcki

Konflikt na linii Patryk "Wielki Bu" Masiak vs Denis "Bad Boy" Załęcki trwał od dawna i z każdym tygodniem się zaogniał. Zawodnicy co jakiś czas wymieniali się "uprzejmościami" na wywiadach oraz w mediach społecznościowych. Konflikt pomiędzy zawodnikami swój finał  miał w klatce. Do walki Wielki Bu vs Denis Załęcki doszło na gali Clout MMA 3. Starcie odbyło się w formule K-1 w małych rękawicach.

Wielki Bu nie dał Załęckiemu żadnych szans i pokonał go w drugiej rundzie przez TKO.

Wielki Bu vs Dawid Załęcki

Po jednostronnym pojedynku Wielkiego Bu z Denisem Załęckim organizacja Clout MMA postanowiła zestawić go z ojcem Denisa, Dawidem Załęckim. Walka odbyła się na gali Clout MMA 4, a Patryk Masiak wygrał to starcie w pierwszej rundzie przez techniczny nokaut.

Wielki Bu Prime Show MMA

W maju 2023 roku organizacja Prime Show MMA ogłosiła, że nowym zawodnikiem zostaje Wielki Bu. Zadebiutował on na piątej edycji 1 lipca we Wrocławiu.

Wieki Bu vs Lupa

Wielki Bu swoją pierwszą walkę we freakach odbył na gali Prim Show MMA 5. Rywalem niepokonanego do tej pory Gdańszczanina był Łukasz Lupa - budowlaniec, uczestnik "Ex na plaży" oraz były zawodnik FAME MMA. Wielki Bu pewnie wygrał ten pojedynek w drugiej rundzie.

Wielki Bu vs 2 ochroniarzy

Do niecodziennej walki z udziałem Wielkiego Bu doszło na gali Prime MMA 7. Masiak podczas tego wydarzenia zmierzył się z dwoma ochroniarzami jednocześnie. Formułą pojedynku był boks w małych rękawicach. Mimo przewagi liczebnej ochroniarze nie poradzili sobie z Masiakiem, który znokautował obu w pierwszej rundzie.

Wielki Bu MMA

Karierę w MMA Wielki Bu rozpoczął od walki na gali FEN 45, która odbyła się 11 marca 2023 roku. Zmierzył się wówczas z ochroniarzem na galach freak-fightowych, Nikolą Milanoviciem.

Wielki Bu vs Nikola Milanović

Dla Gdańszczanina walka na FEN 45 była pierwszym starciem w formule MMA. Sporo mówiło się, że Serb ma być przetarciem dla kibica Lechii Gdańsk przed ewentualnym pojedynkiem z Denisem Załęckim, z którym ma spory konflikt. Masiak od początku pierwszej rundy ruszył na rywala z ciosami.

Następnie na środku klatki doszło do wymiany lowkickami i Wielki Bu ponownie wyprowadził serię mocnych ciosów. Przy siatce ustrzelił Nikolę prawym sierpowym, po którym ochroniarz FAME MMA wylądował na deskach, a sędzia przerwał walkę.

Wielki Bu boks

Patryk "Wielki Bu" Masiak w boksie stoczył dwie walki. Jedną zremisował, a drugą wygrał.

Wielki Bu vs Paweł Strykowski

Debiut Wielkiego Bu w boksie odbył się 14 maja 2022 roku na gali Rocky Boxing Night 13. W jego narożniku pojawił się sam Kasjusz "Don Kasjo" Życiński. Masiak mierzył się wówczas z Pawłem "Hose" Strykowskim, którego rekord przed tym starciem wynosił 3 zwycięstwo i aż 15 porażek. Mimo to walka potrwała pełen dystans - cztery rundy. Sędziowie nie byli w stanie wyłonić zwycięzcy, punktując większościowy remis (38-38, 39-37, 38-38).

Wielki Bu vs Tomasz "Fit Dzik" Łomnicki

Wielki Bu stoczył również pojedynek na gali Krwawy Sport 6, która odbyła się 25 marca 2023 roku. Rywalem Masiaka był Tomasz "Fit Dzik" Łomnicki (1-3-0), który na ważeniu okazał się o 20 kilogramów cięższy. Panowie mieli się bić na gołe pięści. Dla rywala "Wielkiego Bu" miała to być pierwsza tego typu rywalizacja. Finalnie do niej nie doszło, gdyż Łomnicki z nieznanych powodów postanowił uciec z hali przed rozpoczęciem gali. Jego miejsce zajął Tomasz Łuszczyński.

Wielki Bu vs Tomasz Łuszczyński

Łuszczyński zgodził się zastąpić Fit Dzika na godzinę przed walką. Jak można się było spodziewać, pojedynek nie potrwał zbyt długo. Masiak szybko zaatakował przeciwnika i po kombinacji sierpów Łuszczyński padł na ziemię, a sędzia przerwał starcie.

Wielki Bu sutener

W 2017 roku postanowieniem Sądu Rejonowego Gdańsk - Południe, na wniosek prokuratora Pomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratory Krajowej, zostało aresztowanych kilka członków zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się czerpaniem korzyści z cudzego nierządu.

W tej sprawie prokurator przedstawił zarzuty czterem osobom, w tym także Patrykowi M., ps. "Buła", wobec któremu zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze. Śledztwo wykazało, że grupa notorycznie poszukiwała lokali do wynajęcia w celu prowadzenia nielegalnych agencji towarzyskich.

Gdy Wielki Bu wsiadł do świata freak fightów pojawiły się pytania o jego przeszłość. Masiak jednak wszystkiemu zaprzeczył i stwierdził, że wsadzono go do więzienia i zapomniano o nim.

Zamknęli mnie w celi, zapomnieli i wypuścili po dwóch latach, bo dwa lata mogli mnie tam przetrzymywać (...)

Tak pokrętne tłumaczenia budzą oczywiście wiele wątpliwości, jednak nikt nie chce, bądź nie ma odwagi zweryfikować tych informacji.

Wielki Bu Instagram

Wielki Bu prowadzi profil na Instagramie pod nazwą @wielki.bu. Udało mu się na nim zgromadzić liczbę obserwatorów opiewającą na 153 tysiące osób.


Ile lat ma Wielki Bu?
Patryk Masiak rocznikowo ma 34 lata.
Ile waży Wielki Bu?
Zawodnik Clout MMA waży około 130 kg.