Wielki Bu to nowo ogłoszony zawodnik federacji Prime Show MMA. Kim jest Wielki Bu? Ile lat ma Wielki Bu? Z kim zawalczy Wielki Bu na kolejnej gali?

Wielki Bu - imię i nazwisko

"Wielki Bu" lub "Buła" to dwa pseudonimy, którymi posługuje się aktualny zawodnik Prime MMA. Jego imię i nazwisko to Patryk Masiak.

Kim jest Wielki Bu?

"Wielki Bu" kojarzony jest głównie w środowisku kibicowskim. Od małego kibicuje Lechii Gdańsk. Ponadto ma na koncie kilka nieoficjalnych walk na gołe pięści, ale boks traktuje priorytetowo. Do tej pory stoczył dwie zawodowe walki w tej formule. W MMA zadebiutował natomiast na gali FEN 45, pokonując ochroniarza FAME MMA, Nikolę Milanovicia.

Wielki Bu wiek

Patryk "Wielki Bu" Masiak urodził się w 1990 roku. Rocznikowo ma zatem 33 lata.

Wieki Bu wzrost

Masiak ma 190 centymetrów wzrostu.

Wielki Bu waga

Patryk "Wielki Bu" Masiak waży około 125 kilogramów.

Wielki Bu rekord

Rekord Wielkiego Bu w MMA to aktualnie 2-0.

Wielki Bu boks

Patryk "Wielki Bu" Masiak jak na razie ma więcej pojedynków w formule bokserskiej niż w MMA. To oczywiście zmieni się po gali Prime MMA 5. Do tej pory kibic Lechii Gdańsk stoczył dwie walki. Jedną zremisował, a drugą wygrał.

Wielki Bu vs Paweł Strykowski

Debiut "Wielkiego Bu" w boksie odbył się 14 maja 2022 roku na gali Rocky Boxing Night 13. W jego narożniku pojawił się sam Kasjusz "Don Kasjo" Życiński. Masiak mierzył się wówczas z Pawłem "Hose" Strykowskim, którego rekord przed tym starciem wynosił 3 zwycięstwo i aż 15 porażek. Mimo to walka potrwała pełen dystans - cztery rundy. Sędziowie nie byli w stanie wyłonić zwycięzcy, punktując większościowy remis (38-38, 39-37, 38-38).

Wielki Bu vs Tomasz "Fit Dzik" Łomnicki

Ostatnią walką "Wielkiego Bu" był pojedynek na gali Krwawy Sport 6, która odbyła się 25 marca 2023 roku. Rywalem Masiaka był Tomasz "Fit Dzik" Łomnicki (1-3-0), który na ważeniu okazał się o 20 kilogramów cięższy. Panowie mieli się bić na gołe pięści. Dla rywala "Wielkiego Bu" miała to być pierwsza tego typu rywalizacja. Finalnie do niej nie doszło, gdyż Łomnicki z nieznanych powodów postanowił uciec z hali przed rozpoczęciem gali. Jego miejsce zajął Tomasz Łuszczyński.

Wielki Bu vs Tomasz Łuszczyński

Łuszczyński zgodził się zastąpić "Fit Dzika" na godzinę przed walką. Jak można się było spodziewać, pojedynek nie potrwał zbyt długo. Masiak szybko zaatakował przeciwnika i po kombinacji sierpów Łuszczyński padł na ziemię, a sędzia przerwał starcie.

Wielki Bu MMA

Karierę w MMA "Wielki Bu" rozpoczął od walki na gali FEN 45, która odbyła się 11 marca 2023 roku. Zmierzył się wówczas z ochroniarzem na galach freak-fightowych, Nikolą Milanoviciem.

Wielki Bu vs Nikola Milanović

Dla Gdańszczanina walka na FEN 45 była pierwszym starciem w formule MMA. Sporo mówiło się, że Serb ma być przetarciem dla kibica Lechii Gdańsk przed ewentualnym pojedynkiem z Denisem Załęckim, z którym ma spory konflikt. Masiak od początku pierwszej rundy ruszył na rywala z ciosami. Następnie na środku klatki doszło do wymiany lowkickami i "Wielki Bu" ponownie wyprowadził serię mocnych ciosów. Przy siatce ustrzelił Nikolę prawym sierpowym, po którym ochroniarz FAME MMA wylądował na deskach, a sędzia przerwał walkę.

Wielki Bu Prime Show MMA

W maju 2023 roku organizacja Prime Show MMA ogłosiła, że nowym zawodnikiem zostaje "Wielki Bu". Zadebiutuje na piątej edycji 1 lipca we Wrosławiu.

Wieki Bu walka

Kolejna walka Patryka "Wielki Bu" Matysiaka odbędzie się na gali Prim Show MMA 5. Rywalem niepokonanego do tej pory Gdańszczanina będzie Łukasz Lupa - budowlaniec, uczestnik "Ex na plaży" oraz były zawodnik FAME MMA.

Wielki Bu Denis Załęcki

Konflikt na linii Patryk "Wielki Bu" Masiak vs Denis "Bad Boy" Załęcki trwa od dawna i z każdym tygodniem się zaognia. Zawodnicy co jakiś czas wymieniają się "uprzejmościami" na wywiadach oraz w mediach społecznościowych, tworząc tym samym podwaliny pod ewentualną walkę. Szerzej o całej sytuacji możecie dowiedzieć się z filmiku Wielkiego Bu na jego oficjalnym kanale YouTube.

Wielki Bu przeszłość kryminalna

W 2017 roku postanowieniem Sądu Rejonowego Gdańsk - Południe, na wniosek prokuratora Pomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratory Krajowej, zostało aresztowanych kilka członków zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się czerpaniem korzyści z cudzego nierządu. W tej sprawie prokurator przedstawił zarzuty czterem osobom, w tym także Patrykowi M., ps. "Buła", wobec któremu zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze. Śledztwo wykazało, że grupa notorycznie poszukiwała lokali do wynajęcia w celu prowadzenia nielegalnych agencji towarzyskich.

Wielki Bu Instagram

"Wielki Bu" prowadzi profil na Instagramie. Followuje go ponad 105 tysięcy osób. Niestety jego profil @wielki.bu jest prywatny.


Ile lat ma Wielki Bu?
Patryk Masiak ma 33 lata
Ile waży Wielki Bu?
Zawodnik Prime MMA waży około 125 kg.