Denis Załęcki, czyli od kibica do zawodnika i szefa prężnie działającej federacji sportów walki. Kim jest mężczyzna, który stał się w sieci niezwykle popularny?

Kto to Denis Załęcki?

Kto to Denis Załęcki? Kim jest Denis Załęcki? Z pewnością wielu internautów zadaje sobie tego typu pytania, oglądając walki zawodnika czy słuchając kolejnych wywiadów właśnie z Denisem w roli głównej. O przeszłości mężczyzny nie wiadomo zbyt wiele. Od piątego roku życia – przez dziesięć kolejnych lat – trenował karate karate kyokushin. Następnie przerzucił się na sporty uderzane oraz MMA.

Jego pseudonim to Bad Boy.

Denis Załęcki pochodzenie

Skąd pochodzi Denis Załęcki? Mężczyzna od małego związany jest z Toruniem, gdzie się urodził.

Denis Załęcki wiek, waga, wzrost

Ile lat ma Denis Załęcki? Jeśli chodzi o wiek, Załęcki urodził się w 1997 roku. Biorąc pod uwagę jego wzrost, Załęcki mierzy około 185 centymetrów. Waga, w jakiej startuje, to kategoria ciężka.

Denis Załęcki Elana Toruń

Denis Załęcki Elana Toruń, czyli właśnie tego klubu kibicem jest popularny zawodnik. Jak przyznał w wywiadzie, od małego ciągnęło go na mecze, jednak jego tata nie pozwalał mu chodzić na trybuny. Gdy stał się nieco większy, zaczął udzielać się kibicowsko w Elanie Toruń, zostając członkiem ekipy Młoda Elana.

Denis Załęcki walki

Załęcki od małego jest więc związany ze sportem. W karate zdobył brązowy pas, a następnie rozpoczął starty w sportach uderzanych, sięgając po mistrzostwo Polski w K1. Od 2020 roku Załęcki zaczął toczyć walki w szeroko znanych organizacjach, o czym konkretnie wspominamy poniżej.

Denis Załęcki Wotore

Załęcki Wotore, czyli tam wszystko się zaczęło. Właśnie przy okazji jego występów dla pierwszej organizacji walk na gołe pięści w Polsce, zaczęło być o nim głośno. Choć nie tylko, jeśli chodzi o walki. W styczniu 2020 roku, tuż przed pierwszą galą Wotore, Załęcki został bowiem aresztowany i nie mógł wystąpić w turnieju.

Zobacz także – typy na Wotore.

Co nie udało się podczas pierwszej gali, wyszło na Wotore 2. Wówczas doszło do pojedynku Załęckiego z Markiem Samociukiem, który zastąpił go na Wotore 1. W ich bezpośrednim starciu górą okazał się Samociuk, obalając Załęckiego i kończąc robotę ciosami w parterze. Jak przyznał Załęcki, do walki trenował jakieś dwa tygodnie, gdyż chwilę wcześniej wyszedł z więzienia, więc zabrakło mu kondycji.

Denis Załęcki Gromda

Załęcki znany jest również z występów w organizacji Gromda, gdzie walczył na drugiej i trzeciej edycji. Podczas Gromda 3, walcząc ze złamaną ręką, doszedł do finału, gdzie musiał uznać wyższość Vasyla Halycha.

Załęcki rozstał się z Gromdą w nie najlepszych stosunkach. Jak powiedział w wywiadzie, jego zdaniem Gromda nie dba odpowiednio o swoich zawodników, nie zapewniając im odpowiedniej pomocy na przykład w przypadku kontuzji.

Zobacz także – typy na Gromda

Denis Załęcki The War

Załęcki postanowił więc założyć swoją organizację – The War. Pierwotnie walczył na gali, podczas której pojedynkują się między innymi grupy kibicowskie, jednak później skupiał się przede wszystkim na przygotowywaniu kolejnych wydarzeń. W 2021 roku, wraz ze swoją partnerką i wspólniczką, zorganizował trzy gale The War.

Zobacz także – historia i włodarze The War

Denis Załęcki MMA

Czy Denis Załęcki zawalczy w MMA? Mężczyzna zyskał sporą popularność, więc z pewnością dostawał sporo ofert również jeśli chodzi o walki w formule MMA.

Jak się okazało, do jego debiutu w MMA miało dojść na gali High League 3. Załęcki miał się zmierzyć podczas niej z innym zawodnikiem znanym z walk na gołe pięści, Mateuszem „Don Diego” Kubiszynem.

Ostatecznie do pojedynku Załęcki vs Don Diego nie doszło ze względów bezpieczeństwa. Mężczyzna najpierw nie pojawił się na ceremonii ważenia, a następnie jego walka została odwołana.

Zobacz także – Denis Załęcki vs Don Diego – dlaczego nie doszło do walki na High League 3?

Denis Załęcki rekord

Jeśli chodzi o rekord, Denis Załęcki ma dodatni bilans pojedynków w różnych formułach. Oprócz walk na Wotore i Gromda, stoczył również walkę na gali EFM Show 2, brutalnie nokautując Jussiego Halonena w kilkadziesiąt sekund. Sumując walki 1 vs 1 na gołe pięści i w boksie na wspomnianych galach, bilans Załęckiego to trzy wygrane i dwie porażki.

Denis Załęcki Alan Kwieciński

Denis Załęcki i Alan Kwieciński są ze sobą skonfliktowani. O co dokładnie poszło? Tego, jak to zwykle bywa w tego typu przypadkach, nie do końca wiadomo. W tle pojawiają się wspólne imprezy, które jeden z zawodników pamięta, a drugi twierdzi, że nigdy do takowych nie doszło. Fakt jest jednak taki, że Załęcki nieprzychylnie wypowiada się o Kwiecińskim, który w wywiadach odpłaca się tym samym.

Jak się okazało, do ich walki doszło na początku 2022 roku na gali High League 2. Załęcki miał ogromną przewagę warunków fizycznych nad swoim rywalem, konsekwentnie rozbijając go przez trzy rundy i wielokrotnie posyłając na deski. Załęcki wygrał walkę z Kwiecińskim jednogłośną decyzją sędziów.

Denis Załęcki policja

Policja aresztowała Denisa Załęckiego przed pierwszą galą Wotore. Jak przyznał zawodnik, w przeszłości miał kilkukrotnie różnego rodzaju problemy z prawem, w tym „przymusowe wakacje”.

Denis Załęcki więzienie

Za co Denis Załęcki siedział w więzieniu? Tego nie wiadomo. Można się jedynie domyślać, że jego pobyt za kratkami związany był z działalnością Bad Boya w środowisku kibicowskim. Jak zdradził, za kratami spędził blisko rok.

Denis Załęcki ojciec

Ojciec Denisa Załęckiego, Dawid, jest również związany ze sportami walki, które trenuje od wielu lat. Na profilach społecznościowych szefa The War można znaleźć między innymi zdjęcia, gdzie jego ojciec odbiera nagrodę za wygraną w turnieju.

Zobacz także – kim jest Dawid Załęcki?

W jednym z wywiadów Załęcki rzucił pomysł walki – on i jego ojciec vs Jacek Murański i Mateusz Murański. Byłaby to bezprecedensowa walka, w której zmierzyliby się ojcowie i synowie.

Denis Załęcki partnerka

Partnerką Denisa Załęckiego była Lena Domańska, z którą razem prowadzili organizację The War.

Denis Załęcki dziecko

Para ma dziecko – to trzyletnia córka Mia. Co ciekawe Lena Domańska prowadzi pod nazwą „miaistheonlyone”… profil na Instagramie swojej córki.

Denis Załęcki Instagram

Z kolei Denis Załęcki na Instagramie znany jest jako „bad_boy_denis_”. Jego konto obserwuje ponad 30 tysięcy użytkowników.

Jak brzmi pseudonim Denisa Załęckiego? Denis Załęcki znany jest jako Bad Boy. Ile lat ma Denis Załęcki? Mężczyzna urodził się w 1997 roku.