Denis Załęcki to jeden z najbardziej kontrowersyjnych zawodników, który występuje we freak fightach. Jego ostatni pojedynek zawierała karta walk Clout MMA 5. Sprawdź kim jest Denis Załęcki!

Kto to Denis Załęcki?

Kto to Denis Załęcki? Denis Załęcki to zawodnik Clout MMA, który w przeszłości występował również dla takich organizacji jak Gromda, Wotore czy EFM. O przeszłości mężczyzny nie wiadomo zbyt wiele. Od piątego roku życia, przez dziesięć kolejnych lat, trenował karate kyokushin. Następnie kontynuował treningi, skupiając się na sportach uderzanych oraz MMA.

Pseudonim Denisa Załęckiego to Bad Boy.

Denis Załęcki pochodzenie

Skąd pochodzi Denis Załęcki? Mężczyzna od małego związany jest z Toruniem, gdzie się urodził.

Denis Załęcki wiek

Ile lat ma Denis Załęcki? Jeśli chodzi o wiek, Załęcki urodził się 17 maja 1997 roku, a zatem ma 27 lat.

Denis Załęcki waga

Ile waży Denis Załęcki? Waga Denisa Załęckiego wynosi około 110 kilogramów.

Denis Załęcki wzrost

Wzrost Denisa Załęckiego to około 185 centymetrów.

Denis Załęcki ojciec

Ojciec Denisa Załęckiego, Dawid Załęcki, jest również związany ze sportami walki, które trenuje od wielu lat. Na profilach społecznościowych szefa The War można znaleźć między innymi zdjęcia, gdzie jego ojciec odbiera nagrodę za wygraną w turnieju.

W jednym z wywiadów Załęcki rzucił pomysł walki - on i jego ojciec vs Jacek Murański i Mateusz Murański. Byłaby to bezprecedensowa walka, w której zmierzyliby się ojcowie i synowie. Dziś jednak wiadomo, że nie dojdzie do takiego starcia z powodu śmierci Mateusza Murańskiego.

Denis Załęcki walki

Załęcki od małego jest więc związany ze sportem. W karate zdobył brązowy pas, a następnie rozpoczął starty w sportach uderzanych, sięgając po mistrzostwo Polski w K1. Od 2020 roku Załęcki zaczął toczyć walki w szeroko znanych organizacjach, o czym konkretnie wspominamy poniżej.

Denis Załęcki rekord

Denis Załęcki stoczył już wiele walk w różnych formułach. Łącząc w całość wszystkie jego występy, rekord Denisa Załęckiego to 4-7. Poniżej przedstawiamy bilans walk Denisa Załęckiego.

Rekord MMA: 0-2
Rekord MMA (na gołe pięści): 0-1
Bilans Boks (małe rękawice): 1-3
Bilans Boks (na gołe pięści): 2-1
Rekord K-1: 1-0
Rekord K-1 (małe rękawice): 0-1

Denis Załęcki MMA

Czy Denis Załęcki zawalczył w MMA? Mężczyzna zyskał sporą popularność, więc z pewnością dostawał sporo ofert również jeśli chodzi o walki w formule MMA.

Jak się okazało, do jego debiutu w MMA doszło na gali High League 3. Załęcki zmierzył się na niej z innym zawodnikiem znanym z walk na gołe pięści, Mateuszem "Don Diego" Kubiszynem.

Denis Załęcki Clout MMA

Gdy federacja High League została zablokowana, jej miejsce zajęła organizacja Clout MMA. Wielu zawodników, którzy występowali w High League, od razu przeniosło się właśnie do nowej organizacji. Denis Załęcki został ogłoszny jako zawodnik Clout MMA przed drugą edycją.

Denis Załęcki vs Daniel Omielańczuk

Konflikt na linii Denis Załęcki Daniel Omielańczuk rozpoczął się po gali High League 4, na której doszło do walki Załęckiego z klubowym kolegą Omielańczuka, Arturem Szpilką. Daniel Omielańczuk w jednym z wywiadów został poproszony o ocenę tego starcia.

Denis (...) poszedł piecem, zobaczył, że nic nie wchodzi i że zaraz Artur się odpali i go ubije, więc udał kontuzję. Ja uważam, że tej kontuzji nie było. Nawet jeżeli była na treningach to nie było tak, że on dał backfista i mu coś tam w tym kolanie strzeliło, tylko wiedział, że już wystrzelał się, że już nie ma sensu bo zaraz dostanie bęcki to wolał udać kontuzję, a z tego co wiem na drugi dzień w hotelu rano chodził jakby mu się nic nie stało.

Te słowa bardzo nie spodobały się Załęckiemu, który stwierdził, że wyjaśni tę sytuację na żywo. W późniejszym czasie doszło do jeszcze kilku medialnych wypowiedzi z obu stron, które nakręcały konflikt.

Ostatecznie do konfrontacji Denisa Załęckiego z Danielem Omielańczukiem doszło 28 sierpnia 2023 roku na Clout MMA 2. Pojedynek ten był walką wieczoru tej gali. Starcie odbyło się w formule boksu w małych rękawicach, jednak po dwóch faulach "Bad Boya" formuła zmieniała się na MMA.

Walka Załęcki vs Omielańczuk była niezwykle emocjonująca i miała wiele zwrotów akcji. Ostatecznie wygrał Daniel Omielańczuk, ponieważ Załęcki zdecydował się opuścić klatkę, gdy miało dojść do zmiany formuły na MMA.

Denis Załęcki vs Wielki Bu

Walka Załęcki vs Wielki Bu była zapowiadana przez wiele miesięcy. Początkowo do tego starcia miało dojść w organizacji The War, jednak ostatecznie odbędzie się na gali Clout MMA 3. Pojedynek rozegrał się w formule K-1 w małych rękawicach i bez najmniejszych problemów wygrał go Wielki Bu.

Denis Załęcki vs Natan Marcoń

Na gali Clout MMA 3 Denis Załęcki stoczył dwa pojedynki. Załęcki w formule MMA miał zmierzyć się z Natanem Marconiem, który od dłuższego czasu go obrażał i prowokował. Do spotkania Marconia z Załęckim po raz pierwszy doszło na jednym z programów promujących galę Clout MMA 3. Denis od razu wyprowadził cios w kierunku Natana.

Walka Załęcki vs Marcoń przebiegła w zaskakujący sposób. Tuż po rozpoczęciu Natan odklepał w matę, co oznaczało poddanie pojedynku. Walka została uznana za nieodbytą.

Denis Załęcki vs Amadeusz Ferrari

Denis Załęcki i Amadeusz Ferrari w przeszłości mieli ze sobą dobre relacje i nawet trenowali w jednym klubie. Po odejściu Załęckiego z Akademii Sportów Walki Wilanów wydawało się, że obaj wciąż darzą się sympatią, ponieważ zawsze wypowiadali się na swój w pozytywnym tonie. Wszystko zmieniło się po tym, jak Ferrari na swoim Instagramie zaczął obrażać Denisa. Załęcki na swoich mediach społecznościowych odpowiedział Ferrariemu i konflikt przybrał na sile.

Jak się okazało po kilku dniach, była to zapowiedź ich walki. Organizacja Clout MMA ogłosiła bowiem, że Ferrari i Załęcki zawalczą ze sobą 8 czerwca na gali Clout MMA 5 w Katowicach. Finalnie nie dojdzie jednak do tej walki, ponieważ Amadeusz wycofał się z pojedynku dwa dni przed galą.

Denis Załęcki vs Michał Pasternak

Gdy Ferrari wycofał się z walki z Załęcki na Clout MMA 5 rozpoczęły się intensywne poszukiwania rywala dla Denisa. Chęć wejścia na zastępstwo wyraziło mnóstwo zawodników, między innymi Adrian Cios, Daniel Omielańczuk, Marcin Najman czy Wielki Bu. Ostatecznie jednak wybór padł na Michała Pasternaka, z którym Załęcki zawalczył na zasadach K-1 w małych rękawicach.

Załęcki dobrze rozpoczął walkę, jednak z upływem czasu Pasternak zaczął zyskiwać nieznaczną przewagę. Wynik walki był otwarty do momentu, gdy w trzeciej rundzie Pasternak nieintencjonalnie sfaulował Załęckiego, wkładając mu palec w oko. Sędziowie werdykt wydali na podstawie punktacji do momentu przerwania starcia. Ostatecznie Pasternak wygrał przez większościową decyzję sędziów.

Denis Załęcki Wotore

Załęcki Wotore, czyli tam wszystko się zaczęło. Właśnie przy okazji jego występów dla pierwszej organizacji walk na gołe pięści w Polsce, zaczęło być o nim głośno. Choć nie tylko, jeśli chodzi o walki. W styczniu 2020 roku, tuż przed pierwszą galą Wotore, Załęcki został bowiem aresztowany i nie mógł wystąpić w turnieju.

Co nie udało się podczas pierwszej gali, wyszło na Wotore 2. Wówczas doszło do pojedynku Załęckiego z Markiem Samociukiem, który zastąpił go na Wotore 1. W ich bezpośrednim starciu górą okazał się Samociuk, obalając Załęckiego i kończąc robotę ciosami w parterze. Jak przyznał Załęcki, do walki trenował jakieś dwa tygodnie, gdyż chwilę wcześniej wyszedł z więzienia, więc zabrakło mu kondycji.

Denis Załęcki Gromda

Załęcki znany jest również z występów w organizacji Gromda, gdzie walczył na drugiej i trzeciej edycji. Podczas Gromda 3, walcząc ze złamaną ręką, doszedł do finału, gdzie musiał uznać wyższość Vasyla Halycha.

Załęcki rozstał się z Gromdą w nie najlepszych stosunkach. Jak powiedział w wywiadzie, jego zdaniem Gromda nie dba odpowiednio o swoich zawodników, nie zapewniając im odpowiedniej pomocy na przykład w przypadku kontuzji.

Denis Załęcki EFM Show

We wrześniu 2021 roku Denis Załęcki wystąpił na gali EFM Show 2. Doszło tam do jego walki z zawodnikiem MMA - Jussi Halonenem. Starcie odbyło się na zasadch boksu w małych rękawicach. Załęcki brutalne znokautował rywala już w 45 sekundzie pojedynku. Jak się później okazało, Polak ciosem kończącym złamał przeciwnikowi oczodół.

Denis Załęcki The War

Załęcki postanowił więc założyć swoją organizację - The War. Pierwotnie walczył na gali, podczas której pojedynkują się między innymi grupy kibicowskie, jednak później skupiał się przede wszystkim na przygotowywaniu kolejnych wydarzeń. W 2021 roku, wraz ze swoją partnerką i wspólniczką, zorganizował trzy gale The War.

Denis Załęcki High League

Na przełomie 2021 i 2022 roku Denis Załęcki podpisał kontrakt z organizacją High League. W debiucie zawalczył z Alanem Kwiecińskiem. Pojedynek odbył się na zasadach K-1. Bad Boy w High League stoczył trzy walki.

Denis Załęcki vs Alan Kwieciński

Denis Załęcki i Alan Kwieciński są ze sobą skonfliktowani. O co dokładnie poszło? Tego, jak to zwykle bywa w tego typu przypadkach, nie do końca wiadomo. W tle pojawiają się wspólne imprezy, które jeden z zawodników pamięta, a drugi twierdzi, że nigdy do takowych nie doszło. Fakt jest jednak taki, że Załęcki nieprzychylnie wypowiada się o Kwiecińskim, który w wywiadach odpłaca się tym samym.

Jak się okazało, do ich walki doszło na początku 2022 roku na gali High League 2. Załęcki miał ogromną przewagę warunków fizycznych nad swoim rywalem, konsekwentnie rozbijając go przez trzy rundy i wielokrotnie posyłając na deski. Załęcki wygrał walkę z Kwiecińskim jednogłośną decyzją sędziów.

Denis Załęcki vs Don Diego

Denis Załęcki Don Diego, czyli co łączy tych dwóch zawodników. Konflikt pomiędzy Załęckim a Kubiszynem był jednym z najgłośniejszych w 2022 roku. Denis był niezwykle agresywnie nastawiony w kierunku Don Diego od dłuższego czasu. Federacja High League postanowiła doprowadzić do bezpośredniej konfrontacji na gali High League 3 zaplanowanej na 4 czerwca 2022 roku.

Ostatecznie pojedynek nie odbył się w ten dzień, ponieważ organizatorzy obawiali się zamieszek na hali. Walka Załęcki vs Don Diego odbyła się jednak 16 dni później, czyli 20 czerwca. Dla obu zawodników był to debiut w formule MMA. Starcie to miało wiele zwrotów akcji, ale finalnie zwyciężył je Mateusz "Don Diego" Kubiszyn przez jednogłośną decyzję sędziów.

Denis Załęcki vs Artur Szpilka

Artur Szpilka i Denis Załęcki w przeszłości byli dobrymi kolegami. Szpilka wspierał Załęckiego podczas jego walk. Federacja High League postanowiła jednak zestawić tych dwóch zawodników i ku zaskoczeniu wielu walka Szpilka vs Załęcki odbyła się na gali High League 4 we wrześniu 2022 roku. Kilka tygodni przed pojedynkiem padła informacja, że Denis zmaga się z poważnym urazem więzadła. Mimo to, postanowił on wyjść do walki.

Starcie Szpilka vs Załęcki rozpoczęło się od agresywnego ataku Denisa, który chciał błyskawicznie znokautować rywala. Szpilka jednak skutecznie przepuszczał ciosy i starał się kontrować. Załęcki wywierał ciągłą presję i starał się przełamać byłego pięściarza. Pod koniec pierwszej rundy Denis zdecydował się zaatakować backfistem. Próba ta nie powiodła się i dodatkowo spowodowała odnowienie się kontuzji. Załęcki przewrócił się, a Szpilka dobiegł do niego i zadał mu kilka ciosów w parterze, po których sędzia przerwał walkę.

Denis Załęcki vs Paweł Tyburski

Denis Załęcki vs Paweł Tyburski to pojedynek, który odbył się na gali High League 6, 18 marca w Katowicach. Zawodnicy ci nie byli skonfliktowani, jednak ich starcie dostarczyło wielu emocji. Pojedynek odbył się w formule boksu w małych rękawicach.

Bad Boy od pierwszych sekund chciał ruszyć na rywala, jednak nie potrafił trafić go żadnym ciosem. Po kilku atakach Załęckiemu odnowiła się kontuzja, która uniemożliwiła mu swobodne poruszanie. Gdy Tyburski zaczął przejmować inicjatywę, Bad Boy zaczął kopać i w konsekwencji został zdyskwalifikowany.

Denis Załęcki Elana Toruń

Denis Załęcki Elana Toruń, czyli właśnie tego klubu kibicem jest popularny zawodnik. Jak przyznał w wywiadzie, od małego ciągnęło go na mecze, jednak jego tata nie pozwalał mu chodzić na trybuny. Gdy stał się nieco większy, zaczął udzielać się kibicowsko w Elanie Toruń, zostając członkiem ekipy Młoda Elana.

Denis Załęcki Piotr Szeliga

Konflikt pomiędzy tymi zawodnikami swego czasu był bardzo głośny. O potencjalnej walce Szeliga vs Załęcki mówiło się już od dłuższego czasu. Obaj mają bowiem podobne warunki fizyczne, a także prezentują agresywny styl. Początkowo wydawało się, że nie jest to wielki konflikt, a jedynie drobne zaczepki z obu stron. Prawda okazało się kompletnie inna. Do konfrontacji pomiędzy zawodnikami doszło na trybunach podczas gali FAME MMA 16, gdzie Załęcki wraz z kolegami zaatakował Szeligę.

Jak się później okazało, Załęcki miał za złe Szelidze, że ten próbował go skłócić z Patrykiem "Glebą" Tołkaczewskim. Po tej sytuacji konflikt nabrał jeszcze większego rozpędu. Szeliga postanowił udostępnić swoją prywatną rozmowę z Załęckim, z której wynikało, że "Bad Boy” faktycznie początkowo nie wypowiadał się w dobrym tonie na temat "Gleby”. Załęcki nagrał odpowiedź, w której wyjaśnił, jak ta sytuacja wyglądała z jego perspektywy.

Denis Załęcki Don Kasjo

Konflikt na linii Don Kasjo Denis Załęcki to jeden z wielu z konfliktów z udziałem Załęckiego. Po walce Denisa z Arturem Szpilką, na gali High League 4, Życiński w negatywny sposób wypowiedział się na temat tego starcia. Stwierdził, że w tym pojedynku praktycznie nie było walki, bowiem Szpilka nic nie zrobił swojemu przeciwnikowi, a ten położył się przez kontuzję. Na te słowa zareagował Załęcki.

Myśli, że jest mocny, nie jest wcale mocny. Mocny jest może w dużych rękawicach „osiemnastkach”, czy tam może w „dwudziestkach”, nie wiem w jakich on się tam bije. Moim zdaniem po prostu jest słaby. Ciosu nie potrafi na pewno przyjąć. Jak ja miałbym się z nim bić to tylko i wyłącznie w małych piąstkówkach [rękawice do MMA], bo ja nie lubię biegać, w małej klatce, żeby mi nie spie***lał, bo pewnie by spie***lał. Jak mielibyśmy się bić w takiej na przykład klatce rzymskiej jaka jest u was to myślę, że to maksymalnie 20 sekund by potrwało. Żaden zawodnik.

Don Kasjo w jednym z wywiadów zaproponował Załęckiemu pojedynek na Prime Show MMA 4 w budce telefonicznej bez limitu wagowego i w małych rękawicach. Wiadomo było jednak, że do takiego starcia nie dojdzie, ponieważ „Bad Boy” ma aktualny kontrakt z organizacją High League.

Spór pomiędzy zawodnikami ucichł na kilka miesięcy, jednak powrócił w marcu 2023 roku przed galą High League 6. Podczas jednego z programów promujących to wydarzenie gościem był Denis Załęcki. Organizatorzy postanowili zadzwonić do Don Kasjo. Obaj zawodnicy nie szczędzili sobie ostrych słów.

Denis Załęcki Denis Labryga

Denis Załęcki vs Denis Załęcki to walka, która jest planowana na jedną z kolejnych gal High League. Między zawodnikami był w przeszłości mały konflikt, ale nie wiadomo z jakiego powodu. Denis Labryga w jednym z wywiadów przyznał jednak, że wyjaśnili już sobie całą sprawę, ale obaj w dalszym ciągu są otwarci na potencjalny pojedynek.

Denis Załęcki policja

Policja aresztowała Denisa Załęckiego przed pierwszą galą Wotore. Jak przyznał zawodnik, w przeszłości miał kilkukrotnie różnego rodzaju problemy z prawem, w tym "przymusowe wakacje".

Denis Załęcki więzienie

Za co Denis Załęcki siedział w więzieniu? Tego nie wiadomo. Można się jedynie domyślać, że jego pobyt za kratkami związany był z działalnością Bad Boya w środowisku kibicowskim. Jak zdradził, za kratami spędził blisko rok.

Denis Załęcki partnerka

Partnerką Denisa Załęckiego była Lena Domańska, z którą razem prowadzili organizację The War. Aktualnie nie wiadomo, kim jest partnerka Denisa Załęckiego

Denis Załęcki dziecko

Denis Załęcki ma córkę o imieniu Mia. Co ciekawe matka dziecka, Lena Domańska, prowadzi pod nazwą @miaistheonlyone profil na Instagramie swojej córki.

Denis Załęcki Instagram

Denis Załęcki prowadzi oczywiście konto na Instagramie. Można go znaleźć na tej platformie pod nickiem @bad_boy_denis_. Jego konto obserwuje ponad 240 tysięcy użytkowników.


Za co siedział Denis Załęcki?
Nie wiadomo za co dokładnie Denis Załęcki trafił do więzienia.
Ile lat ma Denis Załęcki?
Mężczyzna urodził się w 1997 roku. Oznacza to, że ma 27 lat.