Denis Załęcki, czyli od kibica do zawodnika i szefa prężnie działającej federacji sportów walki. Kim jest mężczyzna, który stał się w sieci niezwykle popularny?

Kto to Denis Załęcki?

Kto to Denis Załęcki? Kim jest Denis Załęcki? Z pewnością wielu internautów zadaje sobie tego typu pytania, oglądając walki zawodnika czy słuchając kolejnych wywiadów właśnie z Denisem w roli głównej. O przeszłości mężczyzny nie wiadomo zbyt wiele. Od piątego roku życia - przez dziesięć kolejnych lat - trenował karate karate kyokushin. Następnie przerzucił się na sporty uderzane oraz MMA.

Jego pseudonim to Bad Boy.

Denis Załęcki pochodzenie

Skąd pochodzi Denis Załęcki? Mężczyzna od małego związany jest z Toruniem, gdzie się urodził.

Denis Załęcki wiek, waga, wzrost

Ile lat ma Denis Załęcki? Jeśli chodzi o wiek, Załęcki urodził się w 1997 roku. Biorąc pod uwagę jego wzrost, Załęcki mierzy około 185 centymetrów. Jego waga wynosi około 105 kilogramów.

Denis Załęcki Elana Toruń

Denis Załęcki Elana Toruń, czyli właśnie tego klubu kibicem jest popularny zawodnik. Jak przyznał w wywiadzie, od małego ciągnęło go na mecze, jednak jego tata nie pozwalał mu chodzić na trybuny. Gdy stał się nieco większy, zaczął udzielać się kibicowsko w Elanie Toruń, zostając członkiem ekipy Młoda Elana.

Denis Załęcki walki

Załęcki od małego jest więc związany ze sportem. W karate zdobył brązowy pas, a następnie rozpoczął starty w sportach uderzanych, sięgając po mistrzostwo Polski w K1. Od 2020 roku Załęcki zaczął toczyć walki w szeroko znanych organizacjach, o czym konkretnie wspominamy poniżej.

Denis Załęcki rekord

Denis Załęcki do tej pory stoczył 8 zawodowych walk w różnych formułach [2 w MMA, 1 w kickboxingu i 5 na specjalnych zasadach]. Poniżej przedstawiamy bilans walk Denisa Załęckiego.

Rekord MMA: 0-2-0
Rekord Kickboxing: 1-0-0

PrzeciwnikRezultatFormułaWydarzenie
Paweł Tyburski?Boks w małych rękawicachHigh League 6, 18.03.2023
Artur SzpilkaPrzegrana, TKO, runda IMMAHigh League 4, 17.09.2022
Mateusz KubiszynPrzegrana, jednogłośna decyzja sędziówMMAHigh League 3, 20.06.2022
Alan KwiecińskiWygrana, jednogłośna decyzja sędziówKickboxingHigh League 2, 05.02.2022
Jussi HalonenWygrana, KO, runda IBoks w małych rękawicachEFM Show 2, 11.09.2021
Vasyl HalychPrzegrana, TKO, runda IIBoks na gołe pięściGromda 3, 11.12.2020
Kacper OlszewskiWygrana, TKO, runda IBoks na gołe pięściGromda 3, 11.12.2020
Daniel SoczyńskiWygrana, TKO, runda IBoks na gołe pięściGromda 2, 28.08.2020
Marek SamociukPrzegrana, TKO, runda IMMA (na gołe pięści)Wotore 2, 23.05.2020

Denis Załęcki Wotore

Załęcki Wotore, czyli tam wszystko się zaczęło. Właśnie przy okazji jego występów dla pierwszej organizacji walk na gołe pięści w Polsce, zaczęło być o nim głośno. Choć nie tylko, jeśli chodzi o walki. W styczniu 2020 roku, tuż przed pierwszą galą Wotore, Załęcki został bowiem aresztowany i nie mógł wystąpić w turnieju.

Zobacz także - typy na Wotore.

Co nie udało się podczas pierwszej gali, wyszło na Wotore 2. Wówczas doszło do pojedynku Załęckiego z Markiem Samociukiem, który zastąpił go na Wotore 1. W ich bezpośrednim starciu górą okazał się Samociuk, obalając Załęckiego i kończąc robotę ciosami w parterze. Jak przyznał Załęcki, do walki trenował jakieś dwa tygodnie, gdyż chwilę wcześniej wyszedł z więzienia, więc zabrakło mu kondycji.

Denis Załęcki Gromda

Załęcki znany jest również z występów w organizacji Gromda, gdzie walczył na drugiej i trzeciej edycji. Podczas Gromda 3, walcząc ze złamaną ręką, doszedł do finału, gdzie musiał uznać wyższość Vasyla Halycha.

Załęcki rozstał się z Gromdą w nie najlepszych stosunkach. Jak powiedział w wywiadzie, jego zdaniem Gromda nie dba odpowiednio o swoich zawodników, nie zapewniając im odpowiedniej pomocy na przykład w przypadku kontuzji.

Zobacz także - typy na Gromda

Denis Załęcki EFM Show 2

We wrześniu 2021 roku Denis Załęcki wystąpił na gali EFM Show 2. Doszło tam do jego walki z zawodnikiem MMA - Jussi Halonenem. Starcie odbyło się na zasadch boksu w małych rękawicach. Załęcki brutalne znokautował rywala już w 45 sekundzie pojedynku. Jak się później okazało, Polak ciosem kończącym złamał przeciwnikowi oczodół.

Denis Załęcki The War

Załęcki postanowił więc założyć swoją organizację - The War. Pierwotnie walczył na gali, podczas której pojedynkują się między innymi grupy kibicowskie, jednak później skupiał się przede wszystkim na przygotowywaniu kolejnych wydarzeń. W 2021 roku, wraz ze swoją partnerką i wspólniczką, zorganizował trzy gale The War.

Zobacz także - historia i włodarze The War

Denis Załęcki MMA

Czy Denis Załęcki zawalczył w MMA? Mężczyzna zyskał sporą popularność, więc z pewnością dostawał sporo ofert również jeśli chodzi o walki w formule MMA.

Jak się okazało, do jego debiutu w MMA doszło na gali High League 3. Załęcki zmierzył się na niej z innym zawodnikiem znanym z walk na gołe pięści, Mateuszem "Don Diego" Kubiszynem.

Denis Załęcki High League

Na przełomie 2021 i 2022 roku Denis Załęcki podpisał kontrakt z organizacją High League. W debiucie zawalczył z Alanem Kwiecińskiem. Pojedynek odbył się na zasadach K-1. Do tej pory Denis Załęcki w High League stoczył trzy walki.

Kto wygrał walkę Denis Załęcki vs Paweł Tyburski na High League 6?

Denis Załęcki Alan Kwieciński

Denis Załęcki i Alan Kwieciński są ze sobą skonfliktowani. O co dokładnie poszło? Tego, jak to zwykle bywa w tego typu przypadkach, nie do końca wiadomo. W tle pojawiają się wspólne imprezy, które jeden z zawodników pamięta, a drugi twierdzi, że nigdy do takowych nie doszło. Fakt jest jednak taki, że Załęcki nieprzychylnie wypowiada się o Kwiecińskim, który w wywiadach odpłaca się tym samym.

Jak się okazało, do ich walki doszło na początku 2022 roku na gali High League 2. Załęcki miał ogromną przewagę warunków fizycznych nad swoim rywalem, konsekwentnie rozbijając go przez trzy rundy i wielokrotnie posyłając na deski. Załęcki wygrał walkę z Kwiecińskim jednogłośną decyzją sędziów.

Denis Załęcki Don Diego

Denis Załęcki Don Diego, czyli co łączy tych dwóch zawodników. Konflikt pomiędzy Załęckim a Kubiszynem był jednym z najgłośniejszych w 2022 roku. Denis był niezwykle agresywnie nastawiony w kierunku Don Diego od dłuższego czasu. Federacja High League postanowiła doprowadzić do bezpośredniej konfrontacji na gali High League 3 zaplanowanej na 4 czerwca 2022 roku. Ostatecznie pojedynek nie odbył się w ten dzień, ponieważ organizatorzy obawiali się zamieszek na hali. Walka Załęcki vs Don Diego odbyła się jednak 16 dni później, czyli 20 czerwca. Dla obu zawodników był to debiut w formule MMA. Starcie to miało wiele zwrotów akcji, ale finalnie zwyciężył je Mateusz "Don Diego" Kubiszyn przez jednogłośną decyzję sędziów.

Denis Załęcki Artur Szpilka

Artur Szpilka i Denis Załęcki w przeszłości byli dobrymi kolegami. Szpilka wspierał Załęckiego podczas jego walk na Gromdzie czy EFM Show 2. Federacja High League postanowiła jednak zestawić tych dwóch zawodników i ku zaskoczeniu wielu walka Szpilka vs Załęcki odbyła się na gali High League 4 we wrześniu 2022 roku. Kilka tygodni przed pojedynkiem padła informacja, że Denis zmaga się z poważnym urazem więzadła. Mimo to, postanowił on wyjść do walki.

Starcie Artur Szpilka vs Denis Załęcki rozpoczęło się od agresywnego ataku Denisa, który chciał błyskawicznie znokautować rywala. Szpilka jednak skutecznie przepuszczał ciosy i starał się kontrować. Załęcki wywierał ciągłą presję i starał się przełamać byłego pięściarza. Pod koniec pierwszej rundy Denis zdecydował się zaatakować backfistem. Próba ta nie powiodła się i dodatkowo spowodowała odnowienie się kontuzji. Załęcki przewrócił się, a Szpilka dobiegł do niego i zadał mu kilka ciosów w parterze, po których sędzia przerwał walkę.

Denis Załęcki Paweł Tyburski

Denis Załęcki vs Paweł Tyburski to pojedynek, który odbędzie się na gali High League 6 18 marca w Katowicach. Zawodnicy ci nie są skonfliktowani, jednak starcie z pewnością dostarczy wielu emocji. Pojedynek odbędzie się w formule boksu w małych rękawicach.

Denis Załęcki Piotr Szeliga

Piotr Szeliga Denis Załęcki, czyli co łączy tych dwóch zawodników? Konflikt pomiędzy tymi zawodnikami jest jednym z najgłośniejszych w ostatnich miesiącach. O potencjalnej walce Szeliga vs Załęcki mówiło się już od dłuższego czasu. Obaj mają podobne warunki fizyczne, a także prezentują agresywny styl nie tylko w klatce, ale i poza nią. Początkowo wydawało się, że nie jest to wielki konflikt, a jedynie drobne zaczepki z obu stron. Prawda okazało się kompletnie inna. Do konfrontacji pomiędzy zawodnikami doszło na trybunach podczas gali FAME MMA 16, gdzie Załęcki wraz z kolegami zaatakował Szeligę.

 

Jak się później okazało Załęcki miał za złe Szelidze, że ten próbował go skłócić z Patrykiem „Glebą” Tołkaczewskim. Po tej sytuacji konflikt nabrał jeszcze większego rozpędu. Szeliga postanowił udostępnić swoją prywatną rozmowę z Załęckim, z której wynikało, że „Bad Boy” faktycznie początkowo nie wypowiadał się w dobrym tonie na temat „Gleby”. Załęcki nagrał odpowiedź, w której wyjaśnił jak ta sytuacja wyglądała z jego perspektywy. Czy finał tego konfliktu znajdzie finał w klatce? O to może być ciężko, bowiem Szeliga i Denis mają podpisane kontrakty w dwiema różnymi federacjami.

Denis Załęcki Don Kasjo

Konflikt na linii Don Kasjo Denis Załęcki to z konfliktów z udziałem Załęckiego. Po walce Denisa Załęckiego z Arturem Szpilką, na gali High League 4, Kasjusz Życiński w negatywny sposób wypowiedział się na temat tego starcia. Stwierdził, że w tym starciu praktycznie nie było walki, bowiem Szpilka nic nie zrobił swojemu przeciwnikowi, a ten położył się przez kontuzję. Dodał też, że Denis nawet jeśli zdecydował się wyjść do pojedynku z kontuzją to nie powinien wspominać o swoim urazie. Na te słowa zareagował Załęcki.

– „Myśli, że jest mocny, nie jest wcale mocny. Mocny jest może w dużych rękawicach „osiemnastkach”, czy tam może w „dwudziestkach”, nie wiem w jakich on się tam bije. Moim zdaniem po prostu jest słaby. Ciosu nie potrafi na pewno przyjąć. Jak ja miałbym się z nim bić to tylko i wyłącznie w małych piąstkówkach [rękawice do MMA], bo ja nie lubię biegać, w małej klatce, żeby mi nie spie***lał, bo pewnie by spie***lał. Jak mielibyśmy się bić w takiej na przykład klatce rzymskiej jaka jest u was to myślę, że to maksymalnie 20 sekund by potrwało. Żaden zawodnik.”

Po tej wypowiedzi nie trzeba było długo czekać na odpowiedź Don Kasjo. Życiński w jednym z wywiadów zaproponował Załęckiemu pojedynek na Prime Show MMA 4 w budce telefonicznej bez limitu wagowego i w małych rękawicach. Wiadomo było jednak, że do takiego starcia nie dojdzie, ponieważ „Bad Boy” ma aktualny kontrakt z organizacją High League.

Spór pomiędzy zawodnikami ucichł na kilka miesięcy, jednak powrócił w marcu 2023 roku przed galą High League 6. Podczas jednego z programów promujących to wydarzenie gościem był Denis Załęcki. Organizatorzy postanowili zadzwonić do Don Kasjo. Zawodnicy Obaj zawodnicy nie szczędzili sobie ostrych słów. Pojawił się również temat w jakiej formule mogliby się zmierzyć. O ich konfrontacje w klatce będzie jednak trudno, ponieważ Załęcki jest znacznie cięższy i twierdzi, że nie zgodzi się na walkę w dużych rękawicach.

Sprawdź - kim jest Don Kasjo?

Denis Załęcki Daniel Omielańczuk

Konflikt na linii Denis Załęcki Daniel Omielańczuk rozpoczął się po gali High League 4, na której doszło do walki Załęckiego z klubowym kolegą Omielańczuka, Arturem Szpilką. Daniel Omielańczuk w jednym z wywiadów został poproszony o ocenę tego starcia.

– „Denis (...) poszedł piecem, zobaczył, że nic nie wchodzi i że zaraz Artur się odpali i go ubije, więc udał kontuzję. Ja uważam, że tej kontuzji nie było. Nawet jeżeli była na treningach to nie było tak, że on dał backfista i mu coś tam w tym kolanie strzeliło, tylko wiedział, że już wystrzelał się, że już nie ma sensu bo zaraz dostanie bęcki to wolał udać kontuzję, a z tego co wiem na drugi dzień w hotelu rano chodził jakby mu się nic nie stało."

Te słowa bardzo nie spodobały się Załęckiemu, który stwierdził, że wyjaśni tę sytuację na żywo. W późniejszym czasie doszło do jeszcze kilku medialnych wypowiedzi z obu stron, które nakręcały konflikt. W ostatnim zarówno Denis, jak i Omielańczuk przyznają, że finalizacja ich walki jest bliska.

Denis Załęcki Denis Labryga

Denis Załęcki vs Denis Załęcki to walka, która jest planowana na jedną z kolejnych gal High League. Między zawodnikami był w przeszłości mały konflikt, ale nie wiadomo z jakiego powodu. Denis Labryga w jednym z wywiadów przyznał jednak, że wyjaśnili już sobie całą sprawę, ale obaj w dalszym ciągu są otwarci na potencjalny pojedynek.

Sprawdź - kim jest Denis Labryga?

Denis Załęcki policja

Policja aresztowała Denisa Załęckiego przed pierwszą galą Wotore. Jak przyznał zawodnik, w przeszłości miał kilkukrotnie różnego rodzaju problemy z prawem, w tym "przymusowe wakacje".

Denis Załęcki więzienie

Za co Denis Załęcki siedział w więzieniu? Tego nie wiadomo. Można się jedynie domyślać, że jego pobyt za kratkami związany był z działalnością Bad Boya w środowisku kibicowskim. Jak zdradził, za kratami spędził blisko rok.

Denis Załęcki ojciec

Ojciec Denisa Załęckiego, Dawid, jest również związany ze sportami walki, które trenuje od wielu lat. Na profilach społecznościowych szefa The War można znaleźć między innymi zdjęcia, gdzie jego ojciec odbiera nagrodę za wygraną w turnieju.

Zobacz także - kim jest Dawid Załęcki?

W jednym z wywiadów Załęcki rzucił pomysł walki - on i jego ojciec vs Jacek Murański i Mateusz Murański. Byłaby to bezprecedensowa walka, w której zmierzyliby się ojcowie i synowie. Dziś jednak wiadomo, że nie dojdzie do takiego starcia z powodu śmierci Mateusza Murańskiego.

Denis Załęcki partnerka

Partnerką Denisa Załęckiego była Lena Domańska, z którą razem prowadzili organizację The War.

Denis Załęcki dziecko

Para ma dziecko - to córka Mia. Co ciekawe Lena Domańska prowadzi pod nazwą "miaistheonlyone"... profil na Instagramie swojej córki.

Denis Załęcki Instagram

Denis Załęcki prowadzi oczywiście konto na Instagramie. Można go znaleźć na tej platformie pod nickiem @bad_boy_denis_. Jego konto obserwuje ponad 200 tysięcy użytkowników.


Jak brzmi pseudonim Denisa Załęckiego?
Denis Załęcki znany jest jako Bad Boy.
Ile lat ma Denis Załęcki?
Mężczyzna urodził się w 1997 roku. Oznacza to, że ma 26 lat.