Daniel Omielańczuk to jeden z najlepszych polskich zawodników MMA w kategorii ciężkiej. Kim jest Daniel Omielańczuk? Wiek, waga, wzrost – jakie są parametry polskiego zawodnika? Ile zarabia Daniel Omielańczuk?

Daniel Omelańczuk kto to?

Daniel Omielańczuk to polski zawodnik mieszanych sztuk walki. Na co dzień występuje w rosyjskiej federacji ACA. Ma za sobą występy również w takich organizacjach jak KSW, DSF czy UFC. Oprócz startów w MMA posiada na swoim koncie także walki w muay thai i kickboxingu. Jest trzykrotnym mistrzem Polski Muay Thai w wadze superciężkiej.

Daniel Omelańczuk wiek, waga, wzrost

Daniel Omielańczuk urodził się 31 sierpnia 1982 roku w Sokołowie Podlaskim. Przez całą swoją karierę polski zawodnik walczył w kategorii ciężkiej. Tocząc swoje pojedynki dla federacji UFC ważył między 108 a 112 kilogramów. W ostatnim czasie przed walkami wnosi na wagę około 118 kg. Daniel Omielańczuk posiada 183 centymetry wzrostu.

Daniel Omelańczuk walki

Omielańczuk zadebiutował w zawodowym MMA 17 października 2010 roku na gali FCK: Łobez. W swojej pierwszej walce pokonał jednogłośnie na punkty Karola Celińskiego. W późniejszych starciach przeplatał wygrane z porażkami. 20 sierpnia 2011 zwycięstwem z Jakubem Beresińskim zapoczątkował fenomenalną passę 11 wygranych z rzędu. Imponujący dla Omielańczuka był zwłaszcza rok 2012, w którym zanotował dziewięć zwycięstw. Po osiągnięciu bilansu 15-3-1 (1 nieodbyta) podpisał kontrakt z najlepszą organizacją na świecie, UFC.

Daniel Omelańczuk UFC

21 września 2013 roku na gali UFC 165 w Toronto Daniel Omielańczuk zaliczył swój debiut w organizacji UFC. Jego rywalem był Austriak Nandor Guelmino, który na tamten czas legitymował się rekordem 11-4-1. Omielańczuk pokonał swojego rywala w trzeciej rundzie przez nokaut. Polski zawodnik przegrał kolejne dwa starcia z Jaredem Rosholtem i Anthonym Hamiltonem. Na zwycięską ścieżkę powrócił na gali UFC Fight Night 72 gdzie już w 48 sekundzie znokautował Chrisa De La Rochę. Po tym triumfie Omielańczuk wygrał z Jarijsem Danho czym zasłużył sobie na walkę z legendą światowego MMA, Aleksejem Olejnikiem. Rosyjski zawodnik przed starciem z Polakiem mógł pochwalić się serią 11 wygranych z rzędu i łącznym rekordem 53-9-1. Omielańczuk wygrał pojedynek przez większościową decyzję sędziów. Do tej pory jest to jedno z najcenniejszych triumfów 39-latka. Była to niestety ostatnia wygrana Polaka w UFC. Po walce z Olejnikiem zanotował trzy porażki, kolejno ze Stefanem Struve, Timothy Johnsonem i Curtisem Blaydesem, po czym został zwolniony z najlepszej federacji świata.

Zobacz także: Typy na UFC

Daniel Omelańczuk ACA

Po zwolnieniu z UFC Daniel Omielańczuk podpisał kontrakt z rosyjską organizacją ACB. W debiucie zmierzył się z Bobbym Brentsem na gali ACB 83, która odbyła się 24 marca 2018 roku w Baku. Polak pokonał amerykańskiego zawodnika już w pierwszej rundzie przez duszenie zza pleców. W kolejnej walce Omielańczuk przegrał z Amirem Alim Akbarim jednogłośnie na punkty. Po tym starciu polski zawodnik zanotował cztery wygrane z rzędu i otrzymał szansę walki o pas mistrzowski wagi ciężkiej. 26 listopada 2020 roku na gali ACA 114 w Łodzi zmierzył się Tonym Johnsonem Jr. Amerykanin znokautował 39-latka już w pierwszej rundzie i został mistrzem federacji ACA. Dla Omielańczuka była to pierwsza porażka przez nokaut w karierze. Polak powrócił na zwycięskie tory na gali ACA 122 gdzie po jednogłośnej decyzji sędziowskiej pokonał Daniela Jamesa.

Daniel Omelańczuk dzieci, córka

Daniel Omielańczuk ma dwie córki, bliźniaczki, które urodziły się we wrześniu 2018 roku. Na początku roku 2021 padła informacja, że jedna z córek polskiego zawodnika, Pola, jest chora na mózgowe porażenie dziecięce. 39-latek wraz z żoną zorganizował zbiórkę pieniędzy na leczenie, aby ich córka mogła chodzić. Środowisko MMA bardzo zaangażowało się w pomoc. Ogłoszono wiele dodatkowych zbiórek aby wspomóc rodzinę fightera. 6 lutego 2021 roku na kanale myMMApl, w ramach „MMA Piwnica #119”, odbył się nawet charytatywny stream z udziałem Daniela Omielańczuka. Transmisja trwała ponad 3 godziny i zebrano ponad 25 tysięcy złotych.

Daniel Omelańczuk żona

Daniel Omielańczuk od wielu już lat związany jest ze swoją żoną, Beatą. Małżeństwem są od lipca 2012 roku.

Daniel Omelańczuk psy

Daniel Omielańczuk posiada dwa psy, które wabią się Bumcyś (buldog angielski) i Zdzichu (american bully). Polski zawodnik przyznał w jednym z wywiadów, że oba otrzymał w prezencie.

Daniel Omelańczuk zarobki

Zarobki Daniela Omielańczuka nie są znane odkąd walczy w federacji ACA. Jednak portal The Sports Daily, który regularnie publikuje wypłaty dla zawodników walczących w UFC po każdej gali, podsumował zarobki Polaka w najlepszej organizacji świata. Według amerykańskiego portalu Omielańczuk przez 9 walk zarobił łącznie 209 tysięcy dolarów co daje około 800 tysięcy złotych. Trzeba jednak pamiętać, że od tej kwoty należy odliczyć podatki oraz pensje trenerów czy menadżerów.

Daniel Omelańczuk Instagram

Daniel Omielańczuk w wielu wywiadach wspominał, że nie przywiązuje dużej wagi do prowadzenia swoich mediów społecznościowych i woli skupić się na treningach. Prowadzi jednak konto na Instagramie. Można go znaleźć pod nickiem @danielomielanczuk. Na swoim profilu zgromadził do tej pory 35 tysięcy obserwujących.


1. Kiedy urodził się Daniel Omielańczuk?
Marcin Wrzosek urodził się 14 października 1987 roku w Bydgoszczy.
2. Czy Daniel Omielańczuk ma Instagrama?
Daniela Omielańczuka można znaleźć na Instagramie pod nickiem @danielomielanczuk.