Daniel Omielańczuk to jeden z czołowych polskich zawodników MMA w kategorii ciężkiej. Jego ostatnią walkę mogliśmy znaleźć w karcie walk Clout MMA 4. Kim jest Daniel Omielańczuk? Wiek, waga, wzrost – jakie są parametry polskiego zawodnika? Ile zarabia Daniel Omielańczuk?

Kim jest Daniel Omelańczuk?

Daniel Omielańczuk to polski zawodnik mieszanych sztuk walki. Ma za sobą występy w takich organizacjach jak KSW, DSF czy UFC. Oprócz startów w MMA posiada na swoim koncie także walki w muay thai i kickboxingu. Jest trzykrotnym mistrzem Polski Muay Thai w wadze superciężkiej.

Daniel Omelańczuk wiek

Daniel Omielańczuk urodził się 31 sierpnia 1982 roku w Sokołowie Podlaskim. Aktualnie ma on 41 lat.

Daniel Omielańczuk waga

Omielańczuk przez całą swoją karierę polski zawodnik walczył w kategorii ciężkiej. Przy okazji swoich walk ważył między 115 a 120 kilogramów.

Daniel Omielańczuk wzrost

Daniel Omielańczuk ma 184 centymetry wzrostu.

Daniel Omelańczuk rekord

Rekord Daniela Omielańczuka jest niezwykle bogaty. Polski zawodnik stoczył bowiem aż 42 walki w zawodowym MMA. Na swoim koncie ma również starcia w K-1 oraz w boksie w małych rękawicach.

Rekord MMA: 26-14-1, 1NC
Rekord K-1: 17-2
Bilans Boks (w małych rękawicach): 2-0

Daniel Omelańczuk walki

Omielańczuk zadebiutował w zawodowym MMA 17 października 2010 roku na gali FCK: Łobez. W swojej pierwszej walce pokonał jednogłośnie na punkty Karola Celińskiego. W kolejnych starciach przeplatał wygrane z porażkami.

20 sierpnia 2011 zwycięstwem z Jakubem Beresińskim zapoczątkował fenomenalną passę 11 wygranych z rzędu. Imponujący dla Omielańczuka był zwłaszcza rok 2012, w którym zanotował dziewięć zwycięstw. Po osiągnięciu bilansu 15-3-1 podpisał kontrakt z najlepszą organizacją na świecie, UFC.

Daniel Omielańczuk Clout MMA

Po występach w takich organizacjach jak UFC, ACA czy KSW, Daniel Omielańczuk zdecydował się podpisać kontrakt z freakową organizacją Clout MMA. Do takiego kroku skłonił go przede wszystkim konflikt, który miał od dłuższego czasu z Denisem Załęckim. Do walki Omielańczuk vs Załęcki doszło 28 października w Płocku na gali Clout MMA 2.

Daniel Omielańczuk Denis Załęcki

Konflikt na linii Omielańczuk - Załęcki to jeden z najgłośniejszych konfliktów ostatnich miesięcy. Wszystko zaczęło się po High League 4. Denis Załęcki na tej gali zmierzył się z Arturem Szpilką, jednak przegrał przez kontuzję. Omielańczuk stwierdził, że według niego Bad Boy udał uraz, ponieważ nie widział swoich szans i wolał przysymulować.

Denis Załęcki w bardzo ostrych słowach odpowiedział byłemu zawodnikowi UFC i zapowiedział, że wyjaśni to z nim twarzą w twarz. Ostatecznie do konfrontacji Załęckiego z Omielańczukiem doszło na gali Clout MMA 2.

Walka Omielańczuka z Załęckim miała niestandardowe zasady, bowiem rozpoczął się w formule boksu w małych rękawicach, ale po dwóch faulach Załęckiego miał przenieść się do MMA. Denis rzeczywiście faulował swojego przeciwnika, jednak gdy miało dojść do zmiany zasad, postanowił uciec z klatki. Tym samym Omielańczuk wygrał przez dyskwalifikację.

Daniel Omielańczuk vs Kamil Minda

W swojej drugiej walce w Clout MMA Daniel Omielańczuk zmierzył się z Kamilem Mindą. Zawodnicy walczyli w boksie w małych rękawicach, a ich pojedynek odbył się 9 marca na Clout MMA 4 w Łodzi. Starcie nie potrwało zbyt długo - Omielańczuk wygrał w pierwszej rundzie przez kontuzję Mindy.

Daniel Omelańczuk UFC

21 września 2013 roku na gali UFC 165 w Toronto Daniel Omielańczuk zaliczył swój debiut w organizacji UFC. Jego rywalem był Austriak Nandor Guelmino, który na tamten czas legitymował się rekordem 11-4-1. Omielańczuk pokonał swojego rywala w trzeciej rundzie przez nokaut.

Polski zawodnik przegrał kolejne dwa starcia z Jaredem Rosholtem i Anthonym Hamiltonem. Na zwycięską ścieżkę powrócił na gali UFC Fight Night 72 gdzie już w 48 sekundzie znokautował Chrisa De La Rochę. Po tym triumfie Omielańczuk wygrał z Jarijsem Danho czym zasłużył sobie na walkę z legendą światowego MMA, Aleksejem Olejnikiem. Rosyjski zawodnik przed starciem z Polakiem mógł pochwalić się serią 11 wygranych z rzędu i łącznym rekordem 53-9-1. Omielańczuk wygrał jednak przez większościową decyzję sędziów.

Do tej pory jest to jedno z najcenniejszych triumfów 39-latka. Była to niestety ostatnia wygrana Polaka w UFC. Po walce z Olejnikiem zanotował trzy porażki, kolejno ze Stefanem Struve, Timothy Johnsonem i Curtisem Blaydesem, po czym został zwolniony z najlepszej federacji świata.

Daniel Omelańczuk ACA

Po zwolnieniu z UFC Daniel Omielańczuk podpisał kontrakt z rosyjską organizacją ACB. W debiucie zmierzył się z Bobbym Brentsem na gali ACB 83, która odbyła się 24 marca 2018 roku w Baku. Polak pokonał amerykańskiego zawodnika już w pierwszej rundzie przez duszenie zza pleców.

W kolejnej walce Omielańczuk przegrał z Amirem Alim Akbarim. Po tym starciu polski zawodnik zanotował cztery wygrane z rzędu i otrzymał szansę walki o pas mistrzowski wagi ciężkiej. 26 listopada 2020 roku na gali ACA 114 w Łodzi zmierzył się Tonym Johnsonem Jr. Amerykanin znokautował 39-latka już w pierwszej rundzie. Dla Omielańczuka była to pierwsza porażka przez nokaut w karierze.

Polak stoczył później jeszcze trzy walki w ACA, z których jedną wygrał i dwie przegrał.

Daniel Omielańczuk KSW

W marcu 2022 roku Daniel Omielańczuk rozwiązał kontrakt z ACA i związał się z KSW. Był to dla niego powrót do największej polskiej organizacji po ponad 12 latach, bowiem w grudniu 2009 roku zanotował dwie walki na KSW 12.

Omielańczuk swoją drugą przygodę z KSW rozpoczął od starcia na KSW 70 w maju 2022 roku. Zmierzył się wtedy z Ricardo Praselem, jednak przegrał już w pierwszej rundzie przez poddanie.

W kolejnej walce wygrał z Martinem Martinkiem na KSW 75 po kontrowersyjnej decyzji sędziów. Ostatni pojedynek w KSW zanotował na gali z numerem 79 w lutym 2023 roku w Libercu. Przegrał wtedy z Michałem Kitą w trzeciej rundzie przez TKO.

Daniel Omelańczuk dzieci

Daniel Omielańczuk ma dwójkę dzieci. Są to córki, które są bliźniaczkami i urodziły się we wrześniu 2018 roku.

Daniel Omelańczuk córka

Na początku roku 2021 padła informacja, że jedna z córek polskiego zawodnika, Pola, jest chora na mózgowe porażenie dziecięce. Omielańczuk wraz z żoną zorganizował zbiórkę pieniędzy na leczenie, aby ich córka mogła chodzić. Środowisko MMA bardzo zaangażowało się w pomoc. Ogłoszono wiele dodatkowych zbiórek, aby wspomóc rodzinę fightera.

6 lutego 2021 roku na kanale myMMA.pl, w ramach „MMA Piwnica #119”, odbył się nawet charytatywny stream z udziałem Daniela Omielańczuka. Transmisja trwała ponad 3 godziny i zebrano ponad 25 tysięcy złotych.

Daniel Omelańczuk żona

Daniel Omielańczuk już od wielu lat związany jest ze swoją żoną Beatą. Małżeństwem są bowiem od lipca 2012 roku.

Daniel Omelańczuk psy

Daniel Omielańczuk ma dwa psy, które wabią się Bumcyś (buldog angielski) i Zdzichu (american bully). Polski zawodnik przyznał w jednym z wywiadów, że oba otrzymał w prezencie.

Daniel Omelańczuk zarobki

Zarobki Daniela Omielańczuka nie są znane odkąd odszedł z UFC. Jednak portal The Sports Daily, który regularnie publikuje wypłaty dla zawodników walczących w UFC po każdej gali, podsumował zarobki Polaka w najlepszej organizacji świata.

Według amerykańskiego portalu Omielańczuk przez dziewięć walk w UFC zarobił łącznie 209 tysięcy dolarów co daje około 800 tysięcy złotych. Trzeba jednak pamiętać, że od tej kwoty należy odliczyć podatki oraz pensje trenerów czy menadżerów.

Daniel Omelańczuk Instagram

Daniel Omielańczuk w wielu wywiadach wspominał, że nie przywiązuje dużej wagi do prowadzenia swoich mediów społecznościowych i woli skupić się na treningach. Prowadzi on jednak konto na Instagramie. Można go znaleźć pod nickiem @danielomielanczuk. Warto również dodać, że na swoim profilu zgromadził do tej pory ponad 53 tysiące obserwujących.


Ile lat ma Daniel Omielańczuk?
Daniel Omielańczuk urodził się 31 sierpnia 1982 roku, a zatem ma 41 lat.
Ile walk w UFC stoczył Daniel Omielańczuk?
Daniel Omielańczuk w UFC stoczył dziewięć walk.