Kamil Minda to kolejny zawodowiec, który zdecydował się zrezygnować z poważnej kariery na rzecz freak fightów. Po zawodnika zdecydowała się sięgnąć organizacja Clout MMA, a jego ostatnią walkę mogliśmy zobaczyć podczas czwartej edycji gali. Kim jest Kamil Minda? Poznaj wszystkie szczegóły dotyczące tego zawodnika w poniższym artykule!

Kim jest Kamil Minda?

Kim jest Kamil Minda? Kto to Kamil Minda? Kamil Minda to zawodnik MMA, a na co dzień zawodowy żołnierz. Zawodowe starty rozpoczął w 2017 roku w wieku 33 lat. Ma na swoim koncie występy w takich organizacjach jak FEN, Oktagon MMA, RFA czy Wotore. W 2023 roku dołączył do Clout MMA, a jego debiut w tej federacji odbył się 28 października podczas gali Clout MMA 2 w Płocku.

Kamil Minda trenuje w Akademii Sportów Walki Wilanów, a jego głównym trenerem jest Mirosław Okniński. Pseudonim Kamila Mindy to "King Kong".

Kamil Minda wiek

Ile lat ma Kamil Minda? Kamil Minda urodził się 19 października 1984 roku. Oznacza to, że obecnie ma 39 lat.

Kamil Minda wzrost

Wzrost Kamila Mindy to 188 centymetrów.

Kamil Minda waga

Kamil Minda swoje pojedynki toczy w kategorii ciężkiej. Jego waga oscyluje w okolicach 120 kilogramów.

Kamil Minda walka

Kamil Minda walki toczył między innymi w FEN-ie czy Wotore i w organizacji Clout MMA. Przez pewien czas mówiło się również o jego angażu w KSW, jednak dyrektor sportowy tej organizacji, Wojsław Rysiewski, zdementował te doniesienia.

Kamil Minda MMA

Kamil Minda w MMA zadebiutował 4 listopada 2017 roku na gali Extreme Fight Cage 6, Zmierzył się wtedy z również debiutującym Marcinem Wnukiem-Lipińskim. Minda wygrał ten pojedynek w zaledwie 47 sekund przez TKO. Łącznie w MMA Kamil Minda stoczył dwanaście walk, z których wygrał osiem.

Kamil Minda rekord

Kamil Minda zanotował do tej pory piętnaście walk. Większość z nich odbyła się w MMA.

Rekord MMA: 8-4
Rekord MMA (na gołe pięści): 1-0
Bilans Boks (w małych rękawicach): 0-1
Bilans K-1 (w małych rękawicach): 0-1

Kamil Minda Clout MMA

Po wygranej walce na Wotore o Kamilu Mindzie zaczęło robić się głośno. Zawodnika dodatkowo mocno promował w wywiadach Mirosław Okniński. W drugiej połowie 2023 roku Mindę postanowiła zakontraktować organizacja Clout MMA. Kamil Minda w tej federacji zadebiutował 28 października na gali Clout MMA 2 w Płocku.

Kamil Minda vs Denis Labryga

Konflikt na linii Kamil Minda Denis Labryga trwał przez kilka miesięcy. Pojedynek ten wywołał między innymi Mirosław Okniński. Labryga bowiem wielokrotnie negatywnie wypowiadał się na temat Akademii Sportów Walki Wilanów. Okniński postanowił więc odpowiedzieć zawodnikowi i stwierdził, że Kamil Minda może nauczyć go pokory.

Ostatecznie do walki Minda vs Labryga doszło na gali Clout MMA 2. Pojedynek ten odbył się w formule K-1 w małych rękawicach. Złą krew między zawodnikami było widać nie tylko podczas konferencji, ale także w media roomie, gdy doszło do przepychanki. Ostatecznie starcie wygrał Labryga, ponieważ lekarz nie dopuścił Mindy do dalszej walki po drugiej rundzie ze względu na kontuzję oka.

Kamil Minda vs Daniel Omielańczuk

Kamil Minda w swoim drugim występie w Clout MMA stanął przed wyjątkowym wyzwaniem. Zmierzył on się z byłym zawodnikiem UFC, ACA czy KSW - Danielem Omielańczukiem. Minda był zdecydowanym underdogiem i przewidywania te potwierdziły się w walce. Przegrał on w pierwszej rundzie przez kontuzję ręki.

Kamil Minda Wotore

Kamil Minda wystąpił na gali Wotore 7, podczas której zmierzył się z Szymonem Nowowiejskim znanym lepiej jako Apteka. Minda całkowicie zdominował rywala i zwyciężył przez poddanie, dusząc Aptekę do nieprzytomności. Po pojedynku doszło do ogromnego zamieszania.

Kamil Minda Apteka

Konflikt na linii Minda Apteka rozpoczął się po tym, gdy Apteka wtargnął do pokoju Amadeusza Ferrariego podczas jednego ze streamów w Tajlandii. Zachowanie Apteki spotkało się z dużym sprzeciwem Mirosława Oknińskiego, który wyśmiał Nowowiejskiego i stwierdził, że ten powinien skonfrontować się z kimś w swojej wadze. Popularny trener uznał, że z Apteką powinien zmierzyć się właśnie Kamil Minda. Ostatecznie walka odbyła się na Wotore, gdzie Minda pokonał Aptekę.

Kamil Minda policja

Wiele osób zarzuca Kamilowi Mindzie powiązania z policją. Minda nie jest jednak policjantem, a zawodowym żołnierzem, który pełni służbę w Żandarmerii Wojskowej.

Kamil Minda Wikipedia

Czy Kamil Minda jest obecny na Wikipedii? Okazuje się, że nie. Minda jak na razie nie doczekał się wpisu na temat swojej osoby na tym portalu.

Kamil Minda Instagram

Kamil Minda nie jest wyjątkowo aktywny na mediach społecznościowych. Zawodnik prowadzi jednak Instagrama. Można go znaleźć na tej platformie pod nazwą @kamil_minda. Jak na razie 39-latek zgromadził 22 tysiące obserwujących.


Ile lat ma Kamil Minda? 
Kamil Minda ma 39 lat.
Czy Kamil Minda jest policjantem? 
Nie, Kamil Minda jest zawodowym żołnierzem oraz zawodnikiem MMA.