Mateusz "Don Diego" Kubiszyn jest jedną z największych gwiazd organizacji Gromda, czyli walk na gołe pięści, a od niedawna walczy również w federacjach freakowych. Jego ostatni pojedynek znalazł się na karcie walk Gromdy 17. Sprawdź kim jest Don Diego!

Don Diego wiek

Ile lat ma Mateusz Kubiszyn? Don Diego urodził się 18 lipca 1991 roku, a to oznacza, że obecnie ma 32 lata.

Don Diego wzrost

Mateusz "Don Diego" Kubiszyn ma 182 centymetry wzrostu.

Don Diego waga

Ile waży Don Diego? Waga Mateusza Kubiszyna oscyluje w okolicach 95 kilogramów.

Don Diego rekord

Don Diego ma bogaty rekord. Zawodnik stoczył wiele walk w różnych formułach. Znany jest jednak przede wszystkim z występów na Gromdzie oraz High League.

Rekord MMA: 1-1
Bilans Boks (na gołe pięści): 9-0
Rekord Boks: 3-4
Rekord K-1: 5-3-1

Don Diego walki

Kubiszyn jest doświadczonym zawodnikiem, jeśli chodzi o sporty uderzane. Ma na swoim koncie liczne sukcesy w kickboxingu, w tym między innymi trzykrotny triumf w mistrzostwach świata. Walki Don Diego mogą także kojarzyć kibice pięściarstwa.

Don Diego boks

30-latek ma na swoim koncie siedem zawodowych pojedynków w boksie. Zaczął od dwóch zwycięstw, ale w trzeciej walce przegrał na niemieckim ringu z tamtejszym prospektem Romanem Fressem. W kolejnym pojedynku wybrał się do Wielkiej Brytanii, gdzie pokonał przed czasem Damiena Sullivana. Później przegrał na Łotwie i w Kanadzie, a w 2020 roku rzucił wyzwanie znacznie bardziej doświadczonemu Adamowi Balskiemu.

W starciu z Balskim Don Diego zaprezentował się naprawdę dobrze i niewiele brakowało, a pokonałby zdecydowanego faworyta. Ostatecznie przegrał przez decyzję sędziów, ale werdykt tej walki wzbudził spore kontrowersje. Oceniający tę walkę sędziowie zdecydowali, że lepszy był Balski, punktując zgodnie 58:56 na korzyść faworyta.

Don Diego Gromda

Walki Don Diego w Gromdzie zawsze są niezwykle emocjonujące. Kubiszyn w walkach na gołe pięści zadebiutował na gali Gromda 2. Pokonał wtedy kolejno Miłosza "Aliego" Wodeckiego, Rafała "Łazara" Łazarka, a w wielkim finale Dawida "Maximusa" Żółtaszka.

Kibice do dziś wspominają jego epicki bój z Maximusem, w którym lądował na deskach i wydawało się, że przegra przed czasem. Don Diego na Gromdzie 2 wykazał się jednak niezwykłym charakterem i ostatecznie wygrał eliminator do finałowej walki.

Czułem każdy cios Maximusa, bo to bardzo mocny zawodnik, ale czułem, że z każdą minutą ta walka będzie się przechylać na moją korzyść, bo jestem wydolny, szybszy, mniejszy

Różnica kilogramów w tym pojedynku wynosiła aż 30 kilogramów na korzyść rywala Don Diego.

Don Diego vs Tyson

Starcie Don Diego z Tysonem reklamowane było jako pojedynek sportowca i ulicznego wojownika. Don Diego miał bowiem na swoim koncie liczne sukcesy w sportach uderzanych, a Tyson kojarzony był głównie z kibicowskimi ustawkami i walkami na ulicach.

Ostatecznie zwyciężył Don Diego, który pokonał Tysona w trzeciej rundzie przez nokaut.

Don Diego vs Vasyl - Gromda 10

Na gali Gromda 10 Don Diego stoczył walkę z Vasylem Halychem. Był to eliminator półfinałowy do walki o pas mistrzowski organizacji Gromda.

Taktyką Kubiszyna były silne lewe proste, którymi nękał Vasyla przez cały czas. Dopiero w trzeciej rundzie dopadł go kryzys, który jednak przetrwał. O wyniku walki zadecydowała ostatnia runda bez limitu czasowego. Don Diego przejął w niej inicjatywę i Vasyl był dwukrotnie liczony. Po trzecim upadku na deski sędzia zakończył starcie.

Don Diego vs Balboa

Walka Don Diego vs Balboa odbyła się na gali Gromda 13. Obaj zawodnicy przed tym starciem byli niepokonani w walkach na gołe pięści. Po niezwykle emocjonującym pojedynku, lepszy okazał się Don Diego, który zwyciężył w piątej rundzie. Tym samym zdobył on pas mistrzowski organizacji Gromda.

Don Diego vs Goat

Na gali Gromda 15 Don Diego stanie do pierwszej w karierze obrony mistrzowskiego pasa Gromdy. O to trofeum powalczy z Łukaszem Parobcem. Warto zaznaczyć, że Parobiec jest najbardziej doświadczonym zawodnikiem w Gromdzie. Jako jedyny zawodnik stoczył w tej organizacji więcej niż dziesięć walk.

Don Diego vs Balboa - Gromda 17

Na gali Gromda 17 doszło do rewanżu Don Diego z Balboą. W stawce pojedynku ponownie znalazł się mistrzowski pas. Mateusz Kubiszyn udowodnił, że jest zdecydowanie najlepszym polskim zawodnikiem w walkach na gołe pięści. Don Diego wygrał w czwartej rundzie przez TKO.

Don Diego High League

Podczas gali High League 3 Don Diego Kubiszyn miał zadebiutować w świecie freak fightów. Do walki Don Diego vs Denis Załęcki ostatecznie nie doszło ze względów bezpieczeństwa, o czym organizatorzy poinformowali... pod koniec gali High League 3.

Don Diego Denis Załęcki

Pierwotnie starcie Don Diego vs Denis Załęcki miało się odbyć na gali High League 3 w Ergo Arenie. Ze względów bezpieczeństwa ostatecznie panowie spotkali się w zatajonej lokalizacji 20 czerwca 2022 roku. Już przed pojedynkiem czuć było emocje. Po rozpoczęciu walki zawodnicy nie przybyli sobie piątki. Przez ponad minutę wymieniali się kopnięciami i dopiero pod koniec drugiej minuty doszło do klinczu, w którym Don Diego przycisnął Denisa do siatki. Całą sytuację wykorzystać Załęcki, obalając Kubiszyna.

Drugą odsłonę lepiej zaczął Don Diego, powalając Denisa. W parterze Kubiszyn nie potrafił jednak znaleźć dogodnej pozycji i sędzia podniósł walkę do stójki. Przed końcem rundy Denis próbował obalić Kubiszyna, ale ten skontrował jego zapędy i to Załęcki ponownie wylądował na macie.

Dwie rundy nie wystarczyły, aby rozstrzygnąć walkę. Trzecią odsłonę źle zaczął Kubiszyn, popełniając spory błąd, ale jego umiejętności pozwoliły mu na wyratowanie pozycji i przerzucenie cięższego od siebie Denisa. W parterze sędzia upomniał "Bad Boya" za uderzenia w tył głowy. W połowie ostatniej odsłony pojedynku sędzia zaprosił zawodników do stójki. Kubiszyn wiedząc, że wygrywa walkę na punkty, zaczął unikać niepotrzebnych wymian ze strony zmęczonego już Denisa. Taktyka ta się opłaciła i ostatecznie sędziowie punktowi jednogłośnie ogłosili Kubiszyna triumfatorem.

Don Diego vs Damian Janikowski

Na gali High League 5 doszło do walki Matesz "Don Diego" Kubiszyn vs Damian Janikowski. Pojedynek odbył się w formule MMA, co mocno premiowało zawodnika KSW. Zgodnie z oczekiwaniami, Janikowski zdominował zapaśniczo w walce Don Diego i zwyciężył przez jednogłośną decyzję sędziów. Mimo porażki Kubiszyn pokazał się z dobrej strony, udowadniając, że jest w stanie rywalizować w MMA z czołowymi polskimi zawodnikami.

Don Diego vs Dawid Załęcki

Pojedynek Don Diego vs Dawid Załęcki został zaplanowany na galę High League 6, która odbędzie się 18 marca w Spodku w Katowicach. Pomiędzy zawodnikami nie ma złej krwi, jednak mimo to, przez konflikt Don Diego z Denisem Załęckim, Dawid oznajmił, że nie będzie podawać Kubiszynowi ręki, ponieważ jest solidarny z synem.

Don Diego Gleba

Don Diego Gleba, czyli co łączy tych dwóch zawodników? Przy okazji gali High League 5 publika dowiedziała się o konflikcie pomiędzy Mateuszem Kubiszynem a Patrykiem "Glebą" Tołkaczewskim. Obaj zawodnicy występowali w walkach na gołe pięści w Gromdzie, jednak do ich konfrontacji miało dojść na gali High League.

Do pojedynku na ten moment nie doszło, ponieważ nie dogadali się oni, co do limitu wagowego. Don Diego twierdził, że nie zawalczy już z Glebą na gali freakowej, a jedyną szansę na starcie Tołkaczewski ma w organizacji Gromda. Gleba natomiast był zdania, że do tego ma dojść na High League. Warto też zaznaczyć, że Tołkaczewski jest bliskim kolegą Denisa Załęckiego, który w dalszym ciągu jest w ogromnym konflikcie z Kubiszynem.

Don Diego dziewczyna

Czy zawodnik Gromdy ma partnerkę? Tak, jest nią Sylwia Surówka, która jest kulturystką. W 2020 roku para doczekała się pierwszego dziecka.

Don Diego Instagram

Mateusz Don Diego Kubiszyn nie jest co prawda znanym influencerem, a zawodowym strażakiem, ale co jakiś czas udostępnia zdjęcia na swoim Instagramie. Można go znaleźć pod nazwą @dondiego_kubiszyn. Jego profil obserwuje już ponad 140 tysięcy osób.


Kim jest "Don Diego"?
Don Diego, czyli Mateusz Kubiszyn jest doświadczonym zawodnikiem, jeśli chodzi o sporty uderzane. Ma na swoim koncie liczne sukcesy w kickboxingu, a także w walkach na gołe pięści.
Jaki rekord w Gromdzie ma Don Diego?
Don Diego w Gromdzie może pochwalić się nieskazitelnym bilansem 8-0.