Mateusz „Don Diego” Kubiszyn jest jedną z największych gwiazd organizacji Gromda, czyli walk na gołe pięści. Ile lat ma Don Diego? Z jakiego sportu się wywodzi? Czym zajmuje się zawodowo? Odpowiadamy na te i inne pytania!

Don Diego walki

walki don diego

Kubiszyn jest doświadczonym zawodnikiem, jeśli chodzi o sporty uderzane. Ma na swoim koncie liczne sukcesy w kickboxingu, w tym między innymi dwukrotny triumf w mistrzostwach świata. Walki Don Diego mogą także kojarzyć kibice pięściarstwa.

30-latek ma na swoim koncie siedem zawodowych pojedynków. Zaczął od dwóch zwycięstw, ale w trzeciej walce przegrał na niemieckim ringu z tamtejszym prospektem Romanem Fressem. W kolejnym pojedynku wybrał się do Wielkiej Brytanii, gdzie pokonał przed czasem Damiena Sullivana. Póxniej przegrał na Łotwie i w Kanadzie, a w 2020 roku rzucił wyzwanie znacznie bardziej doświadczonemu Adamowi Balskiemu.

W starciu z Balskim Don Diego zaprezentował się naprawdę dobrze i niewiele brakowało, a pokonałby zdecydowanego faworyta. Ostatecznie przegrał przez decyzję sędziów, ale werdykt tej walki wzbudził spore kontrowersje. Oceniający tę walkę sędziowie zdecydowali, że lepszy był Balski, punktując zgodnie 58:56 na korzyść faworyta.

Sprawdż: najlepszy legalny bukmacher

Don Diego Gromda

Walki Don Diego zawsze są niezwykle emocjonujące i nie inaczej było podczas turnieju Gromda 2, w którym wziął udział. Don Diego na gali Gromda 2 pokonał kolejno Miłosza „Aliego” Wodeckiego, Rafała „Łazara” Łazarka i w wielkim finale Dawida „Maximusa” Żółtaszka. Kibice do dziś wspominają jego epicki bój z Maximusem, w którym lądował na deskach i wydawało się, że lada chwila przegra przed czasem. Don Diego na Gromda 2 wykazał się jednak niezwykłym charakterem i ostatecznie wygrał eliminator do finałowej walki.

– Czułem każdy cios Maximusa, bo to bardzo mocny zawodnik, ale czułem, że z każdą minutą ta walka będzie się przechylać na moją korzyść, bo jestem wydolny, szybszy, mniejszy – mówił po finałowej walce na Gromda 2 Don Diego.

Różnica kilogramów między nim a Maximusem wynosiła w tym pojedynku 30 kilogramów, na korzyść rywala Don Diego. Jak Dawid z Goliatem!

Przeczytaj: darmowy bonus 

Don Diego – Tyson

don diego turniej gromda

Starcie Don Diego z Tysonem reklamowane było jako pojedynek sportowca i ulicznego wojownika. Don Diego miał bowiem na swoim koncie liczne sukcesy w sportach uderzanych, a Tyson kojarzony był głównie z kibicowskimi ustawkami i walkami na ulicach.

– Uliczny fighter kontra zawodowy bokser i kickboxer – mówił o tej rywalizacji komentator sportowy Mateusz Borek, będący jednym z organizatorów gali Gromda.

Na papierze faworytem wydawał się pracujący na co dzień jako strażak Don Diego. Ale skoro on potrafił sprawić niespodziankę i pokonać znacznie większego Maximusa, z pewnością Tyson nie był bez szans. Jak się okazało, ostatecznie górą był Kubiszyn, pokonując swojego przeciwnika w walce na gołe pięści.

Z kolei walka Don Diego na gali Gromda 5 zakończyła się bez rozstrzygnięcia. Kubiszyn trafił swojego rywala w gardło i Paweł “Byku” Strzelczyk nie był w stanie kontynuować pojedynku.

Zobacz tutaj, jakie zasady panują na gali Gromda

Don Diego High League

Podczas gali High League 3 Don Diego Kubiszyn miał zadebiutował na gali typu freak fight. Do walki Don Diego vs Denis Załęcki ostatecznie nie doszło ze względów bezpieczeństwa, o czym organizatorzy poinformowali… pod koniec gali High League 3.

Kim jest „Don Diego”? „Don Diego” nazywa się Mateusz Kubiszyn. Kubiszyn jest doświadczonym zawodnikiem, jeśli chodzi o sporty uderzane. Ma na swoim koncie liczne sukcesy w kickboxingu, w tym między innymi dwukrotny triumf w mistrzostwach świata. Walki Don Diego mogą także kojarzyć kibice pięściarstw Z kim zmierzył się „Don Diego” na gali Gromda 3 o 100 tysięcy złotych? Podczas Gromda 3 Don Diego zmierzył się w wygranym starciu o 100 tysięcy złotych z Krystianem „Tysonem” Kuźmą.