Mateusz "Don Diego" Kubiszyn jest jedną z największych gwiazd organizacji Gromda, czyli walk na gołe pięści, a od niedawna walczy również w High League. Ile lat ma Don Diego? Z jakiego sportu się wywodzi? Czym zajmuje się zawodowo? Odpowiadamy na te i inne pytania!

Don Diego wiek

Ile lat ma zawodnik Gromdy i High League? Don Diego urodził się 18 lipca 1991 roku, a to oznacza, że obecnie ma 31 lat.

Don Diego wzrost

Ile wzrostu posiada zawodnik High League i Gromdy? Mateusz "Don Diego" Kubiszyn mierzy 182 centymetry wzrostu.

Don Diego waga

Ile waży Don Diego? Waga Mateusza Kubiszyna oscyluje w okolicach 95 kilogramów. Na oficjalnej ceremonii ważenia przed ostatnią galą High League Don Diego wniósł na wagę równo 90 kilogramów.

Don Diego walki

Kubiszyn jest doświadczonym zawodnikiem, jeśli chodzi o sporty uderzane. Ma na swoim koncie liczne sukcesy w kickboxingu, w tym między innymi dwukrotny triumf w mistrzostwach świata. Walki Don Diego mogą także kojarzyć kibice pięściarstwa.

30-latek ma na swoim koncie siedem zawodowych pojedynków. Zaczął od dwóch zwycięstw, ale w trzeciej walce przegrał na niemieckim ringu z tamtejszym prospektem Romanem Fressem. W kolejnym pojedynku wybrał się do Wielkiej Brytanii, gdzie pokonał przed czasem Damiena Sullivana. Później przegrał na Łotwie i w Kanadzie, a w 2020 roku rzucił wyzwanie znacznie bardziej doświadczonemu Adamowi Balskiemu.

W starciu z Balskim Don Diego zaprezentował się naprawdę dobrze i niewiele brakowało, a pokonałby zdecydowanego faworyta. Ostatecznie przegrał przez decyzję sędziów, ale werdykt tej walki wzbudził spore kontrowersje. Oceniający tę walkę sędziowie zdecydowali, że lepszy był Balski, punktując zgodnie 58:56 na korzyść faworyta.

Don Diego rekord

Don Diego posiada bogaty rekord. Zawodnik stoczył wiele walk w najróżniejszych formułach. Znany jest jednak przede wszystkim z występów na Gromdzie oraz High League.

Rekord MMA: 1-1-0
Bilans Boks (na gołe pięści): 5-0-0, 1 NC
Rekord Boks: 3-4-0

Przeciwnik

RezultatFormuła

Wydarzenie

Bartłomiej "Balboa" DomalikWygrana, TKO, runda VBoks (na gołe pięści)Gromda 13, 26.03.2023
Dawid "Crazy" ZałęckiWygrana, jednogłośna decyzja sędziówK-1 (w małych rękawicach)High League 6, 18.03.2023
Damian JanikowskiPrzegrana, jednogłośna decyzja sędziówMMAHigh League 5, 10.12.2022
Vasyl HalychWygrana, TKO, runda VBoks (na gołe pięści)Gromda 10, 02.09.2022
Denis "Bad Boy" ZałęckiWygrana, jednogłośną decyzja sędziówMMAHigh League 3, 20.06.2022
Paweł StrzelczykNo contestBoks (na gołe pięści)Gromda 5, 07.05.2021
Krystian "Tyson" KuźmaWygrana, TKO, runda IIIBoks (na gołe pięści)Gromda 3, 11.12.2020
Dawid ŻółtaszekWygrana, TKO, runda IIBoks (na gołe pięści)Gromda 2, 28.08.2020
Rafał ŁazarekWygrana, TKO, runda VBoks (na gołe pięści)Gromda 2, 28.08.2020
Artur TomalaWygrana, TKO, runda IIBoks (na gołe pięści)Gromda 2, 28.08.2020

Don Diego Gromda

Walki Don Diego zawsze są niezwykle emocjonujące i nie inaczej było podczas turnieju Gromda 2, w którym wziął udział. Don Diego na gali Gromda 2 pokonał kolejno Miłosza „Aliego” Wodeckiego, Rafała „Łazara” Łazarka i w wielkim finale Dawida „Maximusa” Żółtaszka. Kibice do dziś wspominają jego epicki bój z Maximusem, w którym lądował na deskach i wydawało się, że lada chwila przegra przed czasem. Don Diego na Gromda 2 wykazał się jednak niezwykłym charakterem i ostatecznie wygrał eliminator do finałowej walki.

Czułem każdy cios Maximusa, bo to bardzo mocny zawodnik, ale czułem, że z każdą minutą ta walka będzie się przechylać na moją korzyść, bo jestem wydolny, szybszy, mniejszy - mówił po finałowej walce na Gromda 2 Don Diego.

Różnica kilogramów między nim a Maximusem wynosiła w tym pojedynku 30 kilogramów, na korzyść rywala Don Diego. Jak Dawid z Goliatem!

Don Diego Tyson

Starcie Don Diego z Tysonem reklamowane było jako pojedynek sportowca i ulicznego wojownika. Don Diego miał bowiem na swoim koncie liczne sukcesy w sportach uderzanych, a Tyson kojarzony był głównie z kibicowskimi ustawkami i walkami na ulicach.

- Uliczny fighter kontra zawodowy bokser i kickboxer - mówił o tej rywalizacji komentator sportowy Mateusz Borek, będący jednym z organizatorów gali Gromda.

Na papierze faworytem wydawał się pracujący na co dzień jako strażak Don Diego. Ale skoro on potrafił sprawić niespodziankę i pokonać znacznie większego Maximusa, z pewnością Tyson nie był bez szans. Jak się okazało, ostatecznie górą był Kubiszyn, pokonując swojego przeciwnika w walce na gołe pięści.

Z kolei walka Don Diego na gali Gromda 5 zakończyła się bez rozstrzygnięcia. Kubiszyn trafił swojego rywala w gardło i Paweł “Byku” Strzelczyk nie był w stanie kontynuować pojedynku.

Zobacz tutaj, jakie zasady panują na gali Gromda

Don Diego vs Vasyl - Gromda 10

Ostatnią walkę w federacji Gromda Don Diego stoczył z Vasylem Halychem. Był to pojedynek wieczoru i zarazem półfinał turnieju mistrzów. Taktyką Kubiszyna przeciwko Ukraińcowi były silne lewe proste, którymi nękał Vasyla przez cały czas. Dopiero w trzeciej rundzie dopadł go kryzys, który jednak przetrwał. O wyniku walki zadecydowała ostatnia runda bez limitu czasowego. W niej Don Diego przejął inicjatywę. Vasyl był dwukrotnie liczony i po trzecim upadku na deski sędzia zakończył starcie. Tym samym Kubiszyn został zwycięzcą walki wieczoru Gromda 10, co oznacza, że w finale najprawdopodobniej na jednej z kolejnych gal zmierzy się w walce o pas ze zwycięzcą pojedynku Bartłomiej "BALBOA" Domalik vs Łukasz "GOAT" Parobiec.

Don Diego High League

Podczas gali High League 3 Don Diego Kubiszyn miał zadebiutować w świecie freak-fightów. Do walki Don Diego vs Denis Załęcki ostatecznie nie doszło ze względów bezpieczeństwa, o czym organizatorzy poinformowali... pod koniec gali High League 3.

Po raz drugi na gali High League Mateusz Kubiszyn pojawił się przy okazji piątej edycji. Zmierzył się wtedy z brązowym medalistą olimpijskim w zapasach i zawodnikiem znanym z występów z KSW Damianem Janikowskim. Don Diego był skazywany w tym pojedynku na porażkę. Mistrz Gromdy co prawda przegrał jednogłośnie na punkty, jednak postawił on opór faworyzowanemu Janikowskiemu i wytrzymał ze znacznie bardziej doświadczonym rywalem pełen dystans.

Don Diego vs Denis Załęcki

Pierwotnie starcie Don Diego vs Denis Załęcki miało się odbyć na gali High League 3 w Ergo Arenie. Ze względów bezpieczeństwa ostatecznie panowie spotkali się w zatajonej lokalizacji 20 czerwca 2022 roku. Już przed pojedynkiem czuć było emocje. Po rozpoczęciu walki zawodnicy nie przybyli sobie piątki. Przez ponad minutę wymieniali się kopnięciami i dopiero pod koniec drugiej minuty doszło do klinczu, w którym Don Diego przycisnął Denisa do siatki. Całą sytuację wykorzystać Załęcki, obalając Kubiszyna.

Drugą odsłonę lepiej zaczął Don Diego, powalając Denisa. W parterze Kubiszyn nie potrafił jednak znaleźć dogodnej pozycji i sędzia podniósł walkę do stójki. Przed końcem rundy Denis próbował obalić Kubiszyna, ale ten skontrował jego zapędy i to Załęcki ponownie wylądował na macie.

Dwie rundy nie wystarczyły, aby rozstrzygnąć walkę. Trzecią odsłonę źle zaczął Kubiszyn, popełniając spory błąd, ale jego umiejętności pozwoliły mu na wyratowanie pozycji i przerzucenie cięższego od siebie Denisa. W parterze sędzia upomniał "Bad Boya" za uderzenia w tył głowy. W połowie ostatniej odsłony pojedynku sędzia zaprosił zawodników do stójki. Kubiszyn wiedząc, że wygrywa walkę na punkty, zaczął unikać niepotrzebnych wymian ze strony zmęczonego już Denisa. Taktyka ta się opłaciła i ostatecznie sędziowie punktowi jednogłośnie ogłosili Kubiszyna triumfatorem.

Don Diego vs Damian Janikowski

Na gali High League 5 doszło do walki Matesz "Don Diego" Kubiszyn vs Damian Janikowski. Pojedynek odbył się w formule MMA, co mocno premiowało zawodnika KSW. Zgodnie z oczekiwaniami, Janikowski zdominował zapaśniczo w walce Don Diego i zwyciężył przez jednogłośną decyzję sędziów. Mimo porażki, Kubiszyn pokazał się z dobrej strony udowadniając, że jest w stanie rywalizować w MMA z czołowymi polskimi zawodnikami.

Don Diego vs Dawid Załęcki

Pojedynek Don Diego vs Dawid Załęcki został zaplanowany na galę High League 6, która odbędzie się 18 marca w Spodku w Katowicach. Pomiędzy zawodnikami nie ma złej krwi, jednak mimo to, przez konflikt Don Diego z Denisem Załęckim, Dawid oznajmił, że nie będzie podawać Kubiszynowi ręki, ponieważ jest solidarny z synem.

Kto wygrał walkę Don Diego vs Dawid Załęcki na High League 6?

Don Diego Gleba

Don Diego Gleba, czyli co łączy tych dwóch zawodników? Przy okazji gali High League 5 publika dowiedziała się o konflikcie pomiędzy Mateuszem Kubiszynem a Patrykiem "Glebą" Tołkaczewskim. Obaj zawodnicy występowali w walkach na gołe pięści w Gromdzie, jednak do ich konfrontacji miało dojść na gali High League. Do pojedynku na ten moment nie doszło, ponieważ nie dogadali się oni, co do limitu wagowego. Don Diego twierdzi, że nie zawalczy już z Glebą na gali freakowej, a jedyną szansę na starcie Tołkaczewski ma w organizacji Gromda. Gleba natomiast jest zdania, że do tego pojedynku dojdzie na High League. Warto też zaznaczyć, że Tołkaczewski jest bliskim kolegą Denisa Załęckiego, który w dalszym ciągu jest w ogromnym konflikcie z Kubiszynem.

Don Diego dziewczyna

Czy zawodnik Gromdy i High League ma partnerkę? Tak, jest to Sylwia Surówka, która jest kulturystką. W 2020 roku para doczekała się pierwszego dziecka.

Don Diego Instagram

Mateusz "Don Diego" Kubiszyn nie jest co prawda znanym influencerem, a zawodowym strażakiem, ale co jakiś czas udostępnia zdjęcia na swoim Instagramie. Można go znaleźć pod nazwą @dondiego_kubiszyn. Jego profil obserwuje już ponad 106 tys. osób.


Kim jest "Don Diego"?
"Don Diego" nazywa się Mateusz Kubiszyn. Kubiszyn jest doświadczonym zawodnikiem, jeśli chodzi o sporty uderzane. Ma na swoim koncie liczne sukcesy w kickboxingu, w tym między innymi dwukrotny triumf w mistrzostwach świata. Walki Don Diego mogą także kojarzyć kibice pięściarstwa.
Z kim zmierzył się "Don Diego" na gali Gromda 3 o 100 tysięcy złotych?
Podczas Gromda 3 Don Diego zmierzył się w wygranym starciu o 100 tysięcy złotych z Krystianem „Tysonem” Kuźmą.