Tomasz Sarara jest jednym z najpopularniejszych zawodników sportów walki w naszym kraju. Aktualnie toczy on pojedynki dla freakowych organizacji, a swoją ostatnią walkę stoczył na Clout MMA 2! Kim jest Tomasz Sarara? Jakim rekordem legitymuje się polski zawodnik? W jakich federacjach swoje walki toczył Tomasz Sarara?

Kim jest Tomasz Sarara?

Kim jest Tomasz Sarara? Kto to Tomasz Sarara? Tomasz Sarara to polski kickbokser, który ma na swoim koncie także występy w boksie zawodowym oraz w MMA. Zawodnik ten urodził się oraz wychował w Krakowie. Swoją karierę zawodową rozpoczął w 2008 roku. Jak sam podaje na swojej stronie internetowej, posiada 25-letnie doświadczenie treningowe. Sarara prowadzi także swoją szkołę sportów walki „Sarara Team”.

Tomasz Sarara wiek

Tomasz Sarara urodził się 31 maja 1985 roku. Ma zatem 38 lat.

Tomasz Sarara waga

Większość swoich walk toczył w kategorii powyżej 91 kilogramów, jednak nie miał problemów, aby bić się także w limicie do 95 kg. Obecnie swoją karierę postanowił prowadzić w wadze ciężkiej. W swoim ostatnim pojedynku na Clout MMA 2 wniósł do oktagonu 109,2 kg.

Tomasz Sarara wzrost

Zawodnik pochodzący z Krakowa ma 190 centymetrów wzrostu, a rozpiętość jego ramion wynosi 192 cm.

Tomasz Sarara walki

Sarara prawie wszystkie swoje walki stoczył na zasadach kickboxingu. W boksie zawodowym ma na swoim koncie jeden pojedynek, a w MMA trzy. Do najważniejszych starć pochodzącego z Krakowa zawodnika z pewnością należą te, po których mógł świętować zdobycie pasa lub mistrzostwa w danej kategorii.

Na uwagę zasługuje triumf jaki Sarara odniósł w 2008 roku. Wtedy to pokonał byłego już zawodnika UFC Daniela Omielańczuka i został zawodowym mistrzem polski w kategorii powyżej 91 kilogramów w kickboxingu. Istotne w karierze Polaka są też zwycięstwa z Dennisem Stolzenbachem oraz Luciano Zampierim, które zapewniły mu odpowiednio mistrzostwo FEN oraz Celtic Gladiator.

Tomasz Sarara rekord

W przypadku Tomasza Sarary możemy mówić o trzech rekordach. Najbardziej okazały jest on w kickboxingu, gdzie polski zawodnik ma na koncie 42 zwycięstwa, z czego 15 przed czasem i tylko 7 porażek.

Rekord MMA: 1-2
Rekord K-1: 41-7
Bilans K-1 (w małych rękawicach): 1-0-1
Bilans Boks: 1-0

Tomasz Sarara Clout MMA

Po przygodzie z zawodowymi walkami w różnych formułach Tomasz Sarara postanowił spróbować swoich sił we freak fightach. Podpisał on bowiem kontrakt z Clout MMA. Jego debiut w tej organizacji zobaczyliśmy 5 sierpnia 2023 roku na pierwszej edycji gali Clout MMA, która odbyła się w Warszawie. Rywalem kickboksera był amerykański zawodnik mieszanych sztuk walki, Jay Silva. Sarara wygrał przez jednogłośną decyzję sędziów.

Tomasz Sarara vs Dawid Załęcki

Sarara dość nieoczekiwanie wystąpił na Clout MMA 2. Początkowo Dawid Załęcki miał bowiem zmierzyć się z Jeromem Le Bannerem. Francuz wycofał się jednak z walki na trzy dni przed galą i jego miejsce zgodził się zająć właśnie Tomasz Sarara. Starcie odbyło się w formule K-1 w małych rękawicach i zakończyło się remisem.

Tomasz Sarara FEN

Tomasz Sarara ma sobą również występy w federacji FEN. Wszystkie starcia odbyły się na zasadach kickboxingu. Dla Fight Exclusive Night Polak stoczył 4 walki i wszystkie wygrał. Trzy z nich przez jednogłośną decyzję sędziowską a jedną przez nokaut w drugiej rundzie. 15 listopada 2016 roku na gali w Katowicach dostał okazję zawalczenia o mistrzostwo FEN w kategorii do 95 kilogramów. Była to ostatnia walka Sarary dla tej federacji.

Tomasz Sarara KSW

W kwietniu tego roku na gali KSW 60 ogłoszono, że Tomasz Sarara zadebiutuje w MMA i podpisał kontrakt na kilka walk z największą polską federacją. Niecałe trzy miesiące później, 17 lipca 2021 roku, 36-latek zadebiutował na gali KSW 62. W klatce przywitał go o wiele bardziej doświadczony w MMA Filip Bradarić. Mimo widocznej przewagi polskiego zawodnika w stójce pierwsze dwie rundy zostały zdominowane zapaśniczo przez Chorwata. Sarara wykazał się jednak niesamowitym charakterem i w trzeciej odsłonie odmienił losy walki. Skrajnie wyczerpany Bradarić nie dał rady kontynuować pojedynku i dzięki temu to Polak zakończył walkę jako wygrany.

Rok później Sarara pojawił się w klatce na gali KSW 73. Jego rywalem był Arkadiusz Wrzosek. W pierwszej rundzie Sarara posłał rywala na deski, jednak ten przetrwał i powrócił po nokdaunie do walki. Druga odsłona przebiegała pod dyktando Wrzoska. W trzeciej rundzie Sarara zamknął Wrzoska pod siatką, gdzie zadał kilka mocnych ciosów. Obaj zawodnicy byli zmęczeni trudami tego starcia, ale nie przestawali wymieniać ciosów i kopnięć. Na minutę przed końcem Wrzosek zagonił Sararę pod siatkę i tam po serii uderzeń sędzia przerwał pojedynek.

Ostatnia walka Tomasza Sarary w KSW odbyła się 22 kwietnia 2023 roku podczas edycji z numerem 81. Z pewnością Polak nie zapamięta jej najlepiej, gdyż poniósł swoją drugą porażkę w organizacji KSW, przegrywając w drugiej rundzie przez TKO z Errolem Zimmermanem.

Tomasz Sarara Wisła Kraków

38-latek od dawna związany jest z sekcją sportów walki TS Wisła. W 2018 roku jeden z dziennikarzy upublicznił nagranie, na którym grupa mężczyzn trenuje typowo pod ustawki kibicowskie. Jako że Sarara był wtedy koordynatorem sekcji "Trenuj Sporty Walki" szybko został powiązany z tą sprawą. Zawodnik jednak szybko poinformował, że odcina się od chuligańskich zachowań, a materiał to manipulacja i nie ma nic wspólnego z rzeczywistością i treningami, które są prowadzone przez niego.

Tomasz Sarara YouTube

Tomasz Sarara stał się rozpoznawalny szerszej publiczności dzięki założeniu kanału na YouTube. Prowadzi na nim wywiady ze znanymi osobistościami w środowisku sportów walki, ale nie tylko. Gośćmi zawodnika KSW byli między innymi Sławomir Peszko czy Jakub Błaszczykowski. Dużą popularnością na kanale Sarary cieszą się filmy z treningów czy opowieści z życia fightera, którymi zawodnik chętnie się dzieli. Do tej pory na swoim kanale 38-latek zgromadził ponad 75 tysięcy subskrybentów.

Tomasz Sarara Instagram

Polski zawodnik oprócz prężnie rozwijającego się kanału na YouTube prowadzi także konto na Instagramie pod nazwą @tomasz_sarara. Do tej pory zgromadził na nim ponad 27 tysięcy obserwujących.


Ile lat ma Tomasz Sarara?
Tomasz Sarara ma 38 lat.
Kiedy Sarara zadebiutował w MMA?
Tomasz Sarara swoją pierwszą walkę na zasadach MMA stoczył 17 lipca 2021 roku na gali KSW 62.