Tomasz Sarara w ostatnim czasie stał się jednym z najpopularniejszych zawodników sportów walki w naszym kraju. Udało się to głównie za sprawą kanału na YouTube, który postanowił założyć na początku 2020 roku. Kim jest Tomasz Sarara? Jakim rekordem legitymuje się polski zawodnik? W jakich federacjach swoje walki toczył Tomasz Sarara?

Kim jest Tomasz Sarara?

Tomasz Sarara to polski kickbokser, który ma na swoim koncie także występy w boksie zawodowym oraz w MMA. Zawodnik ten urodził się oraz wychował w Krakowie. Swoją karierę zawodową rozpoczął w 2008 roku. Jak sam podaje na swojej stronie internetowej posiada 25-letnie doświadczenie treningowe. Sarara prowadzi także swoją szkołę sportów walki „Sarara Team”.

Tomasz Sarara wiek, waga, wzrost

Tomasz Sarara urodził się 31 maja 1985 roku. Większość swoich walk toczył w kategorii powyżej 91 kilogramów, jednak nie miał problemów aby bić się także w limicie do 95 kg. Obecnie swoją karierę postanowił prowadzić w wadzę ciężkiej. W swoim ostatnim pojedynku w KSW wniósł do oktagonu 103,3 kg. Zawodnik pochodzący z Krakowa ma 186 centymetrów wzrostu a rozpiętość jego ramion wynosi 190 cm.

 

 

Tomasz Sarara walki

Sarara prawie wszystkie swoje walki stoczył na zasadach kickboxingu. W boksie zawodowym oraz MMA ma na swoim koncie po jednym pojedynku. Do najważniejszych starć pochodzącego z Krakowa zawodnika z pewnością należą te, po których mógł świętować zdobycie pasa lub mistrzostwa w danej kategorii. Na uwagę zasługuje triumf jaki Sarara odniósł w 2008 roku. Wtedy to pokonał byłego już zawodnika UFC Daniela Omielańczuka i został zawodowym mistrzem polski w kategorii powyżej 91 kilogramów w kickboxingu. Istotne w karierze Polaka są też zwycięstwa z Dennisem Stolzenbachem oraz Luciano Zampierim, które zapewniły mu odpowiednio mistrzostwo FEN oraz Celtic Gladiator. Najgłośniejszą i najbardziej medialną walką Sarary była zdecydowania ta ostatnia, gdzie po heroicznej batalii zwyciężył na gali KSW z Filipem Bradariciem.

Tomasz Sarara rekord

W przypadku Tomasza Sarary możemy mówić o trzech rekordach. Najbardziej okazały jest on w kickboxingu, gdzie polski zawodnik ma na koncie 41 zwycięstw, z czego 15 przed czasem i tylko 7 porażek. W MMA i boksie 36-latek legitymuje się identycznym rekordem 1-0.

Tomasz Sarara FEN

Tomasz Sarara ma sobą również występy w federacji FEN. Wszystkie starcia odbyły się na zasadach kickboxingu. Dla Fight Exclusive Night Polak stoczył 4 walki i wszystkie wygrał. Trzy z nich przez jednogłośną decyzję sędziowską a jedną przez nokaut w drugiej rundzie. 15 listopada 2016 roku na gali w Katowicach dostał okazję zawalczenia o mistrzostwo FEN w kategorii do 95 kilogramów. Była to ostatnia walka Sarary dla tej federacji.

Zobacz także: Typy na FEN MMA

Tomasz Sarara KSW

W kwietniu tego roku na gali KSW 60 ogłoszono, że Tomasz Sarara zadebiutuje w MMA i podpisał kontrakt na kilka walk z największą polską federacją. Niecałe trzy miesiące później, 17 lipca 2021 roku, 36-latek zadebiutował na gali KSW 62. W klatce przywitał go o wiele bardziej doświadczony w MMA Filip Bradarić. Mimo widocznej przewagi polskiego zawodnika w stójce pierwsze dwie rundy zostały zdominowane zapaśniczo przez Chorwata. Sarara wykazał się jednak niesamowitym charakterem i w trzeciej odsłonie odmienił losy walki. Skrajnie wyczerpany Bradarić nie dał rady kontynuować pojedynku i dzięki temu to Polak zakończył walkę jako wygrany. Termin powrotu byłego kickboksera do klatki KSW nie jest jeszcze znany.

Zobacz także: KSW typy

Tomasz Sarara Wisła Kraków

36-latek od dawna związany jest z sekcją sportów walki TS Wisła. W 2018 roku jeden z dziennikarzy upublicznił nagranie, na którym grupa mężczyzn trenuje typowo pod ustawki kibicowskie. Jako że Sarara był wtedy koordynatorem sekcji „Trenuj Sporty Walki” szybko został powiązany z tą sprawą. Zawodnik jednak szybko poinformował, że odcina się od chuligańskich zachowań, a materiał to manipulacja i nie ma nic wspólnego z rzeczywistością i treningami, które są prowadzone przez niego.

Tomasz Sarara YouTube

Tomasz Sarara stał się rozpoznawalny szerszej publiczności dzięki założeniu kanału na YouTube. Prowadzi na nim wywiady ze znanymi osobistościami w środowisku sportów walki ale nie tylko. Gośćmi zawodnika KSW byli między innymi Sławomir Peszko czy Jakub Błaszczykowski. Dużą popularnością na kanale Sarary cieszą się filmy z treningów czy opowieści z życia fightera, którymi zawodnik chętnie się dzieli. Do tej pory na swoim kanale 36-latek zgromadził ponad 65 tysięcy subskrybentów.

Tomasz Sarara Instagram

Polski zawodnik oprócz prężnie rozwijającego się kanału na YouTube prowadzi także konto na Instagramie pod nazwą @tomasz_sarara. Do tej pory zgromadził na nim ponad 17 tysięcy obserwujących.


Tomasz Sarara czterokrotnie zawalczył dla FEN-u i wygrał każde ze starć.
Tomasz Sarara swoją pierwszą walkę na zasadach MMA stoczył 17 lipca 2021 roku na gali KSW 62.