Arkadiusz Wrzosek po wygranej z Badrem Hari stał się rozpoznawalnym zawodnikiem nie tylko w Polsce, ale także za granicą. Jego kolejna walka znalazła się na karcie walk KSW 94. Sprawdź kim jest Arkadiusz Wrzosek!

Kim jest Arkadiusz Wrzosek? 

Arkadiusz Wrzosek to były kickbokser, a aktualnie zawodnik MMA. Na swoim koncie ma także jedną walkę w boksie zawodowym. Swoje walki toczył dla takich organizacji jak PLMMA, Glory, KSW, FEN czy Granda PRO. W 2017 roku został mistrzem federacji FEN w wadze powyżej 95 kilogramów. Do jego sukcesów należy również zaliczyć mistrzostwo Europy w muay thai federacji IFMA.

W 2022 roku podpisał kontrakt z KSW i od tamtej pory walczy tylko w MMA.

Arkadiusz Wrzosek wiek

Wrzosek urodził się 3 czerwca 1992 roku w Pruszkowie. Oznacza to, że w tym roku skończy 32 lata.

Arkadiusz Wrzosek waga

Polak na co dzień występuje w wadze ciężkiej. Jego waga wynosi około 108 kilogramów.

Arkadiusz Wrzosek wzrost 

Jeśli chodzi o wzrost zawodnika, to wynosi on 201 centymetrów.

Arkadiusz Wrzosek rekord 

Arkadiusz Wrzosek łącznie we wszystkich formułach zanotował 25 walk, z których wygrał 19. Poniżej prezentujemy szczegółowy rekord Arkadiusza Wrzoska.

Rekord MMA: 4-0
Rekord Boks: 1-0
Bilans Kickboxing: 14-5-1

Arkadiusz Wrzosek KSW

Po dwóch walkach z Badrem Harim Arkadiusz Wrzosek podpisał kontrakt z KSW. W największej polskiej organizacji zadebiutował w sierpniu 2022 roku na KSW 73. Wygrał wtedy z Tomaszem Sararą przez TKO w trzeciej rundzie.

Arkadiusz Wrzosek K-1 

Arkadiusz Wrzosek na zasadach K-1 stoczył do tej pory 19 walk. 14 z nich wygrał, a w pięciu poniósł porażkę. Dziesięć ze swoich pojedynków wygrał przez KO lub TKO.

Arkadiusz Wrzosek walka 

Swoją kolejną walkę Arkadiusz Wrzosek stoczy 11 maja na gali KSW 94. Jego rywalem będzie również niepokonany w MMA Artur Szpilka.

Arkadiusz Wrzosek vs Badr Hari 

4 września na gali Glory 78 odbyła się walka Arkadiusz Wrzosek vs Badr Hari. Pojedynek ten był walką wieczoru tej gali. Bukmacherzy oraz eksperci nie dawali Polakowi żadnych szans w starciu z legendą światowego kickboxingu, jaką jest Hari. 36-letni Holender w swojej karierze stoczył aż 124 pojedynki, z czego aż 106 zwyciężył.

Walka nie rozpoczęła się dobrze dla Wrzoska. Reprezentant Polski w pierwszej rundzie aż dwukrotnie padał na deski. Gdy na początku kolejnej odsłony 29-latek ponownie był liczony i wydawało się, że wygrana Holendra jest kwestią czasu.

Jednak w 46 sekundzie drugiej rundy Arkadiusz Wrzosek wyprowadził idealne kopnięcie na głowę rywala i odmienił losy pojedynku. Badr Hari nie zdołał już wstać i zwycięzcą został Polak. Jest to do tej pory najcenniejsze zwycięstwo w karierze Polaka.

Arkadiusz Wrzosek Glory 

Po osiągnięciu bilansu w kickboxingu 11-4 i zdobyciu pasa międzynarodowego mistrza Polski ISKA podpisał kontrakt z największą organizacją kickboxerską na świecie, Glory World Series. Debiut w nowej federacji zaliczył na gali Glory 62, który odbyła się 8 grudnia 2018 roku. Zmierzył się wtedy z Benjaminem Adegbuyiem, a pojedynek był ćwierćfinałem turnieju wagi ciężkiej GLORY. Wrzosek przegrał przez jednogłośna decyzję sędziów.

Kolejny pojedynek dla organizacji mającej siedzibę w Singapurze stoczył na gali Glory 71 w Chicago. Rywalem Polaka był Demoreo Dennis. 29-latek zwyciężył z Amerykaninem przez techniczny nokaut w drugiej rundzie. W swojej ostatniej walce natomiast Wrzosek zwyciężył z Badrem Hari na gali Glory 78.

Arkadiusz Wrzosek MMA 

Arkadiusz Wrzosek MMA, czyli czy możemy liczyć na występ polskiego kickboksera w mieszanych sztukach walki? Po spektakularnym nokaucie na Badrze Harim na gali Glory 78 Arkadiusz Wrzosek stał się rozpoznawalnym zawodnikiem. Portal myMMA.pl postanowił po tym triumfie zapytać 29-latka, czy byłby on otwarty na walki w formule MMA.

Wrzosek odparł, że gdyby zaproponowano mu rywala, który wywodzi się ze sportów stójkowych, jak na przykład Tomasz Sarara czy Izu Ugonoh, nie miałby problemu, aby sprawdzić się w MMA. Przy okazji zaznaczył również, że w tym momencie jego priorytetem jest dalszy rozwój jego kariery w kickboxingu.

Arkadiusz Wrzosek zarobki 

Polski zawodnik w jednym z wywiadów w 2017 roku przyznał, że utrzymuje się tylko z kickboxingu. Dokładne zarobki Arkadiusza Wrzoski za walki nie są znane, jednak podczas rozmowy na “Kanale Sportowym” w programie “Oktagon Live” zdradził, że największą wypłatę w karierze otrzymał za walkę z Badrem Harim na gali Glory 78.

Arkadiusz Wrzosek Legia 

Arkadiusz Wrzosek jest zdeklarowanym kibicem Legii Warszawa. W wywiadach przyznawał równie, że jest mocno związany z klubem i większość tego, co osiągnął, zawdzięcza Legii, oraz że ukształtowała go jako człowieka.

Arkadiusz Wrzosek Instagram 

Arkadiusz Wrzosek Instagram prowadzi pod nazwą @arekwrzosek. Na ten moment na tym portalu obserwuje go blisko 70 tysięcy użytkowników.


Ile ma lat Arkadiusz Wrzosek?
Arkadiusz Wrzosekurodził się 3 czerwca 1992 i aktualnie ma 31 lat.
Jak zakończyła się walka Wrzosek vs Hari?
Arkadiusz Wrzosek wygrał z Badrem Harim w drugiej rundzie przez nokaut.