Arkadiusz Wrzosek po wygranej z Badrem Hari stał się rozpoznawalnym zawodnikiem nie tylko w Polsce, ale także za granicą. Kim jest Arkadiusz Wrzosek? Wiek, wzrost, waga – jakie są parametry polskiego zawodnika? Ile zarabia Arkadiusz Wrzosek?

Kim jest Arkadiusz Wrzosek? 

Arkadiusz Wrzosek to polski kickbokser. Na swoim koncie ma także jedną walkę w boksie zawodowym. Swoje walki toczył dla takich organizacji jak PLMMA, FEN czy Granda PRO. Obecnie jest zawodnikiem najlepszej federacji kickboxingu na świecie, Glory. W 2017 roku został mistrzem federacji FEN w wadze powyżej 95 kilogramów. Do jego sukcesów należy również zaliczyć mistrzostwo Europy w muay thai federacji IFMA.

Arkadiusz Wrzosek wiek, waga, wzrost 

Arkadiusz Wrzosek wiek, waga, wzrost, czyli jakie są parametry polskiego zawodnika? Wrzosek urodził się 3 czerwca 1992 roku w Pruszkowie. Na ten moment ma 29 lat. Polak na co dzień występuje w wadze ciężkiej, a w swojej ostatniej walce wniósł na wagę 108 kilogramów. Wzrost zawodnika wynosi 201 centymetrów.

Arkadiusz Wrzosek K1 

Arkadiusz Wrzosek na zasadach K-1 stoczył do tej pory 19 walk. 14 z nich wygrał, a w pięciu poniósł porażkę. Dziesięć ze swoich pojedynków wygrał przez KO lub TKO.

Arkadiusz Wrzosek walka 

Arkadiusz Wrzosek walka, czyli kiedy można liczyć na ponowne zobaczenie polskiego zawodnika w ringu? Na ten moment nie jest znana data kolejnej walki 29-latka. Po wygranej z Badrem Hari mówi się o rewanżu tych zawodników, jednak Wrzosek przyznał, że tym razem będzie oczekiwał znacznie wyższej gaży za takie starcie.

Arkadiusz Wrzosek vs Badr Hari 

4 września na gali Glory 78 odbyła się walka Arkadiusz Wrzosek vs Badr Hari. Pojedynek ten był walką wieczoru tej gali. Bukmacherzy oraz eksperci nie dawali Polakowi żadnych szans w starciu z legendą światowego kickboxingu jaką jest Hari. 36-letni Holender w swojej karierze stoczył aż 124 pojedynki z czego aż 106 zwyciężył.

Walka nie rozpoczęła się dobrze dla Wrzoska. Reprezentant Polski w pierwszej rundzie aż dwukrotnie padał na deski. Gdy na początku kolejnej odsłony 29-latek ponownie był liczony wydawało się, że wygrana Holendra jest kwestią czasu. Jednak w 46 sekundzie drugiej rundy Arkadiusz Wrzosek wyprowadził idealne kopnięcie na głowę rywala i odmienił losy pojedynku. Badr Hari nie zdołał już wstać i zwycięzcą został Polak. Jest to do tej pory najcenniejsze zwycięstwo w karierze Polaka.

Arkadiusz Wrzosek Glory 

Po osiągnięciu bilansu w kickboxingu 11-4 i zdobyciu pasa międzynarodowego mistrza Polski ISKA podpisał kontrakt z największą organizacją kickboxerską na świecie, Glory World Series. Debiut w nowej federacji zaliczył na gali Glory 62, który odbyła się 8 grudnia 2018 roku. Zmierzył się wtedy z Benjaminem Adegbuyiem, a pojedynek był ćwierćfinałem turnieju wagi ciężkiej GLORY. Wrzosek przegrał przez jednogłośna decyzję sędziów.

Kolejny pojedynek dla organizacji mającej siedzibę w Singapurze stoczył na gali Glory 71 w Chicago. Rywalem Polaka był Demoreo Dennis. 29-latek zwyciężył z Amerykaninem przez techniczny nokaut w drugiej rundzie. W swojej ostatniej walce natomiast Wrzosek zwyciężył z Badrem Hari na gali Glory 78.

Arkadiusz Wrzosek rekord 

Na ten moment rekord Arkadiusza Wrzoska w kickboxingu wynosi 14-5. Polak stoczył także jedną walkę na zasadach boksu. 16 czerwca 2018 roku na gali Warsaw Boxing Night - Back to the Game zmierzył się z Saidem Kasongo. Wrzosek wygrał walkę przez decyzję sędziowską po czterorundowym pojedynku, więc jego rekord w boksie to 1-0.

Arkadiusz Wrzosek MMA 

Arkadiusz Wrzosek MMA, czyli czy możemy liczyć na występ polskiego kickboksera w mieszanych sztukach walki? Po spektakularnym nokaucie na Badrze Harim na gali Glory 78 Arkadiusz Wrzosek stał się rozpoznawalnym zawodnikiem. Portal myMMA.pl postanowił po tym triumfie zapytać 29-latka czy byłby on otwarty na walki w formule MMA. Wrzosek odparł, że gdyby zaproponowano mu rywala, który wywodzi się ze sportów stójkowych, jak na przykład Tomasz Sarara czy Izu Ugonoh, nie miałby problemu, aby sprawdzić się w MMA. Przy okazji zaznaczył również, że w tym momencie jego priorytetem jest dalszy rozwój jego kariery w kickboxingu.

Zobacz także: Tomasz Sarara MMA. Kim jest? Walki, wiek, YouTube

Arkadiusz Wrzosek zarobki 

Polski zawodnik w jednym z wywiadów w 2017 roku przyznał, że utrzymuje się tylko z kickboxingu. Dokładne zarobki Arkadiusza Wrzoski za walki nie są znane, jednak podczas rozmowy na “Kanale Sportowym” w programie “Oktagon Live” zdradził, że największą wypłatę w karierze otrzymał za walkę z Badrem Harim na gali Glory 78.

Arkadiusz Wrzosek Legia 

Arkadiusz Wrzosek jest zdeklarowanym kibicem Legii Warszawa. W wywiadach przyznawał równie, że jest mocno związany z klubem i większość tego, co osiągnął zawdzięcza Legii oraz że ukształtowała go jako człowieka.

Arkadiusz Wrzosek Instagram 

Arkadiusz Wrzosek Instagram, czyli jakim zainteresowaniem cieszy się osoba polskiego kickboksera w mediach społecznościowych? 29-latek stał się znaczni bardziej popularny po nokaucie jaki zafundował legendzie światowego kickboxingu, Badrowi Hariemu. Na ten moment na Instagramie Arkadiusza Wrzoska obserwują 22 tysiące osób. Polskiego zawodnika można znaleźć pod nickiem @arekwrzosek.


1. Kiedy urodził się Arkadiusz Wrzosek?
Polski kickboxer urodził się 3 czerwca 1992 roku w Pruszkowie..
2. Jak zakończyła się walka Wrzosek vs Hari?
Arkadiusz Wrzosek wygrał z Badrem Harim w drugiej rundzie przez nokaut.