Bajor to polski zawodnik mieszanych sztuk walki, a także a także były mistrz PLMMA w wadze ciężkiej i uczestnik Rizin Fighting World Grand Prix 2016. Ma za sobą karierę w takich federacjach jak FEN, PFL czy KSW, z którym aktualnie jest związany. Szymon Bajor już dziś wystąpi na gali KSW 89, gdzie zawalczy z Viktorem Pestą.

Szymon Bajor - Najlepsze walki w MMA

Ostatnio Bajora mieliśmy okazję zobaczyć w starciu wieczoru z niezwyciężonym Philem De Friesem. Walka odbyła się o pas międzynarodowego mistrza KSW w wadze ciężkiej. Szymon stwierdził, że pojedynek z Philem to nie licencjat czy magisterka z MMA, to doktorat.

Mimo przegranej w drugiej rundzie, Bajor świetnie się pokazał. Zdecydowanie był to dla niego ciężki pojedynek. Sam Phil De Fries również pochwalił go po walce:

Nie jestem zadowolony z mojej dzisiejszej dyspozycji. Oberwałem o wiele więcej razy niż powinienem. Szymon Bajor wykonał świetną robotę pod tym względem. [...] Udawało mu się częściej mnie trafiać, niż tego bym chciał.

Jedną z najbardziej rozwojowych współprac dla Szymona był zdecydowanie występ w PFL. W sierpniu 2022 roku zawalczył on dla amerykańskiej organizacji, wygrywając swój debiut z Markesem. Jak sam stwierdził, ta walka dała mu dużo możliwości, a także umiejętności. Ronny to naprawdę trudny przeciwnik, który swoją karierę zaczynał w UFC.

Szymon Bajor - Kariera w MMA

Bajor swój debiut w formule MMA zaliczył w 2010 roku - miał wtedy 22 lata. Również jako pierwszy polski zawodnik, stanął przed próbą zdobycia pasa mistrzowskiego w kategorii ciężkiej. Mimo długiego stażu, Szymon do tej pory nie zrezygnował i pokazuje swoje świetnie umiejętności w oktagonie.

Szymon Bajor KSW

Pierwszy raz Bajora w oktagonie KSW zobaczyliśmy 4 października 2014 roku. Były to zdecydowane początki jego kariery. W latach 2014-2016 stoczył on trzy walki, z których dwie wygrał. 5 marca 2016 roku, po wygranej z Jędrzejem Maćkowiakiem, zakończył on współpracę z KSW.

Z powrotem w oktagonie zobaczyliśmy go aż po 7 latach. Wrócił on również w świetnym stylu, walcząc o pas w main evencie KSW 84 z Philem De Friesem.

Szymon Bajor FEN

Debiut Szymona w oktagonie FEN odbył się na 24. edycji, 16 marca 2019 roku. Bajor zmierzył się z Grzegorzem Cieplińskim, pokonując go ciosami w parterze.

Przed następnym starciem w federacji FEN, 27 lipca 2019 udało mu się odbyć walkę wieczoru podczas Gorilla Fighting Championship 15, wygrywając z Ramisem Teregułowem.

W latach 2019-2021 Bajor nie zmieniał już federacji, zdobywając rekord w FEN 5-1-0. Stoczył on łącznie dwa pojedynki o pas mistrzowski, z czego jeden wygrał.

Na gali FEN 37, Bajor pokonał Bartosza Szewczyka przez poddanie podczas duszenia zza pleców. Dokładnie po tej walce Szymon zdobył tymczasowy pas mistrzowski FEN w wadze ciężkiej.

Szymon Bajor PFL

Współpraca z PFL trwała naprawdę krótko, bo Bajor w federacji zawalczył tylko raz. Jednak sam przyznał, że była to naprawdę rozwojowa przygoda. Dało mu to wiele nowych możliwości. Jeśli chodzi o jego debiut w oktagonie PFL, wygrał on z Ronnym Markesem przez jednogłośną decyzję sędziów.

Po oficjalnym odejściu Szymona z organizacji, przyszła pora na spekulacje co dalej. Wielu podejrzewało powrót do KSW i jak się okazało - była to prawda. W lipcu 2023 Bajor zaliczył powrót do KSW, walcząc w pojedynku wieczoru z Philem De Friesem o pas mistrzowski.

Szymon Bajor - Osiągnięcia

Zawodnik przez wiele lat spędzonych w oktagonie, zebrał kilka ciekawych osiągnięć. Jak więc wyglądają wszystkie sukcesy Bajora?

  • Rekord MMA: 24-10-0
  • 2013-2014 - Mistrz PLMMA w wadze ciężkiej
  • 2016 - Ćwierćfinalista Rizin Fighting World Grand Prix 2016
  • 2021-2022 - Tymczasowy mistrz FEN w wadze ciężkiej

Szymon Bajor - Waga i wzrost

Szymon jest zawodnikiem kategorii ciężkiej i waży on w okolicach 107 kg. Wzrostowo mierzy on 1,88 m.

Szymon Bajor - Ciekawostki

Bajor urodził się 15 czerwca 1988 roku. Po walce na FEN 37, postanowił przeznaczyć na licytację pas mistrzowski, który posiadał. Uzyskane pieniądze przekazał na leczenie Rafała Antończaka, czyli trenera, który współpracował między innymi również z Szeligą.