Artur Szpilka to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych i najbardziej kontrowersyjnych polskich zawodników. W 2022 roku zakończył karierę w boksie i rozpoczął starty w MMA. Jego kolejna walka znalazł się na karcie walk KSW 94. Sprawdź co wiadomo o Arturze Szpilce!

Kto to Artur Szpilka?

Kim jest Artur Szpilka? Artur Szpilka to polski zawodnik MMA, a w przeszłości pięściarz. W latach 2008-2021 toczył walki w boksie zawodowym, natomiast od 2022 roku występuje w MMA. Jest on zawodnikiem KSW, jednak w zanotował jeden występ również w freakowej organizacji High League.

Artur Szpilka wiek

Ile ma lat Artur Szpilka? Artur Szpilka urodził się 12 kwietnia 1989 roku. Oznacza to, że aktualnie ma 35 lat.

Artur Szpilka waga

Przez prawie całą swoją karierę Szpilka toczył walki w wadze ciężkiej. Jego waga oscyluje w okolicach 105 kilogramów.

Artur Szpilka wzrost

Szpilka ma 191 centymetrów wzrostu.

Artur Szpilka rekord

Rekord Artura Szpilki zawiera starcia w boksie oraz w MMA. Biorąc pod uwagę wszystkie formuły bilans Artura Szpilki to 27-5.

Rekord MMA: 3-0
Rekord Boks: 24-5

Artur Szpilka walka

Swoją debiutancką walkę Artur Szpilka stoczył 18 października 2008 roku na gali w Zabrzu. Łącznie w swojej karierze stoczył 32 walki. Jego kolejny pojedynek odbędzie się już 11 maja na gali KSW 94. Szpilka zmierzy się wtedy z Arkadiuszem Wrzoskiem.

Artur Szpilka MMA

Artur Szpilka jeszcze gdy walczył w boksie, był wymieniany jako postać, która sprawdziłaby się również w MMA. Ostatecznie Szpila zdecydował się na zmianę formuły na przełomie 2021 i 2022 roku.

Artur Szpilka KSW

Szpilka w KSW zadebiutował 18 czerwca 2022 roku na gali KSW 71 w Toruniu. Zmierzył się wtedy z Serhiejem Radczenko. Polak pokonał rywala w drugiej rundzie przez TKO.

Artur Szpilka vs Mariusz Pudzianowski

Już w drugiej walce w KSW Artur Szpilki został postawiony przed wyjątkowym wyzwaniem. Zmierzył się bowiem ze znacznie bardziej doświadczonym w MMA Mariuszem Pudzianowski. Walka ta odbyła się w czerwcu 2023 roku na gali KSW Colosseum 2. Szpilka zdecydowanie przegrał pierwszą rundę, jednak w drugiej wykorzystał, że Pudzianowski opadł z sił i efektownie znokautował byłego strongmana.

Artur Szpilka FAME MMA

Dla wielu kibiców połączenie Artura Szpilki i FAME MMA wydaje się idealne. Pięściarz wielokrotnie deklarował chęć spróbowania swoich startów w nowej formule, podejmując nawet pierwsze treningi MMA.

Jak na razie nic nie wskazuje jednak na to, żeby drogi Szpilki i FAME MMA miały się połączyć. Drogi z FAME MMA połączyły się jednak w przypadku jego narzeczonej. Kamila "Kamiszka" Wybrańczyk została bowiem zawodniczką FAME MMA i właśnie w tej organizacji stawiała pierwsze kroki w tej formule sportów walki.

Artur Szpilka majątek

Szczególnie głośno było o zarobkach Szpilki przy okazji jego pojedynku o mistrzostwo świata wagi ciężkiej z Deontayem Wilderem. Szpilka, mimo przegranej, nie mógł narzekać na zarobki. Biorąc pod uwagę podstawową wypłatę oraz wpływy z transmisji telewizyjnej, Szpilka za pojedynek z Wilderem zarobił około 300 tysięcy dolarów.

"Mógłbym już spokojnie sobie żyć, ponieważ przez te osiem miesięcy zarobiłem więcej pieniędzy, niż przez całe życie bokserskie" - mówił w 2016 roku Szpilka w wywiadzie dla portalu ringpolska.pl, zabierając głos na temat swoich zarobków podczas pojedynków w USA.

Z kolei Super Express donosił, że za wygraną z Tomaszem Adamkiem popularny "Szpila" zainkasował nawet 425 tysięcy złotych. Pokonanie "Górala" było największym sukcesem Szpilki, a doszło do tego podczas gali Polsat Boxing Night w 2014 roku.

Artur Szpilka Instagram

Artur Szpilka prowadzi oczywiście konto na Instagramie. Na tej platformie można go znaleźć pod nickiem @artur_szpilka. Do tej pory zgromadził ponad 300 tysięcy obserwujących.


Ile ma lat Artur Szpilka?
Artur Szpilka aktualnie ma 35 lat.
Z kim Szpilka walczył o pas mistrza świata WBC?
Szpilka o pas WBC stoczył pojedynek z Wilderem, którą przegrał przez potężne KO w 9. rundzie.