Łukasz Różański po efektownych zwycięstwach nad Izu Ugonohem i Arturem Szpilką stał się jednym z najbardziej gorących nazwisk w polskim boksie. Według wielu źródeł Polak ma w tym momencie dużą szansę na dostanie walki o mistrzostwo świata w nowo powstałej kategorii wagowej Bridgerweight. Kim jest Łukasz Różański? Ile zarabia polski zawodnik? Wiek, waga, wzrost – jakie są parametry pięściarza?

Kim jest Łukasz Różański?

Różański to urodzony w Rzeszowie pięściarz. Wychował się w małej wsi Czarnej Sędziszowskiej, która jest oddalona od miejsca narodzin polskiego zawodnika o około 25 kilometrów. Swoją przygodę z boksem rozpoczął w wieku 17 lat. Jego pierwszym klubem był Wisłok Rzeszów. Po stoczeniu kilku walk amatorskich jego trenerem został Marian Basiak. Pod okiem 80-letniego szkoleniowca Różański trenuje już 18 lat.

Łukasz Różański wiek, waga, wzrost

Łukasz Różański urodził się 24 stycznia 1986 roku. Na ten moment ma 35 lat. Przez całą karierę Polak toczył swoje pojedynki w kategorii ciężkiej. Jego waga wahała się między 106 a 110 kilogramów. Przy okazji ostatniej walki zmienił kategorię wagową i obecnie w przeddzień starcia będzie musiał wnieść na wagę maksymalnie 101,6 kg. Wzrost Łukasza Różańskiego wynosi 186 centymetrów.

Łukasz Różański bokser

Głównymi atutami 35-latka pochodzącego z Rzeszowa jest siła ciosu i wytrzymałość. Wydaje się również, że Polak posiada bardzo dobrą mentalność. Wyjście do ringu nie powoduje u niego paraliżu i dobrze radzi sobie z presją. Jeśli chodzi o wady to trzeba ich szukać przede wszystkim w wyszkoleniu technicznym. Różański nie jest tak lotny na nogach jak inni zawodnicy i często odkrywa się przy zadawanych ciosach. Niektórzy uważają, że na niekorzyść polskiego zawodnika działa też wiek. Jednak trzeba mieć na uwadze, że karierę na zawodowych ringach rozpoczął on dopiero 6 lat temu dzięki czemu nie jest rozbity jak wielu pięściarzy będących po trzydziestce.

Łukasz Różański walki

Różański do tej pory miał podczas swojej kariery tylko dwa poważne sprawdziany. Były to pojedynki z Izu Ugonohem oraz Arturem Szpilką. Oba te starcia zwyciężył przed czasem w efektownym stylu. Ważny w rekordzie 35-latka jest także triumf nad Albertem Sosnowskim z 2017 roku jednak trzeba pamiętać, że „Dragon” był już wtedy zaledwie cieniem zawodnika, który przewalczył 10 rund w pojedynku o mistrzostwo świata z Witalijem Kliczko. Pozostałe walki Różański toczył ze znacznie niżej notowanymi rywalami.

Różański vs Szpilka

30 maja 2021 roku Łukasz Różański przystąpił do najważniejszego starcia w swojej karierze. Był to pojedynek z najpopularniejszym polskim pięściarzem Arturem Szpilką. Między zawodnikami iskrzyło już od dłuższego czasu. Mimo tego, że starcie trwało niespełna jedną rundę wywołało ogromne emocje. Jako pierwszy niespodziewanie na deski upadł Różański. Szpilka już w 7 sekundzie zdołał posłać swojego rywala na deski. Reakcja pochodzącego z Rzeszowa pięściarza była jednak rewelacyjna. 35-latek nie cofnął się tylko postanowił jak najszybciej się zrehabilitować. Przez kolejne dwie minuty trzykrotnie udało mu się posłać na deski Szpilkę i sędzia przerwał pojedynek. Stawką tej walki był pas WBC International Bridgerweight. Dzięki temu zwycięstwu, prezydent federacji WBC Mauricio Sulaiman zapewnił, że Różański dostanie szansę na walkę o pełnoprawny pas mistrza świata w kategorii bridger.

Łukasz Różański rekord

Na tę chwilę pochodzący z Rzeszowa zawodnik legitymuje się nieskazitelnym rekordem 14-0. Tylko jeden pojedynek 35-latka nie zakończył się przed czasem. Była to druga walka Polaka na zawodowych ringach. Cały dystans wytrzymał z Różańskim Artsiom Charniakevich.

Łukasz Różański zarobki

Zarobki Łukasza Różańskiego nie są znane. Wynagrodzenia za pojedynki również nie były podawane do publicznej informacji. Najprawdopodobniej największą gażę 35-latek otrzymał za swoją ostatnią walkę z Arturem Szpilką. Jednak nieoficjalnie mówi się, że na naprawdę duże pieniądze Różański może liczyć dopiero przy okazji walki o mistrzostwo świata, która być może odbędzie się jeszcze w tym roku.

Łukasz Różański Instagram

Różański nie należy do zawodników, którzy chętnie dzielą się swoim życiem w mediach społecznościowych. Jednak w dzisiejszych czasach każdy sportowiec chcąc liczyć na wsparcie sponsorów musi być obecny na najpopularniejszych portalach. Polski zawodnik prowadzi swoje konto na Instagramie pod nazwą @lukasz_rozanski. Do tej pory zgromadził na nim niespełna 5,5 tysiąca obserwujących.


Ile lat ma Łukasz Różański?
Łukasz Różański urodził się 24 stycznia 1986 roku i ma 35 lat.
Ile walk na swoim koncie ma Łukasz Różański?
Łukasz Różański legitymuje się rekordem 14-0 w tym 13 walk wygranych przed czasem.