Izu Ugonoh był jednym z najlepiej zapowiadającym się polskim pięściarzem w wadze ciężkiej. Po porażce z Łukaszem Różańskim zdecydował się on na zmianę dyscypliny na MMA. W tej formule jednak Ugonoh stoczył zaledwie trzy pojedynki. Ile wzrostu ma Izu Ugonoh? Izu Ugonoh - osiągnięcia. Jakie były najlepsze walki Izu Ugonoha? To wszystko w poniższym artykule!

Izu Ugonoh waga

Izu Ugonoh karierę rozpoczął w wadze junior ciężkiej, jednak dość szybko przeniósł się do dywizji ciężkiej, w której pozostaje do teraz. Przy okazji swojej ostatniej walki Ugonoh wniósł na wagę 107 kilogramów.

Izu Ugonoh wzrost

Wzrost Izu Ugonoga to 196 centymetrów.

Izu Ugonoh osiągnięcia

Ugonoh co prawda w MMA nie odniósł wielkich sukcesów, jednak ma on na swoim koncie kilka pasów zdobytych podczas kariery bokserskiej.

  • 2015 - pas tymczasowy WBA Oceania & WBO Africa
  • 2015-2016 - pas tymczasowy WBO Africa
  • 2016 - pas tymczasowy IBF Mediterranean

Izu Ugonoh najlepsze walki

Izu Ugonoh w swojej karierze stoczył wiele emocjonujących walk, ale w większości z nich mierzył się z niżej notowanymi przeciwnikami. 36-latek ma jednak na swoim koncie również starcia, w których udowodnił swoją wysoką klasę sportową.

Izu Ugonoh vs Dominic Breazeale

Walka Izu Ugonoh vs Dominic Breazeale była pierwszą i jedyną walką Ugonoha w Stanach Zjednoczonych. Co ciekawe z Breazeale'em początkowo miał zmierzyć się Artur Szpilka, jednak ostatecznie rękawice z Amerykaninem skrzyżował Ugonoh. Breazele w tamtym czasie był tuż po przegranej walce o mistrzostwo świata z Anthonym Joshuą i należał do ścisłej czołówki wagi ciężkiej na świecie.

Ugonoh nie zdołał zwyciężyć tego pojedynku, jednak udowodnił w nim, że jest w stanie rywalizować z najlepszymi zawodnikami na świecie. Izu miał nawet rywala na deskach w czwartej rundzie, ale nie zdołał dokończyć roboty. Ostatecznie Ugonoh przegrał w piątej rundzie przez nokaut.

Izu Ugonoh vs Quentin Domingos

Pojedynek Ugonoha z Quentinem Domingosem był debiutem Izu w formule MMA. Domingos przystępował do tego starcia jako zawodnik niepokonany legitymujący się rekordem 5-0. Ugonoh pokazał jednak w klatce dużą pewność i kontrolę. Niestety pojedynek zakończył się już w pierwszej rundzie przez kontuzję Domingosa, ale Izu do momentu przerwania prezentował się dobrze, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że walczył w nowej dla siebie formule.

Izu Ugonoh kariera w MMA

Po porażce z Łukaszem Różańskim w lipcu 2019 roku Izu Ugonoh zdecydował się zakończyć karierę bokserską. Na początku lipca 2020 roku organizacja KSW ogłosiła, że podpisała kontrakt z byłym pięściarzem.

Izu Ugonoh KSW

Swój debiut w KSW Ugonoh zanotował 29 sierpnia 2020 roku na gali KSW 54 w walce z Quentinem Domingosem. Izu wygrał w pierwszej rundzie przez kontuzję rywala. Kolejna walka Ugnoha została zaplanowana na kwiecień 2021 roku. Początkowo miał on się zmierzyć z Thomasem Narmo, a gdy ten wypadł z powodu kontuzji rywalem Izu został Ugur Ozkaplan. Finalnie również i ten zawodnik musiał wycofać się z pojedynku, a ostatecznie na KSW 60 w walce z Ugonohem wystąpił Marek Samociuk.

Mimo tego, że Izu był zdecydowanym faworytem, to Samociuk zdołał sprawić niespodziankę i zwyciężył w drugiej rundzie przez TKO.

Organizacja KSW postanowiła doprowadzić do rewanżowego pojedynku Ugonoha z Samociukiem. Co ciekawe, mimo porażki w pierwszym starciu, Izu ponownie przystępował do tego starcia w roli faworyta. Tym razem Samociuk pokazał jeszcze większą dominację i zwyciężył już w pierwszej rundzie.

Izu Ugonoh ciekawostki

Izu Ugonoh to jeden z najbardziej rozpoznawalnych zawodników MMA w Polsce. Warto zatem wspomnieć o kilku ciekawostkach z nim związanych.

Izu Ugonoh aktorstwo

Niewiele osób wie, że Izu Ugonoh ma na swoim koncie również występy aktorskie. Mężczyzna pojawił się na ekranie w takich produkcjach jak "Drogówka", "Afonia i pszczoły" czy serial "Pełną parą".

Izu Ugonoh Taniec z Gwiazdami

W 2016 roku Izu Ugonoh wziął udział w osiemnastej edycji programu "Taniec z Gwiazdami". Pięściarz zajął piąte miejsce odpadając w siódmym odcinku show.

Izu Ugonoh siostra

Siostrą Izu Ugonoha jest Osi Ugonoh. Kobieta zwyciężyła czwartą edycją programu "Top Model" dzięki czemu stała się niezwykle popularna w Polsce.

Izu Ugonoh zarobki

Jakie są zarobki Izu Ugonoha? To z pewnością ciekawi wielu kibiców. Niestety zarobki zawodników KSW nie są jawne. Nie wiadomo zatem jakie gaże za swoje pojedynki otrzymywał Izu Ugonoh. Jedyną ujawnioną wypłatą Ugonoha podczas jego kariery była ta za walkę z Dominikiem Breazealem. Ugonoh zainkasował wtedy 75 tysięcy dolarów.


Kim jest Izu Ugonoh?
Izu Ugonoh to były pięściarz, a obecnie zawodnik MMA.
Ile wzrostu ma Izu Ugonoh?
Izu Ugonoh ma 196 centymetrów wzrostu.