Ugur Ozkaplan to nowy zawodnik KSW, który miał zadebiutować w największej polskiej organizacji MMA na gali z numerem 60. Kim jest Ugur Ozkaplan? Wiek, waga, wzrost – co wiadomo o tym w przypadku zawodnika z Niemiec? Ugur Ozkaplan walki – ile ich stoczył? Ugur Ozkaplan MMA – kiedy zadebiutował w tej formule? Ugur Ozkaplan KSW – kto miał być jego rywalem w debiucie? Ugur Ozkaplan Instagram – ile osób śledzi jego profil na tym serwisie społecznościowym?

Kim jest Ugur Ozkaplan?

Kim jest Ugur Ozkaplan? Fani MMA w naszym kraju, którzy śledzą poczynania organizacji KSW, z pewnością zadali sobie takie pytanie, gdy zobaczyli właśnie to nazwisko na karcie walk KSW 60. Odpowiadając na pytanie, kim jest Ugur Ozkaplan, nie pozostaje nic innego, jak przyznać, że jest to zawodnik MMA.

Ugur Ozkaplan walczy pod niemiecką flagą. Na co dzień mieszka w Dusseldorfie, gdzie trenuje w słynnym klubie UFD Gym z takimi gwiazdami KSW, jak Roberto Soldić czy Erko Jun.

Ugur Ozkaplan wiek, waga, wzrost

Ugur Ozkaplan wiek

Ugur Ozkaplan wiek, waga, wzrost – w internecie można znaleźć na ten temat informacje. Branżowy portal Sherdog podaje, że Ozkaplan posiada solidne warunki fizyczne, jak na zawodnika wagi ciężkiej przystało. Jeśli chodzi o wagę – około 110 kilogramów, a wzrost – niewiele ponad 190 centymetrów. Jeśli chodzi o wiek, Ozkaplan urodził się w 1989 roku. Rocznikowo ma więc 32 lata.

Ugur Ozkaplan MMA

Ugur Ozkaplan MMA trenuje od wielu lat, a na zawodowstwie zadebiutował na początku 2017 roku na gali Elite MMA Championship 1, która odbyła się w siedzibie UFD Gym. Jego rywalem był wówczas Igor Stanojoski, którego Ozkaplan błyskawicznie poddał duszeniem gilotynowym w pierwszej rundzie. Co ciekawe sędzią w klatce podczas tej gali był nie kto inny, jak Martin Zawada - zawodnik KSW.

 

 

Ugur Ozkaplan walki

Ugur Ozkaplan walki na zasadach MMA stoczył jak na razie cztery. W 2017 roku, w którym zadebiutował, walczył trzykrotnie, a kolejny pojedynek zanotował w grudniu 2018 roku, pokonując przez techniczny nokaut Edisa Besicia. Jak się okazało, był to jego ostatni pojedynek i od tamtej pory pauzował. Walka na KSW miała być dla niego powrotem do startów w MMA po przerwie trwającej 2,5 roku.

Ugur Ozkaplan KSW

Ugur Ozkaplan ksw

Ugur Ozkaplan KSW – zawodnik z Niemiec w największej polskiej organizacji MMA zadebiutować miał w kwietniu 2021 roku na gali KSW 60. Jego przeciwnikiem miał być wówczas Izu Ugonoh, były polski pięściarz stawiający pierwsze kroki w MMA. Pierwotnie rywalem Ugonoha miał być Thomas Narmo, jednak Norweg nabawił się kontuzji i Ozkaplan wskoczył w jego miejsce na zastępstwo.

Jak się okazało, Ozkaplan ostatecznie nie wystąpił na KSW 60. Na kilka dni przed walką federacja ogłosiła, że rywalem Izu będzie Marek Samociuk.

Zobacz także: Karta walk gali KSW 60

Ugur Ozkaplan Instagram

Ugur Ozkaplan Instagram – na tej platformie nowy zawodnik KSW jest niezwykle aktywny. Jego profil o nazwie "ugurozkaplan" śledzi ponad 100 tysięcy obserwujących. Na początku kwietnia na swoim profilu ogłosił pojedynek na KSW, dodając opis, że jest zaszczycony możliwością zawalczenia dla tej organizacji. Plakat reklamujący jego pojedynek z Ugonohem zebrał ponad 20 tysięcy polubień.

Na swoim profilu Ozkaplan zamieszcza przede wszystkim zdjęcia i nagrania z treningów w klubie UFD Gym.


Jakiej narodowości jest Ozkaplan?
Ozkaplan jest Niemcem.
W jakiej wadze walczy Ozkaplan?
Ozkaplan jest zawodnikiem kategorii ciężkiej.