Marek Samociuk przebojem wdarł się do polskiego MMA. Najpierw wygrał on pierwszy turniej Wotore, a później dwukrotnie pokonał jednego z najpopularniejszych polskich zawodników Izu Ugonoha. Jego ostatnia walka odbyła się na KSW 90.

Marek Samociuk waga

Marek Samciuk swoja karierę rozpoczął w kategorii średniej, a więc w limicie do 84 kilogramów. Po dwóch walkach w tej dywizji zdecydował się jednak na przenosiny do dywizji ciężkiej. Przy okazji swojego ostatniego pojedynku wniósł na wagę dokładnie 118,1 kg, a więc można stwierdzić, że na co dzień Marek Samociuk waży około 120 kilogramów.

Marek Samociuk wzrost

Ile wzrostu ma Marek Samociuk? Samociuk jak na wagę ciężką nie ma najlepszych warunków fizycznych, bowiem ma on 184 centymetry wzrostu.

Marek Samociuk osiągnięcia

Marek Samociuk, mimo krótkiej kariery zawodowej, ma już na swoim koncie osiągnięcia warte zaznaczenia. Oto najważniejsze z nich:

  • 2020 - wygrana w pierwszym turnieju Wotore

Marek Samociuk najlepsze walki

Marek Samociuk na swoim koncie ma kilka wyjątkowych pojedynków. Warto wyróżnić zwłaszcza dwa z nich.

Marek Samociuk vs Denis Załęcki

Po wygranej pierwszego turnieju Wotore Marek Samociuk otrzymał również walkę na drugiej edycji tej organizacji. W superfightcie zmierzył się z dobrze znanym obecnie kibicom Denisem Załęckim. Dla "Bad Boya" była to pierwsza zawodowa walka. Samociuk nie dał Załęckiemu większych szans pokonując go w zaledwie 90 sekund.

Marek Samociuk vs Izu Ugonoh

Marek Samociuk w organizacji KSW zadebiutował na KSW 60 walką właśnie z Izu Ugonohem. Samociuk wziął ten pojedynek na ostatnią chwilę, bowiem początkowo dla Ugonoha szykowano dwóch innych rywali. Mimo krótkiego okresu przygotowawczego triumfator Wotore pokazał ogromną wolę walki i po zdecydowanie przegranej pierwszej rundzie odwrócił losy pojedynku i znokautował na początku drugiej odsłony krańcowo zmęczonego Ugonoha.

Marek Samociuk kariera w MMA

Karierę w MMA Marek Samociuk rozpoczął w maju 2019 roku. Zadebiutował wtedy na gali Thunderstrike Fight League 17 wygrywając przez niejednogłośną decyzję z Piotrem Mochockim. W kolejnej walce przegrał z Pawłem Białasem. Mając na koncie dwa zawodowe pojedynki zdecydował się na udział w turnieju Wotore.

Marek Samociuk Wotore

Marek Samociuk wystąpił w pierwszym turnieju Wotore, który odbył się 18 stycznia 2020 roku. Wygrał on trzy walki i tym samym został pierwszym zwycięzcą turnieju w historii organizacji Wotore. Główną nagrodą było 50 tysięcy złotych.

Na gali Wotore 2 w superfightcie zmierzył się z Denisem Załęckim, którego pokonał w zaledwie 90 sekund przez TKO. Samociuk wystąpił również na Wotore 3, gdzie w walce wieczoru zawalczył z Michałem Pasternakiem o pas mistrzowski Wotore. Pojedynek zwyciężył po nieco ponad pięciu minutach Michał Pasternak.

Marek Samociuk KSW

Po pięciu walkach stoczonych w organizacji Wotore oraz jednej na gali EFM Show Marek Samociuk podpisał kontrakt z organizacją KSW. W pierwszej walce pokonał w drugiej rundzie Izu Ugonoha, mimo tego, że przez bukmacherów był skazywany na porażkę. Kursy na Samociuka wynosiły bowiem aż 4 do 1.

W kolejnej walce został jednak wystawiony na znacznie większą próbę, bowiem przyszło mu się zmierzyć z niezwykle doświadczonym Michałem Kitą. Samociuk przegrał ten bój już w pierwszej rundzie. Po udanym rewanżu z Ugonohem, który Samociuk zwyciężył przez TKO w pierwszej odsłonie, zanotował dwie porażki z Kamilem Gawryjołkiem oraz Filipem Stawowym.

Marek Samociuk ciekawostki

Istotną ciekawostką odnośnie Marka Samociuka jest fakt, że zawodnik KSW karierę w sportach walki łączy z pracą na uczelni. Od roku akademickiego 2022/2023 jest on bowiem wykładowcą na Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie w Filii w Białej Podlaskiej.

Dostałem pracę na uczelni. Prowadzę zajęcia na kierunku sporty walki z MMA. Mam do czynienia ze studentami drugiego roku. Jak się czuję jako nauczyciel? Mam dużą satysfakcję, bo skończyłem studia i teraz mogę przekazywać swoją wiedzę, doświadczenia.


Kim jest Marek Samociuk?
Marek Samociuk to zawodnik MMA, który ma swoim koncie również walki na gołe pięści.
Ile Marek Samociuk zarobił za wygranie turnieju Wotore?
Marek Samociuk za wygranie turnieju Wotore otrzymał nagrodę w wysokości 50 tysięcy złotych.