Filip Stawowy to zawodnik MMA wagi ciężkiej. Do tej pory mogliśmy go oglądać głównie podczas gal trzech federacji. Obecnie Stawowy ma podpisany kontrakt z KSW i można spodziewać się kolejnych walk właśnie w tej organizacji. Poniżej przedstawiamy wszystkie najciekawsze informacje na temat zawodnika nazywanego popularnie ,,Czołgiem''.

Filip Stawowy - najlepsze walki w MMA

Jedną z najbardziej zaciekłych walk Stawowy stoczył w ramach Babilon MMA 26. Gala ta miała miejsce 12 listopada 2021 roku. Początkowo to rywal, którym był Marcin Sianos częściej trafiał ciosami w przeciwnika. Często dochodziło do klinczu, który był rozrywany. Początkowo wiele wskazywało na to, że to właśnie Sianos wygra. Takie wrażenie można było odnieść szczególnie podczas 1. rundy. Natomiast w 2. rundzie ,,Czołg'' sprowadził przeciwnika do parteru od razu wykorzystując tę sytuację i wymierzając serię uderzeń. W ten sposób Filip Stawowy wygrał tę bardzo wyrównaną walkę.

Dla Stawowego walki wieczoru to nic nowego. Jego starcie z Toni Valtonenem podczas Babilon MMA 23 było właśnie najważniejszym starciem gali. W przypadku tej walki mogliśmy oglądać zawodników przez wszystkie rundy. Zwycięstwo Polaka stało się faktem dzięki jednogłośnej decyzji sędziów. Początek każdej z rund był spokojny, ale w miarę upływu kolejnych sekund Stawowy atakował ciosami przeciwnika z Finlandii. To pozwoliło na odniesienie zwycięstwa.

Filip Stawowy - kariera w MMA

Zawodnik ważący 120 kg idealnie spisuje się w walce z zawodnikami o podobnej budowie jak on. Swoje pierwsze pojedynki Stawowy toczył w ramach organizacji Slugfest. Później przyszła pora na Babilon MMA aż wreszcie fighter podpisał kontrakt z KSW. Najbardziej ceniona organizacja w Polsce zobaczyła w Stawowym pewnie bardzo obiecującego zawodnika m.in. dzięki jego korzystnemu bilansowi.

Filip Stawowy KSW

Dla wielu zawodników w Polsce KSW jest federacją, która sprawia, że ich nazwisko nabiera rozgłosu. W przypadku Stawowego już wcześniej dał się on poznać jako fighter, który nigdy nie poddaje się na ringu. Dotąd w tej federacji poznał już smak zwycięstwa i porażki. Podczas debiutu został zdeklasowany przez Michala Martinka. Decydujące były starcia w stójce. Po pełnym wymiarze czasowym sędziowie nie mieli litości dla Polaka. Jednogłośnie wygrał Martinek.

Stawowy podczas KSW 81 zdołał się odkuć i zwyciężyć w walce z Markiem Samociukiem. Starcie trwało niecałe dwie rundy. Wycieńczony rywal przez chwilę nieuwagi dał się sprowadzić do parteru i przegrał poprzez duszenie. Podczas kolejnych walk warto zwrócić uwagę na typy KSW, które nieraz wskazują, że omawiany zawodnik jest ich faworytem.

Filip Stawowy Babilon MMA

Filip Stawowy właśnie w Babilon MMA zapracował na swoje nazwisko. To tam mierzył się i wygrywał ze wspomnianymi Sianosem i Valtonenem. Po kilku efektownych walkach zaproponowano mu kontrakt w KSW. Stawowy niezwykle dobrze wyglądał także podczas Babilon 16, gdy mierzył się z Marcin Kalatą. Walka ta została wygrana przez potężnie zbudowanego fightera nazywanego ,,Czołgiem''.

Filip Stawowy Slugfest

Swoje pierwsze oficjalne pojedynki Stawowy odnotowywał w Slugfest. To w niej zaliczył on swój debiut w marciu 2017 roku. Co ważne dwie pierwsze walki Stawowy wygrał zostawiając po sobie od razu dobre wrażenie. Jego rywalami byli wtedy Artur Walczak i Bartłomiej Dróbka, którzy też nie mieli dużego doświadczenia.

Filip Stawowy osiągnięcia

Na razie osiągnięciem Stawowego jest bardzo pozytywny bilans zwycięstw. Warto jednak pamiętać, że mówimy o stosunkowo młodym zawodniku, więc możliwe, że w przyszłym czasie będzie pretendentem do pasa mistrzowskiego. Będzie to możliwe, gdy w dalszym ciągu Stawowy będzie zwiększał liczbę zwycięstw, szczególnie w KSW.

Filip Stawowy waga i wzrost

Filip Stawowy to zawodnik wagi ciężkiej. Waży on 120 kg. Wzrost fightera to 187 centymetrów.

Filip Stawowy - ciekawostki

Jak już wspomnieliśmy o Stawowym mówi się ,,Czołg''. Ma to oczywiście związek z jego posturą, ale też ze stylem walki. Często, gdy wydaje się, że przyjął już dużą ilość ciosów od rywala dalej pewnie stoi na nogach i się nie poddaje. Stawowy 27 lipca 1996 roku. Na co dzień trenuje on w klubie Murowana Goślina Team.

Pierwsza walka Stawowego miała miejsce w 2017 roku. Jest to więc jeszcze młody zawodnik, który być może ma przed sobą jeszcze większość pojedynków w swojej karierze. Pomimo tego walczył już w kilku federacjach.