W kwietniu odbędzie się gala KSW 81. Będzie to czwarte wydarzenie zorganizowanie przez największą polską organizację w tym roku. Co już wiadomo o gali KSW 81? Kto zawalczy na gali KSW 81?

Kiedy KSW 81?

Gala KSW 81 zaplanowana jest na 22 kwietnia 2023 roku, a początek, jak zawsze w przypadku gal KSW, zaplanowany jest na godzinę 19:00.

Data gali22.04.2023
Miejsce galiTomaszów Mazowiecki, Arena Lodowa
Transmisja galiViaplay
Walka wieczoruAdrian Bartosiński vs Artur Szczepaniak
Bukmacher na KSWLV Bet kod promocyjny

Gdzie KSW 81?

KSW 81 odbędzie się w Tomaszowie Mazowieckim. Będzie to pierwsze wydarzenie, które organizacja KSW zorganizuje w tym mieście.

KSW 81 PPV

Galę obejrzymy na platformie streamingowej Viaplay. Teraz wyłączne prawa ma tylko ta platforma, więc tylko tam będziemy mogli się spodziewać następnych wydarzeń od organizacji KSW.

KSW 81 gdzie oglądać

Gdzie oglądać KSW 81? KSW w Viaplay transmituje swoje wydarzenia od grudnia 2021 roku. Nie inaczej będzie w przypadku gali KSW 81, którą obejrzymy wyłącznie w Viaplay.

KSW 81 bilety

Widzowie, którzy chcą zobaczyć nadchodzącą galę na żywo, mogą kupić bilety na wydarzenie przez internet na stronie eBilet.pl. Warto zauważyć, że zakup przed samym wydarzeniem może się wiązać z brakiem dostępności miejsc, dlatego najlepiej zaopatrzyć się w bilety jak najszybciej.

KSW 81 karta walk

Karta walk KSW 81 została już w pełni ujawniona. Kibice zobaczą aż dziesięć starć. W walce wieczoru zmierzą się Adrian Bartosiński oraz Artur Szczepaniak. Stawką pojedynku będzie pas mistrzowski w wadze półśredniej. W co-main evencie gali natomiast zobaczymy bój w dywizji ciężkim pomiędzy Tomaszem Sararą i Errolem Zimmermanem.

Karta walk KSW 81 - kolejność

Kolejność

Waga

Walka

1.

70,3 kgJosef Stummer (2-0, 1 Sub) vs Jonatan Kujawa (1-0)

2.

120,2 kgFilip Stawowy (9-3, 8 KO) vs Marek Samociuk (4-3, 2 KO)
3.52,2 kg

Sofiia Bagishvili (7-2, 5 Sub) vs Maria Silva (8-1, 3 KO, 3 Sub)

4.

120,2 kgKamil Gawryjołek (3-0, 3 KO) vs Olegs Jemeļjanovs (11-3, 5 KO, 1 Sub)
5.77,1 kg

Marcin Krakowiak (11-4, 5 KO, 6 Sub) vs Henry Fadipe (13-9-1, 10 KO, 3 Sub)

6.

56,7 kgKarolina Owczarz (5-2, 2 Sub) vs Adrianna Kreft (4-0, 1 KO, 1 Sub)
7.61,2 kg

Werlleson Martins (17-5, 5 KO, 8 Sub) vs Patryk Surdyn (7-2, 1 KO, 2 Sub)

8.77,1 kg

Igor Michaliszyn (9-2, 3 KO, 3 Sub) vs Krystian Bielski (9-4, 4 KO, 1 Sub)

9.120,2 kg

Tomasz Sarara (1-1, 1 KO) vs Errol Zimmerman (0-1)

10.

77,1 kgAdrian Bartosiński (13-0, 10 KO, 1 Sub) vs Artur Szczepaniak (9-1, 5 KO, 2 Sub)

KSW 81 walka wieczoru

KSW 81 walka wieczoru, czyli kto wystąpi w najważniejszym starciu gali KSW 81 w Tomaszowie Mazowieckim? Walką wieczoru kwietniowej gali KSW będzie pojedynek pomiędzy Adrianem Bartosińskim a Arturem Szczepaniakiem. Zawodnicy ci powalczą o wakujący pas w wadze półśredniej. Wygrany tego starcia będzie pierwszym, który zdobędzie to trofeum po odejściu z organizacji Roberto Soldica.

Adrian Bartosiński (13-0) vs Artur Szczepaniak (9-1)

Adrian Bartosiński w MMA zadebiutował w 2017 roku na gali TFL 12. Pokonał wtedy przez jednogłośną decyzję również debiutującego Michała Pacha. Po osiągnięciu bilansu 7-0 został zaproszony do wzięcia udziału w programie zorganizowanym przez KSW - "Tylko Jeden". Bartosiński zarówno ćwierćfinałowy, jak i półfinałowy pojedynek wygrał przed czasem, jednak z powodu został zmuszony do wycofania się z programu. Mimo to, podpisał on kontrakt z KSW, gdzie zadebiutował w marcu 2021 roku walka z Lionelem Padillą. Bartosiński zwyciężył w trzeciej rundzie przez TKO.

W kolejnym starciu pokonał Michała Michalskiego, a w trzecim występie w KSW rozprawił się z byłym podwójnym mistrzem FEN - Andrzejem Grzebykiem. Swoją ostatnią walkę Adrian Bartosiński stoczył w listopadzie 2022 roku na gali KSW 76. "Bartos" wygrał z Krystianem Kaszubowskim przez TKO już w pierwszej rundzie.

Artur Szczepaniak kontrakt z organizacją KSW podpisał po osiągnięciu bilansu 7-1. Wcześniej reprezentant Polski występował dla takich organizacji jak Cage Warriors czy EMC. W debiucie dla największej polskiej organizacji zmierzył się z Jivko Stoimenovem. Szczepaniak poddał rywala już w pierwszej rundzie. W kolejnym starciu w zaledwie 43 sekundy efektownie znokautował Briana Hooia. Jak się okazało, te dwie wygrane wystarczyły, aby otrzymać szanse walki o pas wagi półśredniej.

Kursy KSW 81

LVBet kursy jak zwykle wystawia tuż po ogłoszeniu danego pojedynku, więc tak będzie również w przypadku KSW 81. Na ten moment znamy kursy na cztery walki, które zostały już oficjalnie ogłoszone. Pozostałe starcia powinniśmy poznać w ciągu najbliższych tygodni.

Walka

12
Josef Stummer vs Jonatan Kujawa1,67

2,20

Filip Stawowy vs Marek Samociuk2,10

1,75

Sofiia Bagishvili vs Maria Silva

3,151,35
Kamil Gawryjołek vs Olegs Jemeļjanovs1,33

3,35

Marcin Krakowiak vs Henry Fadipe

1,502,60
Karolina Owczarz vs Adrianna Kreft1,65

2,25

Werlleson Martins vs Patryk Surdyn

1,502,60
Igor Michaliszyn vs Krystian Bielski1,38

3,05

Tomasz Sarara vs Errol Zimmerman

1,353,20
Adrian Bartosiński vs Artur Szczepaniak1,28

3,65

KSW 81 karta wstępna

Przed walką wieczoru i co-main eventem gali KSW 81 fani MMA zobaczą siedem emocjonujących starć. Na karcie wstępnej odbędą się trzy pojedynki. Pierwszym z nich będzie walka dwóch debiutantów w KSW. Reprezentant Czech, Josef Stummer, zmierzy się z mającym tylko jeden zawodowy pojedynek Jonatanem Kujawą.

Josef Stummer (2-0) vs Jonatan Kujawa (1-0)

Stummer i Kujawa to zawodnicy, którzy w MMA stawiają dopiero pierwsze kroki. Stummer na swoim koncie ma dwa zawodowe pojedynki. Oba odbyły się w zeszłym roku na galach organizacji Real Fight Arena. Kujawa natomiast w zawodowym MMA zadebiutował zaledwie cztery miesiące temu na gali CAVEMMA 2. Pokonał wtedy również debiutującego Ruslana Bereznevycha.

Filip Stawowy (9-3) vs Marek Samociuk (4-3)

Filip Stawowy do organizacji KSW trafił w czerwcu 2022 roku. W debiucie zmierzył się na gali KSW 71 z Michalem Martinkiem. Polak musiał jednak uznać wyższość rywala, przegrał bowiem przez jednogłośną decyzję sędziów. W przeszłości Stawowy występował głównie w organizacji Babilon MMA, gdzie stoczył pięć starć, z których wygrał cztery.

Marek Samociuk w zawodowym MMA zadebiutował w maju 2019 roku na gali Thunderstrike Fight League 17. Pokonał wtedy również debiutującego Piotra Machockiego przez niejednogłośną decyzję. W kolejnej walce przegrał już w pierwszej rundzie z Pawłem Białasem. W 2020 roku wygrał pierwszy turniej Wotore. Na drugiej gali tej organizacji w super fighcie pokonał Denisa Załęckiego, natomiast na trzeciej edycji przegrał w walce o pas Wotore z Michałem Pasternakiem. Do startów w MMA powrócił w kwietniu 2021 roku na gali EFM Show 1. Zwyciężył tam z Tomaszem Janiszewskim przez decyzję sędziów.

Dwa tygodnie po tej walce otrzymał nieoczekiwaną szansę debiutu w KSW. Samociuk zastąpił w walce z Izu Ugonohem kontuzjowanego Uğura Özkaplana. 26-latek był dominowany przez byłego pięściarza przez całą pierwszą odsłonę, jednak przetrwał i w drugiej rundzie rozbił zmęczonego Ugonoha. Po tym triumfie KSW zestawiło go ze zdecydowanie bardziej doświadczonym Michałem Kitą. Samociuk nie podołał zadaniu i przegrał już w pierwszej rundzie. W swoim trzecim występie w KSW Samociuk w rewanżowej walce zmierzył się z Izu Ugonohem. Starcie znacznie różniło się od pierwszej potyczki, ponieważ Samociuk zdominował rywala już w pierwszej odsłonie. W ostatniej dotychczasowej walce 26-latek przegrał z Kamilem Gawryjołkiem na KSW 76 w listopadzie zeszłego roku.

Sofiia Bagishvili (7-2) vs Maria Silva (8-1)

Karta wstępna zakończy się bardzo ciekawym pojedynkiem w dywizji kobiet. Sofia Bagishvili zmierzy się z Marią Silvą. Bagishvili w świetnym stylu przywitała się z organizacją KSW. Na gali z numerem 74 pokonała przez poddanie faworyzowaną Anitę Bekus. Po tym pojedynku zdecydowała się na występ w organizacji Octagon, gdzie musiała uznać wyższość Aleksandry Tonchevy. Teraz Bagishvili stanie naprzeciwko Marii Silvy, która jest niezwykle mocną zawodniczką. 27-latka do niedawna była niepokonana, jednak w sierpniu zeszłego roku przegrała na gali Dana White's Contender Series. Polscy kibice mogą kojarzyć Silvę, ponieważ przed czasem pokonała ona Ewelinę Woźniak na gali Ares FC 4.

KSW 81 Karta Główna

Na karcie głównej KSW 81 zobaczymy wiele emocjonujących pojedynków. W walce wieczoru kibice będą świadkami starcia o pas mistrzowski w wadze półśredniej pomiędzy niepokonanym Adrianem Bartosińskim a Arturem Szczepaniakiem. Przed tym starciem zobaczymy jednak kilka równie interesujących walk.

Marcin Krakowiak (11-4) vs Henry Fadipe (13-9-1)

Przed dołączeniem do organizacji KSW Marcin Krakowiak wziął udział w programie Tylko Jeden. W finale przegrał jednak z Tomaszem Romanowski. Po tej porażce stoczył jeden wygrany pojedynek na gali Armia Fight Night 8. Kolejną walkę stoczył już w federacji KSW, w której zadebiutował w grudniu 2020 roku pojedynkiem z Kacprem Koziorzębskim. Starcie to było niezwykle zacięte, ale ostatecznie w trzeciej rundzie wygrał je Krakowiak. W kolejnej walce pokonał już w pierwszej odsłonie Borysa Borkowskiego, a swojej ostatniej walce poniósł pierwszą przegraną w KSW. Na gali z numerem 64, w październiku 2021 roku, musiał uznać wyższość Cezarego Kęsika.

Henry Fadipe polskim kibicom dał się poznać we wrześniu 2022 roku, kiedy wystąpił na gali MMA Attack 4. Wygrał wtedy w drugiej rundzie z Łukaszem Stankiem. Zaledwie tydzień później stoczył pojedynek na gali w Dublinie, gdzie pokonał przed czasem Johna Redmonda. W KSW stoczył do tej pory tylko jedną walkę, jednak wygrał ją w bardzo efektowny sposób. Na KSW 76 poddał Alberta Odzimkowskiego przez pierwszy w historii KSW peruwiański krawat.

Karolina Owczarz (5-2) vs Adrianna Kreft (4-0)

Karolina Owczarz w ostatnich walkach przeplatała wygrane z porażkami. Do tej pory 30-latka stoczyła siedem walk w MMA, wszystkie z nich w organizacji KSW. Po trzech pierwszych zwycięstwach Owczarz nieoczekiwanie przegrała się z Justyną Habą. Na zwycięską ścieżkę wróciła już w kolejnym starciu, pokonując legitymującą się rekordem 1-0 Monikę Kučinič. Na KSW 64 Owczarz zmierzyła się z Sylwią Juśkiewicz. Mimo tego, że była zdecydowaną faworytką, to przegrała przez jednogłośną decyzję. Swoją ostatnią dotychczasową walkę 30-latka stoczyła w sierpniu 2022 roku pokonując Natalię Baczyńską-Krawiec.

Adrianna Kreft do KSW trafiła po trzech zawodowych triumfach. W debiucie w MMA już w pierwszej rundzie wygrała z Katarzyną Wróblewską na gali Runda 10. Kolejną walkę stoczyła na Revolcie I, gdzie w drugiej rundzie kopnięciem na wątrobę znokautowała Elizę Kuczyńską. W lipcu 2022 roku Kreft zawalczyła na gali Armia Fight Night 14. Po raz kolejny odniosła zwycięstwo, tym razem pokonując przez jednogłośną decyzję sędziów Elinę Tauber. W debiucie w KSW Polka pokonała Petrę Částkovą.

Werlleson Martins (17-5) vs Patryk Surdyn (17-2)

Werlleson Martins do KSW trafił z bilansem 15-4. Brazylijczyk został zakontraktowany na walkę o mistrzowski pas z Sebastianem Przybyszem. Martins postawił trudne warunki, jednak przegrał w piątej rundzie przez poddanie. Na zwycięską ścieżkę wrócił już w kolejnej walce z Pawłem Polityło na wrześniowym KSW 74.

Patryk Surdyn kontrakt z KSW podpisał jako mistrz Armii Fight Night. Do tej pory w największej polskiej organizacji 27-latek stoczył cztery pojedynki. Przegrał pierwsze dwie walki z Damianem Stasiakiem i Jakubem Wikłaczem. Kolejnymi pojedynkami udowodnił jednak, że nie można go skreślać. W 2022 roku stoczył dwa kolejne starcia i oba zwyciężył. W pierwszym z Davidem Martinikiem, a w kolejnym z Gustavo Oliveirą.

Igor Michaliszyn (9-2) vs Krystian Bielski (9-4)

Igor Michaliszyn przed dołączeniem do KSW bił się w takich organizacjach jak FEN, Spartan Fight czy RWC. Na przełomie 2021 i 2022 roku podpisał kontrakt z KSW. W debiucie dla największej polskiej federacji w zaledwie minutę wygrał prze TKO z legitymującym się bilansem 10-4 Idrisem Amizhaevem. Aktualnie Michaliszyn znajduje się na fali czterech wygranych z rzędu.

Krystian Bielski przez większość swojej kariery toczył pojedynki dla organizacji FEN. W Fight Exclusive Night Polak zanotował sześć walk, z których wygrał cztery. Z KSW Bielski podpisał kontrakt po porażce na FEN 37 z Piotrem Kuberskim. Swój pierwszy pojedynek w KSW zanotował na gali z numerem 73, gdzie pokonał przed czasem Iona Surdu.

KSW 81 co-main event

Tomasz Sarara (1-1) vs Errol Zimmerman (0-1)

W co-main evencie gali KSW 81 zobaczymy pojedynek w wadze ciężkiej. Dojdzie w nim do starcia dwóch wybitnych kickboxerów, którzy w MMA stawiają swoje pierwsze kroki. Tomasz Sarara skrzyżuje rękawice z Errolem Zimmermanem.

Tomasz Sarara do tej pory stoczył tylko dwie walk w formule MMA, jednak oba te starcia były niezwykle emocjonujące. W pierwszym pojedynku Sarara przegrał pierwsze dwie rundy, jednak odmienił losy pojedynku w ostatniej odsłonie i pokonał Filipa Bradarica przed czasem. W kolejnym starciu Polak zmierzył się w walce wieczoru KSW 73 z Arkadiuszem Wrzoskiem. Walka ta miała wiele zwrotów akcji, jednak ostatecznie Sarara przegrał w trzeciej rundzie.

Errol Zimmerman to przede wszystkim wybitny kickboxer. Na swoim koncie ma między innymi wygraną z Rico Verhoevenem uważanym przez wielu za najlepszego aktualnie zawodnika K-1 na świecie. W formule MMA Holender stoczył jeden pojedynek. W 2008 roku przegrał na gali K-1 Dynamite!! z Ikuhisą Minową. W KSW zadebiutował na gali KSW 71. Pokonał wtedy przed czasem Marcina Różalskiego. Warto zaznaczyć, że było to jedyna w historii walka w formule K-1 w KSW.

Finał KSW 80

Gala KSW 80 dostarczyła kibicom wielu emocji. Odbyła się ona 17 marca w Lubinie. Przede wszystkim poznaliśmy nowego tymczasowego mistrza w kategorii piórkowej. Robert Ruchała, po bardzo zaciętej walce, pokonał w piątej rundzie przez TKO Lom-Ali Eskijewa to na jego biodra powędrowało mistrzowskie trofeum.

W co-main evencie Tom Breese wrócił na zwycięską ścieżkę już w pierwszej rundzie pokonując Bartosza Leśko. Na gali KSW 80 doszło również do wielu niespodzianek. Porażkę poniosła jedna z największych faworytek Emilia Czerwińska. Polka została zdominowana zapaśniczo przez Yasmin Guimarães i przegrała przez jednogłośną decyzję sędziów. Kibice mogli być również zdziwieni po porażkach Wojciecha Kazieczki czy Mateusza Janura.

Warto wspomnieć również o udanych powrocie do startów Michała Michalskiego. Reprezentant Polski już w pierwszej rundzie rozprawił się z Erikasem Golubovskisem. Na KSW 80 wystąpił także Oumar Sy. Francuz zachował status niepokonanego błyskawicznie wygrywając z Luisem Henrique da Silvą.

Bukmacher 81

Bukmacher na KSW 81 – czyli gdzie typować galę? Organizacja KSW to największa polska federacja, dlatego każdy z bukmacherów stara się posiadać jak najbogatszą ofertę na wydarzenia KSW. Szeroką ofertą zdarzeń może pochwalić się między innymi LVBet.

Bukmacher LVBet przygotował specjalny bonus na obstawianie KSW 81. Kliknij powyższy baner i zarejestruj konto z naszym kodem, pamiętając o zgodach marketingowych. W zamian otrzymasz darmowe 20 PLN oraz bonus od trzech pierwszych wpłat na łączną sumę 2000 PLN!

Typy 81

Typy na KSW 81 najszybciej będą dostępne do gry w LVBet. Do gali zostało jeszcze trochę czasu, więc na pewno pokusimy się jeszcze o wytypowanie przebiegu walk nadchodzącej edycji KSW. W dzień trwania gali typerzy na naszej strony w sekcji Typy na KSW opublikują swoje trafy.

KSW 81 ważenie

KSW 81 ważenie odbędzie się dzień przed wydarzeniem, czyli 21 kwietnia. Wówczas przekonamy się, czy wszyscy zawodnicy zmieścili się w limitach swoich kategorii wagowych.

Zawodnicy KSW 81

Poznaliśmy już wszystkich bohaterów gali KSW 81. W najważniejszej walce wieczoru zobaczymy Adriana Bartosińskiego i Adriana Szczepaniaka. Z pozostałych zawodników, którzy z pewnością przyciągną kibiców należy wymienić również Tomasza Sararę, Karolinę Owczarz, Marcina Krakowiaka czy Patryka Surdyna. Nie należy również zapominać o zawodnikach, którzy wystąpią na karcie wstępnej gali KSW 81. Będą to Josef Stummer, Jonatan Kujawa, Filip Stawowy, Marek Samociuk, Sofiia Bagishvili oraz Maria Silva.


Jaki jest termin KSW 81?
KSW 81 odbędzie się 22 kwietnia 2023 roku.
Gdzie odbędzie się gala KSW 81?
Gala KSW 81 odbędzie się w Tomaszowie Mazowieckim.