W kwietniu odbędzie się gala KSW 81. Będzie to czwarte wydarzenie zorganizowanie przez największą polską organizację w tym roku. Co już wiadomo o gali KSW 81? Kto zawalczy na gali KSW 81?

Data gali22.04.2023
Miejsce galiTomaszów Mazowiecki
Transmisja galiViaplay
Walka wieczoruAdrian Bartosiński vs Artur Szczepaniak
Bukmacher na KSWFortuna kod promocyjny

Kiedy KSW 81?

Gala KSW 81 zaplanowana jest na 22 kwietnia 2023 roku, a początek, jak zawsze w przypadku gal KSW, zaplanowany jest na godzinę 19:00.

Gdzie KSW 81?

KSW 81 odbędzie się w Tomaszowie Mazowieckim. Będzie to pierwsze wydarzenie, które organizacja KSW zorganizuje w tym mieście.

KSW 81

Galę obejrzymy na platformie streamingowej Viaplay. Teraz wyłączne prawa ma tylko ta platforma, więc tylko tam będziemy mogli się spodziewać następnych wydarzeń od organizacji KSW.

Sprawdź szczegóły: KSW w Viaplay

KSW 81 Bilety

Widzowie, którzy chcą zobaczyć nadchodzącą galę na żywo, mogą kupić bilety na wydarzenie przez internet na stronie eBilet.pl. Warto zauważyć, że zakup przed samym wydarzeniem może się wiązać z brakiem dostępności miejsc, dlatego najlepiej zaopatrzyć się w bilety jak najszybciej.

KSW 81 Karta Walk

Karta walk KSW 81 została już częściowo ujawniona. Na ten moment znamy już cztery pojedynki, w tym walkę wieczoru, w której o pas mistrzowski w wadze półśredniej powalczą Adrian Bartosiński oraz Artur Szczepaniak. Wiadomo również, że w co-main evencie gali zobaczymy bój w wadze ciężkim pomiędzy Tomaszem Sararą i Errolem Zimmermanem.

Karta Walk KSW 81 – Kolejność

Kolejność

Waga

Walka

1.

77,1 kgMarcin Krakowiak (11-4, 5 KO, 6 Sub) vs Henry Fadipe (13-9-1, 10 KO, 3 Sub)
2.?

TBA vs TBA

3.

?BTA vs TBA
4.?

TBA vs TBA

5.

?BTA vs TBA
6.?

TBA vs TBA

7.77,1 kg

Igor Michaliszyn (9-2, 3 KO, 3 Sub) vs Krystian Bielski (9-4, 4 KO, 1 Sub)

8.120,2 kg

Tomasz Sarara (1-1, 1 KO) vs Errol Zimmerman (0-1)

9.

77,1 kgAdrian Bartosiński (13-0, 10 KO, 1 Sub) vs Artur Szczepaniak (9-1, 5 KO, 2 Sub)

KSW 81 Walka Wieczoru

KSW 81 walka wieczoru, czyli kto wystąpi w najważniejszym starciu gali KSW 81 w Tomaszowie Mazowieckim? Walką wieczoru kwietniowej gali KSW będzie pojedynek pomiędzy Adrianem Bartosińskim a Arturem Szczepaniakiem. Zawodnicy ci powalczą o wakujący pas w wadze półśredniej. Wygrany tego starcia będzie pierwszym, który zdobędzie to trofeum po odejściu z organizacji Roberto Soldica.

Adrian Bartosiński (13-0) vs Artur Szczepaniak (9-1)

Adrian Bartosiński w MMA zadebiutował w 2017 roku na gali TFL 12. Pokonał wtedy przez jednogłośną decyzję również debiutującego Michała Pacha. Po osiągnięciu bilansu 7-0 został zaproszony do wzięcia udziału w programie zorganizowanym przez KSW – „Tylko Jeden”. Bartosiński zarówno ćwierćfinałowy, jak i półfinałowy pojedynek wygrał przed czasem, jednak z powodu został zmuszony do wycofania się z programu. Mimo to, podpisał on kontrakt z KSW, gdzie zadebiutował w marcu 2021 roku walka z Lionelem Padillą. Bartosiński zwyciężył w trzeciej rundzie przez TKO.

W kolejnym starciu pokonał Michała Michalskiego, a w trzecim występie w KSW rozprawił się z byłym podwójnym mistrzem FEN – Andrzejem Grzebykiem. Swoją ostatnią walkę Adrian Bartosiński stoczył w listopadzie 2022 roku na gali KSW 76. „Bartos” wygrał z Krystianem Kaszubowskim przez TKO już w pierwszej rundzie.

Artur Szczepaniak kontrakt z organizacją KSW podpisał po osiągnięciu bilansu 7-1. Wcześniej reprezentant Polski występował dla takich organizacji jak Cage Warriors czy EMC. W debiucie dla największej polskiej organizacji zmierzył się z Jivko Stoimenovem. Szczepaniak poddał rywala już w pierwszej rundzie. W kolejnym starciu w zaledwie 43 sekundy efektownie znokautował Briana Hooia. Jak się okazało, te dwie wygrane wystarczyły, aby otrzymać szanse walki o pas wagi półśredniej.

Kursy KSW 81

Fortuna kursy jak zwykle wystawia tuż po ogłoszeniu danego pojedynku, więc tak będzie również w przypadku KSW 81. Na ten moment znamy kursy na cztery walki, które zostały już oficjalnie ogłoszone. Pozostałe starcia powinniśmy poznać w ciągu najbliższych tygodni.

Walka

12
Marcin Krakowiak vs Henry Fadipe1,62

2,18

TBA vs TBA

??
TBA vs TBA?

?

BTA vs TBA

??
TBA vs TBA?

?

TBA vs TBA

??
Igor Michaliszyn vs Krystian Bielski1,45

2,60

Tomasz Sarara vs Errol Zimmerman

1,353,00
Adrian Bartosiński vs Artur Szczepaniak1,40

2,77

KSW 81 Karta Wstępna

Przed walką wieczoru i co-main eventem gali KSW 81 fani MMA zobaczą siedem emocjonujących starć. Na karcie wstępnej odbędą się dwa pojedynki. Jak na razie poznaliśmy jedynie walkę otwarcia, a będzie nią starcie Marcin Krakowiak vs Henry Fadipe.

Marcin Krakowiak (11-4) vs Henry Fadipe (13-9-1)

Przed dołączeniem do organizacji KSW Marcin Krakowiak wziął udział w programie Tylko Jeden. W finale przegrał jednak z Tomaszem Romanowski. Po tej porażce Krakowiak stoczył jeden wygrany pojedynek na gali Armia Fight Night 8, gdzie w pierwszej rundzie znokautował Łukasza Stanka. Kolejną walkę stoczył już w federacji KSW, w której zadebiutował w grudniu 2020 roku pojedynkiem z Kacprem Koziorzębskim. Starcie to było niezwykle zacięte i emocjonujące, ale ostatecznie w trzeciej rundzie wygrał je Krakowiak. W kolejnej walce pokonał już w pierwszej odsłonie Borysa Borkowskiego, a swojej ostatniej dotychczasowej walce poniósł pierwszą przegraną w KSW. Na gali z numerem 64, w październiku 2021 roku, musiał uznać wyższość Cezarego Kęsika.

Henry Fadipe polskim kibicom dał się poznać we wrześniu 2022 roku, kiedy wystąpił na gali MMA Attack 4. Wygrał wtedy w drugiej rundzie z Łukaszem Stankiem. Zaledwie tydzień później stoczył pojedynek na gali w Dublinie, gdzie pokonał przed czasem Johna Redmonda. W KSW stoczył do tej pory tylko jedną walkę, jednak wygrał ją w bardzo efektowny sposób. Na KSW 76 poddał Alberta Odzimkowskiego przez pierwszy w historii KSW peruwiański krawat.

KSW 81 Karta Główna

Na karcie głównej KSW 81 zobaczymy wiele emocjonujących pojedynków. W walce wieczoru kibice będą świadkami starcia o pas mistrzowski w wadze półśredniej pomiędzy niepokonanym Adrianem Bartosińskim a Arturem Szczepaniakiem. Przed tym starciem zobaczymy jednak kilka równie interesujących walk.

Igor Michaliszyn (9-2) vs Krystian Bielski (9-4)

Igor Michaliszyn przed dołączeniem do KSW bił się w takich organizacjach jak FEN, Spartan Fight czy RWC. W kwietniu 2021 roku na gali EFM Show pokonał Georgiego Valentinova w pierwszej rundzie przez poddanie. We wrześniu miał stoczyć kolejną walkę dla tej organizacji, jednak musiał wycofać się z pojedynku przez kontuzję. Na przełomie 2021 i 2022 roku podpisał kontrakt z KSW. W debiucie dla największej polskiej federacji w zaledwie minutę wygrał prze TKO z legitymującym się bilansem 10-4 Idrisem Amizhaevem. Aktualnie Michaliszyn znajduje się na fali czterech wygranych z rzędu.

Krystian Bielski przez większość swojej kariery toczył pojedynki dla organizacji FEN. W Fight Exclusive Night Polak zanotował sześć walk, z których wygrał cztery. Z KSW Bielski podpisał kontrakt po porażce na FEN 37 z Piotrem Kuberskim. Swój pierwszy pojedynek w KSW zanotował na gali z numerem 73, gdzie pokonał przed czasem Iona Surdu.

KSW 81 co-main event

Tomasz Sarara (1-1) vs Errol Zimmerman (0-1)

W co-main evencie gali KSW 81 zobaczymy pojedynek w wadze ciężkiej. Dojdzie w nim do starcia dwóch wybitnych kickboxerów, którzy w MMA stawiają swoje pierwsze kroki. Tomasz Sarara skrzyżuje rękawice z Errolem Zimmermanem.

Tomasz Sarara to bez wątpienia ulubieniec kibiców. 37-latek do tej pory stoczył tylko dwie walk w formule MMA, jednak oba te starcia były niezwykle emocjonujące. W pierwszym pojedynku Sarara przegrał pierwsze dwie rundy, jednak odmienił losy pojedynku w ostatniej odsłonie i ostatecznie pokonał Filipa Bradarica przed czasem. W kolejnym starciu Polak zmierzył się w walce wieczoru gali KSW 73 z Arkadiuszem Wrzoskiem. Walka ta miała wiele zwrotów akcji, jednak ostatecznie Sarara przegrał w trzeciej rundzie.

Errol Zimmerman to przede wszystkim wybitny kickboxer. Na swoim koncie ma między innymi wygraną z Rico Verhoevenem uważanym przez wielu za najlepszego aktualnie zawodnika K-1 na świecie. W formule MMA Holender stoczył tylko jeden pojedynek. W 2008 roku przegrał na gali K-1 Dynamite!! z Ikuhisą Minową. W KSW zadebiutował na gali KSW 71. Pokonał wtedy przed czasem Marcina Różalskiego. Warto zaznaczyć, że było to jedyna w historii walka w formule K-1 w KSW.

Finał KSW 80

Gala KSW 80 dostarczyła kibicom wielu emocji. Odbyła się ona 17 marca w Lubinie. Przede wszystkim poznaliśmy nowego tymczasowego mistrza w kategorii piórkowej. Robert Ruchała, po bardzo zaciętej walce, pokonał w piątej rundzie przez TKO Lom-Ali Eskijewa to na jego biodra powędrowało mistrzowskie trofeum.

W co-main evencie Tom Breese wrócił na zwycięską ścieżkę już w pierwszej rundzie pokonując Bartosza Leśko. Na gali KSW 80 doszło również do wielu niespodzianek. Porażkę poniosła jedna z największych faworytek Emilia Czerwińska. Polka została zdominowana zapaśniczo przez Yasmin Guimarães i przegrała przez jednogłośną decyzję sędziów. Kibice mogli być również zdziwieni po porażkach Wojciecha Kazieczki czy Mateusza Janura.

Warto wspomnieć również o udanych powrocie do startów Michała Michalskiego. Reprezentant Polski już w pierwszej rundzie rozprawił się z Erikasem Golubovskisem. Na KSW 80 wystąpił także Oumar Sy. Francuz zachował status niepokonanego błyskawicznie wygrywając z Luisem Henrique da Silvą.

Bukmacher 81

Bukmacher na KSW 81 – czyli gdzie typować galę? Oficjalnym sponsorem federacji KSW są zakłady bukmacherskie Fortuna. W związku z czym właśnie w tej firmie kursy KSW 81 pojawią się najszybciej.

Typy 81

Typy na KSW 81 najszybciej będą dostępne do gry w Fortunie. Do gali zostało jeszcze trochę czasu, więc na pewno pokusimy się jeszcze o wytypowanie przebiegu walk nadchodzącej edycji KSW. W dzień trwania gali typerzy na naszej strony w sekcji Typy na KSW opublikują swoje trafy.

KSW 81 Ważenie

KSW 81 ważenie odbędzie się dzień przed wydarzeniem, czyli 21 kwietnia. Wówczas przekonamy się, czy wszyscy zawodnicy zmieścili się w limitach swoich kategorii wagowych.

Kto na KSW 81?

Kto zawalczy na KSW 81? O tym kibice powinni dowiedzieć się w najbliższych miesiącach. Do wydarzenia pozostało jeszcze sporo czasu, a organizacja z pewnością będzie odsłaniała fight card stopniowo.

Zawodnicy KSW 81

Aktualnie karta walk KSW 81 nie została w pełni ogłoszona, więc nie wiadomo, którzy zawodnicy na KSW 81 wystąpią. Kibice mogą być jednak pewni, że zobaczą walkę o pas wagi półśredniej pomiędzy Adrianem Bartosińskim i Arturem Szczepaniakiem.


KSW 81 odbędzie się 22 kwietnia 2023 roku.
Gala KSW 81 odbędzie się w Tomaszowie Mazowieckim.