Michał Kita jest jednym z najbardziej doświadczonych polskich zawodników MMA. Michał Kita na KSW 57 walczył o pas w wadze ciężkiej. Kita vs de Fries – jak zakończyła się walka? Czy dojdzie do rewanżowego pojedynku Kita vs Bedorf?

Michał Kita kariera

kto to michał kita

Michał Masakra Kita urodził się w maju 1980 roku w Zabrzu. Jeśli chodzi o wiek, Kita ma więc 40 lat i jest jednym z najbardziej doświadczonych Polaków walczących aktualnie w MMA.

Zawodowe starty w MMA rozpoczął za granicą. Debiutował w 2006 roku na gali w Londynie, pokonując Ryana White'a. Dlaczego Anglia?

- Sytuacja życiowa zmusiła mnie do wyjazdu z kraju. Za pieniędzmi trafiłem do Anglii. Zawsze ciągnęło mnie do sportów walki, dlatego poszedłem do klubu prowadzącego treningi MMA. Trenerzy zobaczyli, że mam dobrą bazę zapaśniczą i szybko załatwili mi pierwszą walkę – przyznał w rozmowie z Interią.

W 2009 roku w rosyjskim Nowosybirsku wziął udział w turnieju wagi ciężkiej podczas gali IAFC. Pokonał wówczas trzech rywali w pierwszych rundach i zgarnął 20 tysięcy dolarów. Zarobki Kity po tej gali były więc znane. W finale turnieju wygrał z dzisiejszym zawodnikiem UFC, Aleksiejem Olejnikiem.

Michał Kita walki

Po latach występów w zagranicznych klatkach, w 2010 roku zadebiutował w Polsce na gali BOTE Gdynia 2. Przegrał wówczas przez TKO z innym z popularnych polskich zawodników wagi ciężkiej, Damianem Grabowskim. Kita przegrał wówczas również dwie kolejne walki – z Dave Hermanem i Konstantinem Głuchowem.

W 2012 roku pokonał brata legendarnego Alistair'a Overeema, Valentijna podczas gali we włoskim Mediolanie. Od tamtej pory walczy głównie w Polsce - toczył walki między innymi dla Fighters Arena czy nieistniejącej już organizacji Pro MMA Challenge.

Michał Kita KSW

kita w ksw

Michał Masakra Kita zadebiutował w KSW na gali KSW 33, podczas której walką wieczoru było starcie Michał Materla vs Mamed Khalidov. Kita w walce o pas wagi ciężkiej zmierzył się z Karolem Bedorfem. Choć prowadził pojedynek, Bedorf trafił go potężnym wysokim kopnięciem i Kita padł na deski znokautowany.

Kita w KSW stoczył jeszcze dwie walki - wygraną z Michałem Włodarkiem i przegraną z Michałem Andryszakiem, po czym trafił do innych organizacji. Walczył między innymi dla czeskiego XFN czy polskich federacji - Babilon MMA i FEN. Po tym, jak na FEN 28 pokonał doświadczonego Igora Pokrajaca, raz jeszcze wrócił do KSW.

Na gali KSW 54 pokonał efektownie Michała Andryszaka, zgarniając bonus w kategorii nokaut wieczoru. Wygrana z "Longerem" okazała się przepustką do kolejnej szansy walki o pas.

De Fries vs Kita

Na gali KSW 57 Kita zmierzył się w walce o pas z mistrzem Philem de Friesem. Anglik brutalnie rozbił "Masakrę", który przegrał przez TKO w drugiej rundzie.

Kita w MMA legitymuje się aktualnie rekordem 20-12-1. Walki Michała Kity najczęściej kończą się przed czasem – tylko czterokrotnie to sędziowie musieli decydować o werdyktach w jego pojedynkach.

Kita zarobki

michał kita zarobki

Michał Masakra Kita w 2009 roku wygrał turniej wagi ciężkiej na gali IAFC, za co zarobił 20 tysięcy dolarów. W większości przypadków zarobki zawodników MMA nie są podawane do publicznej informacji, jak ma to miejsce choćby w przypadku gal organizowanych przez KSW. W wywiadzie dla Interii z 2013 roku „Masakra” przyznał, że miał ofertę z KSW już w 2009 roku, jednak nie była ona zadowalająca.

- Ta propozycja była obraźliwa, nie pozwalała nawet zwrócić połowy kosztów przygotowań. Nie mogłem jej przyjąć – przyznał w swoim stylu Kita.

Zobacz także: Ile zarabiają zawodnicy KSW?

Kita vs Bedorf II

Niektórzy żartują, że medialna kariera Michała Kity nabrała rozpędu po 40stce. I faktycznie coś w tym jest. „Masakra” zaczął bowiem aktywniej się udzielać, niezbyt kulturalnie zaczepiając między innymi swoich byłych rywali - Karola Bedorfa i Damiana Grabowskiego.

Wszystko wskazuje na to, że to właśnie rewanżowe starcie z Bedorfem będzie kolejnym w karierze Kity. Były wieloletni mistrz KSW w wadze ciężkiej przyjał bowiem wyzwanie i wygląda

Zobacz także, jakie są bonusy bez depozytu u najlepszych bukmacherów.


Kim jest Michał Kita?
Michał Kita jest jednym z najbardziej doświadczonych polskich zawodników MMA.
Z kim zawalczył o pas Kita na KSW 57?
Na gali KSW 57 Kita zmierzył się w walce o pas z mistrzem Philem de Friesem. Anglik brutalnie rozbił "Masakrę", który przegrał przez TKO w drugiej rundzie.