Walki MMA cieszą się ogromną popularnością w Polsce i na świecie. Duże zainteresowanie widzów przekłada się na duże zarobki zawodników. Ile zarabiają gwiazdy KSW? Przedstawiamy aktualne informacje na temat wysokości wynagrodzeń zawodników w KSW oraz innych organizacjach sportów walki.

Ile zarabiają zawodnicy MMA w Polsce?

zarobki zawodników mma polska

W sportach walki MMA zarobki są na różnym poziomie. Konkretne kwoty zależą od federacji organizującej walki. Ile zarabiają zawodnicy KSW?

W KSW zarobki są naprawdę wysokie – największe gwiazdy mogą liczyć na dochody w wysokości kilkuset tysięcy złotych za walkę. W przypadku innych organizacji są to znacznie niższe sumy, wynoszące nierzadko zaledwie kilka tysięcy złotych. Szczegółowe zarobki w KSW albo innych organizacjach nie są znane, ale z licznych przecieków od dziennikarzy sportowych oraz innych specjalistów można się dowiedzieć, jakiego rzędu są to kwoty.

Ile zarabiają gwiazdy KSW?

Zdecydowanie na najwyższe sumy mogą liczyć zawodnicy KSW. Zarobki największych gwiazd wynoszą przynajmniej 100 tys. zł za pojedynek. Dodatkowo mają oni zazwyczaj zagwarantowany procent ze sprzedaży PPV. Podobno już kilka lat temu przekroczona została granica 1,5 miliona złotych z transmisji PPV w przypadku jednego zawodnika.

Ile zarabiają zawodnicy MMA w Polsce? Zobacz przykładowe wynagrodzenia największych gwiazd. Przedstawiamy sumy brutto, które nie uwzględniają m.in. kosztów przygotowań, wypłat dla trenera, opłaty za salę treningową czy podatku.

Ile zarabiają gwiazdy KSW – Popek

Popek Monster – popularny raper i celebryta jest prawdopodobnie najlepiej zarabiającym zawodnikiem w historii polskiego MMA. Popek w Federacji KSW stoczył dotychczas cztery walki, z których trzy zakończyły się jego klęską. Przegrał z Erko Junem, Tomaszem Oświecińskim oraz Mariuszem Pudzianowskim. Wygrał natomiast z Robertem Burneiką.

Pomimo dość słabych wyników zarobki w KSW Popka są naprawdę imponujące. Ile zarabiają gwiazdy KSW? Za swój debiut z Pudzianowskim Popek otrzymał podobno ponad 750 tys. zł, z kolei za jedną z kolejnych walk dostał aż 970 tysięcy. Warto przy tym zaznaczyć, że na to, ile zarabiają zawodnicy KSW, wpływają też dochody z Pay-Per-View. Muzyk aktywnie uczestniczył w sprzedaży PPV, dzięki czemu jego pobory były jeszcze wyższe.

Zobacz: Popek Zarobki na walkach

Ile zarabiają zawodnicy KSW – Mariusz Pudzianowski

„Pudzian” to jedna z największych gwiazd KSW, dzięki któremu walki MMA zyskały w kraju ogromną popularność. Zarobki w KSW Pudzianowskiego należą do bardzo wysokich. Za swój debiut w KSW i wygraną z Marcinem Najmanem kilka lat temu otrzymał podobno 250 tys. zł, z kolei za późniejsze pojedynki z Pawłem Nastulą oraz Olim Thompsonem dostał po ok. 500 tys. zł. Ile zarabia zawodnik KSW? Aktualnie jego stawka za występy na galach KSW prawdopodobnie niewiele się zmieniła.

Sprawdź: Pudzian zarobki

 

 

Ile zarabia zawodnik KSW – Mamed Khalidov

Mamed Khalidov należy do najlepiej zarabiających polskich sportowców. Już parę lat temu jego pobory wynosiły 150 tys. zł za walkę, obecnie za każdym razem przekraczają 200 tys. zł. Zawodnik kilkukrotnie otrzymywał ofertę podpisania kontraktu z UFC, ale zawsze odmawiał. Swą decyzję tłumaczył m.in. niezadowalającymi warunkami finansowymi.

Sprawdź: Ile zarabia Mamed Khalidov?

Ile zarabiają zawodnicy KSW – Michał Materla

Michał Materla to jedna z największych legend MMA. Ile zarabia zawodnik KSW? Federacja tradycyjnie nie ujawnia wynagrodzeń swych zawodników, ale walka Materli z Khalidovem w 2015 roku została ogłoszona nieoficjalnie najdroższą walką w historii polskiego MMA. Sam zawodnik przyznał w wywiadzie, że za honorarium otrzymane za tę walkę można nabyć domek letniskowy. Z pewnością jednak Materla nie może narzekać na zarobki w KSW, ponieważ pozostaje jedną z największych gwiazd federacji. Pobory są na tyle wysokie, że w 2017 roku sportowiec odrzucił ofertę UFC.

Przeczytaj: Kim jest Michał Materla?

Ile zarabia zawodnik KSW – Borys Mańkowski

Spore pobory otrzymuje także Borys Mańkowski w KSW. Zarobki zawodnika wynoszą przynajmniej 100 tys. zł za każdy pojedynek. Najwięcej otrzymał zapewne za walkę z Mamedem Khalidovem. Najprawdopodobniej dostał wówczas kilkaset tysięcy złotych.

Ponadto sportowiec może liczyć na dodatkowe spieniężenie swojej popularności. Zawodnik prowadzi cieszące się dużym zainteresowaniem kanały na Facebooku i YouTube. Prezentowane w mediach społecznościowych filmiki zdobywają przynajmniej setki tysięcy wyświetleń każdy.

Zobacz: Borys Mańkowski zarobki KSW

Ile zarabia zawodnik MMA – Karolina Kowalkiewicz

Karolina Kowalkiewicz jest byłą mistrzynią federacji KSW, w której jej zarobki wynosiły przynajmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych. Największe pieniądze zarobiła jednak w amerykańskiej federacji UFC. Za walkę z Joanną Jędrzejczyk otrzymała ponad 450 tys. zł i było to jej najwyższe wynagrodzenie. Kolejne sumy za starcia w oktagonie okazały się znacznie niższe. Przykładowo, za walkę z Felice Herrig otrzymała 190 tys. zł, a za starcie z Rose Namajunas – 140 tys. zł.

Fame MMA zarobki

fame mma zarobki

KSW to organizacja zapewniająca nie tylko najwyższe w MMA zarobki w kraju, ale również jedne z większych w Europie. Na drugim miejscu w Polsce pod względem popularności, ale także wynagrodzeń zawodników znajduje się Fame MMA.

Ile zarabiają zawodnicy MMA w Polsce występujący pod szyldem Fame MMA? Według dostępnych informacji kwoty osiągane przez zawodników i zawodniczki nie przekroczyły jeszcze 0,5 miliona złotych, jednakże również są bardzo wysokie – często kilkukrotnie wyższe od tych, które otrzymują zawodnicy w innych sportowych federacjach.

To, ile zarabia zawodnik MMA biorący udział w Fame MMA, jest powodem sporych kontrowersji w świecie sportów walki. Zdaniem wielu sportowców, a także komentatorów i specjalistów, wynagrodzenia dla gwiazd występujących w oktagonie są nieadekwatne do reprezentowanego przez nich poziomu. Prawdą jest, że wielu zawodników i zawodniczek prezentuje raczej marny poziom sportowy, ale trzeba uczciwie przyznać, że istotą Fame MMA nie jest wyłącznie sztuka walki. Widzowie chcą bowiem przede wszystkim oglądać celebrytów – słynnych influencerów, których znają z mediów społecznościowych albo mediów tradycyjnych. Akceptują ich brak zawodowego przygotowania sportowego, bowiem nie tego oczekują. Walki w oktagonie mają stanowić po prostu znakomitą rozrywkę. I oczekiwania te zazwyczaj spełniają całkowicie.

Ile zarabia zawodnik MMA podczas gali Fame MMA? Marta Linkiewicz za swą walkę z Esmeraldą Godlewską otrzymała najprawdopodobniej 200 tys. zł. Kwota robi tym większe wrażenie, gdy weźmiemy pod uwagę, że starcie trwało niecałą minutę. Z kolei za walkę z Martą Rentel w siódmej edycji gali dostała ok. 100 tys. zł. Na to, ile zarabia zawodnik MMA w Fame MMA, wpływ ma z pewnością popularność zawodnika, a na to Linkimaster nie może narzekać.

Jak prezentują się zarobki innych zawodników? Stifler za walkę z Popkiem otrzymał ok. 100 tys. zł, a Aniela „Lil Masti” Bogusz za walkę z Linkiewicz dostała aż 450 tys. zł. Bonus BGC za starcie z Taxi Złotówą dostał ok. 50 tys. zł.

MMA zarobki na polskich galach

zarobki polskie gale mma

Dochody gwiazd KSW nie przekładają się niestety na to, ile zarabiają zawodnicy MMA w Polsce niecieszący się tak wielką popularnością. Na mniejszych polskich galach zarobki są zdecydowanie niższe. Zawodnicy otwierający karty walk często otrzymują wynagrodzenia w granicach 2-3 tys. zł za starcie. Dopiero starcie w tzw. karcie telewizyjnej danej imprezy zapewnia wyższe dochody. Ponadto walczący mogą pobierać wynagrodzenie od sponsorów indywidualnych, które nierzadko wynoszą znacznie więcej niż oficjalne wypłaty za występ.


Ile zarabiają gwiazdy KSW?
Zarobki największych gwiazd wynoszą przynajmniej 100 tys. zł za pojedynek. Dodatkowo mają oni zazwyczaj zagwarantowany procent ze sprzedaży PPV. Podobno już kilka lat temu przekroczona została granica 1,5 miliona złotych z transmisji PPV w przypadku jednego zawodnika.
Gdzie zawodnicy zarabiają więcej - KSW czy FAME MMA?
Więcej zawodnicy zarabiają w KSW. Według dostępnych informacji kwoty osiągane przez zawodników i zawodniczki w FAME MMA nie przekroczyły jeszcze 0,5 miliona złotych, w KSW przekroczyły już niejednokrotnie.