Gale Fame MMA z każdą edycją zyskują na popularności. Organizacja pojedynków, w których zestawiane są ze sobą osoby znane głównie z aktywności w sieci, okazało się strzałem w dziesiątkę. Jedną z gwiazd, która pojawiła się już na kilku galach tej organizacji, został Bonus BGC. Kim jest ten wojownik, skąd wzięła się jego popularność i jakie sukcesy odnosił dotychczas w sportach walki? Bonus BGC High League - z kim tam zawalczy?

Bonus BGC – walki na Fame MMA

Część osób zadaje sobie pytanie, kim jest Bonus BGC? Fame MMA wcale nie odkryła go dla świata, ponieważ funkcjonuje on w rodzimym internecie już od kilku lat. Za początek działalności Piotra Witczaka, bo tak brzmi jego prawdziwe imię i nazwisko, uznaje się dwa wywiady z 2013 roku. To w nich przechwalał się umiejętnościami walki, dotychczasowymi sukcesami na amatorskich galach i treningami w wielu klubach w całej Europie. Okazało się, że wywiad przeprowadzony był tylko dla żartu i miał na celu wyśmiać samego Witczaka.

Bonus BGC nie zniknął jednak z sieci. Jeszcze w tym samym roku ukazały się kolejne wywiady i film, na którym wyzywa na pojedynek przechodniów na ulicy, a także kilka gwiazd rodzimej sceny MMA. Równolegle Witczak chciał być rozpoznawany jako raper, promując swoje freestyle. Szansę na pokazanie umiejętności walki otrzymał w 2014 roku, jednak z kretesem przegrał swoją pierwszą oficjalną walkę w MMA. Od tej pory przez internautów był głównie wyśmiewany. Podobnie podchodzili do niego inni współpracownicy, którzy chcieli głównie zarobić na nietypowej popularności Bonusa.

 

 

W kolejnych latach Witczak skupił się na karierze muzycznej, wydając kilka płyt hiphopowych. Jednocześnie wrzucał filmy z treningami i stoczył jedną wygraną walkę w boksie. W 2017 roku rozpoczęła się współpraca na linii Bonus BGC – Fame MMA. Pierwszym przeciwnikiem na gali Fame MMA2 był Sebastian „Ztrolowany” Nowak. Niestety wyższość swojego przeciwnika ponownie musiał uznać Bonus BGC. Walki na Fame MMA tego zawodnika odbywały się jeszcze dwukrotnie na galach numer 3 i 5. Niestety na razie jego licznik stanął na trzech porażkach. Dotychczas Witczak na oficjalnych walkach w klatce nie zaznał jeszcze smaku zwycięstwa.

Bonus BGC kończy z Fame MMA!

koniec fame mma bonus bgc

Pod koniec 2019 roku po kolejnej porażce tym razem z Marcinem Najmanem, branżę obiegła wiadomość: Bonus BGC kończy z Fame MMA. Informację podał sam zawodnik, który stwierdził, że zawiesi rękawice na kołku, ponieważ nie ma już serca do sportów walki. Choć przyznawał, że zainteresowane jego usługami są różne organizacje, on zamierza skupić się na tworzeniu muzyki.

Dotychczas nie ma potwierdzenia, czy Bonus BGC kończy z Fame MMA ostatecznie. Zza kulis dobiegają informacje, że organizacja przekonuje zawodnika do powrotu, przygotowując dla niego wysoki kontrakt. Nie wiadomo także jak podejdzie do sprawy sam zainteresowany. Niedawno zakomunikował fanom, że zamierza opuścić kraj i wyjechać do pracy za granicę. Może to być spowodowane problemami finansowymi zawodnika lub kolejną częścią sagi pt.: Bonus BGC i Fame MMA.

Zobacz gdzie obstawiać zakłady Fame MMA?

Bonus BGC High League

Kolejnym przystankiem Witczaka w sportach walki będą pojedynki w organizacji High League. Piotr "Bonus BGC" Witczak vs Jakub "Japczan" Piotrowicz - do takiej walki doszło na pierwszej gali organizowanej przez Malika Montanę i spółkę.

Również w High League nie udało się wygrać zawodnikowi z Poznania. Bonus BGC przegrał z Japczanem jednogłośną decyzją sędziów.

Bonus BGC MMA VIP

Podobnie jak wcześniej, również na MMA VIP 4 Bonus BGC przegrał swój pojedynek. Na czwartej gali Marcina Najmana zawodnik z Poznania przegrał w pierwszej rundzie z Damianem Naganą.


Kim jest Bonus BGC?
Za początek działalności Piotra Witczaka, bo tak brzmi jego prawdziwe imię i nazwisko, uznaje się dwa wywiady z 2013 roku. To w nich przechwalał się umiejętnościami walki, dotychczasowymi sukcesami na amatorskich galach i treningami w wielu klubach w całej Europie. Okazało się, że wywiad przeprowadzony był tylko dla żartu i miał na celu wyśmiać samego Witczaka. Oprócz tego wydarzenia, Bonus BGC zyskiwał popularność jako raper.
Dlaczego Bonus BGC zrezygnował z FAME MMA?
Pod koniec 2019 roku po kolejnej porażce tym razem z Marcinem Najmanem, branżę obiegła wiadomość: Bonus BGC kończy z Fame MMA. Informację podał sam zawodnik, który stwierdził, że zawiesi rękawice na kołku, ponieważ nie ma już serca do sportów walki.