Wojtek Gola jest jednym z włodarzy FAME MMA. Ma na swoim koncie również występy w tej federacji jako zawodnik. Poznaj wszystkie szczegóły dotyczące Wojtka Goli!

Kim jest Wojtek Gola?

Kim jest Wojtek Gola? Kto to Wojtek Gola? Wojtek Gola to influencer i celebryta. Prywatnie jest współwłaścicielem organizacji FAME MMA. Pochodzi on z Poznania, gdzie studiował turystykę i rekreację.

Wojtek Gola od małego jeździł na rowerze, startując w różnego rodzaju zawodach zarówno na terenie Polski, jak i tych międzynarodowych. Problemy rodzinne związane ze śmiercią taty sprawiły, że porzucił pasję i rozpoczął działalność, zakładając firmę zajmującą się tworzeniem materiałów video. Z czasem firma pozyskiwała coraz to lepsze i bardziej dochodowe zlecenia, dzięki czemu Gola mógł skupić się na pracy.

Popularność zdobył w 2013 roku, kiedy to zdecydował się na udział w reality show "Warsaw Shore: Ekipa z Warszawy". Z programu zrezygnował w 2018 roku. Wtedy też, wraz z Boxdelem, Rafałem Pasternakiem i Krzysztofem Rozparą, założył organizację FAME MMA, której współwłaścicielem jest do dziś.

Wojtek Gola wiek

Ile ma lat Wojtek Gola? Wojtek Gola urodził sie 24 maja 1988 roku, a zatem aktualnie ma 35 lat.

Wojtek Gola waga

Ile waży Wojtek Gola? Wagę włodarza FAME MMA poznaliśmy przy okazji jego walk. Waga Wojtka Goli oscyluje w okolicach 85 kilogramów.

Wojtek Gola wzrost

Wojtek Gola ma około 185 centymetrów wzrostu. Można zatem uznać, że należy do wysokich mężczyzn.

Wojtek Gola walki

31-latek od zawsze pasjonował się sportami walki, przez wiele lat trenował również na siłowni. W 2017 roku, wraz ze Stiflerem, ruszyli z projektem "Wyzwani", podczas którego podejmowali się szalonych wyzwań. Jednym z nich była walka Goli z Piotrem Witczakiem, znanym lepiej jako Bonus BGC, do której doszło podczas gali Night of Champions w Poznaniu w październiku 2017 roku.

Wojtek Gola pokonał Bonusa BGC jednogłośną decyzją sędziów. WG ma na swoim koncie także trzy walki na FAME MMA – przegrane z Joelem Morrisem i Dawidem Malczyńskim oraz wygraną z Marcinem "Rafonixem" Krasuckim.

Wojtek Gola rekord

Wojtek Gola jak na razie stoczył łącznie cztery walki [3 w MMA, 1 w K-1]. Poniżej przedstawimy pełen rekord Wojtka Goli.

Rekord MMA: 1-2
Rekord K-1: 1-0

Wojtek Gola FAME MMA

Wojtek Gola, wraz z Michałem "Boxdelem" Baronem, Krzysztofem Rozparą i Rafałem Pasternakiem, pierwszą galę pod szyldem FAME MMA zorganizowali w czerwcu 2018 roku w Koszalinie. Wydarzeniu towarzyszyło sporo kontrowersji, gdyż w mediach oskarżano ich o promowanie patologii. Z czasem jednak FAME MMA stawało się coraz bardziej profesjonalne i porzuciło łatkę organizacji, która do walk zatrudnia tylko patostreamerów.

Wojtek Gola ma 20% udziałów w FAME MMA, podobnie jak Boxdel. Po 30% mają na swoim koncie Rafał Pasternak i Krzysztof Rozpara.

Wojtek Gola vs JMX

Swoją debiutancką walkę w FAME MMA Wojtek Gola stoczył na gali FAME MMA UK, która odbyła się 14 grudnia 2019 roku w Newcastle. Jego rywalem był brytyjski youtuber Joel "JMX" Morris. JMX dysponował znacznie lepszymi warunkami fizycznymi i ostatecznie pokonał Golę w drugiej rundzie przez TKO.

Wojtek Gola vs Rafonix

Swoją kolejną walkę Wojtek Gola odbył na FAME MMA 6. Jego rywalem był Marcin Rafonix Krasucki. Tym razem to Gola przystępował do starcia w roli faworyta. Pojedynek potrwał wyjątkowo krótko, bowiem Gola pokonał Rafonixa w zaledwie 80 sekund.

Wojtek Gola vs Dawid Malczyński

Wojtek Gola powrócił do startów na gali FAME MMA 7, która odbyła się we wrześniu 2020 roku. Stanął wtedy naprzeciwko Dawida Malczyńskiego. Tym razem o wyniku zadecydowała kontuzja Goli, który doznał urazu nogi w skutek nieumiejętnych kopnięć. W konsekwencji Dawid Malczyński wygrał po drugiej rundzie.

Gola i Wardęga vs Fabijański i Olejnik

Wojtek Gola zdecydował się powrócić do klatki FAME MMA po ponad trzech latach. Na gali FAME MMA Reborn Gola połączył siły z Sylwestrem Wardęgą i w walce 2 vs 2 stanął naprzeciwko Tomka Olejnika i Sebastiana Fabijańskiego. Pojedynek ten był zarazem walką wieczoru gali FAME MMA Reborn.

Walka rozpoczęła się od ataku Olejnik na Wojtka Golę. W tym czasie Fabijański potknął się o własne nogi i Wardęga postanowił zaatakować go w parterze. Było to nielegalne, gdyż walka toczyła się w boksie. Starcie zostało przerwane i Fabijański stwierdził, że nie jest zdolny do dalszej walki. To oznaczało dyskwalifikację Wardęgi. W walce został Olejnik i Gola.

Tomek Olejnik starał się atakować, jednak włodarz FAME MMA dobrze trafiał z kontry i ostatecznie dwukrotnie posłał Olejnika na deski. Po drugim liczeniu narożnik Tomka rzucił ręcznik, co oznaczało wygraną Wojtka Goli.

Wojtek Gola Warsaw Shore

Wojtek Gola w Warsaw Shore znalazł się już w pierwszym sezonie, wygrywając casting i dołączając do ekipy. WG dał się poznać jako imprezowy facet, który co do zasady potrafił jednak zachować umiar i nie robił aż tak szalonych rzeczy, jak choćby jego przyjaciel Damian "Stifler" Zduńczyk.

Gola po dziewięciu sezonach Warsaw Shore podjął decyzję o odejściu z programu. Przyznał, że po czterech latach przebywania w ekipie czas na nowe wyzwania, którymi, jak się później okazało, było założenie organizacji FAME MMA. Nie ulega jednak wątpliwości, że kariera Wojtka Goli w mediach nabrała rozpędu właśnie dzięki programowi Warsaw Shore.

Wojciech Gola majątek

Nie ulega wątpliwości, że gale FAME MMA są olbrzymim sukcesem, jeśli chodzi o zarobki czwórki właścicieli. Majątek Wojtka Goli z pewnością solidnie urósł po organizacji kolejnych gal, z których każda była sukcesem sprzedażowym. Pół roku po starcie FAME MMA wypracowało aż 3,6 miliona złotych przychodów, z czego grubo ponad pół miliona stanowił zysk netto. W kolejnym roku zysk był aż czterokrotnie wyższy.

Dokładny majątek Wojtka Goli nie jest znany, jednak patrząc na jego styl życia, można wnioskować, że należy on do zamożnych osób i jego majątek można liczyć w milionach złotych.

Wojtek Gola dziewczyna

W momencie, gdy Wojtek Gola stawał się coraz bardziej popularny, jego dziewczyną była Kornelia, która odwiedzała go w domu Warsaw Shore czy pracowała przy galach FAME MMA. Później Wojtek Gola miał wiele innych partnerek, jednak jedną z nich była Patrycja Izydorczyk, która co ciekawe aktualnie jest zawodniczką organizacji Prime Show MMA.

Aktualnie włodarz FAME MMA jest w stałym związku z dziewczyną o imieniu Sofia. Dziewczyna Wojtka Goli na Instagramie prowadzi konto pod nazwą @s.s.v.z

Wojtek Gola kot

Wi 2019 roku Wojtek Gola wychowywał serwala afrykańskiego, czyli kota, którego nazwał Champion. Niestety zwierzę zmarło w nocy z 24 na 25 września. Gola po kilku miesiącach nagrał film, w którym opowiedział szczegóły dotyczące śmierci kota.

Wojtek Gola Instagram

Wojtek Gola jest niezwykle aktywny w sieci. Mężczyznę można znaleźć na Instagramie pod nickiem @wojtekgola. Do tej pory zgromadził na swoim koncie ponad milion obserwujących.


Kim jest Wojtek Gola?
Wojtek Gola to influencer i celebryta. Znany jest z występów w Warsaw Shore oraz z bycia jednym z włodarzy FAME MMA.
Z kim jest w związku Wojtek Gola?
Aktualnie Wojtek Gola jest w związku z dziewczyną o imieniu Sofia, którą na Instagramie można znaleźć pod nickiem @s.s.v.z.