Marcin Rafonix Krasucki to bez wątpienia jedna z legend polskiego internetu, niekoniecznie w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Zasłynął z patostreamów, a skończył w FAME MMA i Hype MMA. Kim jest Marcin Krasucki? Ile lat ma Rafonix? Rafonix na FAME MMA – jak wyglądały jego walki?

Kim jest Rafonix?

Marcin Rafonix Krasucki jest jednym z najpopularniejszych polskich streamerów. Zaczynał jako nastolatek od streamowania gier czy wkręcania ludzi przez telefon. Podbijał serca fanów telefonami do hoteli czy w inne miejsca, gdzie robił sobie żarty z pracowników czy personelu.

Rafonix pochodzenie

Marcin "Rafonix" Krasucki pochodzi z Białegostoku, a obecnie mieszka w Poznaniu.

Rafonix wiek

Jeśli chodzi o wiek, Rafonix urodził się w 1993 roku. Rocznikowo ma zatem 30 lat.

Rafonix waga

Marcin "Rafonix" Krasucki waży około 75 kilogramów.

Rafonix wzrost

Jeśli chodzi o wzrost, Rafonix ma 178 cm wzrostu.

Rafonix rekord

Rafonix do tej pory stoczył 5 pojedynków - wszystkie w formule MMA.

Rekord MMA: 2-3-0

Rafonix FAME MMA

W wielu przypadkach, podczas pierwszych gal FAME MMA, sporo ludzi śledzących wydarzenia z pewnością zastanawiało się, kim jest dany zawodnik. Nikt na pewno nie pytał jednak, kto to Rafonix. Projekt FAME MMA w dużej mierze został bowiem zbudowany na fali popularności internetowego konfliktu Rafonixa i Daniela Magicala. Panowie zmierzyli się ze sobą podczas gali FAME MMA 2.

Rafonix walki

Marcin "Rafonix" Krasucki walki rozpoczął w 2018 roku od wygranego pojedynku z Danielem "Magical" Zwierzyńskim. Następne walki Rafonixa nie były jednak tak udane. Najpierw przegrał z "Isamu", a następnie odniósł porażkę z jednym z włodarzy FAME, Wojtkiem Golą oraz Mariuszem "Hejterem" Słońskim. Ostatnim pojedynkiem Rafona była walka z Mikołajem "Mixer" Magdziarzem.

Rafonix vs Magical

Rafonix na FAME MMA zadebiutował na gali FAME MMA 2. Jego rywalem był nie kto inny, jak Daniel Zwierzyński, czyli właśnie Daniel Magical. Walka Rafonix – Magical zakończyła się w bardzo brutalny sposób. Magical, chcąc wyprowadzić kopnięcie, złamał bowiem nogę w piszczelu. Od tamtej pory kontrowersyjny streamer nie stoczył już żadnej walki w FAME MMA.

Rafonix vs Isamu

Podczas FAME MMA 5 poprzeczka przed Rafonixem została zawieszona znacznie wyżej. Jego rywalem był bowiem Szymon Kasprzyk, znany lepiej jako Isamu, mający na swoim koncie lata treningów w sportach walki. Treningi z Borysem Mańkowskim i innymi zawodnikami Czerwonego Smoka okazały się skuteczne, gdyż Isamu łatwo poradził sobie z Rafonixem, zadając mu pierwszą porażkę w karierze. Rafonix próbował swoich sił, ale nie miał szans z bardziej doświadczonym rywalem i przegrał w pierwszej rundzie.

Rafonix vs Wojtek Gola

Na FAME MMA 6 doszło do walki Rafonixa z Wojtkiem Golą, jednym z szefów FAME MMA. Panowie za pośrednictwem mediów raz po raz wbijali sobie drobne szpilki, aż urodziła się z tego walka na gali, której main eventem był pojedynek Zusje z Martą Linkiewicz.

Podobnie jak w przypadku walki z Isamu, również w tym przypadku Rafonix musiał uznać wyższość rywala. Gola trafił rywala potężnym lewym, kończąc robotę w parterze i sędzia musiał przerwać pojedynek.

Wszystkie walki Marcina Krasuckiego na FAME MMA nie trwały więc zbyt długo i kończyły się w pierwszych rundach. Niestety z perspektywy Rafonixa – dwie z nich zakończyły się jego porażkami. Patrząc jednak na Instagram Rafonixa, nie wrócił on do starych nawyków i wszystko wskazuje na to, że zobaczymy jeszcze walki Rafonixa na FAME MMA. Z jego perspektywy z pewnością byłoby lepiej, gdyby jego przyszły rywal nie był tak doświadczony, jak Isamu, z którym nie miał większych szans już na starcie ich pojedynku ze względu na klasę przeciwnika.

Rafonix vs Hejter

Na pierwszej gali Hype MMA doszło do walki Rafonixa z Mariuszem "Hejterem" Słońskim. Był to najważniejszy pojedynek tego wydarzenia. Krasucki sensacyjnie przegrał w zaledwie kilka sekund, tym samym przegrywając trzeci pojedynek z rzędu.

Rafonix vs Mixer

Na gali FAME MMA 17 Rafonix zawalczył z "Mixerem" w tzw. ukrytej walce. Wszystko miało związek z banem na wizerunek Rafonixa na YouTube. Pojedynek odbył się w formule MMA. Od pierwszej sekundy "Rafonix" ruszył agresywnie na rywala. Był członek Ekipy Friza próbował ratować się zejściem w nogi, ale Krasucki się nie zatrzymywał, aż w końcu zszedł za plecy "Mixera" i zapiął skuteczne duszenie, po którym przeciwnik odklepał.

Rafonix vs Xayoo

Na gali FAME MMA Friday Arena 2 dojdzie do kolejnej walki Rafonixa. Tym razem zmierzy się ze swoim kolegą z Twitch.TV, Marcinem "Xayoo" Majkutem.

Rafonix ban na yt

W 2018 roku oficjalne konto Rafonixa na YouTubie zostało zablokowane. Było to pokłosiem kontrowersyjnych materiałów, w tym "patostreamów" na żywo. Rafon wielokrotnie próbował omijać blokadę, tworząc nowe konta, aż w końcu po medialnym szumie w mediach społecznościowych doszło do tzw. bana na wizerunek. Cztery lata później, a dokładnie 11 listopada 2021 roku nieoczekiwanie konto Rafonixa zostało odblokowane. Decyzja zapadła po napisaniu oficjalnego listu do YouTube w USA dotyczącym tej sytuacji. Świętowanie nie trwało jednak zbyt długo. Po pięciu godzinach Rafonix został ponownie zbanowany przy próbie usuwania starych treści. Jak sam twierdzi, do tej pory nie uzyskał informacji na temat powodu otrzymania bana.

Rafonix dziewczyna

Partnerką Rafonixa jest Daria Bednarek.

Rafonix dziecko

W 2022 roku na świat przyszedł syn Rafonixa, Ksawery.

Rafonix Kinga

Byłą dziewczyną Rafonixa jest Kinga Świstak, z którą często pojawiał się podczas swoich transmisji na YouTube. Jej Instagram to @zabkens.

Twitch Rafonix

Rafonix Twitch, czyli czy Marcin Krasucki jest obecny na tej platformie? Po banie na YouTube influencer był zmuszony do przejścia na najpopularniejszą platformę gamingową na świecie. Na swoim koncie @rafonixszef ma ponad 170 tys. followersów.

Rafonix Instagram

Rafonix prowadzi konto na Instagramie. Streamera można znaleźć na tej platformie pod nickiem @rafonixofficial. Obserwuje go tam blisko 600 tys. osób.


Kim jest Marcin Krasucki?
Marcin Rafonix Krasucki jest jednym z najpopularniejszych polskich streamerów. Zaczynał jako nastolatek od streamowania gier czy wkręcania ludzi przez telefon. Podbijał serca fanów telefonami do hoteli czy w inne miejsca, gdzie robił sobie żarty z pracowników czy personelu.
Ile lat ma Rafonix?
Rafonix ma rocznikowo 30 lat. Urodził się w 1993 roku.