Jakub Piotrowicz, znany w sieci jako Japczan, to kolejny twórca walczący w MMA. Na pierwszej gali High League doszło do pojedynku Japczan vs Bonus BGC, czyli Piotr Witczak. Co wiadomo o Japczanie?

Kim jest Japczan?

Kim jest Japczan? Gdy organizacja High League ogłosiła nowe zestawienie na pierwszej gali, z pewnością wielu mogło być odrobinę zaskoczonych. Jeśli ktoś jednak śledzi szeroko pojęty streaming w sieci, z pewnością doskonale wie, kto to Japczan. Jest to jeden z najpopularniejszych polskich streamerów, który transmituje na platformie Twich między innymi streamy, podczas których gra w gry komputerowe.

Japczan imię i nazwisko

Japczan to oczywiście pseudonim internetowy popularnego twórcy. Jeśli chodzi o imię i nazwisko, Japczan nazywa się Jakub Piotrowicz.

Japczan wiek, waga, wzrost

Wielu fanów z pewnością interesuje to, ile Japczan ma lat czy ile ma wzrostu. Jeśli chodzi o wiek, trudno na ten temat znaleźć informacje. W sieci można natomiast natrafić na dane, według których Japczan mierzy 191 centymetrów wzrostu i waży 121 kilogramów. Przygotowania do walki sprawiły, że nieco schudł i ważył około 115 kilogramów.

Japczan Twitch

Japczan Twitch, czyli jeden z najpopularniejszych polskich streamerów. Jego transmisje na tym portalu na profilu „Japczan” regularnie na żywo ogląda tysiące widzów. Jego konto w tym serwisie obserwuje ponad 285 tysięcy użytkowników.

Japczan stream

Japczan stream jest więc głównie dostępny na Twichu. Jego transmisje cieszą się sporym zainteresowaniem. Gdy ogłoszono jego pojedynek na High League, streama na jego kanale oglądało na żywo kilkanaście tysięcy widzów.

 

 

Japczan MMA

Japczan MMA, czyli wszystko zaczęło się przy okazji pierwszej gali High League. Zanim ogłoszono jego debiut na High League, mężczyzna wrzucał na swoje media społecznościowe zdjęcia czy nagrania z treningów, więc ewidentnie było widać, że lada chwila coś urodzi się z połączenia Japczan i MMA.

Japczan High League

Japczan High League – to właśnie w tej organizacji swój debiutancki pojedynek w sportach walki zanotował Piotrowicz. Jego walkę ogłoszono w połowie lipca 2021 roku i odbiła się ona szerokim echem. Co ciekawe już kilka godzin przed ogłoszeniem internauci dowiedzieli się, że Japczan będzie walczył. Wszystko ze względu na to, że High League wstawiło przyciemnioną grafikę z sylwetkami Japczana i jego przeciwnika, które – jak się okazało – wystarczyło rozświetlić, żeby otrzymać faktyczne postaci. Jedną z nich był Japczan.

Japczan vs Bonus BGC

Japczan vs Bonus BGC, czyli… tego nikt się nie spodziewał! Właśnie Piotr Witczak był przeciwnikiem Japczana w jego debiucie. Do walki Bonus BGC vs Japczan doszło na pierwszej w historii organizacji High League.

Oficjalnym sponsorem gali jest firma Fortuna (odbierz kod promocyjny Fortuna), więc właśnie te zakłady bukmacherskie zaproponowały kursy na walkę Bonus BGC vs Japczan. Faworytem był Łazarski Gladiator – kurs 1.60.

Japczan walka

Japczan walka z pewnością nie była dla niego łatwa. Podobnie jak przygotowania, przy okazji których musiał zmienić swoje dotychczasowe przyzwyczajenia. Jak się okazało, było warto, gdyż Japczan pokonał na pełnym dystansie znacznie bardziej doświadczonego Bonusa BGC.

Japczan FAME MMA

Swój drugi pojedynek w MMA Japczan stoczył w konkurencyjnej organizacji. Na początku 2022 roku okazało się bowiem, że Japczan dołączył do FAME MMA. Jego rywalem w debiucie w tej organizacji był Robert Pasut, znany z kanału Abstrachuje na YouTube.

Jak się okazało, debiut w nowej organizacji nie okazał się dla Japczana udany, gdyż przegrał on już w pierwszej rundzie po ciosach w parterze.

Japczan Instagram

Japczan prowadzi profil na Instagramie o nazwie „japczanek”. Jego konto śledzi ponad 100 tysięcy obserwujących.

Japczan Tik Tok

Tik Tok to kolejny portal społecznościowy, na którym udziela się Japczan. Na tym serwisie znany jest jako „japczanttv”. Obserwuje go tam 35 tysięcy osób, a jego nagrania zgromadziły łącznie ponad 165 tysięcy polubień.

Japczan dziewczyna

Japczan na swoim Tik Toku zamieszcza między innymi nagrania z dziewczyną. Jego partnerka nazywa się Paulina Smolińska – na Instagramie można znaleźć ją pod nazwą paulina.xxs.

FAQ – Pytania i odpowiedzi

Jak nazywa się Japczan?

Japczan to Jakub Piotrowicz.

Z czego znany jest Japczan?

Japczan to popularny streamer.