Jakub Piotrowicz, znany w sieci jako Japczan, to kolejny twórca internetowy walczący w MMA. Debiutował w federacji High League, a następnie bił się w FAME MMA. Jego ostatnia dotychczasowa walka znalazła się natomiast w karcie walk Prime MMA 8. Sprawdź kim jest Japczan i co o nim wiadomo!

Kim jest Japczan?

Kto to Japczan? Japczan to jeden z najpopularniejszych polskich streamerów, który popularność zdobył na Twitchu. W 2022 roku platforma ta usunęła jednak konto Japczana z powodu naruszenia regulaminu.

Japczan jest również znany z walk na galach freak fightowych. Streamer występował w takich organizacjach jak FAME MMA, High League, a swoją ostatnią walkę stoczył na Prime MMA.

Japczan imię i nazwisko

Japczan to oczywiście pseudonim internetowy popularnego twórcy. Jeśli chodzi o imię i nazwisko, Japczan nazywa się Jakub Piotrowicz.

Japczan wiek

Wielu fanów z pewnością interesuje to, ile Japczan ma lat. Mężczyzna ma 26 lat.

Japczan waga

Piotrowicz waży około 115 kilogramów.

Japczan wzrost

Jakub Piotrowicz ma 193 centymetry wzrostu.

Japczan rekord

Mężczyzna aktualnie ma za sobą trzy stoczone walki. Jego łączny rekord wynosi 1-2.

Rekord MMA: 1-1
Rekord K-1 (w małych rękawicach): 0-1

Japczan walka

Pierwsza walka Japczana odbyła się na gali High League 1. Zawodnik zadebiutował w starciu z Bonusem BGC, którego udało mu się pokonać. Następnie pojawił się na gali FAME MMA 13, gdzie stoczył przegrany pojedynek z Robertem Pasutem.

Japczan Prime MMA

W 2024 roku Japczan dołączył do organizacji Prime MMA. Swoja debiutancką walkę w tej federacji stoczył 13 kwietnia w Gorzowie Wielkopolskim na gali Prime MMA 8. Jego rywalem był Paweł Jóźwiak. Japczan nie sprostał jednak temu wyzwaniu i został pokonany w trzeciej rundzie przez TKO.

Japczan High League

Japczan High League – to właśnie w tej organizacji swój debiutancki pojedynek w sportach walki zanotował Piotrowicz. Jego walkę ogłoszono w połowie lipca 2021 roku i odbiła się ona szerokim echem. Co ciekawe już kilka godzin przed ogłoszeniem internauci dowiedzieli się, że Japczan będzie walczył.

Wszystko ze względu na to, że High League wstawiło przyciemnioną grafikę z sylwetkami Japczana i jego przeciwnika, które - jak się okazało - wystarczyło rozświetlić, żeby otrzymać faktyczne postaci. Jedną z nich był Japczan.

Japczan vs Bonus BGC

To właśnie Bonus BGC był przeciwnikiem Japczana w jego debiucie. Do walki Bonus BGC vs Japczan doszło na pierwszej w historii organizacji High League. Finalnie udało mu się osiągnąć zwycięstwo po przewalczeniu całego dystansu przez jednogłośną decyzję sędziów.

Japczan FAME MMA

Swój drugi pojedynek w MMA Japczan stoczył w konkurencyjnej organizacji. Na początku 2022 roku okazało się bowiem, że Japczan dołączył do FAME MMA. Jego rywalem w debiucie w tej organizacji był Robert Pasut, znany z kanału Abstrachuje na YouTube.

Jak się okazało, debiut w nowej organizacji nie okazał się dla Japczana udany, gdyż przegrał on już w pierwszej rundzie po ciosach w parterze.

Japczan High League

Podczas gali High League 7 Japczan miał w turnieju Grand Prix, w którym miało wziąć udział ośmiu zawodników, w tym np. Marcin Najman, Jacek Murański czy Daro Lew. Do gali jednak nie doszło ze względu na zawieszenie działalności organizacji.

Japczan Clout MMA

Po wystąpieniu w dwóch topowych federacjach freak fightowych, Japczan zdecydował się na podpisanie kontraktu z Clout MMA. Na gali Clout MMA 2 miał on zmierzyć się z Holakiem, jednak finalnie nie doszło do tego pojedynku.

Japczan vs Holak

Holak vs Japczan to walka, która zdecydowanie przyciągała uwagę widzów. Streamerzy ci byli ze sobą niezwykle skonfliktowani i ich starcie wywoływało wśród fanów wiele emocji. Ostatecznie jednak nie doszło do walki Japczan vs Holak z powodu kontuzji Holaka.

Japczan Twitch

Japczan Twitch, czyli jeden z najpopularniejszych polskich streamerów. Jego transmisje na tym portalu na profilu „Japczan” regularnie na żywo oglądało tysiące widzów. Niestety został on zbanowany i stracił opcję korzystania z tej platformy w taki sposób jak dotychczas.

Japczan ban

Latem 2022 roku fanów Japczana obiegła smutna wiadomość. Platforma Twitch postanowiła zbanować twórcę. Początkowo nie wiadomo było, za co bana dostał Japczan. Spekulowano, że chodziło o dramę z szachistą xntentacionem.

Ostatecznie sam zbanowany postanowił szerzej opowiedzieć podczas wywiadu z Mateuszem Kaniowskim. Można się z niego dowiedzieć, że permanentny ban dotyczy gróźb karalnych wystosowanych na transmisji w stronę Holaka.

Japczan stream

Japczan stream po banie na Twitchu jest więc głównie dostępny na YouTubue lub nowej platformie Kick. Jego transmisje cieszą się sporym zainteresowaniem. Gdy ogłoszono jego pojedynek na High League, streama na jego kanale oglądało na żywo kilkanaście tysięcy widzów.

Japczan dziewczyna

Japczan na swoim Tik Toku zamieszcza między innymi nagrania z dziewczyną. Jego partnerka nazywa się Paulina Smolińska – na Instagramie można znaleźć ją pod nazwą @paulina.xxs.

Japczan Tik Tok

Tik Tok to kolejny portal społecznościowy, na którym udziela się Japczan. Na tym serwisie znany jest jako @japczanttv. Obserwuje go tam 161 tysięcy osób, a jego nagrania zgromadziły łącznie ponad 1,6 miliona polubień.

@japczanttv

Kamerował @akixox.o

♬ dźwięk oryginalny - japczan

Japczan Instagram

Japczan prowadzi profil na Instagramie o nazwie @japczanek. Jego konto śledzi niespełna 300 tysięcy obserwujących.


Jak nazywa się Japczan?
Japczan to Jakub Piotrowicz
Z kim Japczan zawalczył na Prime MMA 8?
Japczan na Prime MMA 8 zawalczył z Pawłem Jóźwiakiem, z którym przegrał.