Robert Pasut to kolejny z popularnych twórców internetowych, który postanowił spróbować swoich sił w MMA w pojedynku typu freak fight. Co wiadomo o 1/3 składu AbstrachujeTV?

Kim jest Robert Pasut?

Kto to Robert Pasut? Kim jest Robert Pasut? Widzowie młodszego pokolenia, którzy włączyli pierwszą konferencję FAME MMA w 2022 roku, mogli zadawać sobie to pytanie, gdy okazało się, że Pasut podpisał kontrakt z największą polską organizacją MMA, jeśli chodzi o walki freakfightowe. Pasut to jeden z trzech założycieli kanału AbstrachujeTV, swego czasu przez lata najpopularniejszego kanału na polskim YouTube.

Robert Pasut pochodzenie

Skąd pochodzi Robert Pasut? Mężczyzna pochodzi z Warszawy i w tym mieście mieszka po dziś dzień.

Robert Pasut wiek

Ile lata ma Robert Pasut? Jaka jest jego data urodzenia? Jeśli chodzi o wiek, Robert Pasut urodził się w 1987 roku.

Robert Pasut wzrost

Wzrost Roberta Pasuta to 185 centymetrów.

Robert Pasut waga

Pasut waży obecnie około 93 kilogramy.

Robert Pasut rekord

Robert Pasut do tej pory stoczył dwie walki - obie w formule MMA.

Rekord MMA: 2-0-0
Rekord K-1: 

Przeciwnik

RezultatFormuła

Wydarzenie

Dawid "Dzinold" Rzeźnik

?K-1, małe rękawice

FAME MMA 18, 20.05.2023

Jacek "Muran" Murański

Wygrana, TKO, runda IIMMAFAME MMA 16, 05.11.2022
Jakub "Japczan" PiotrowiczWygrana, TKO, runda IMMA

FAME MMA 13, 26.03.2022

Robert Pasut Abstrachuje

AbstrachujeTV, czyli projekt, który odmienił życie Pasuta. Pod koniec 2012 roku trójka kolegów – Robert Pasut, Rafał Masny i Cezary Jóźwik założyli kanał pod tą nazwą na YouTube. Projekt okazał się ogromnym sukcesem, a kanał stał się numerem jeden na polskim YouTube. Zgromadził ponad trzy miliony subskrypcji, a kolejne filmy zyskiwały wielomilionowe wyświetlenia.

Panowie założyli również spółkę, zajmując się tworzeniem i promowaniem innych twórców, mieli też między innymi popularny klub w centrum Warszawy. Z czasem jednak moda na Abstrachuje przeminęła, a ich nagrania na YouTube cieszyły się coraz mniejszym zainteresowaniem. W 2021 roku Masny odszedł z kanału, a format stał się znacznie mniej „profesjonalny”, czyli taki, jaki był przed laty. Pasut i Jóźwik sprzedali swoje udziały w firmie, którą założyli.

Robert Pasut FAME MMA

Można więc powiedzieć, że Abstrachuje na swój sposób upadło. Szansą na odbudowanie się dla Pasuta z pewnością będzie dalsze tworzenie na YouTube, ale także walka na FAME MMA. O jego ewentualnym występie na jednej z gal mówiło się od samego początku istnienia organizacji, gdyż Pasut regularnie był gościem na kolejnych wydarzeniach. Jak się okazało, na debiut Pasuta w FAME MMA musieliśmy poczekać aż do 2022 roku. Jego angaż ogłoszono na pierwszej konferencji FAME MMA 13, a pierwszy występ znanego twórcy zaplanowano właśnie na trzynastą edycję.

Robert Pasut walka

Na FAME MMA 13 zaplanowana została bowiem pierwsza walka Roberta Pasuta.

Robert Pasut vs Japczan

Rywalem youtubera był Japczan. Dla obu zawodników był to debiut w FAME MMA, jednak Japczan bił się już wcześniej na pierwszej gali High League, pokonując Piotra „Bonusa BGC” Witczaka. Warto dodać, że dla Pasuta walka na FAME MMA 13 była zarówno debiutem w FAME MMA, jak i MMA ogólnie, gdyż wcześniej nie miał okazji rywalizować w sportach walki.

Jak się okazało, Pasut zaprezentował się w klatce naprawdę dobrze i wygrał już w pierwszej rundzie, rozbijając Japczana ciosami w parterze.

Robert Pasut vs Jacek Murański

Po debiucie na gali FAME 13 kolejną walką Pasuta miała być ta z Jackiem Murańskim na FAME 16. Przed starciem youtuber był sporym faworytem. Jak się okazało, bukmacherzy mieli nosa. Już na początku pierwszej odsłony Pasut obalił Murańskiego. Prawie do końca tej odsłony Robert dominował rywala. Na kilka sekund przed końcem "Muran" zdołał wstać.

W drugiej rundzie walka ponownie szybko przeniosła się na matę. Murański starał się zrzucić z siebie "Sutonatora", jednak różnica w warunkach fizycznych zrobiła swoje. Pasut zasypał przeciwnika gradem ciosów, a sędzia przerwał walkę.

Robert Pasut vs Dzinold

Na gali FAME MMA 18 dojdzie do trzeciej walki Roberta Pasuta w federacji. Początkowo miał się mierzyć z pogromcą Sebastiana Fabijańskiego - Wacławem "WacToja" Osieckim. Ten jednak zrezygnował z powodu rzekomej kontuzji. W jego miejsce wszedł Dawid "Dzinold" Rzeźnik, który w debiucie na FAME 16 pokonał Szymona "Szymool" Bessera. Warto jednak zaznaczyć, że pojedynek odbędzie się w formule K-1, w małych rękawicach.

Kto wygrał walkę Dzinold vs Pasut na FAME MMA 18?

Robert Pasut MMA

Robert Pasut do debiutu w MMA przygotowywał się w warszawskim klubie Uniq Fight Club pod okiem trenera Przemysława Szyszki. Dla Pasuta to początki w MMA. Jak przyznał, wcześniej nie miał nawet okazji zbyt wiele razy bić się w życiu.

Robert Pasut zarobki

Robert Pasut zarobki, czyli na ten temat oczywiście nie wiadomo zbyt wiele. Słuchając jednak wywiadów z mężczyzną, wychodzi na to, że znaczną część tego, co zarobił, będąc na szczycie, najzwyczajniej w świecie wydał i źle zainwestował. Zarobki Pasuta na FAME MMA z pewnością będą jednak bardzo dobre, ponieważ wciąż jest niezwykle rozpoznawalną postacią w świecie internetu, która przyciągnie przed odbiorniki nieco starsze grono odbiorców.

Robert Pasut dziewczyna

Czy Robert Pasut ma dziewczynę? Tak, partnerka Pasuta to Wiktoria, którą na Instagramie można znaleźć pod nazwą @wiksawiktoria. Kobieta jest również początkującą youtuberką – jej kanał nazywa się „wiksawiktoriaVLOG”.

Robert Pasut Instagram

Z kolei konto Pasuta na Instagramie to @pasutabstra. Jego profil obserwuje ponad ćwierć miliona użytkowników Instagrama.


Z czego znany jest Robert Pasut?
Mężczyzna to popularny twórca internetowy, współzałożyciel kanału AbstrachujeTV.
Ile lat ma Robert Pasut?
Mężczyzna urodził się w 1987 roku, ma więc 35 lat.