Robert Pasut to kolejny z popularnych twórców internetowych, który postanowił spróbować swoich sił w MMA. Jego ostatni pojedynek znalazł się na karcie walk FAME MMA 21. Co wiadomo o współzałożycielu AbstrachujeTV?

Kim jest Robert Pasut?

Kto to Robert Pasut? Pasut to jeden z trzech założycieli kanału AbstrachujeTV, swego czasu najpopularniejszego kanału na polskim YouTube. Jego kariera rozpoczęła się w 2012 roku, wraz z pierwszym filmikiem opublikowanym na kanale Abstrachuje. Aktualnie jest zawodnikiem FAME MMA.

W późniejszych latach popularność Pasuta rosła, a ten rozwijał kolejne biznesy takie jak klub muzyczny, restauracja, czy cała grupa Abstra, która zrzesza kilkanaście różnych kanałów na YouTube. W 2022 Pasut i Czarek Jóźwik zdecydowali się na sprzedaż swoich udziałów i odejście z firmy.

Robert Pasut pochodzenie

Skąd pochodzi Robert Pasut? Mężczyzna pochodzi z Warszawy i w tym mieście mieszka po dziś dzień.

Robert Pasut wiek

Ile ma lat Robert Pasut? Robert Pasut urodził się 31 maja 1987 roku. Zatem jego wiek to 37 lat.

Robert Pasut wzrost

Wzrost Roberta Pasuta to 185 centymetrów.

Robert Pasut waga

Waga Roberta Pasuta oscyluje w okolicach 95 kilogramów.

Robert Pasut rekord

Robert Pasut do tej pory stoczył pięć walk [3 w MMA i 2 w K-1].

Rekord MMA: 2-1
Rekord K-1: 1-1

Robert Pasut MMA

Robert Pasut do debiutu w MMA przygotowywał się w warszawskim klubie Uniq Fight Club pod okiem trenera Przemysława Szyszki. Dla Pasuta to początki w MMA. Jak przyznał, wcześniej nie miał nawet okazji zbyt wiele razy bić się w życiu.

Robert Pasut FAME MMA

O ewentualnym występie Pasuta na jednej z gal FAME MMA mówiło się od samego początku istnienia organizacji, gdyż Pasut regularnie był gościem na kolejnych wydarzeniach. Jak się okazało, na debiut Pasuta w FAME MMA musieliśmy poczekać aż do 2022 roku. Jego angaż ogłoszono na pierwszej konferencji przed FAME MMA 13, a pierwszy występ znanego twórcy zaplanowano właśnie na trzynastą edycję.

Robert Pasut vs Japczan

Rywalem Pasuta na FAME MMA 13 był Japczan. Dla obu zawodników był to debiut w FAME MMA, jednak Japczan bił się już wcześniej na pierwszej gali High League, pokonując Piotra „Bonusa BGC” Witczaka. Warto dodać, że dla Pasuta walka na FAME MMA 13 była zarówno debiutem w FAME MMA, jak i MMA ogólnie, gdyż wcześniej nie miał okazji rywalizować w sportach walki.

Jak się okazało, Pasut zaprezentował się w klatce naprawdę dobrze i wygrał już w pierwszej rundzie, rozbijając Japczana ciosami.

Robert Pasut vs Jacek Murański

Po debiucie na gali FAME 13 kolejna walką Pasuta odbyła się na FAME 16, a jego rywalem został Jacek Murański. Przed starciem youtuber był sporym faworytem. Jak się okazało, bukmacherzy mieli nosa. Już na początku pierwszej odsłony Pasut obalił Murańskiego. Prawie do końca tej odsłony Robert dominował rywala. Na kilka sekund przed końcem "Muran" zdołał wstać.

W drugiej rundzie walka ponownie szybko przeniosła się na matę. Murański starał się zrzucić z siebie "Sutonatora", jednak różnica w warunkach fizycznych zrobiła swoje. Pasut zasypał przeciwnika gradem ciosów, a sędzia przerwał walkę.

Robert Pasut vs Dzinold

Na gali FAME MMA 18 doszło do trzeciej walki Roberta Pasuta w federacji. Początkowo miał się mierzyć z pogromcą Sebastiana Fabijańskiego - Wacławem "WacToja" Osieckim. Ten jednak zrezygnował z powodu rzekomej kontuzji. W jego miejsce wszedł Dawid "Dzinold" Rzeźnik, który w debiucie na FAME 16 pokonał Szymona "Szymool" Bessera. Pojedynek ten odbył się w formule K-1, w małych rękawicach. Walka potrwała dystans i ostatecznie wygrał ją Dzinold przez jednogłośną decyzję.

Robert Pasut vs Filip Zabielski

Swoją czwartą walkę Robert Pasut zanotował na gali FAME Friday Arena 2, która odbyła się 29 września. Jego przeciwnikiem był Filip Zabielski, a starcie to odbyło się w formule MMA. Po trzyrundowym pojedynku sędziowie zadecydowali o wygranej Filipa Zabielskiego.

Rafał Pasut vs Takefun

20 kwietnia 2024 roku federacja FAME MMA ogłosiła walkę Roberta Pasuta z Takefunem. Starcie to odbyło się 18 maja podczas gali FAME MMA 21 w Gliwicach. Panowie zmierzyli się ze sobą w formule K-1 w małych rękawicach.

Ostatecznie starcie to wygrał Robert Pasut przez nokaut w ostatniej sekundzie pierwszej rundy.

Robert Pasut Abstrachuje

AbstrachujeTV, czyli projekt, który odmienił życie Pasuta. Pod koniec 2012 roku trójka kolegów – Robert Pasut, Rafał Masny i Cezary Jóźwik założyli kanał pod tą nazwą na YouTube. Projekt okazał się ogromnym sukcesem, a kanał stał się numerem jeden na polskim YouTube. Zgromadził ponad trzy miliony subskrypcji, a kolejne filmy zyskiwały wielomilionowe wyświetlenia.

Panowie założyli również spółkę, zajmując się tworzeniem i promowaniem innych twórców, mieli też między innymi popularny klub w centrum Warszawy. Z czasem jednak moda na Abstrachuje przeminęła, a ich nagrania na YouTube cieszyły się coraz mniejszym zainteresowaniem. W 2021 roku Masny odszedł z kanału, a format stał się znacznie mniej „profesjonalny”, czyli taki, jaki był przed laty. Pasut i Jóźwik sprzedali swoje udziały w firmie, którą założyli.

Robert Pasut Goats

Pod koniec 2023 roku Robert Pasut wziął udział w programie randkowym na kanale Goats na YouTube. Wiele osób uznało, że odcinek z Pasutem był jednym z najbardziej kontrowersyjnych spośród wszystkich randek w Goats.

Robert Pasut wykształcenie

Jak wynika z profilu Roberta Pasuta na LinkedIn, studiował on na Uniwersytecie Warszawskim. Nie wiadomo jednak czy ukończył studia.

Robert Pasut zarobki

Robert Pasut zarobki, czyli ile zarabia Pasut? Na ten temat oczywiście nie wiadomo zbyt wiele. Słuchając jednak wywiadów z mężczyzną, wychodzi na to, że znaczną część tego, co zarobił, będąc na szczycie, najzwyczajniej w świecie wydał i źle zainwestował. Zarobki Pasuta z FAME MMA z pewnością będą jednak bardzo dobre, ponieważ wciąż jest niezwykle rozpoznawalną postacią w świecie internetu, która przyciągnie przed odbiorniki nieco starsze grono odbiorców.

Robert Pasut partnerka

Czy Robert Pasut ma dziewczynę? Partnerką Pasuta przez długi czas była Wiktoria, którą na Instagramie można znaleźć pod nazwą @wiksawiktoria. Kobieta jest również początkującą youtuberką – jej kanał nazywa się @wiksawiktoriaVLOG. Para rozstała się jednak w kwietniu 2022 roku i tamtego czasu Robert Pasut jest singlem.

Robert Pasut dziecko

Czy Robert Pasut ma dziecko? Pasut, mimo rozwiązłego trybu życia, o którym sam nie raz wspominał, jak na razie nie ma potomka.

Robert Pasut Instagram

Konto Pasuta na Instagramie można znaleźć pod nazwą @pasutabstra. Jego profil obserwuje ponad 330 tysięcy użytkowników Instagrama.


Z czego znany jest Robert Pasut?
Mężczyzna to popularny twórca internetowy, współzałożyciel kanału AbstrachujeTV.
Ile lat ma Robert Pasut?
Mężczyzna urodził się w 31 maja 1987 roku, ma więc 37 lat.