FAME MMA 16, czyli kolejna edycja gali typu freak fight największej polskiej federacji organizującej takie wydarzenia. Co już wiadomo o gali FAME MMA 16?

Data gali05.11.2022
Miejsce galiGliwice, Arena Gliwice
Transmisja galiPPV
Gwiazdy galiTromba, Dubiel, Pasut, Dzinold, Bandura

Kiedy FAME MMA 16

Termin FAME MMA 16 został już ujawniony. Kolejna gala FAME odbędzie się już 5 listopada 2022 roku.

Gdzie FAME MMA 16

Największa gala freak fightowa swoje kolejne wydarzenie zorganizuje w Gliwicach. Będzie to trzeci event FAME MMA zorganizowany w tym mieście, a już drugi w tym roku.

 

FAME MMA 16 Transmisja Gali - Gdzie oglądać

Galę FAME MMA 16 będzie można obejrzeć na dwa sposoby. Pierwszy to oczywiście system PPV, który cieszy się największą popularnością. Dostęp do transmisji online FAME MMA 16 kosztuje 34,99 zł w wersji Basic i 39,99 zł za pakiet Premium. Drugi sposób to wykupienie miesięcznego abonamentu Polsat Box umożliwiającego obejrzenie wszystkich pojedynków z karty walk FAME MMA 16 na dekoderach satelitarnych. Taka przyjemność wyceniona została na 40 zł. Wydarzenie pojawi się na dedykowanym kanale 333.

Transmisja FAME MMA 16 - Pakiet Basic

  • Cena: 34,99 zł,
  • Jakość 720p,
  • Możliwość odtworzenia transmisji przez 48 godzin po wydarzeniu.

FAME MMA 16 transmisja - Pakiet Premium

  • Cena: 39,99 zł,
  • Jakość Full HD,
  • Dostęp do transmisji przez 168h po wydarzeniu,
  • Możliwość oglądania różnych kanałów, w tym Loży Szyderców,
  • Dostęp do unikatowych materiałów np. Training Day - dzień z życia zawodnika FAME.

FAME MMA 16 PPV

Gala FAME MMA 16 będzie transmitowana w systemie PPV. Żeby obejrzeć legalną transmisję FAME MMA 16, należy wykupić dostęp do pay-per-view na oficjalnej stronie federacji lub poprzez platformę Polsat Box Go, która współpracuje z FAME MMA od gali z numerem 13.

FAME MMA 16 bilety

Bilety na FAME MMA 16 są dostępne w sprzedaży od dnia pierwszej konferencji przed galą. Bilety można kupować od 26 września 2022 roku.

FAME MMA 16 - Karta Walk

Karta walk FAME MMA 16 obfituje w wiele ciekawych nazwisk i zestawień. W sumie 5 listopada będziemy świadkami aż dziesięciu pojedynków. Jeden z nich to walka kobiet. Marta "Martirenti" Rentel wyjdzie po raz trzeci do oktagonu, by zmierzyć się z Wiktorią "Wiki" Jaroniewską. Popularna influencerka będzie musiała się jednak mocno postarać, aby odnieść swój pierwszy triumf we freak-fightach, gdyż urocza Wiktoria dobrze zaprezentowała się na FAME 14, pokonując faworyzowaną przez wszystkich Katarzynę "Laluna" Alexander.

Karta Wstępna

Przed walką wieczoru i co-main eventem fani freak-fightowych walk zobaczą osiem równie ciekawych starć. Kolejność pojedynków najczęściej wynika z zainteresowania danymi zawodnikami i od tego, czy walka generuje tzw. dymy. Jeśli pomiędzy rywalami nie ma jakiegoś konfliktu lub przepychanek słownych w mediach społecznościowych bądź na konferencjach, raczej osoby odpowiedzialne za tworzenie karty walk umieszczają takie zestawienia zaraz na początku eventu. Niemniej jednak często to właśnie walki ze wstępnej karty walk przynoszą często dużo większe emocje niż chociażby walka wieczoru. Na FAME MMA 16 karta wstępna rozpoczyna się pojedynkiem pomiędzy Radosławem "Wiejskim Koksem" Paszką, a Natanem "Bogiem Estetyki" Marconiem. Początkowo zakładano, że będzie to najmniej medialna walka, ale po dwóch konferencjach można śmiało stwierdzić, że wielu czeka na "ostrą naparzankę" w oktagonie.

W karcie wstępnej dojdzie także do pojedynku kobiet. Marta "Martirenti" Rentel stanie w oktagonie po raz trzeci, a jej przeciwniczką będzie Wiktoria "Wiki" Jaroniewska. Zawodniczki różni to, że Jaroniewska ma za sobą wygraną z Laluną, a Rentel chce przełamać złą passę dwóch porażek z rzędu. Niestety dla widowiska pomiędzy influencerkami nie ma złej krwi, dlatego nie dziwi fakt, że starcie to wylądowało w karcie wstępnej FAME MMA 16.

Karta Główna

Dwie pierwsze walki z karty wstępnej najprawdopodobniej będzie można obejrzeć za darmo na oficjalnym kanale FAME MMA. Karta główna i walka wieczoru Marcin Dubiel vs Mateusz "Tromba" Trąbka zarezerwowane są dla szczęśliwych posiadaczy wykupionego PPV lub abonamentu Polsat Box Go. Jakie tym razem zestawienia przygotowała dla fanów federacja, aby zgromadzić przed telewizorami i ekranami jak najwięcej osób? W karcie głównej FAME MMA 16 mamy na przykład samozwańczego "Władcę Piekieł", czyli Amadeusza "Ferrariego" Roślika, godnie zastępującego Don Kasjo, który niegdyś był uznawany za największego "zadymiarza" w świecie freak-fightów.

Ferrari zmierzy się z Mariuszem "Hejterem" Słońskim, dla którego jest to walka o być albo nie być. Hejter zasłynął, nokautując Rafonixa w siedem sekund na gali HYPE, ale w ostatnich dwóch starciach pokazał się z nie najlepszej strony. Z Rafałem "Takefunem" Górniakiem doszło do No Contest po włożeniu przez Hejtera palców do oczów swojego rywala, a na FAME MMA 14 Hejter przegrał z Dawidem Malczyńskim już w pierwszej rundzie. Ferrari z kolei wraca do klatki w dobrych nastrojach po pokonaniu Pawłą Bomby na High League 4.

Ciekawie zapowiada się walka Patryka "Patrykosa" Domke z Adrianem "Polakiem" Polańskim. Panowie mają ze sobą spór i jak spojrzymy na całą kartę walk FAME MMA 16 to jest to zdecydowanie największy konflikt na tej gali. Na I konferencji Patrykos podczas face to face uderzył Polaka w twarz. Po tym incydencie doszło do sporego zamieszania. W pewnym momencie Adrian Polak był trzymany przez 4 ochroniarzy! Panowie nie szczędzili sobie słów również w programie "face to face" prowadzonym przez Sylwestra Wardęgę, na którym, żeby było ciekawiej, Polak się nie pojawił, argumentując to chorobą.

Pozostałe walki

Drugi mocny konflikt można zaobserwować w zestawieniu Dariusza "Daro Lwa" Kaźmierczuka i Filipa "Filipka" Marcinka. Geneza tego sporu jest jednak tak absurdalna, że ciężko coś mądrego na ten temat napisać. Wszystko zaczęło się na konferencji FAME MMA 11, gdzie "Filipek" walczył z Amadeuszem "Ferrarim" Roślikiem. Popularny raper w pewnym momencie wspomniał coś o Kaźmierczuku. Nikt z portali nie napisał nawet jednego zdania o tym, co powiedział "Filipek", jednak to Dariuszowi wystarczyło, aby rozpętać wojnę na swoich mediach społecznościowych. Biorąc pod uwagę fakt, że przez wiele miesięcy spór i przepychanki słowne narastały, włodarze FAME MMA wykorzystali konflikt, zestawiając obu zawodników w karcie głównej.

Karta główna FAME MMA 16 to także walka dwóch streamerów - Szymona "Szymoola" Bessera i Dawida "Dzinolda" Rzeźnika, najmniej medialny męski pojedynek Mateusza "Matt Meknife" Janusza i Krystiana "Krychy" Wilczaka oraz starcia Patryka "Bandury" Bandurskiego z Alanem "Braveheartem" Kwiecińskim i Mateusza "Tromby" Trąbki z Marcinem Dubielem. To ostatnie zestawienie to także oficjalnie walka wieczoru szesnastej odsłony FAME MMA.

Co Main Event FAME MMA 16

Jeśli byliście już znudzeni sagą pomiędzy rodziną Murańskich, a Arkadiuszem Tańculą, to dobiegła ona końca, ale Jacek "Muran" Murański nie zamierza kończyć swojej przygody z freak-fightami. Na FAME MMA 16 w głównej karcie walk zobaczymy go ponownie, a tym razem jego przeciwnikiem będzie Robert "Sutonator" Pasut - znany youtuber. Czy "Stary Muran" wreszcie wygra wreszcie jakiś pojedynek? Rywal może i łatwiejszy od Tańculi, ale trzeba wziąć pod uwagę fakt, że Pasut miał sporo czasu na przygotowania, a w poprzedniej walce sprostał wyzwaniu, rywalizując z dużo cięższym "Japczanem" i ostatecznie wygrywając przed czasem.

Radosław „Wiejski Koks” PaszkaNatan „Bóg Estetyki” Marcoń
Marta „Martirenti” RentelWiktoria „Wiki” Jaroniewska
Dariusz „Daro Lew” KaźmierczukFilip „Filipek” Marcinek
Szymon „Szymool” BesserDawid „Dzinold” Rzeźnik
Patryk „Patrykos” DomkeAdrian „Polak” Polański
Mateusz „Matt Meknife” JanuszKrystian „Krycha” Wilczak
Patryk „Bandura” BandurskiAlan „Braveheart” Kwieciński
Mariusz „Hejter” SłońskiAmadeusz „Ferrari” Roślik
Jacek „Muran” MurańskiRobert „Sutonator” Pasut
Mateusz „Tromba” TrąbkaMarcin Dubiel

FAME MMA 16 - Walka wieczoru

Początek gali FAME MMA 16 organizowanej w Gliwicach już o godzinie 20:00. W karcie walk widnieje dwadzieścia interesujących nazwisk, ale to dwa będą przykuwać szczególną uwagę. Federacja FAME MMA walkę wieczoru ogłosiła na kilka tygodni przed galą. Głównym pojedynkiem tego wydarzenia będzie walka Mateusza "Tromby" Trąbki z Marcinem Dubielem. Można zatem nazwać to wojną pomiędzy byłym członkiem Ekipy i byłym uczestnikiem projektu Team X. Bukmacherzy dają większe szanse Marcinowi, który ma lepsze warunki fizyczne i przede wszystkim ma dużo większe doświadczenie w oktagonie. Ostatni pojedynek Dubiela na FAME MMA 15 pokazał, że ma on niesamowite serce do walki i świetną kondycję. Tromba również pokazał się z dobrej strony, wygrywając w drugiej rundzie z "Gimperem" na FAME MMA 14. Starcie zapowiada się interesująco i możliwe, że zobaczymy pełne trzy rundy.

Marcin Dubiel

Były członek pierwszego Teamu X i chłopak "Natsu" jest jednym z najpopularniejszych influencerów w Polsce. Mało kto z młodszego pokolenia nie wie, kto to jest Marcin Dubiel. Swoją karierę w Internecie zaczynał od nagrywania filmów na YouTube. W 2019 roku brał udział w głośnym projekcie Team X założonym przez Stuu, a obecnie skupia się głównie na walkach w FAME MMA i rozwijaniu swoich mediów społecznościowych. Do tej pory Marcin Dubiel stoczył pięć pojedynków, trzy wygrywając i dwa razy odnosząc porażkę. Na poprzedniej gali FAME Dubiel mierzył się w rewanżu z Kacprem Błońskim. Nie była to zwykła walka, gdyż panowie zgodzili się na klatkę rzymską oraz brak limitu czasowego. Przez wielu ten pojedynek uznawany jest za jeden z najlepszych od początku istnienia organizacji freak-fightowych w Polsce. Dubiel pokazał charakter i serce do walki, pokonując Błońskiego po 18-minutowej, wycieńczającej batalii.

Mateusz "Tromba" Trąbka

Tromba to jeden z najbardziej rozpoznawalnych twórców internetowych w Polsce. Swoją popularność zawdzięcza głównie Frizowi i Ekipie. To właśnie Friz zaprosił go na swój kanał YouTube, na którym nagrywali filmiki poświęcone grze Pokemon GO. Później Trąbka założył własny kanał, który na ten moment subskrybuje już blisko 2 miliony osób. Chłopak Marcysi po rozpadzie Ekipy chce zaistnieć w sportach walki. Do tej pory stoczył tylko jeden pojedynek na gali FAME MMA 14, pokonując innego popularnego youtubera Tomasza "Gimpera" Działowego.

Finał FAME MMA 15

Na poprzedniej edycji w main evencie zobaczyliśmy starcie kobiet pomiędzy Martą "Linkimaster" Linkiewicz, a Anielą "Lil Masti" Bogusz. Bohaterki głównego wydarzenia na piętnastce zmierzyły się już ze sobą w 2019 roku podczas gali FAME MMA 4. Wówczas lepsza okazała się Lil Masti, wygrywając z Linkiewicz w pierwszej rundzie przez TKO. Wszyscy przeczuwali, że rewanż nie będzie łatwy dla "Lil Masti", gdyż od wspomnianej porażki Marta Linkiewicz poczyniła ogromne postępy, stając się gwiazdą federacji FAME (cztery kolejne triumfy z rzędu). Przeczucia co do walki wieczoru FAME MMA 15 był słuszne. Obie zawodniczki przepracowały w oktagonie pełne trzy rundy i o wszystkim musieli zadecydować sędziowie. Trzeba przyznać, że starcie było bardzo wyrównane, jednak osoby odpowiedzialne za punktowanie ogłosiły zwycięstwo Anieli "Lil Masti" Bogusz i tym samym jest ona nadal niepokonaną królową freak-fightów w Polsce.

FAME MMA 16 konferencja

Konferencja przed galą FAME MMA 16 będzie istotnym elementem promocyjnym całego wydarzenia. Biorąc pod uwagę fakt, że konferencje FAME MMA ogląda nawet kilkaset tysięcy osób na YouTube, są to wydarzenia cieszące się ogromną popularnością wśród kibiców. Na pierwszej konferencji poznaliśmy pełen fight card i wszystkich uczestników nadchodzącego wydarzenia. Druga konferencja FAME MMA 16 odbyła się 31 października, na której doszło do wielu przepychanek słownych i fizycznych pomiędzy zawodnikami.

FAME MMA 16 ważenie

Ważenie przed galą FAME MMA 16 odbędzie się dzień przed wydarzeniem. Wówczas przekonamy się, czy wszyscy zawodnicy zmieścili się w limitach swoich kategorii wagowych. Jako że gala odbędzie się 5 listopada, to ważenie zobaczymy 4 listopada 2022 roku.

FAME MMA 16 komentatorzy

Nieco bliżej gali poznamy również komentatorów FAME MMA 16. Przy okazji ostatnich wydarzeń w roli komentatorów mogliśmy usłyszeć między innymi Macieja Turskiego z Kanału Sportowego czy Kubańczyka, zawodnika FAME MMA. Stałym komentatorem gali FAME jest Mateusz Kaniowski.

Kto na FAME MMA 16

Kto zawalczy na FAME MMA 16? W klatce dojdzie do wielu głośnych walk. W walce wieczoru zmierzą się ze sobą dobrze wszystkim znany Marcin Dubiel z Mateuszem "Trombą" Trąbką. Ogłoszony został również nowy nabytek FAME MMA - Patryk „Bandura" Bandurski.

Zawodnicy FAME MMA 16

Zawodnicy FAME MMA 16, czyli kto wystąpi na gali? Oprócz wspomnianych wcześniej Dubiela i "Tromby", swój debiut na gali FAME z numerem 16 zaliczy Patryk „Bandura" Bandurski, Dawid "Dzinold" Rzeźnik, Natan "Bóg Estetyki" Marcoń i Radosław "Wiejski Koks" Paszka . Z medialnych doniesień wiadomo także, że w klatce po raz kolejny zobaczymy Amadeusza "Ferrariego" Roślika.

Walki FAME MMA 16

Nie ulega wątpliwości, że walki na FAME MMA 16 przyniosą kibicom wiele emocji. Na ten moment znamy jednak tylko dwie walki, w tym walkę wieczoru, w której zmierzą się ze sobą Marcin Dubiel i Mateusz "Tromba" Trąbka.

Bukmacher FAME MMA 16

Bukmacher FAME MMA 16 to firma Betclic, która od dłuższego czasu współpracuje z największą polską federacją typu freak fight.

Kursy FAME MMA 16

Gdy tylko organizacja ogłosi pojedynki na galę FAME MMA 16, kursy na te walki od razu znajdą się w zakładce Sztuki Walki na oficjalnej stronie Betclic i w aplikacji mobilnej legalnego polskiego bukmachera.

Zobacz także – kod promocyjny Betclic

Typy FAME MMA 16

Typy na FAME MMA 16 będą dostępne na naszej stronie. Gdy kursy na dany pojedynek będą dostępne, przedstawimy analizę walki i polecany typ.


Jaki jest termin FAME MMA 16?
Gala FAME MMA 16 odbędzie się 5 listopada 2022 roku.
Kto zawalczy na FAME MMA 16?
W klatce swoje umiejętności zaprezentują między innymi Dubiel, "Tromba" czy "Ferrari".