Krystian „Krycha” Wilczak to jeden z najbardziej doświadczonych zawodników w FAME MMA. „Krycha” walk w FAME MMA stoczył już bowiem pięć, a debiutował na pierwszej gali w Koszalinie. Kim jest Krystian Wilczak? Krystian Wilczak MMA – jaki jest jego bilans? Krystian Wilczak UFC – o co w tym chodzi?

Kim jest Krystian Wilczak?

Krystian „Krycha” Wilczak szerszej publiczności dał się poznać jako uczestnik kontrowersyjnego reality show emitowanego na antenach telewizji MTV o nazwie „Ex na plaży”. Od tego zaczęła się jego kariera medialna, która zaowocowała między innymi możliwością stoczenia walki na FAME MMA.

Krycha Wilczak kariera

„Krycha” Wilczak kariera, czyli jak od telewizyjnego reality show dostać się do największej organizacji freakfightowej w Polsce. „Krycha” w programie „Ex na plaży” poznał Wojtka Golę, aktualnego włodarza FAME MMA. Gdy przedstawiciele FAME MMA organizowali pierwszą galę, nie mieli jeszcze możliwości kontraktowania największych gwiazd internetu czy telewizji. Skupili się więc na takich zawodnikach, jak Wilczak, dzięki czemu szersze grono mogło o nim usłyszeć.

Krystian Wilczak MMA

MMA Krystiana Wilczaka

Krystian Wilczak w MMA debiutancką walkę stoczył podczas gali FAME MMA 1 w Koszalinie. Jego rywalem był wówczas inny z uczestników programu „Ex na plaży”, czyli Hubert "Ken" Korczak. Walka, delikatnie mówiąc, nie stała na najwyższym poziomie sportowym, a „Krycha” rozbił swojego rywala ciosami w parterze w drugiej rundzie i zanotował udany debiut w nowej dla siebie formule.

Krycha walki

Krycha walk w FAME MMA stoczył jak do tej pory pięć. Byłoby ich więcej, ale dwukrotnie musiał wycofać się ze swoich pojedynków z powodu kontuzji. Najpierw wypadł z FAME MMA 2 z pojedynku z Kamilem "Kastim" Stępińskim, a na FAME MMA 7 nie zawalczył z Maciejem „Szewcu” Szewczykiem z powodu urazu kolana.

Po wypadnięciu z FAME MMA 2, do startów wrócił na gali FAME MMA 3. Jego rywalem był wówczas popularny raper, Bartłomiej "Ruby" Brzeziński, którego rozbił w pierwszej rundzie ciosami.

Podczas FAME MMA 5 stoczył „zaległą” walkę z „Kastim”. Niespodziewanie przegrał wówczas jednogłośną decyzją sędziów. W jego narożniku był wówczas między innymi gwiazdor KSW, Norman Parke, z którym trenowali w jednym klubie – Ankos MMA Poznań.

 

 

- Coś nie zagrało. Źle wypadłem, to nie mój dzień, Kamil był lepszy. Nie zrobiłem takiej pracy, jaką robię na co dzień – przyznał „Krycha” na gorąco w wywiadzie po walce.

Na FAME MMA 9 Krycha pokonał Mortalcia, którego rozbił przed czasem w drugiej rundzie. Kolejny pojedynek Wilczak stoczył na gali FAME MMA 11, gdzie doszło do jego walki z Saszą. Krycha triumfował niejednogłośną decyzją sędziów.

Krycha wygrał również na FAME MMA 12, pokonując na pełnym dystansie Szewca. Na FAME MMA 14 walczył o pas z Krychą, przegrywając jednogłośną decyzją sędziów. Rekord Wilczaka w MMA wynosi tym samym 5-2.

Krystian Wilczak KSW

Można zaryzykować stwierdzenie, że Krystian Wilczak w KSW prawdopodobnie nigdy nie zawalczy, ale na co dzień trenuje z zawodnikami największej polskiej organizacji MMA. Były mistrz KSW, Norman Parke, Michał Andryszak czy Marcin Tybura, zawodnik UFC – oni wszyscy trenowali razem z Wilczakiem w klubie Ankos MMA Poznań pod okiem legendarnego trenera Andrzeja Kościelskiego. Następnie Krycha przeniósł się do Warszawy.

Zobacz też: Jak typować walki KSW?

Krystian Wilczak UFC

 UFC Z Krystianem Wilczakiem

W internecie niezwykle popularne są hasła „Krystian Wilczak UFC” lub „Krycha UFC”. Internauci nieco wyśmiewają bowiem umiejętności i zapowiedzi „Krychy”, proponując jego angaż do największej organizacji MMA na świecie, czyli UFC. Sam Wilczak podchodzi do tego z dystansem i regularnie wspomina o tym w wywiadach.

- Nie męczy mnie to, śmieję się z tego. Pamiętaj, że wszystko trzeba obracać w pozytyw i się z tego śmiać. Dla mnie to jest fajne, czasami jak się nudzę wieczorem, odpalam "Narodziny Krychy legendy" – przyznał w rozmowie z kanałem „MMA – bądź na bieżąco”.

Jak dodał „Krycha”, zdarzyło się nawet, że jego profil na Instagramie odwiedził szef UFC, Dana White. Wszystko przez to, że gdy prezes amerykańskiej organizacji MMA doda jakiś post na swoim profilu, w komentarzach natychmiast pojawiają się wpisy „Krycha UFC”, oznaczające profil Wilczaka.

- Czasami jest tak, że gdy wrzuci jakiś post, ponad 100 osób pisze "polish prospect" i tak dalej, oznaczając moje konto. Raz na wyświetleniach instastories widziałem, że obejrzał mój wpis - zdradził Wilczak.

Krycha zarobki

Zarobki Krychy w FAME MMA są tajemnicą. Organizacja nie upublicznia takich informacji, a sami zawodnicy również nie mogą dzielić się zapisami ze swoich kontraktów ze względu na zawarte tam klauzule. Nie ulega jednak wątpliwości, że gdyby Krycha dostał się do UFC, z pewnością zarabiałby tam nieco lepiej, niż w FAME MMA!

Krycha Instagram

„Krycha” jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych – regularnie udziela się zwłaszcza na Instagramie. Jego profil o nazwie „krystian.wilczak” śledzi blisko 60 tysięcy obserwujących. Zawodnik z Poznania chwali się tam między innymi zdjęciami i filmami z treningów w klubie Ankos MMA Poznań czy ujęciami z życia prywatnego.

Zobacz Kiedy kolejna gala FAME MMA 10?


Kim jest Krystian Wilczak?
Krystian „Krycha” Wilczak szerszej publiczności dał się poznać jako uczestnik kontrowersyjnego reality show emitowanego na antenach telewizji MTV o nazwie „Ex na plaży”.
Dla jakiej organizacji walczy Krystian Wilczak?
Krystian Wilczak walczy dla federacji FAME MMA.