Krystian Krycha Wilczak to jeden z najbardziej doświadczonych zawodników we frek fightach. Jego ostatnia dotychczasowa walka znalazła się na karcie walk Prime MMA 8. Sprawdź kim jest Krycha i co o nim wiadomo!

Kim jest Krystian Wilczak?

Kto to Krystain Krycha Wilczak? Krystian Wilczak aktualnie jest zawodnikiem Prime MMA. Krycha szerszej publiczności dał się poznać jako uczestnik kontrowersyjnego reality show emitowanego na antenach telewizji MTV o nazwie "Ex na plaży". Od tego zaczęła się jego kariera medialna.

Krystian Wilczak wiek

Ile ma lat Krycha? Krystian Wilczak urodził się w 1993 roku. To oznacza, że w tym roku skończy 31 lat.

Krystian Wilczak waga

Krycha występuje w wadze półśredniej, której limit jest ustalony na 77 kilogramów. Można jednak szacować, że na co dzień waży jednak około 85 kilogramów.

Krystian Wilczak wzrost

Wzrost Krychy oscyluje w okolicach 180 centymetrów.

Krystian Wilczak rekord

W rekordzie Krychy znajdują się walki w MMA oraz w boksie. Do tej pory stoczył jedenaście pojedynków, z których wygrał pięć.

Rekord MMA: 5-4
Bilans K-1 (w małych rękawicach): 0-1
Rekord Boks: 0-1

Krycha walki

Prawie wszystkie swoje walki Krycha stoczył do tej pory w organizacji FAME MMA. Wilczak ma na koncie dziesięć walk. Byłoby ich więcej, ale dwukrotnie musiał wycofać się ze swoich pojedynków z powodu kontuzji. Najpierw wypadł z FAME MMA 2 z pojedynku z Kamilem "Kastim" Stępińskim, a na FAME MMA 7 nie zawalczył z Maciejem „Szewcu” Szewczykiem z powodu urazu kolana.

Krycha Prime MMA

W kwietniu 2024 roku Krycha dość nieoczekiwanie podpisał kontrakt z organizacją Prime MMA. Wilczak w nowej organizacji zadebiutował 13 kwietnia na Prime MMA 8. Zmierzył się on z Dominikiem Skowyrą, z którym przegrał przez jednogłośną decyzję sędziów.

Krystian Wilczak FAME MMA

Krystian Wilczak w FAME MMA zadebiutował 30 czerwca 2018 roku gali FAME MMA 1 w Koszalinie. Jego rywalem był wówczas inny z uczestników programu "Ex na plaży", czyli Hubert "Ken" Korczak. Walka, delikatnie mówiąc, nie stała na najwyższym poziomie sportowym, a Krycha rozbił swojego rywala ciosami w parterze w drugiej rundzie i zanotował udany debiut w nowej dla siebie formule.

Krycha vs Ruby

Krycha powrócił do startów na gali FAME MMA 3. Jego rywalem był wówczas popularny raper, Bartłomiej "Ruby" Brzeziński, którego rozbił w pierwszej rundzie ciosami.

Krycha vs Kasti

Podczas FAME MMA 5 stoczył walkę z Kastim. Niespodziewanie przegrał wówczas jednogłośną decyzją sędziów. W jego narożniku był wówczas między innymi gwiazdor KSW, Norman Parke, z którym trenowali w jednym klubie Ankos MMA Poznań.

Krycha vs Mortalcio

Po pierwszej przegranej w karierze z Mortalciem, Krycha wrócił na zwycięską ścieżkę na FAME MMA 9. Wilczak pokonał wtedy Mortalcia przez TKO w drugiej rundzie.

Krycha vs Sasha

Swoją piątą walkę w karierze Krystian Wilczak stoczył w październiku 2021 roku na gali FAME MMA 11. Zmierzył się wtedy z Aleksandrem Sashą Muzheiko. Pojedynek był wyrównany, jednak ostatecznie Krycha zwyciężył przez niejednogłośną decyzją sędziów.

Krycha vs Szewcu

Krycha powrócił do klatki FAME już miesiąc później na gali z numerem 12. Doszło wtedy do jego konfrontacji z Maciejem Szewczykiem. Krystian Wilczak zdominował rywala zapaśniczo i ostatecznie wygrał przez jednogłośną decyzję sędziów.

Krycha vs Wiewiór

14 maja 2022 roku podczas gali FAME MMA 14 Krycha stanął do walki o pas mistrzowski wagi półśredniej. Naprzeciwko niego stanął Maksymilian "Wiewiór" Wiewiórka. Krycha nie podołał temu wyzwaniu i po trzyrundowym pojedynku przegrał jednogłośnie na punkty.

Krycha vs Fitlover

Na FAME MMA 16 Krycha zmierzył się z Mateuszem Januszem. Wilczak był faworytem w tej walce, jednak niespodziewanie to Fitlover narzucił swój styl i w konsekwencji pokonał Krychę przez jednogłośną decyzję sędziów.

Krycha Ferrari

Krycha został ogłoszony jako jeden z ośmiu uczestników turnieju na FAME MMA 20. Walki turniejowe odbyły się w formule K-1 w małych rękawicach. W pierwszej rundzie turnieju Krycha zawalczył z Amadeuszem Ferrari, jednak przegrał przez dyskwalifikację za kopnięcie w krocze.

Krycha KSW

Można zaryzykować stwierdzenie, że Krystian Wilczak w KSW prawdopodobnie nigdy nie zawalczy, ale na co dzień trenuje z zawodnikami największej polskiej organizacji MMA. Były mistrz KSW, Norman Parke, Michał Andryszak czy Marcin Tybura, zawodnik UFC – oni wszyscy trenowali razem z Wilczakiem w klubie Ankos MMA Poznań pod okiem legendarnego trenera Andrzeja Kościelskiego. Następnie Krycha przeniósł się do Warszawy.

Krycha UFC

W internecie niezwykle popularne są hasła "Krystian Wilczak UFC" lub "Krycha UFC". Internauci nieco wyśmiewają bowiem umiejętności i zapowiedzi Krychy, proponując jego angaż do największej organizacji MMA na świecie, czyli UFC. Sam Wilczak podchodzi do tego z dystansem i regularnie wspomina o tym w wywiadach.

Nie męczy mnie to, śmieję się z tego. Pamiętaj, że wszystko trzeba obracać w pozytyw i się z tego śmiać. Dla mnie to jest fajne, czasami jak się nudzę wieczorem, odpalam "Narodziny Krychy legendy"

Jak dodał Krycha, zdarzyło się nawet, że jego profil na Instagramie odwiedził szef UFC, Dana White. Wszystko przez to, że gdy prezes amerykańskiej organizacji MMA doda jakiś post na swoim profilu, w komentarzach natychmiast pojawiają się wpisy "Krycha UFC", oznaczające profil Wilczaka.

Czasami jest tak, że gdy wrzuci jakiś post, ponad 100 osób pisze "polish prospect" i tak dalej, oznaczając moje konto. Raz na wyświetleniach instastories widziałem, że obejrzał mój wpis.

Krycha KFC

Niektórzy internauci wyśmiewają umiejętności Krychy i łączenie go z organizacją UFC. Z tego powodu część osób zamienia pierwszą literę najlepszej federacji MMA na świecie i nazywa Wilczaka Krychą KFC.

Krycha Sid

Niektórzy uważają, że Krycha jest podobny do Sida z Epoki Lodowcowej. Jako jeden z pierwszych temat ten podjął Kasti na konferencji przed FAME MMA 4. Całą sytuację można zobaczyć na poniższym filmie od 2:17.

Krycha Ex na plaży

Krystian Wilczak w 2016 roku wziął udział w reality show "Ex na plaży". Krycha wszedł do programu jako były jednej z uczestniczek Kariny Pietruszyńskiej. Dołączył do show w szóstym odcinku.

Krycha Instagram

Krycha jest aktywny w mediach społecznościowych. Regularnie udziela się przede wszystkim na Instagramie. Jego profil o nazwie @krystian.wilczak śledzi blisko 100 tysięcy obserwujących.


Kim jest Krystian Wilczak?
Krystian "Krycha" Wilczak szerszej publiczności dał się poznać jako uczestnik reality show "Ex na plaży". Aktualnie jest zawodnikiem Prime MMA.
Ile ma lat Krystian Wilczak?
Krystian Wilczak rocznikowo ma 31 lat.