Szewcu, czyli kolejny z zawodników FAME MMA, który wskoczył do świata sportów walki, wcześniej zyskując popularność w nieco innej dziedzinie. Kto to Szewcu?

Kim jest Szewcu?

Szewcu to osobowość medialna, który zawodowo zajmował się między innymi programowaniem maszyn, a aktualnie na swoich mediach społecznościowych reklamuje również grupę sprzedażową, więc można powiedzieć, że zajmuje się niejako doradztwem finansowym.

Żeby dołączyć do FAME MMA, wziął udział w popularnym programie Love Island, ale o tym nieco później.

Szewcu imię i nazwisko

Szewcu to oczywiście pseudonim mężczyzny. Jego imię i nazwisko to Maciej Szewczyk, więc nietrudno się domyślić, skąd wzięła się ksywa, pod którą jest znany szerszej publiczności.

Szewcu pochodzenie

Jeśli chodzi o pochodzenie, Szewcu jest z Legnicy, z miasta w województwie dolnośląskim. Właśnie w tym mieście mieszka po dziś dzień i między innymi przygotowuje się do pojedynków w FAME MMA.

Szewcu wiek, waga, wzrost

Jeśli chodzi o wiek, Szewcu ma 27 lat. Biorąc pod uwagę wzrost, mężczyzna mierzy około 182 centymetrów. Waga Szewca na co dzień oscyluje w okolicach 82 kilogramów, jednak dokładne informacje na ten temat możemy zawsze poznać przy okazji jego walk w FAME MMA, w których mierzy się najczęściej w kategorii do 77 kilogramów.

 

 

Szewcu Love Island

Szewcu Love Island, czyli... droga do FAME MMA. Mężczyzna bardzo chciał sprawdzić swoje umiejętności w klatce, jednak nie był na tyle rozpoznawalny, żeby największa polska organizacja typu freak fight zainteresowała się jego usługami. Wziął więc udział w programie Love Island na Polsacie, dzięki czemu jego popularność wzrosła w znaczącym stopniu. Dość powiedzieć, że dotarł aż do finału Love Island. Szefowie FAME MMA nie mieli wyjścia – musieli go zatrudnić!

Szewcu MMA

Jeśli chodzi o MMA, Szewcu przyznał, że różnego rodzaju sporty trenuje od dziecka. Do swoich występów w FAME MMA przygotowuje się w klubach w rodzinnej Legnicy.

Debiut Szewca w FAME MMA przypadł na galę z numerem 6, podczas której w walce wieczoru zmierzyły się Linkimaster i Zusje. Szewczyk skonfrontował się wówczas z Dawidem „Ambro” Ambroziakiem, z którym przegrał niejednogłośną decyzją sędziów.

Szewcu walki

Szewcu walki w FAME MMA stoczył jak na razie trzy. Po przegranej z Ambro, na FAME MMA 8 zmierzył się z Gamou Fallem. Tym razem również musiał uznać wyższość rywala, przegrywając z zawodnikiem z Poznania przez poddanie. Zobacz także - kim jest Gamou Fall?

Szewcu rekord

Szewcu rekord w MMA przed galą FAME MMA 12 miał więc słaby – zero wygranych, dwie przegrane. Mówi się jednak, że rekordy nie walczą, co bukmacherzy ewidentnie wzięli sobie do serca, wystawiając kursy na jego trzeci pojedynek w klatce FAME MMA.

Szewcu Krycha

W trzeciej walce Szewcu zmierzył się z Krychą. Panowie od dawna byli ze sobą skonfliktowani i do ich pojedynku miało już dojść w przeszłości, jednak do starcia nie doszło z powodu kontuzji. Co nie udało się wcześniej, wyszło na gali FAME MMA 12, podczas której włodarze doprowadzili do pojedynku właśnie Szewcu vs Krycha.

Dlaczego rekordy nie walczą? Krycha, jeden z najbardziej doświadczonych zawodników w FAME MMA, legitymujący się doskonałym rekordem, przez zakłady bukmacherskie Betclic (odbierz kod promocyjny Betclic) nie był uznawany za faworyta w starciu z Szewcem. Jak się okazało, doświadczenie wzięło górę i Szewcu przegrał trzecią walkę w FAME MMA - tym razem jednogłośną decyzją sędziów.

Szewcu Tańcula

Szewcu i Tańcula – o co poszło? Arkadiusz Tańcula i Szewczyk przyjaźnią się, jednak doszło do konfliktu między Piotrem Szeligą, drugim z przyjaciół Tańculi a właśnie Szewcem. W tle pojawia się również nazwisko Dominika Zadory, zawodnika FEN, który również jest w to wszystko zamieszany. Hotel, pobicie, młotek... Trzeba przyznać, że trudno zrozumieć, o co tak naprawdę poszło. Szewcu zabrał w tej sprawie głos podczas programu F2F, jednak sprawa jest na tyle zawiła, że ktoś, kto nie zna tego tematu od środka, zapewne jej nie zrozumie.

Szewcu dziewczyna

W przeszłości Szewcu był związany z Oliwią Miśkiewicz, inną z uczestniczek programu Love Island. Para jednak rozstała się. Czy dziś mężczyzna jest zajęty? Tego nie wiadomo. Patrząc na jego social media, próżno szukać tam regularnie dodawanych zdjęć z jedną partnerką, więc być może Szewcu jest singlem.

Szewcu Instagram

Instagram Szewca to „szewcowaty”. Zawodnika FAME MMA obserwuje ponad 115 tysięcy użytkowników tego portalu społecznościowego.


Jak brzmi pseudonim Macieja Szewczyka?
Szewczyk znany jest jako Szewcu.
Ile lat ma Szewcu?
Szewcu ma 27 lat.