Dawid Ambro Ambroziak to jeden z najbardziej doświadczonych zawodników FAME MMA. Dla największej polskiej freakowej organizacji stoczył już trzy walki. Kim jest Ambroziak? Ile lat ma Ambro? Czy Ambro zawalczy jeszcze na FAME MMA?

Kim jest Dawid Ambro Ambroziak?

Dawid Ambro Ambroziak kto to

Jeśli chodzi o wiek, Ambro ma 31 lat. Szerszej publiczności dał się poznać jako uczestnik emitowanego na antenie MTV reality show pod nazwą Ex na plaży. Ambroziak wziął udział już w pierwszej edycji show w 2016 roku. Jeśli chodzi o wzrost, Ambro mierzy 177 centymetrów.

W czwartej edycji programu Ex na plaży pojawił się Kasjusz Życiński, znany lepiej jako Don Kasjo. Panowie nie przypadli sobie do gustu i doszło między nimi do licznych kłótni oraz bójki.

Ambroziak ma na swoim koncie lata treningów w kickboxingu. Przed galami FAME MMA brał udział w obozach między innymi w Tajlandii, gdzie sparował z zagranicznymi zawodnikami.

Ambro w FAME MMA

Dawid Ambro Ambroziak ma na swoim koncie cztery walki w FAME MMA. Kariera Ambroziaka nabrała rozpędu na pierwszej gali FAME MMA w czerwcu 2018 roku. Pokonał wówczas Dawida Ozdobę. W międzyczasie jego konflikt z Don Kasjo stawał się coraz bardziej medialny i FAME MMA postanowiło zorganizować walkę między nimi.

Do walki Ambro – Don Kasjo doszło na FAME MMA 4. Panowie walczyli na zasadach kicboxingu. Przewaga warunków fizycznych Don Kasjo był widoczna i to Życiński wygrał przez jednogłośną decyzję sędziów.

 

 

Ambroziak w FAME MMA po raz trzeci wystąpił na gali FAME MMA 6, podczas której walką wieczoru był pojedynek Zusje – Linkimaster. Ambro wrócił na zwycięską ścieżkę, pokonując niejednogłośną decyzją sędziów Macieja Szewca Szewczyka.

Na FAME MMA 10 przegrał z Piotrem Szczurkiem, który zdominował go w parterze i triumfował decyzją sędziowską.

Rewanż Ambro – Don Kasjo na FAME MMA?

ambroziak instagram

Ambro w wywiadach podkreśla, że ma ochotę zrewanżować się Życińskiemu za porażkę z FAME MMA 4. Tym razem walka miałaby się jednak odbyć na zasadach MMA. Don Kasjo twierdzi, że Ambroziak i jego walki są nudne i że ludzie nie chcą go oglądać.

– W rewanżu jechałbym z nim jak z k.. – powiedział w swoim stylu Don Kasjo po ich pierwszej walce.

Ambro odniósł się do medialnego zamieszania związanego ze starciem Don Kasjo z Marcinem Najmanem. El Testosteron zarzucał wówczas Życińskiemu, że nie chce z nim walczyć na zasadach MMA, a wyłącznie w stójce.

– Ty też się obsrałeś walki ze mną w MMA. Nie bądź hipokrytą. Tobie walka ze mną w MMA też nie pasowała, dlatego uciekłeś tylko do stójki, a teraz obawiasz się walki w MMA. Bez zbędnego trash talku, tylko fakty. Ale zapewne spotkamy się jeszcze w klatce w formule MMA. Trenuj! – stwierdził Ambro w stronę Don Kasjo, odnosząc się do ich potencjalnego rewanżowego starcia.

Ambro Prime Show MMA

Gdy wydawało się, że Ambro nie będzie już walczył, jego zakontraktowanie ogłosiła federacja Prime Show MMA. Jego rywalem na pierwszej gali tej organizacji był Adrian Cios, którego Ambro poddał zza pleców w pierwszej rundzie.

Ambro Instagram

Kariera Ambroziaka w FAME MMA sprawiła, że jego media społecznościowe zyskały sporo obserwujących. Aktualnie profil Ambro na Instagramie śledzi blisko 85 tysięcy obserwujących. Ambroziak wrzuca na swoje konto między innymi zdjęcia z treningów czy zagranicznych obozów – z Tajlandii czy Hiszpanii.


Ambro szerszej publiczności dał się poznać jako uczestnik emitowanego na antenie MTV reality show pod nazwą Ex na plaży. Ambroziak wziął udział już w pierwszej edycji show w 2016 roku.
Dawid Ambroziak walczy dla federacji FAME MMA.