Dawid Ambro Ambroziak to jeden z nielicznych zawodników, który miał okazję wystąpić na premierowej gali FAME MMA. Teraz występuje on jednak w organizacji Prime Show MMA, a jego ostatnia walka odbyła się na Prime MMA 7. Kim jest Dawid Ambro? Z czego jest znany Dawid Ambro? To wszystko i wiele więcej w poniższym artykule!

Kim jest Dawid Ambro Ambroziak?

Kto to Dawid Ambro Ambroziak? Kim jest Dawid Ambro? Dawid Ambro Ambroziak to influencer, a także zawodnik MMA występujący na galach freakowych. Na swoim koncie ma również epizodyczne występy aktorskie. Popularność zdobył dzięki udziałowi w programie Ex na plaży. W 2018 roku zadebiutował w MMA, pokonując na gali FAME MMA 1 Dawida Ozdobę.

Dawid Ambro wiek

Ile lat ma Dawid Ambro? Ambro urodził się w 1990 roku, a zatem rocznikowo ma 34 lata.

Dawid Ambro waga

Ile waży Ambro? Waga Dawida Ambroziaka oscyluje w okolicach 77 kilogramów.

Dawid Ambro wzrost

Wzrost Dawida Ambro to 176 centymetrów.

Dawid Ambro rekord

Do tej pory Dawid Ambro stoczył 7 walk [4 w MMA, 1 w K-1, 1 w boksie].

Rekord MMA: 2-2
Bilans Boks: 1-0
Bilans Boks (w małych rękawicach): 1-0
Rekord K-1: 0-1

Dawid Ambro Prime Show MMA

Gdy wydawało się, że Ambro nie będzie już walczył, jego zakontraktowanie ogłosiła federacja Prime Show MMA. Jego rywalem na pierwszej gali tej organizacji był Adrian Cios, którego Ambro poddał zza pleców w pierwszej rundzie na gali Prime MMA 1.

Kolejną walkę Ambro stoczył na gali Prime MMA 2, gdzie zmierzył się w formule bokserskiej z ważącym blisko 160 kilogramów Jakubem „HeCmAnem” Rygielem. Ambro wygrał ten pojedynek po pierwszej rundzie, ponieważ sędzia nie dopuścił Hecmana do drugiej rundy.

Ambro vs Hellboy

Walka Ambro vs Hellboy została zaplanowana na galę Prime MMA 6. Finalnie jednak okazało się, że pojedynek ten odbędzie się razem ze starciem Dominik Skowyra vs The Bestie. Fani zobaczyli zatem walkę 2 vs 2, w której Ambro był w teamie z Dominikiem Skowyrą, natomiast Hellboy z The Bestie. Pojedynek ten wygrali Skowyra i Ambro.

Ostatecznie do walki Dawida Ambro z Hellboyem 1 na 1 doszło na Prime MMA 7. Gala ta odbyła się 13 stycznia 2024 roku w Koszalinie. Zwycięsko wyszedł z niej "Ambro", który wygrał przez jednogłośną decyzję sędziów.

Dawid Ambro FAME MMA

Dawid Ambro Ambroziak ma na swoim koncie cztery walki w FAME MMA. Kariera Ambroziaka rozpoczęła się od zwycięstwa na pierwszej gali FAME MMA w czerwcu 2018 roku, kiedy to Dawida Ozdobę.

Swoją drugą walkę na FAME MMA Dawid Ambro stoczył w czerwcu 2019. Zmierzył się wtedy z Kasjuszem "Don Kasjo" Życińskim w formule K-1. Tym razem Ambro poniósł porażkę na punkty. Na zwycięską ścieżkę powrócił na gali FAME MMA 6 wygrywając z Maciejem "Szewcem" Szewczykiem przez niejednogłośną decyzję sędziów.

Swoją ostatnią walkę w FAME MMA Ambro stoczył na gali z numerem 10, gdzie doszło do jego pojedynku z Piotrem Szczurkiem.

Dawid Ambro Don Kasjo

Dawid Ambro Don Kasjo, czyli co łączy tych dwóch zawodników? Ambro i Kasjusz poznali się w programie Ex na plaży. Od samego początku było widać między nimi napięcie. W jednym z odcinków show Ambroziakowi nie spodobało się zachowanie Don Kasjo do tego stopnia, że postanowił wyprowadzić w jego kierunku uderzenie. Życiński trzykrotnie uniknął ciosów Ambro, a po pewnym czasie sam odpowiedział. Do akcji musiała wkroczyć ochorona.

Konflikt pomiędzy Życińskim i Ambroziakiem postanowiła wykorzystać organizacja FAME MMA, która w tamtym czasie stawiała dopiero pierwsze kroki. Walkę Don Kasjo vs Ambro początkowo zestawiono na galę FAME MMA 3, jednak Ambroziak musiał wycofać się z pojedynku z powodu kontuzji.

Konfrontacje przełożono na galę FAME MMA 4, jednak Don Kasjo nie chciał już się bić w MMA i przystał tylko na formułę K-1. W płaszczyźnie stójkowej okazał się znacznie lepszy od Ambroziaka pewnie pokonując go na punkty.

Ambro w wywiadach przez długi czas podkreślał, że ma ochotę zrewanżować się Życińskiemu za porażkę z FAME MMA 4. Tym razem walka miałaby się jednak odbyć na zasadach MMA. Don Kasjo twierdzi, że Ambroziak i jego walki są nudne i że ludzie nie chcą go oglądać.

Dawid Ambro Ex na plaży

W 2016 roku Dawid Ambro wziął udział w pierwszej edycji programu "Ex na plaży Polska". Ambroziaka można było zobaczyć również w czwartej edycji show, gdy wszedł w piątym odcinku jako ex Ismeny Stelmaszczyk. To właśnie w tej edycji spotkał się z Kasjuszem Życińskim, z którym później był skonfliktowany i stoczył walkę na FAME MMA 4.

Dawid Ambro Philipp Plein

W listopadzie 2018 roku w internecie wybuchła dość głośna afera z Dawidem Ambro w roli głównej. W tamtym czasie popularny projektant mody, Phillip Plein, na swoim Instagramie zamieścił kilka zdjęć, na których pokazywał, że wiele osób, które chwalą się, że noszą jego ubrania, tak naprawdę ma na sobie "podróbki". Jedną z wyróżnionych osób był właśnie Dawid Ambro.

Dawid Ambro Instagram

Dawid Ambro swoje konto na Instagramie prowadzi pod nickiem @dawambro. Aktualnie na tym portalu obserwuje go blisko 200 tysięcy użytkowników.


Kim jest Dawid Ambro Ambroziak?
Ambro szerszej publiczności dał się poznać jako uczestnik Ex na plaży. Aktualnie jest zawodnikiem Prime MMA.
Ile ma lat Dawid Ambro?
Dawid Ambro rocznikowo ma 34 lata.