Dawid Ozdoba bez wątpienia jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych zawodników, jacy pojawili się na galach FAME MMA. Kim jest Dawid Ozdoba? Ile Dawid Ozdoba ma lat? Walka Ozdoba vs Burneika – co tam się wydarzyło?

Kim jest Dawid Ozdoba?

Jeśli chodzi o wiek, Dawid Ozdoba ma 43 lata. Urodził się w 1977 roku. Studiował na Politechnice Szczecińskiej, gdzie ukończył Wydział Mechaniczny. W trakcie studiów ćwiczył na siłowni i próbował swoich sił w sportach walki, jak jujitsu, karate czy taekwondo.

Ozdoba ukończył także kurs instruktora kulturystyki oraz treningu personalnego.

Ozdoba - Amazonki

W trakcie wakacji w 2001 roku wziął udział w programie Amazonki, który emitowany był na antenie Polsatu. Reality show polegało na tym, że 12 mężczyzn walczyło o względy sześciu kobiet. Ozdoba wygrał ten program wraz z Agnieszką Peczyńską, z którą przez kilka najbliższych miesięcy był w związku. Następnie partnerką Ozdoby była Edyta Herbuś, znana polska tancerka oraz aktorka.

Po opuszczeniu programu Ozdoba, zdający sobie sprawę ze swojej popularności, założył pierwszą w Polsce grupę chippendales - Bad Boy, stając się tym samym najsłynniejszym polskim tancerzem erotycznym. Ozdoba, wraz z kilkoma innymi mężczyznami, umilał swoją obecnością wieczory panieńskie i inne damskie imprezy.

Ozdoba vs Burneika

Ozdoba, mający na swoim koncie treningi w różnego rodzaju sportach walki, w 2013 roku postanowił spróbować swoich sił w MMA. Angaż Ozdoby ogłosiła federacja MMA Attack. Ozdoba zadebiutował w MMA na gali MMA Attack 3, a jego rywalem był potężny Robert Burneika, znany lepiej jako Hardkorowy Koksu. Walka Ozdoby z Burneiką zakończyła się w bezprecedensowy sposób. Sędzia kilkukrotnie karał Ozdobę za unikanie walki, aż w trzeciej rundzie zdyskwalifikował go. Tym samym debiutancka walka Ozdoby w MMA zakończyła się jego porażką.

Dawid Ozdoba w FAME MMA

W 2016 roku Ozdoba miał wrócić do startów w MMA, gdyż ogłoszono jego walkę z Pawłem Trybałą, znanym szerszej publiczności jak Trybson. Ostatecznie do ich starcia na gali PLMMA nie doszło. W 2018 roku Ozdoba zawalczył na pierwszej gali FAME MMA. Jego rywalem był wówczas Dawid "Ambro" Ambroziak, z którym przegrał, odnosząc tym samym drugą porażkę z rzędu.

Walki Ozdoby cieszyły się sporym zainteresowaniem, więc na gali FAME MMA 2 – mimo kiepskiego bilansu – dostał kolejną szansę. Tym razem jego przeciwnikiem był Marek „Adbuster” Hoffmann. Pojedynek, w kontrowersyjnych okolicznościach, zakończył się porażką Ozdoby, posługującego się pseudonimem „Surfer”.

Dawid Ozdoba w FAME MMA stoczył więc dwie walki – obie przegrane. Jego bilans w zawodowym MMA to zero wygranych i trzy porażki.

Zobacz także: Początki FAME MMA w Polsce 

Dawid Ozdoba Wikipedia

Wikipedia Dawida Ozdoby

Choć Ozdoba jest znanym polskim celebrytą i osobowością medialną, nie doczekał się oficjalnej notki na Wikipedii. Kto wie, może ktoś zainspirowany tym tekstem stworzy hasło pod tytułem „Dawid Ozdoba” na Wikipedii?

Ozdoba udziela się natomiast w mediach społecznościowych. Regularnie umieszcza treści na YouTube, a profil Ozdoby na Instagramie śledzi 10 tysięcy obserwujących. Na jednym z ostatnich nagrań przyznał, że dostał oferty walk od trzech organizacji MMA.

Zobacz także nasz specjalny RANKING BUKMACHERÓW.


Co zrobił Dawid Ozdoba po emisji programu "Amazonki"?
Po opuszczeniu programu Ozdoba, zdający sobie sprawę ze swojej popularności, założył pierwszą w Polsce grupę chippendales - Bad Boy, stając się tym samym najsłynniejszym polskim tancerzem erotycznym.
W jaki sposób zakończyła się walka Ozdoba - Burneika?
Walka Ozdoby z Burneiką zakończyła się w bezprecedensowy sposób. Sędzia kilkukrotnie karał Ozdobę za unikanie walki, aż w trzeciej rundzie zdyskwalifikował go.