Dawid Ozdoba bez wątpienia jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych zawodników, jacy pojawili się na galach FAME MMA. Kim jest Dawid Ozdoba? Ile Dawid Ozdoba ma lat? Walka Ozdoba vs Burneika – co tam się wydarzyło?

Kim jest Dawid Ozdoba?

Jeśli chodzi o wiek, Dawid Ozdoba ma 43 lata. Urodził się w 1977 roku. Studiował na Politechnice Szczecińskiej, gdzie ukończył Wydział Mechaniczny. W trakcie studiów ćwiczył na siłowni i próbował swoich sił w sportach walki, jak jujitsu, karate czy taekwondo.

Ozdoba ukończył także kurs instruktora kulturystyki oraz treningu personalnego.

Ozdoba – Amazonki

W trakcie wakacji w 2001 roku wziął udział w programie Amazonki, który emitowany był na antenie Polsatu. Reality show polegało na tym, że 12 mężczyzn walczyło o względy sześciu kobiet. Ozdoba wygrał ten program wraz z Agnieszką Peczyńską, z którą przez kilka najbliższych miesięcy był w związku. Następnie partnerką Ozdoby była Edyta Herbuś, znana polska tancerka oraz aktorka.

Po opuszczeniu programu Ozdoba, zdający sobie sprawę ze swojej popularności, założył pierwszą w Polsce grupę chippendales – Bad Boy, stając się tym samym najsłynniejszym polskim tancerzem erotycznym. Ozdoba, wraz z kilkoma innymi mężczyznami, umilał swoją obecnością wieczory panieńskie i inne damskie imprezy.

Ozdoba vs Burneika

Ozdoba, mający na swoim koncie treningi w różnego rodzaju sportach walki, w 2013 roku postanowił spróbować swoich sił w MMA. Angaż Ozdoby ogłosiła federacja MMA Attack. Ozdoba zadebiutował w MMA na gali MMA Attack 3, a jego rywalem był potężny Robert Burneika, znany lepiej jako Hardkorowy Koksu. Walka Ozdoby z Burneiką zakończyła się w bezprecedensowy sposób. Sędzia kilkukrotnie karał Ozdobę za unikanie walki, aż w trzeciej rundzie zdyskwalifikował go. Tym samym debiutancka walka Ozdoby w MMA zakończyła się jego porażką.

Dawid Ozdoba w FAME MMA

W 2016 roku Ozdoba miał wrócić do startów w MMA, gdyż ogłoszono jego walkę z Pawłem Trybałą, znanym szerszej publiczności jak Trybson. Ostatecznie do ich starcia na gali PLMMA nie doszło. W 2018 roku Ozdoba zawalczył na pierwszej gali FAME MMA. Jego rywalem był wówczas Dawid „Ambro” Ambroziak, z którym przegrał, odnosząc tym samym drugą porażkę z rzędu.

Walki Ozdoby cieszyły się sporym zainteresowaniem, więc na gali FAME MMA 2 – mimo kiepskiego bilansu – dostał kolejną szansę. Tym razem jego przeciwnikiem był Marek „Adbuster” Hoffmann. Pojedynek, w kontrowersyjnych okolicznościach, zakończył się porażką Ozdoby, posługującego się pseudonimem „Surfer”.

Dawid Ozdoba w FAME MMA stoczył więc dwie walki – obie przegrane. Jego bilans w zawodowym MMA to zero wygranych i trzy porażki.

Zobacz także: Początki FAME MMA w Polsce 

Dawid Ozdoba Wikipedia

Wikipedia Dawida Ozdoby

Choć Ozdoba jest znanym polskim celebrytą i osobowością medialną, nie doczekał się oficjalnej notki na Wikipedii. Kto wie, może ktoś zainspirowany tym tekstem stworzy hasło pod tytułem „Dawid Ozdoba” na Wikipedii?

Ozdoba udziela się natomiast w mediach społecznościowych. Regularnie umieszcza treści na YouTube, a profil Ozdoby na Instagramie śledzi 10 tysięcy obserwujących. Na jednym z ostatnich nagrań przyznał, że dostał oferty walk od trzech organizacji MMA.

Zobacz także nasz specjalny RANKING BUKMACHERÓW.


Po opuszczeniu programu Ozdoba, zdający sobie sprawę ze swojej popularności, założył pierwszą w Polsce grupę chippendales – Bad Boy, stając się tym samym najsłynniejszym polskim tancerzem erotycznym.
Walka Ozdoby z Burneiką zakończyła się w bezprecedensowy sposób. Sędzia kilkukrotnie karał Ozdobę za unikanie walki, aż w trzeciej rundzie zdyskwalifikował go.