Robert Burneika to popularny kulturysta i twórca internetowy, który próbuje swoich sił w pojedynkach typu freak fight. Co wiadomo o słynnym Hardkorowym Koksie?

Kim jest Robert Burneika?

Kim jest Robert Burneika? Kto to Robert Burneika? Młodsi fani organizacji High League mogli zadawać sobie tego typu pytania, gdy okazało się, że mężczyzna zawalczy na trzeciej edycji gali tej federacji. Ci nieco starsi doskonale jednak wiedzą, że Burneika to popularny kulturysta, który lata temu zyskał w Polsce popularność dzięki filmikom z siłowni, które nagrywał podczas mieszkania w USA.

Burneika jest więc przedstawicielem sportów siłowych i sylwetkowych, a także przedsiębiorcą, który prowadzi w Polsce między innymi prężnie działającą siłownię. Ale o tym nieco później.

Robert Burneika pochodzenie

Skąd pochodzi Robert Burneika? Mężczyzna urodził się na Litwie, a konkretniej w Olicie. W wieku 21 lat wyjechał do USA, a aktualnie mieszka w stolicy naszego kraju, czyli w Warszawie.

Robert Burneika wiek

Ile lat ma Robert Burneika? Jeśli chodzi o wiek, Hardkorowy Koksu urodził się w 1978 roku.

Robert Burneika wzrost

Wzrost Burneiki nie jest szczególnie imponujący, biorąc pod uwagę fakt, że w pojedynkach MMA toczy swoje boje w kategorii ciężkiej lub open. Mężczyzna mierzy bowiem około 178 centymetrów.

Robert Burneika waga

Waga Burneiki jest... różna. Mężczyzna jest przedstawicielem sportów siłowych i sylwetkowych, więc jego waga jest uzależniona od różnych czynników, etapu treningów i tak dalej. Waga Hardkorowego Koksa to około 120 kilogramów.

Robert Burneika siłownia

Robert Burneika siłownia, czyli od tego wszystko się zaczęło. Mężczyzna niedługo po 20. urodzinach wyjechał do USA, żeby rozwijać swoją karierę jako kulturysta. I trzeba przyznać, że była to dobra decyzja. Litewski zawodnik ma na swoim koncie szereg sukcesów, w tym między innymi występ w legendarnych zawodach Mr. Olympia.

Kilkanaście lat temu Burneika stał się popularny w Polsce z powodu filmików z siłowni, jakie pojawiały się na YouTube. Mówiący na nich po polsku Burneika pokazywał swoje treningi, używając przy tym wielu tekstów, które są klasykami po dziś dzień. "Nie ma lipy", "musicie jeść stejki, a nie kanapeczki" i inne tego typu stwierdzenia zostały wymyślone właśnie przez Burneikę.

Pod koniec 2015 roku Burneika prowadzi własną siłownię w Warszawie o nazwie Burneika Sport's Gym. Warto dodać, że Burneika... mieszka w siłowni. Na dachu obiektu wybudował bowiem mieszkanie, w którym mieszka wraz z rodziną. Do pracy czy na trening może zjeżdżać więc windą ze swojego apartamentu właśnie na siłownię.

Robert Burneika MMA

Burneika w MMA startuje od 2012 roku. Pół żartem, pół serio można więc powiedzieć, że walczył we freakfightach zanim stały się modne. Burneika zawsze zaznaczał jednak, że nie trenuje wyczynowo MMA, gdyż z jego budową ciała mogłoby to doprowadzić do kontuzji czy różnego rodzaju problemów ze zdrowiem.

Brak treningów MMA nie przeszkodził mu jednak w wygraniu dwóch pierwszych walk na gali MMA Attack. Najpierw podczas drugiej edycji rozbił ciosami Marcina Najmana w drugiej rundzie, z kolei na trzeciej gali MMA Attack wygrał z Dawidem Ozdobą, który został zdyskwalifikowany z powodu unikania walki.

Zobacz także - ile zarabia Marcin Najman?

Robert Burneika KSW

Kolejna walka Burneiki odbyła się cztery lata później w federacji KSW podczas gali na Stadionie Narodowym w Warszawie. Jego rywalem był wówczas Popek Monster. Burneika szybko przegrał z bardziej doświadczonym w sportach walki rywalem, bo już w pierwszej rundzie po ciosach popularnego rapera.

Jak się okazało, była to pierwsza i ostatnia walka Burneiki w KSW.

Zobacz także - typy na KSW

Robert Burneika walka

W kolejnych latach Burneika regularnie był pytany w różnego rodzaju wywiadach, kiedy stoczy kolejną walkę. Litwin podkreślał jednak, że nie planuje wracać do klatki, no chyba, że pojawiłaby się oferta finansowa z gatunku tych nie do odrzucenia.

Jak się okazało w 2022 roku, tego typu propozycja się pojawiła i kolejna walka Burneiki została oficjalnie ogłoszona właśnie na ten rok.

Robert Burneika High League

Burneika swój czwarty pojedynek w MMA stoczył w organizacji High League. Na trzeciej edycji gali doszło do pojedynku dwóch przedstawicieli sportów siłowych i sylwetkowych - jego rywalem był bowiem Robur z WK, czyli Robert Orzechowski.

Zobacz także - karta walk High League 3

Do walki Burneika - Robur doszło na początku czerwca 2022 roku. Ich pojedynek był co-main eventem trzeciej gali High League. Walka trwała 30 sekund - Burneika nabawił się kontuzji nogi i nie był w stanie kontynuować pojedynku.

Robert Burneika sklep

Burneika od wielu lat prowadzi swój sklep z suplementami i różnego rodzaju odżywkami, a także akcesoriami do trenowania na siłowni. Sklep nazywa się Burneika Sports, a kulturysta sprzedaje w nim między innymi własnej produkcji suple, która - z racji jego wieloletniego doświadczenia - są jego zdaniem idealne przy trenowaniu na siłowni czy innego rodzaju wyczynowym uprawianiu sportów siłowych.

Robert Burneika burger

W 2022 roku Burneika otworzył swoją burgerownię o nazwie - tu bez niespodzianek - BurneikaBurger. Burgery reklamowane są jako "autorska receptura Roberta Burneiki", a zjeść można je w Warszawie w siedzibie siłowni Hardkorowego Koksa.

Robert Burneika żona

Czy Burneika ma żonę? Tak, mężczyzna jest żonaty. W przeszłości, gdy mieszkał w USA, jego żoną była Katherine. Kobieta posiadała polskie korzenie, więc prawdopodobnie będąc z nią w związku Burneika nauczył się mówić po polsku. Pod koniec 2013 roku Burneika ogłosił jednak, że złożył wniosek o rozwód.

Druga żona Burneiki to Kaja Burneika. Wielu internautów jest ciekawych, ile lat ma żona Burneiki, jednak nie ma na ten temat dokładnych informacji. Nie ulega jednak wątpliwości, że kobieta jest od niego wiele lat młodsza.

Robert Burneika dzieci

Jeśli chodzi o dzieci, Burneika ma dwie córki z żoną Kają. Para ma dwójkę dzieci - córki Gaję i Maję. Starsza z córek urodziła się w październiku 2019 roku, z kolei młodsza - w listopadzie 2020 roku.

Robert Burneika Instagram

Burneika jest niezwykle aktywny w mediach społecznościowych, udzielając się między innymi na Facebooku czy Instagramie. Na tej drugiej platformie jego poczynania na koncie "robertburneikaofficial" obserwuje ponad 150 tysięcy użytkowników.