Arkadiusz Tańcula jest byłym trenerem personalnym, aktorem, ale przede wszystkim zawodnikiem FAME MMA. Kto to Arkadiusz Tańcula?

Kim jest Arkadiusz Tańcula?

Arkadiusz Tańcula urodził się w 1989 roku w Wieliczce. Od wielu lat związany jest z treningami na siłowni. Był znanym trenerem personalnym, a jego profil na Facebooku śledzi blisko 230 tysięcy osób. Prowadzi on również profil na Instagramie, gdzie obserwuje go ponad 480 tysięcy followersów.

Arkadiusz Tańcula popularność zdobył dzięki grze w serialu "Lombard. Życie pod zastaw", gdzie wcielił się w postać gangstera Ryżego. Aktualnie Tańcula skupia się jednak na swojej karierze w MMA. Były trener personalny w tej dyscyplinie startuje od 2019 roku. Aktualnie jest zawodnikiem największej polskiej organizacji freak fightowej FAME MMA.

Arkadiusz Tańcula wiek

Arkadiusz Tańcula wiek, czyli ile lat ma zawodnik FAME MMA? Tańcula urodził się 6 września 1989 roku, co oznacza to, że na ten moment ma 33 lata.

Arkadiusz Tańcula waga

Arkadiusz Tańcula waga, czyli ile waży 33-latek? Dokładną wagę aktora poznaliśmy przy okazji jego walk w FAME MMA. Podczas ostatniej gali waga Arkadiusza Tańculi oscylowała w okolicach 90 kilogramów.

Arkadiusz Tańcula wzrost

Arkadiusz Tańcula wzrost, czyli ile centymetrów wzrostu posiada zawodnik FAME MMA? Wzrost Tańculi wynosi 183 centymetry.

Arkadiusz Tańcula Lombard

Tańcula ma na swoim koncie kilka epizodów w filmach czy serialach. Największą popularność dała mu rola gangstera Ryżego w serialu "Lombard. Życie pod zastaw". Właśnie na planie tej produkcji spotkał się z Mateuszem Murańskim, który był jego rywalem na FAME MMA.

Oprócz gry w Lombardzie Tańcula występował między innymi w serialu Policjantki i policjanci, Detektywi, Szpital czy filmach - Fighter czy Supernova.

Arkadiusz Tańcula rekord

Arkadiusz Tańcula jest jednym z najbadziej doświadczonych zawodników FAME MMA, do tej pory stoczył bowiem aż 8 pojedynków. Poniżej przedstawiamy bilans jego walk.

Rekord MMA: 7-1-0

Arkadiusz Tańcula MMA

Kilka lat temu Tańcula zajął się treningami MMA, trenując w Grappling Kraków. W MMA zadebiutował podczas gali Silesian MMA Challenge 2 we wrześniu 2019 roku, gdzie jego rywalem był Dariusz Sierhej, znany lepiej jako Hejter Akopa Szostaka. Tańcula pokonał go jednogłośną decyzją sędziów, udanie debiutując na zawodowstwie.

Od momentu, gdy dowiedziałem się o walce, miałem siedem tygodni, aby nauczyć się MMA, a to niewiele czasu. Miałem już jakieś podstawy w boksie i trenuję z dobrymi ludźmi z Grappling Kraków Shark Top Team

Arkadiusz Tańcula FAME MMA

Kilka miesięcy później Tańcula trafił do FAME MMA, debiutując na gali FAME MMA 6, podczas której walką wieczoru było starcie Zusje vs Linkimaster. Rywalem Tańculi był znacznie bardziej doświadczony Alan Kwieciński, z którym Aroy był skonfliktowany. Panowie w mediach obrzucali się wieloma wyzwiskami. Tańcula przez wielu skazywany był na porażkę, jednak zdołał wygrać przez jednogłośną decyzją sędziów.

- Alan zrobił taki jeden frajerski numer – przyznał po pojedynku Tańcula, odnosząc się do konfliktu z Kwiecińskim. Nie zdradził jednak dokładnie o co poszło i z jakiego powodu narodził się spór na linii Tańcula – Kwieciński.

W swojej kolejnej walce w FAME MMA Arkadiusz Tańcula zmierzył się z Pawłem Tyburskim. Uczestnik Love Island nie dał jednak aktorowi szans, brutalnie rozbijając go i wygrywając przed czasem już w drugiej rundzie. Po wygranej z Mateuszem Murańskim na gali FAME MMA 10 Tańcula skrzyżował rękawice z Marcinem Malczyńskim. 33-latek wygrał z YouTuberem w zaledwie 28 sekund.

Tańcula vs Wiewiór

Kolejna walka Arkadiusza Tańculi w FAME MMA została zaplanowana na 20 maja 2023 roku na osiemnastej edycji gali. Były trener personalny zawalczy wtedy o pas kategorii średniej, a jego przeciwnikiem będzie Maksymilian "Wiewiór" Wiewiórka, który dzierży już jeden pas w dywizji półśredniej.

Kto wygrał walkę Arkadiusz Tańcula vs Wiewiór na FAME MMA 18?

Tańcula Murański

Konflikt na linii Arkadiusz Tańcula - rodzina Murańskich to jeden z największych sporów w polskim internecie ostatnich lat. Arkadiusz Tańcula i Mateusz Murański w przeszłości byli przyjaciółmi. Jednak spór rozpoczął od imprezy, na której Murański został wyrzucony z jednego z klubów nocnych. Muran twierdził, że został wtedy odurzony i pobity, a powiązany z tym zajściem był właśnie Tańcula. Były trener personalny zaprzeczył i przedstawił swoją wersję wydarzeń, według której chciał on wtedy pomóc Murańskiemu, jednak ten nie chciał go słuchać i został wyrzucony z klubu, ponieważ zachowywał się niewłaściwie.

Arkadiusz Tańcula vs Mateusz Murański 1

Rozwiązanie tego konfliktu miała przynieść walka obu zawodników na gali FAME MMA 10. Tańcula był stawiany w roli ogromnego faworyta. Początek walki toczył się zdecydowanie pod dyktando byłego trenera personalnego. Murański pokazał jednak ogromną wytrzymałość i charakter do walki. Pojedynek dotrwał do trzeciej rundy, w której Tańcula nie miał już kompletnie sił i ledwo stał na nogach. Muran pod koniec prezentował się lepiej, jednak nie wykorzystał tej szansy i ostatecznie przegrał na punkty. Walka ta pozostawiło wiele niedosytu i oczywistym było, że doczekamy się rewanżu.

Po pierwszej walce Arkadiusz Tańcula vs Mateusz Murański coraz częściej w mediach zaczął pojawiać się ojciec Mateusza - Jacek Murański. Rewanżowe starcie zostało zaplanowane na galę FAME MMA 12. Do tego pojedynku jednak nie doszło. Na kilka dni przed walką kontuzji doznał bowiem Mateusz Murański. W tej sytuacji jego ojciec postanowił zająć jego miejsce i zawalczyć ze znacznie młodszym Tańculą.

Arkadiusz Tańcula vs Jacek Murański 1

Walce tej towarzyszyły specjalne zasady. Pojedynek miał odbyć się na dystansie pięciu rund po dwie minuty. Po raz pierwszy w historii starcie odbyło się w klatce rzymskiej, która jest znacznie mniejsza niż standardowa (jej wymiary to 3x3 metry). W walce dozwolone były także łokcie, które standardowo są zakazane w FAME MMA. Ostatecznie Arkadiusz Tańcula dominował przez całe starcie, które zakończyło się w czwartej rundzie przez dyskwalifikację Jacka Murańskiego, ponieważ ten ugryzł swojego przeciwnika.

Arkadiusz Tańcula vs Murańscy na FAME MMA 15

Mimo dwóch porażek rodzina Murańskich dalej nie odpuszczała i domagała się kolejnych starć z Arkadiuszem Tańculą. Były trener personalny, aby doprowadzić konflikt do końca, zgodził się zawalczyć zarówno z Mateuszem, jak i Jackiem na jednej gali. To podwójne starcie zostało zaplanowane na galę FAME MMA 15.

Na konferencjach i innych programach promujących to wydarzenie usłyszeliśmy wiele oszczerstw i wyzwisk z obu stron. Agresywnie w swoich wypowiedziach byli zwłaszcza Murańscy. Pierwszy pojedynek na gali Arkadiusz Tańcula stoczył z Mateuszem Murańskim. Tańcula zwyciężył w trzeciej rundzie przez duszenie zza pleców. Po kilkunastu minutach przerwy ponownie wyszedł do walki, tym razem do klatki rzymskiej, z ojcem Mateusza. Tańcula ponownie okazał się lepszy, wygrywając na punkty.

Arkadiusz Tańcula Szpilka

Arkadiusz Tańcula Szpilka, czyli jak powiązani są ci dwaj zawodnicy? Tańcula i Artur Szpilka pochodzą z Wieliczki. Jak się okazało, obaj uczęszczali do gimnazjum. W jednym z wywiadów były trener personalny przyznał, że przyszło mu się zmierzyć z Arturem Szpilką w młodzieńczych latach.

My tam się kiedyś biliśmy nawet na korytarzu szkolnym. Jakieś takie różne tam, raz go zdusiłem, oko mi podbił też raz, także mam jakieś tam swoje... my się lubimy ogólnie, tu się śmieję, ale jakieś tam mamy porachunki z dzieciństwa, które moglibyśmy wyrównać. Czemu nie?

Na jednym ze streamów Tańcula szerzej wypowiedział się o czasach szkolnych i również wspomniał osobę Artura Szpilki.

Z Artkiem miałem WF-y, widywaliśmy się na przerwach, trenowaliśmy razem w Górniku Wieliczce chwilę (...) Tam jest dużo takich historii ciekawych, na przykład nie raz lekcje w ogóle się nie odbyły bo cała szkoła była na rogu bo Szpila się tam bił z kimś. Było kilka takich sytuacji po treningach na przykład, że po Szpilkę przychodzili jacyś ludzie go pobić w trójkę czy w czwórkę, a on w ogóle niezdenerwowany przed treningiem się rozgrzewa, otworzył okno i jeszcze do nich "chłopaki, poczekajcie, skończę trening to wyjaśnimy wszystko" (...) my wtedy mieliśmy 16 lat, a chłopaki miały 25-26, to wiecie jaka przewaga. Dla mnie to były stare chłopy jakieś w ogóle przyszły pod gimnazjum, a on tam wyleciał do nich, jednemy zapi***olił, drugiemu zapi***olił, trzeci uciekł

Arkadiusz Tańcula KSW

Arkadiusz Tańcula często wspominał w wywiadach, że ma ambicje, aby zawalczyć w organizacji KSW. Jak wiadomo, poziom sportowy w KSW jest znacznie wyższy niż ten w FAME MMA, dlatego taki transfer z pewnością przyniósłby spory rozgłos. W lipcu 2022 roku mówiło się, że Tańcula podpisał już kontrakt z KSW i zmierzy się z Akopem Szostakiem. Ostatecznie jednak nie doszło do tego pojedynku.

Arkadiusz Tańcula piosenka

Arkadiusz Tańcula próbuje swoich sił także w muzyce. Zawodnik FAME MMA do tej pory nagrał kilka piosenek, a wszystkie z nich są do odsłuchania na jego kanale YouTube. Najpopularniejszą z nich jest utwór "Cokolwiek się wydarzy". Zgromadził on dotychczas ponad 7 milionów wyświetleń. Warto również zaznaczyć, że Tańcula do swoich pojedynków wychodzi właśnie przy dźwiękach tej piosenki.

Arkadiusz Tańcula partnerka

Partnerką Tańculi od kilku lat jest Natalia, zawodniczka fitness, której profil na Instagramie o nazwie @natalia.fitnesska śledzi aż 179 tysięcy followersów.

Arkadiusz Tańcula Szalony Reporter

Arkadiusz Tańcula Szalony Reporter, czyli co łączy tę dwójkę? Na przełomie 2021 i 2022 roku Arkadiusz Tańcula i Szalony Reporter postanowili otworzyć wspólny kanał na YouTube o nazwie "Szalony Tańcula". Panowie omawiali na nim aktualne wydarzenia w polskim internecie. Często też wywoływali sporo kontrowersji ujawniając przedwcześnie potencjalne zestawienia na galach freakowych.

Pod koniec 2022 roku Arkadiusz Tańcula zdecydował się jednak zrezygnować z projektu. Kanał "Szalony Tańcula" przez rok swojej działalności zgromadził około 60 tysięcy subskrypcji, a wszystkie filmy zgromadziły dotychczas łącznie ponad 7,3 miliona wyświetleń.

Arkadiusz Tańcula YouTube

Arkadiusz Tańcula posiada konto na YouTube. Założył je 1 kwietnia 2015 roku i jak na razie zgromadził na nim 186 tysięcy subskrybentów, a jego filmy obejrzano ponad 26 milionów razy. Najpopularniejszym filmem na kanale jest piosenka "Cokolwiek się wydarzy", która posiada ponad 7 milionów wyświetleń.

Arkadiusz Tańcula Instagram

Arkadiusz Tańcula, jak każdy influencer, prowadzi także konto na Instagramie. Zawodnika FAME MMA można znaleźć na tej platformie pod nickiem @arkadiusz_tancula. Obserwuje go tam ponad 480 tysięcy użytkowników.


Kim jest Arkadiusz Tańcula?
Arkadiusz Tańcula to były trener personalny, aktor, ale przede wszystkim zawodnik FAME MMA.
Kim jest dziewczyna Tańculi?
Dziewczyną Tańculi od kilku lat jest Natalia, zawodniczka fitness, której profil na Instagramie o nazwie natalia.fitnesska śledzi aż 177 tysięcy followersów.